Hitachi Климатици
Страница 111 от 111 ПърваПърва ... 61101109110111
Резултати от 1,651 до 1,660 от общо 1660
Like Tree435Одобрявам

Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2017

Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

Дам, тъй като петролът се очакваше да е над 85 долара за барел сега, но той взе че спадна до 70.

2. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002

Тезата им досега винаги е била, че тъй като са понесли загуби през предни периоди с възходящи цени на долар/нефт, не се съобразяват веднага с промяна, когато е в посока надолу. Но все пак дано си прав и поне няма ново увеличение. Почти "изядоха" намалението от последните 2-3г., но поне да не се върнем до "най-мрачните" нива от 1.23лв./м3 за моя доставчик от преди 4-5г.

3. Member
    Тук е от
    May 2017

Аз съм си оптимист. Всички, които сме избрали газта, май сме прекалено оптимисти.
    tanatos, ccankov73 и pepitoff харесват това.

4. Member
    Тук е от
    Oct 2011

Еми то за 3 стаи и повече ,ако имаш достъп до газ няма много за чудене са какво да се топлиш.Дърва ли ще мъкнеме и пушеци и така нататък.Пелетите идват на една цена с газта ,че даже и по скъпо е.Пак носене на чували с пелети.С климатици трябвят 3 най малко за банята и кенефа ако не включиш нещо студ.Вечер като си легнеш ще ги чуваш. И не вярвам да е по евтино от газта.Така че на газ най добре.В Шумен 0.91лв е цената в момента.Писали ми 95кубика за 86лв.Това за октомври иначе имах 50 куб. по моя засечка на показанията на таблото.

5. Member
    Тук е от
    May 2017

А бе по-евтино идва да ти кажа. Отделно първоначалната инвестиция е една и съща горе долу. После вярно подменяш един котел за 2500 лв, а не три климатика и два бойлера за същия период за 7 хилки, но това е в хипотетичното бъдеще, когато не е ясно на какво и как ще се топлим. Това с банята и топлата вода са големите плюсове на газта.

6.  
  7. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград

Цитат Първоначално публикувано от Vizi Виж публикацията
    Аз съм си оптимист. Всички, които сме избрали газта, май сме прекалено оптимисти.
    Нали знаеш разликата между оптимиста и песимиста :
    песимиста викал - зле е, много е зле, по-зле не може да е,
    а оптимиста - аа..., може може!
    Vizi одобрява това.

8. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012

За Благоевград, битови потребители, цената е 93.82 ст за кубик. Като направят хъб-а и като го напълнят (ако се съди по миризмата напоследък, ще има с какво), очаквам значително по-ниски цени.

9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002

При мен няма никакво влияние "оптимист" или не. Това е единственият начин на отопление, който ми дава възможност да отоплявам изцяло стара еднофамилна къща - всички стаи и санитарни помещения, че даже и част от мазите (с теракот и дървена ламперия с изолация отдолу) с отлично ниво на комфорт и автоматизация. С климатици не мога да отоплявам всичко, за термопомпа си трябва подово, а това означава пълен ремонт на цялата къща до основи. Така че цената, колкото толкова. При фалит, котелът Дакон на твърдо гориво седи от 10г. до газовия и пускането му е въпрос на затварянето на два крана на газовия и отварянето на два на Дакон-а.

10. Member
    Тук е от
    May 2017

Май съм прекален оптимист - Булгаргаз искат увеличение с 4,98% от 1-ви Януари на този етап. Както се казва - можеше и 49,8% да е.
    VanDan, estqwerty и milanov харесват това.

11. zh
    zh е офлайн
    Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Добрич

Цитат Първоначално публикувано от loshiat Виж публикацията
    Писали ми 95кубика за 86лв.Това за октомври иначе имах 50 куб. по моя засечка на показанията на таблото.
    Ако си към Аресгаз, изчисляват авансовата вноска на базата на това, какво си изразходил миналата година за същото тримесечие, а то е 30% от него.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 111 от 111 ПърваПърва ... 61101109110111

Подобни теми

1. Майстор за локално парно из Пловдивско
    От Jumbalaya във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 15-11-13, 17:46
  2. Отговори: 1
    Последно: 27-03-13, 17:25
  3. мога ли да си направя локално парно ?
    От get във форум Отопление
    Отговори: 15
    Последно: 09-01-12, 12:28
  4. UPS за локално парно,избор?
    От Binq във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 07-01-10, 16:22
  5. Локално парно с бойлер
    От nakt17 във форум Отопление
    Отговори: 18
    Последно: 19-03-08, 11:05
SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 15 години!
Този форум се задвижва, благодарение на Persy Сървър
Следвай ни
Горе