Страница 159 от 181 ПърваПърва ... 109149157158159160161169 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,371 до 2,385 от общо 2703

Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #2371

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    Защото сега настъпват в Европа и зарибяват клиенти.
    .......
    .
    Договора ни с Азербайджан датира от 2013г и там има друг механизъм за актуализация на цената. . Механизма на изчисляване на спотовите цени е съвсем различен. Ние нямаме никакъв интерес от доставки "месец за месец".

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #2372

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Договора ни с Азербайджан датира от 2013г и там има друг механизъм за актуализация на цената. . Механизма на изчисляване на спотовите цени е съвсем различен. Ние нямаме никакъв интерес от доставки "месец за месец".
    Кой е казал, че трябва да сме месец за месец?
    Какво правим, обаче, ако след година този договор за 2013та не ни е изгоден като цена защото тя е много по-ниска от други доставчици.
    Хубаво е да има яснота в цените за големите производители, но в даден моменти може да станеш некокурентен както беше а договора с ***** преди няколко години.

  4. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #2373

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    Кой е казал, че трябва да сме месец за месец?
    Какво правим, обаче, ако след година този договор за 2013та не ни е изгоден като цена защото тя е много по-ниска от други доставчици.
    Хубаво е да има яснота в цените за големите производители, но в даден моменти може да станеш некокурентен както беше а договора с ***** преди няколко години.
    До преди две години пазарите на енергийни ресурси бяха относително стабилни при вече утврдени вериги на доставка. Сега всичко се променя и има всякакви рискове. Но няма и вечни доховори. Всичко в един договор може да се промени с анекси, ако има съгласие от всички страни по договора.

  5. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,859
    #2374

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Тъй.., днес дойде сметката за 10/2022.По скоро днес я извадих от пощата, че ни нямаше седмица.
    Без да се втелявам в такси за пренос,снабдяване и квот се сетиш 0.192MWh струват 59.57лв,
    което си е 31ст. за киловат.Това е само топлата вода.За 11/22 уж ще е по-ниска, но те намалението вече го увеличиха за декември.
    Явно от дотираните ток и ТЕЦ по евтинки са само крадените дърва .

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2022
    Мнения
    55
    #2375

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Тъй.., днес дойде сметката за 10/2022.По скоро днес я извадих от пощата, че ни нямаше седмица.
    Без да се втелявам в такси за пренос,снабдяване и квот се сетиш 0.192MWh струват 59.57лв,
    което си е 31ст. за киловат.Това е само топлата вода.За 11/22 уж ще е по-ниска, но те намалението вече го увеличиха за декември.
    Явно от дотираните ток и ТЕЦ по евтинки са само крадените дърва .
    Аболютно вярно!

    Това не е пазар, това е савецки хоремаг.

    С цената предложена миналата седмица от Булгаргаз, 1 киловат от газ ще е 18, 9 стотинки за месец Декември.

    Разбира се вече, никой нищо не говори за компенсации на потребителите на природен газ.

    Важното е да се лобира в полза на фирмите за внос на климатици.

    ПП
    Нали знаем че всички климатици се произвеждат в Азия.

  7. Member
    Тук е от
    May 2006
    Живее в
    Поморие
    Мнения
    183
    #2376

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Явно от дотираните ток и ТЕЦ по евтинки са само крадените дърва .
    За софийския ТЕЦ съм съгласен, че е дотиран, ама къде намеси тока, да не би производствената му цена да е по-висока от продажбената, та да е дотиран, или държавата плаща на ЕРП-тата за да ни го доставят по-евино ? И мен ме е яд, че тия с колите на газ се возят 2 до 3 пъти по-евтино от мен на дизел, ама това е положението, никой няма да ми направи компенсацията 1,50 лв на литър ! Тези дето се топлят на пелети /и аз бях от тях, но сложих климатици/ и те трябва да искат компенсации !

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    265
    #2377

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от Николай Киров Виж публикацията

    С цената предложена миналата седмица от Булгаргаз, 1 киловат от газ ще е 18, 9 стотинки за месец Декември.

    .
    По моите сметки в момента е толкова, т.е. около 19ст/квтч, с увеличението декември ще е около 23ст, като прибавиме и по-ниското кпд на газта ще дойде на цената на дневната тарифа на тока. По думите на един приятел работил в газовите дружества в момента реалната цена на киловатчас газ е към 22ст, понеже обявената от тях е при идеални условия.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,547
    #2378

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    И защо да има компенсации за потребители на природен газ, Киров? Цената си е сравнително ниска вече с оглед на световната ситуация. Защото го ползваш ли? Защо не питаш защо няма безплатни дърва за хората в провинцията,които едвам свързват двата края? Защото важното е на мен да ми е добре, а другите кучета ги яли...
    Този пост е редактиран от gurcayy; 14-11-22 в 20:48.

  11. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,859
    #2379

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    …ама къде намеси тока, да не би производствената му цена да е по-висока от продажбената…
    Е, да съгласен - не е дотиран, по-точно не е на пазарна цена.

  12. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #2380

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от gurcayy Виж публикацията
    И защо да има компенсации за потребители на природен газ, Киров? Цената си е сравнително ниска вече с оглед на световната ситуация. Защото го ползваш ли? Защо не питаш защо няма безплатни дърва за хората в провинцията,които едвам свързват двата края? Защото важното е на мен да ми е добре, а другите кучета ги яли...
    Помощи има. Няма как да има за всички, но тези, които визираш могат да получават енергийна помощ по различни схеми.

    Много по-важно от това да се помогне на целокупното население е да се помогне по начини, които ще спрат инфлацията.
    Като се наливат пари за гасене на пожари от една страна се увеличава потреблението, което в момента води до още повече инфлация, от друга тези пари не стигат за определени отрасли, които генерират инфлация.
    Този пост е редактиран от lazarus18; 15-11-22 в 18:15.

  13. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #2381

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Има леко намаление и на цената на пропан-бутана. Днес ми докараха нова бутилка на цена 37лв при 38 за предишната.
    Този пост е редактиран от Lupus; 15-11-22 в 20:33.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2019
    Мнения
    33
    #2382

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Тъй.., днес дойде сметката за 10/2022.По скоро днес я извадих от пощата, че ни нямаше седмица.
    Без да се втелявам в такси за пренос,снабдяване и квот се сетиш 0.192MWh струват 59.57лв,
    което си е 31ст. за киловат.Това е само топлата вода.За 11/22 уж ще е по-ниска, но те намалението вече го увеличиха за декември.
    Явно от дотираните ток и ТЕЦ по евтинки са само крадените дърва .
    Здравейте, може ли да ми каже някой каква е в момента цената на един кубичен метър газ с всички такси? Питането ми е за София. Аз вече трети месец плащам 110 лв само за БГВ. В апартамента живеем 3-ма човека. Исках да запиша показанията на разходомера на 01.12 за да мога да ги сравня с тези в края на месеца, обаче не виждам никакви цифри. В кутията на етажа има няколко разходомера те изглеждат по същиа начин. Не виждам къде мога да проверя показанията. Може би дисплея се включва от някаде, но се страхувам да не объркам нещо. Моля, ако някой може да помогне със съвет. Благодаря!

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,563
    #2383

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Направи си регистрация в my.overgas и ще си виждаш фактурите и засечените показания. Относно моментните показания не знам. Моя разходомер е механичен.
    Този пост е редактиран от espace; 03-12-22 в 09:50.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2022
    Мнения
    55
    #2384

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от Maggie Виж публикацията
    Здравейте, може ли да ми каже някой каква е в момента цената на един кубичен метър газ с всички такси? Питането ми е за София. Аз вече трети месец плащам 110 лв само за БГВ. В апартамента живеем 3-ма човека. Исках да запиша показанията на разходомера на 01.12 за да мога да ги сравня с тези в края на месеца, обаче не виждам никакви цифри. В кутията на етажа има няколко разходомера те изглеждат по същиа начин. Не виждам къде мога да проверя показанията. Може би дисплея се включва от някаде, но се страхувам да не объркам нещо. Моля, ако някой може да помогне със съвет. Благодаря!
    Натиска се средния бутон от трите. Гледате горното число.

    - - - - - - - - - -

    Месец Ноември, който беше топъл до към средата и до тогава имахме само 20 кубика.

    След това финиширахме на 134 кубика и сметка от 248.87 BGN.

    20 градуса през деня, 18 вечер.

    Без БГВ и без газ за кухненеска печка.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #2385

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    134лв. за газ за Ноември. През деня газовия котел. Нощем 2-та климатика. И на двата вида отопление 22гр. БГВ си върви целогодишно от газовия котел.
    Този пост е редактиран от VanDan; 04-12-22 в 10:49.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Майстор за локално парно из Пловдивско
    От Jumbalaya във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 15-11-13, 17:46
  2. Отговори: 1
    Последно: 27-03-13, 17:25
  3. мога ли да си направя локално парно ?
    От get във форум Отопление
    Отговори: 15
    Последно: 09-01-12, 12:28
  4. UPS за локално парно,избор?
    От Binq във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 07-01-10, 16:22
  5. Локално парно с бойлер
    От nakt17 във форум Отопление
    Отговори: 18
    Последно: 19-03-08, 11:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе