Страница 111 от 181 ПърваПърва ... 61101109110111112113121161 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,651 до 1,665 от общо 2703

Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #1651

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Дам, тъй като петролът се очакваше да е над 85 долара за барел сега, но той взе че спадна до 70.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #1652

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Тезата им досега винаги е била, че тъй като са понесли загуби през предни периоди с възходящи цени на долар/нефт, не се съобразяват веднага с промяна, когато е в посока надолу. Но все пак дано си прав и поне няма ново увеличение. Почти "изядоха" намалението от последните 2-3г., но поне да не се върнем до "най-мрачните" нива от 1.23лв./м3 за моя доставчик от преди 4-5г.

  4. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #1653

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Аз съм си оптимист. Всички, които сме избрали газта, май сме прекалено оптимисти.

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    324
    #1654

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Еми то за 3 стаи и повече ,ако имаш достъп до газ няма много за чудене са какво да се топлиш.Дърва ли ще мъкнеме и пушеци и така нататък.Пелетите идват на една цена с газта ,че даже и по скъпо е.Пак носене на чували с пелети.С климатици трябвят 3 най малко за банята и кенефа ако не включиш нещо студ.Вечер като си легнеш ще ги чуваш. И не вярвам да е по евтино от газта.Така че на газ най добре.В Шумен 0.91лв е цената в момента.Писали ми 95кубика за 86лв.Това за октомври иначе имах 50 куб. по моя засечка на показанията на таблото.

  6. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #1655

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    А бе по-евтино идва да ти кажа. Отделно първоначалната инвестиция е една и съща горе долу. После вярно подменяш един котел за 2500 лв, а не три климатика и два бойлера за същия период за 7 хилки, но това е в хипотетичното бъдеще, когато не е ясно на какво и как ще се топлим. Това с банята и топлата вода са големите плюсове на газта.

  7. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,860
    #1656

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от Vizi Виж публикацията
    Аз съм си оптимист. Всички, които сме избрали газта, май сме прекалено оптимисти.
    Нали знаеш разликата между оптимиста и песимиста :
    песимиста викал - зле е, много е зле, по-зле не може да е,
    а оптимиста - аа..., може може!

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    87
    #1657

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    За Благоевград, битови потребители, цената е 93.82 ст за кубик. Като направят хъб-а и като го напълнят (ако се съди по миризмата напоследък, ще има с какво), очаквам значително по-ниски цени.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #1658

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    При мен няма никакво влияние "оптимист" или не. Това е единственият начин на отопление, който ми дава възможност да отоплявам изцяло стара еднофамилна къща - всички стаи и санитарни помещения, че даже и част от мазите (с теракот и дървена ламперия с изолация отдолу) с отлично ниво на комфорт и автоматизация. С климатици не мога да отоплявам всичко, за термопомпа си трябва подово, а това означава пълен ремонт на цялата къща до основи. Така че цената, колкото толкова. При фалит, котелът Дакон на твърдо гориво седи от 10г. до газовия и пускането му е въпрос на затварянето на два крана на газовия и отварянето на два на Дакон-а.

  11. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #1659

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Май съм прекален оптимист - Булгаргаз искат увеличение с 4,98% от 1-ви Януари на този етап. Както се казва - можеше и 49,8% да е.

  12. zh
    zh е офлайн
    Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    221
    #1660

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от loshiat Виж публикацията
    Писали ми 95кубика за 86лв.Това за октомври иначе имах 50 куб. по моя засечка на показанията на таблото.
    Ако си към Аресгаз, изчисляват авансовата вноска на базата на това, какво си изразходил миналата година за същото тримесечие, а то е 30% от него.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    31
    #1661

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    И аз да споделя за ноември 147 куб.м. 129лв. и стотинки в Чирпан еднофамилна къща на авто режим 23 гр. като има някой, а като няма 20.За декември очаквам 1/2 повече куб.м. Приемливо за мен.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Aug 2018
    Мнения
    1
    #1662

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    80 кв. 3 ст.
    ПЛЮСОВЕ...
    Изложение изток,една стая.
    Юг останало.
    PVC дограма Inotic, 3 стъклопакет, К стъкло.
    10 см изолация външна
    5мм на пода термоподложка и 15мм ламинат на всякъде освен баните.
    MИНУС...
    Няма съседи от горе и от долу.Не закупени още.
    Котел Bosh condens 2500 със стаен термостат CT100 4 ПРОГРАМИ нощем 20.5 денем 22 гр.
    8200W радиаторна мощ,Global алум.
    Доставчик Овъргаз гр.София
    месец ноеври 98 куб. 92лв от 12 число на месеца
    месец Декемри 172 куб. (леко прогназна де) плус минус 5 -10 куб.Около 160лв.
    3бр. черепчета...,2мa възрастни и дете на 2 год. отопление и топла вода.NO STOP вкъщи,жената е още малко майчински,аз работа от вкъщи.
    Струва ми се скъпо предвид първоначалната инвестиция

  16. Banned
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    29
    #1663

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    80кв 3 стаи кухня бяня коридор котел Bosh condens 2500 със стаен термостат CT100 от 18 до 26 този месец 75куб отопление и топла вода само за банята от 15-24 на 23 градуса през останалото време 19 според мен около 300лв на месец ще е.Имам и познати на пилети с греико и слънчогледови пилети по 160лв тон за 1 етаж отиват към 1 тон на месец при Т 25-5-6 градуса

  17. Novice
    Тук е от
    Dec 2018
    Мнения
    2
    #1664

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Здравейте,

    От 2 месеца и половина съм под наем в апартамент 120кв, който е вързан към Overgas. За първия половин месец, в който ползвах апартамента, получих много ниски сметки, което доста ме подведе спрямо реалността. За Ноември дойде сметка от 430лв за гас и 120лв за ток. Ползвам бойлер, понеже когато включа само газ за водата - температурата не е достатъчно висока и дори не се задържа постоянно, а от време на време слиза към хладка/студена вода.

    Потреблението за Ноември е било засечено на 470 според сайта на овергаз (предполагам кубика), като газомерът в момента е вече на над 1000кубика. Това ме навежда на мисълта, че до края на Декември сметката ще наближи, или дори надхърли 500лв. Според вас това нормално ли е? На мен ми се вижда като пълен абсурд и честно казано не съм сигурен как да процедирам. Може да се извикат техници за проверка, но кой дава гаранция че няма да кажат "не открихме проблем", след което да вземат 90те лв такса за проверката?

    Малко повече детайли - котлето е Bosch Gaz 3000W, като го държа на около 55-60 градуса (което е сила 2-3 от общо 7). Радиаторите са общо 6 (+1 много малко радиаторче в банята), като рамената им са общо 73. Интересното е, че през Ноември то беше поддържано включено почти постоянно, а малко под половината Декември пробвах да съм икономичен като го включвах само вечер след работа и докато спя. За жалост това значи, че като се прибера минава доста време, преди да се затопли и спрат да ми замръзват краката и ръцете. Вижда ми се като много непрактичен начин да се ползва, а още по-абсурдното е че изглежда, че сметките за Декември ще са по-високи. Друго любопитно нещо, е че в сайта на овергаз (в рамките на почти 10 години) няма НИТО ЕДИН месец, в който сметката да е била над 270лв за точно този апартамент. От една страна цените са вдигнати (от 0.70ст на 0.90ст на кубик), но дори ако смятам консумацията на по-евтината цена, тя пак излиза много по-скъпа, от колкото е излизала преди. За жалост няма никакъв контакт с предишни наематели, за да ги попитам как са ползвали системата. Знае се само, че последният наемател е сменил котела с този Бош, явно защото предишното не е могло да отоплява добре. Няма контакт с този човек и дори не може да се намери гаранционна карта на сегашният котел.

    На този етап обмислям напълно да изключа газта и да се отоплявам изцяло с климатици и бойлер, като в апартамента за щастие има 2 работещи климатика. Съмнявам се сметките за ток да са по-високи. За Декември токът беше 120лв, основно заради бойлера, като общо това прави 550лв газ и ток. Имайте в предвид, че тези 430лв газ са без абсолютно никакво отопление на вода чрез газ. Вижда ми се много по-скъпо от нужното, но истината е че нищо не разбирам от тези системи и затова се допитвам до вас.

    Благодаря за отделеното време.

  18. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    324
    #1665

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Първо радиаторите са малко на първо четене,второ колко души сте там,Бойлер не може да изгори толкова ток освен ,ако не го държиш постоянно включен и не го източвате постоянно да се щавите в банята.С програматор ли е котела или на температура да изключва.Топлят ли те съседи ,изолиран ли е апартамента,дограма и така нататък.Има толкова фактори за горенето и разхода,че глава ще те заболи.Първо тлябва да си изолиран отвсякъде,второ дограма,трето правилно направена и изчислена система и котел.От там нататък вече е лесно.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Майстор за локално парно из Пловдивско
    От Jumbalaya във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 15-11-13, 17:46
  2. Отговори: 1
    Последно: 27-03-13, 17:25
  3. мога ли да си направя локално парно ?
    От get във форум Отопление
    Отговори: 15
    Последно: 09-01-12, 12:28
  4. UPS за локално парно,избор?
    От Binq във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 07-01-10, 16:22
  5. Локално парно с бойлер
    От nakt17 във форум Отопление
    Отговори: 18
    Последно: 19-03-08, 11:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе