Страница 108 от 181 ПърваПърва ... 5898106107108109110118158 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,606 до 1,620 от общо 2703

Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #1606

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Това е доста добре като разход за къща, но пък и поддържаните температури са доста ниски.
    Подобна като площ къща отоплява кума ми от тази зима и сметките са му около 400 лв/месец, но вътре температурите са като за втасване на козунаци - 24-26*.
    Къщата е със доста сериозна изолация.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #1607

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Моите сметки за Октомври-Декември за къщата бяха средно по 180-200лв. на месец За Януари-Март средно около 300лв. на месец. 23.5гр. поддържана в Плевен. Площта и изолацията на къщата с пристройката я имам описана поне няколко пъти из газовите теми и не ми се пише пак.

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    188
    #1608

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Здравейте !!! През 3 месеца ми слагат някаква такса РСД бит. дебитно известие от 3.90 лв. Някой знае ли за какво иде реч ?!? Благодаря !

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Мнения
    30
    #1609

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Да, и аз бях сюрпризиран, че не съм платил сметка от 10.04.2018 за 3.90 и от 10.05 ще ми се начислява по 1/365 лихва. Просто след като съм си платил сметката за м.март не съм влизал в профила си да следя за нови сметки.И аз не знам за какво са тея пари.

  6. Member Аватара на stoqng76
    Тук е от
    Apr 2012
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    205
    #1610

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитата е от сайта на моя доставчик.
    Има ли месечна такса за обслужване освен това, което съм консумирал?
    Наредбата за регулиране на цените (чл. 6) предоставя възможност цената за снабдяване с природен газ за битовите потребители да бъде начислявана като константна величина през цялата година. Така се формира цена за снабдяване в размер на 2,74 лева без ДДС за всеки месец от годината.
    Следователно през неотоплителния период когато нямаш сметка за газ,плащаш само таксата.За различни доставчици може да е различна и таксата.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #1611

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Ежемесечно, през цялата година имам сметка за природен газ, защото БГВ се ползва целогодишно. Много ми е интересно, дали има хора, които имат природен газ, но не го ползват за БГВ. Че това е супер-екстра.

  8.  
     
  9. Member Аватара на stoqng76
    Тук е от
    Apr 2012
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    205
    #1612

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Ежемесечно, през цялата година имам сметка за природен газ, защото БГВ се ползва целогодишно. Много ми е интересно, дали има хора, които имат природен газ, но не го ползват за БГВ. Че това е супер-екстра.
    Е има аз ползвам газ за отопление само,и сега до късна есен плащам само такса.
    Преди десет години бяха други условията и е поставен газов котел на съществуваща вече инсталация.Естествено със преработка на системата от специализирана фирма.Котела се намира извън апартамента във специално пригодено помещение към стълбището.Просто наблизо има училище което трябваше да газифицират и копаха за трасето през нашата улица.Хората предложиха който иска да се запише и ще му пуснат газ.Цената и условията бяха добри и така се газифицирах НЕПЛАНИРАНО.
    Не ми е евтино отоплението но не се оплаквам Цял живот съм бил на парно и сме свикнали.
    Планирам ремонт след който всичко да си дойде на мястото и да ползвам "битова гореща вода" целогодишно,но трябва време и доста пари
    Така ,че не се учудвай ,плащам зимата газ и зареждам бутилка(пропан бутан) за готварската печка

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #1613

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Четвърто поредно увеличение на цената на природния газ се предлага от Октомври. Отслабиха малко примката с цената преди 2-3г. и сега отново тръгна нагоре.

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #1614

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Точно като с горивото - малко въздух и после бой до припадък. Очаквай скоро да надхвърлят цените от преди намалението.

  12. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #1615

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Лошо, сега гледах, че за близо година цената отишла 50% нагоре.Пречи и на ползващите газ в къщи и на тези, ползващи го за производство.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #1616

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Точно като с горивото - малко въздух и после бой до припадък. Очаквай скоро да надхвърлят цените от преди намалението.
    Цената на природния газ у нас е вързана точно с цената на петрола, а доколкото знам добивът и преносът му не е свързан с петрола. Има страни в Европа, в които цената му не е свързана с това, а се определя по друг принцип. Но в нашия договор (поне така се обосновават от Булгаргаз) с Газпром цената е свързана с петрола и долара. Обаче, когато петролът и доларът бяха доста надолу, природният газ у нас не слезе с толкова и навреме, но тръгне ли нагоре и веднага се отрази. Просто проблем са топлофикациите, които дължат много пари и страдаме ние малкото директни битови потребители.

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #1617

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Отоплението с газ е обречена работа, но ще го има още някоя и друга годинка, а може и по дълго, ако се завърнем в източните обятия, както е тръгнало...

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #1618

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Пепел ти на устата. Локалното парно с централен природен газ е най-доброто, което успях да постигна за отопление на доста старата ми еднофамилна къща в студен град като Плевен. Чистота, комфорт, пълна автоматизация посредством програмируемото седмично по ден и час стайно управление на котела. Умре ли това и трябва да се върна пак към котел на твърдо гориво, за което не искам да си спомням и помислям дори. С климатици тази къща не мога да я стопля цялата с всички помещения с този комфорт, който сега имам. За баня и тоалетна даже и не мога да си помисля. А имам две (и в пристройката) и ще замръзнат тръбите ако не ги топля.
    За термопомпа нямам толкова пари за инвестиция - достатъчно мощна и съответно скъпа термопомпа, подово, супер изолация, даже промени в ел.инсталацията ще ми трябват за помпата.
    Тъй че умре ли природния газ май ще трябва да продам къщата с двора и да ида в апартамент, а цял живот съм бил в къща с двор и в апартамент се чувствам като в затвор. А и местоположението ми е супер - на 100м. от местоработата ми, до спортната зала, близо до центъра. Или незнайно откъде да намеря толкова пари, че да я разваля и изградя наново, а през това време би трябвало да съм и на квартира, защото няма къде другаде да живея през това време. А и налях доста пари в последните 10-15 години в ремонти - изцяло нов покрив, външна изолация, ремонти през различно време вътре по стаите и пристройката, в котли за твърдо гориво (2бр.) и газ (1бр.), тръби и радиатори.
    Този пост е редактиран от VanDan; 24-08-18 в 12:14.

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #1619

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    то това дето го казах няма да стане за 5-10г., но като перспектива газа е бита карта. Няма страшно, и аз съм като теб, в къща. Ние поне, ще си ги изкараме годинките в тях.

  18. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #1620

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Увеличението на газта,която Булгаргаз продава, не е задължително да се отрази със същия процент на цената на дребно. До колкото помня цената на газта на едро формираше около половината от цената на дребно. Даже и цените на петрола са много далеч от тези преди няколко години.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Майстор за локално парно из Пловдивско
    От Jumbalaya във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 15-11-13, 17:46
  2. Отговори: 1
    Последно: 27-03-13, 17:25
  3. мога ли да си направя локално парно ?
    От get във форум Отопление
    Отговори: 15
    Последно: 09-01-12, 12:28
  4. UPS за локално парно,избор?
    От Binq във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 07-01-10, 16:22
  5. Локално парно с бойлер
    От nakt17 във форум Отопление
    Отговори: 18
    Последно: 19-03-08, 11:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе