Страница 109 от 181 ПърваПърва ... 5999107108109110111119159 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,621 до 1,635 от общо 2703
Like Tree1052Одобрявам

Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #1621

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    От личният ми опит досега за 9г., почти винаги това, което Булгаргаз иска и се разрешава от регулатора, после се отразява с близък процент на крайната цена за битов потребител поне при моя доставчик. За крайните доставчици доколкото знам няма централно регулиране на цената и те могат да си я определят сами. За това има и разлика (в някои случаи не толкова малка) в цените между различните доставчици на територията на страната.
    По-скоро при цената на Топлофикациите се отразява по различен начин. Но колкото и да е увеличението, тенденцията е трайна в последната година. А намалението от преди 2-3г. беше много важно за постоянния натиск от месечните сметки. Ако се върне пак на нива от 1.26лв. за м3., колкото беше върха преди години при мен и просто ми причернява.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #1622

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Е то е ясно, че преди зимата ще ни закръглят цената на около левче, но помня че при предишното или по-предишното увеличение, overgas увеличи с половината от процентите на едро. Едва ли е било в името на повече клиенти, защото в Сф те правят всичко възможно да те откажат още преди да си си прекарал газта. Това че газта ще отмре като начин на отопление - може би, но не през следващите 30 години. Говорят си се разни щуротии, но фактите са, че потреблението в ЕС си нараства постоянно.

  4. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #1623

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Аз друга опасност съзирам. Така както нафтата от гориво за отопление се превърна в гориво за двигателна сила, така също при технологичен пробив свързан със съхранението на природния газ, може да очакваме същата съдба.
    Топлофикациите отдавна трябваше да бъдат закрити, и потребителите да бъдат включени на природен газ индивидуално. Досега всички тия галимации с абонатни станции, дялово разпределение, некоректни съседи, щеше да бъде спомен.

  5. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #1624

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Централното парно си е много готина екстра - това че не искат да се справят с кражбите е съвсем друга тема. Не е като да няма начин. В БГ повечето апартаменти са малки и не са много за индивидуални котли. В Сф изчезне ли топлофикация, зимъзка ще измрем от задушаване. То и сега маса и народ се отоплява на каквото намери и е....... Overgas е частна компания и никой не може да ги накара да изградят каквото и да е, а пък да накараш всички в блоковете да бутнат по 6 к за газ е химера. Всички ще минат на въглища, джапанки, тук таме климатици.
    bobivg, bagerista9 и Ventsislav Negentsov харесват това.

  6. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #1625

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от fbr Виж публикацията
    Топлофикациите отдавна трябваше да бъдат закрити, и потребителите да бъдат включени на природен газ индивидуално.
    Е това за какво да го правят, за да са напълни раздела на форума ли? На мен си ми е екстра на ТЕЦ и като взимах жилището това ми беше едно от основните изисквания. Апартаментите с газ въобще не исках да ми показват брокерите и не съжалявам въобще. Предимствата на ТЕЦ-а за мен са огромни спрямо другите варианти за отопление на мнгофамилни сгради, но нали е тец всеки от ползвателите се мисли за хитрец и затова стават проблемите. Ако от мен зависеше щях да направя така, че всички да го ползват независимо от това дали искат или не. Щом са си купили жилище в такава сграда да си плащат, ако ли не, да го продават и да ходят в Манастирски ливади или подобен квартал. Не върви да си купиш жилище в затворен комплекс и после да кажеш ми аз не искам да плащам за охрана и поддръжка не ме интересувате.
    milanov и pepitoff харесват това.

  7. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #1626

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    На ТЕЦ е хубаво, щото останалата част от България плаща за тая екстра на правоимащите през цената на тока. НЕК купува енергията от топлофикационите централи на 25 ст за кВтч, и после знаете за колко я продава на ЕРП-тата.
    ivodivo и ААТ харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #1627

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Все още сме много далеч от времето когато няма да са необходими ТЕЦ-ве за ел. енергия. Топлината се явява отпадъчен продукт и не виждам нищо лошо да се използва вместо да се хвърля в реката или да се прави топло езеро.

  10. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #1628

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от Vizi Виж публикацията
    Това че газта ще отмре като начин на отопление - може би, но не през следващите 30 години. Говорят си се разни щуротии, но фактите са, че потреблението в ЕС си нараства постоянно.
    В учебниците по енергетика за ТУ пише, че газта е горивото на бъдещето.
    Основната причина е, че се самовъзобновява. Изпомпваме от кухината, а тя пак се пълни. Нещо като кладенец за вода.
    Човечеството не може да изпомпва толкова бързо, колкото се самовъзстановява.
    Проблема е, че учебниците са от 1979та.
    ivodivo и Vizi харесват това.

  11. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #1629

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Мисля, че резервите от метан са огромни и не се очертава да се изчерпят скоро. За балансиране на енергийната система при постепенното спиране на въглищните централи, нарастване на енергията от възобновяеми, щем не щем - централи на газ ще се ползват за топъл резерв и пиково потребление (това при положение, че ВЕЦ-овете на НЕК не смогват).

  12. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #1630

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Ако мислиш, че ВЕИ могат да са фактор.....Дано да не става, да се разчита основно на газ, че си спомням как ни врътнаха кранчето преди 10-15г. и ТЕЦ-ве, които нямаха котли на мазут, увяхнаха. Цената на ел. енергия от газ, спрямо въглищната, еле водната не е за коментар. Просто изтръпвам като си помисля какво ще стане, когато краварите наредят да се спрат годните реактори /както стана с 3 и 4 блок и то след рехабилитация/. Мариците вече ги похарчиха!
    bobivg одобрява това.

  13. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #1631

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Ами в ЕС се пънат да спират въглищните централи, та какво ще ги замени?

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #1632

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Едва ли ще са слънцето и въздуха. Пъне се Франция с надеждата да изнася ток от АЕЦ. Интересно Германия дали ще си бастиса цялата Рурска област?

  16. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #1633

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от Ventsislav Negentsov Виж публикацията
    В учебниците по енергетика за ТУ пише, че газта е горивото на бъдещето.
    Основната причина е, че се самовъзобновява. Изпомпваме от кухината, а тя пак се пълни. Нещо като кладенец за вода.
    Човечеството не може да изпомпва толкова бързо, колкото се самовъзстановява.
    Проблема е, че учебниците са от 1979та.
    Някак си не ми се връзва тая работа. Първото ни газово находище в Чирен се изчерпа набързо и сега работи като хранилище за газ. Газовото находище на Петреко в Галата също е в крайна фаза и преди година имаха предложение към КЕВР, да го преобразуват в хранилище.

  17. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #1634

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Между другото нали щяха да предоговарят метода за определяне на доставната цена на Газпром или нашите не искат, за да не направят нещо случайно за народа.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,244
    #1635

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    То има какво да го замени, ама е засекретено и не е разрешено в глобален мащаб.
    Едисон, Тесла и други изобретатели (учени не означава нищо като термин) дори и в наши дни намират безплатни алтернативи на енергията.
    Сетете се сами на кого няма да е изгодно внедряването на технологии, различни от тези на базата на изкопаеми горива.
    Например има поне 4 "водни" двигатели с вътрешно горене. Даже и патентовани в Япония, САЩ и Европа. Създателите им (един от тях българин, живеещ в Австралия), били те отделни личности или екипи в рамките на компании просто вече не съществуват.
    И това не е конспиративна теория, а доказан факт. Който се интересува, информация в нета и библиотеки има достатъчно.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Майстор за локално парно из Пловдивско
    От Jumbalaya във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 15-11-13, 16:46
  2. Отговори: 1
    Последно: 27-03-13, 16:25
  3. мога ли да си направя локално парно ?
    От get във форум Отопление
    Отговори: 15
    Последно: 09-01-12, 11:28
  4. UPS за локално парно,избор?
    От Binq във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 07-01-10, 15:22
  5. Локално парно с бойлер
    От nakt17 във форум Отопление
    Отговори: 18
    Последно: 19-03-08, 10:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе