Страница 12 от 181 ПърваПърва ... 210111213142262 ... ПоследноПоследно
Резултати от 166 до 180 от общо 2703
Like Tree1052Одобрявам

Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на felipe
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    503
    #166

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Аз си мислех,че колкото е по-ниска температурата на водата и сметката ще е по-ниска,сигурно бъркам щом ме питаш Lazar ,радиаторите са алуминиеви... горе-долу колко трябва да е темп. на водата при това време(тук по принцип е много студено,сутрин гледам по телевизията температурите в страна,в Пловдив винаги е най-студено).

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #167

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Кажи колко ребра имаш и на каква височина

  4. Member Аватара на felipe
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    503
    #168

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    77 ребра Н=60 см(Н600 мисля,че се води )

  5. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #169

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    За Калорматик не се ли замисляш?

  6. Member Аватара на felipe
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    503
    #170

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Ще вземам Калорматик,но за другия отоплителен сезон,между другото писал съм 55 градуса,но котлето си я нагрява до 58-59 по собствена инициатива,писах за това и инж.Нейчев отговори,че е нормално.
    Аз гледам MИК66 ,той е с 240 м3,но с изолация и модулиращ термостат,според мен е нормално аз да съм с 35 отгоре при условие,че нямам нито изолация,нито термостат.
    П.П.Готино са го измислили Овергаз Юг с тези графики,аз сефте ги виждам,днес случайно влезнах да си видя сметката,понеже СМС-а им закъснява.

  7. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #171

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Попитах, защото 55* е ниска температура, ако нямаш достатъчно радиатори. При тебе не са малко - някъде там е границата - т.е. по груби сметки при 55* твоите радиатори имат мощност 6-7кВт, но колко точно - само Калорматика може да каже. Един колега от форума продаваше на изгодна цена един 330, за да си купи по-горен клас, ама не знам какво стана.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    11
    #172

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Над 21 градуса в стаята особено за спалня става сауна и не е приятно да се спи. Има стандарти за температурата в помещенията на жизнената среда - санитарен минимум и максимум. Та като се мине максимума, това води до изнежване. Доста по-приятно е да се спи на по-хладно дори от 20 градуса. Въобще над 21 градуса си е температура, при която човек почва да плува в собствен сос и да се чуди вари ли се или да се разлиства като зелка. Вкъщи котелът е мощен за размерите на отопляваното пространство и не е трудно да се постигне подобна висока температура - но не само, че въздухът се изсушава и става тежък за пребиваване, но и веднага го усещам и намалявам терморегулатора. При температура 22 градуса и отгоре, човек вече трябва да пребивава по тениска.

  10. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #173

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    И какво лошо има да си по тениска?
    Защо лятото да можем да стоим на 23-25*, а зимата трябвало на 20.
    Айде стига с тия бабини деветини. На 23* се спи повече от добре с едно леко одеалце, а не да се затрупваш с дебели юргани.
    Дайте да не ставаме като тия с климатиците, дето са склонни да им избият бивни, но да могат да се похвалят как климатика им харчел по 20 лв. на месец при -10 навън.

  11. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #174

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    Дайте да не ставаме като тия с климатиците,
    Аааа, там се гонят 27-28 градуса, белким се получи някакво подобие на комфорт . Иначе - наистина е индивидуално възприятието за нормална стайна температура. Ще припомня, че заводските настройки на програматорите са 21*С дневна и 18* нощна, оттам нататък всеки е свободен да си и коригира както си иска

  12. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #175

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Моя проблем засега е такъв, че дори и при минимална стойност, зададена на врътката на котела и сравнително ниски външни температури не мога да постигна температури под 21-22 градуса в стаите.
    Струва ми се грехота да ги поддържам през деня при положение, че няма никой вкъщи през това време по 10-12 часа на денонощие.
    Опитвал съм да спирам котела през деня, но след това той работи здраво докато качи температурите и реално се харчат същите кубици газ на 24 часа.
    Опитвал съм и да намалям от самите радиатори/термовинтили, но също няма ефект.
    Котела се води 12/24кВ, а радиаторите, дори и след 50% увеличение на броя на ребрата им, са не повече от 6-7кВ.
    Чудя се за тези безжични програматори, но всички съседи се оплакват от тях. Или сметките им са се качили след инсталирането им или имат трудности да регулират температурите в различните стаи.

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    188
    #176

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    И какви са ти месечните сметки,ако не е тайна и колко квадрата ти е жилището ?

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #177

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Сметките засега са в рамките на поносимото.
    Апартамента е 90 кв., 3-стаен, ново строителство с някаква изолация /лоша според мен/, ПВЦ дограма, но доста калпаво изпълена. Източен, вътрешен, съседи отвсякъде освен отдолу /най-важното/.
    Топли се навсякъде.
    За октомври сметката е 70 лв. За ноември 190 лв. За декември - 180 лв. Не е спиран котела и през 90% от това време е стоял на възможния минимум - преди да изключи копчето/врътката. Водата в радиаторите според датчика на самия котел варира между 40 и 50*. Като най-често е под 45*.

    Миналата година сметките варираха между 100 и 210 лв.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    11
    #178

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    И какво лошо има да си по тениска?
    Защо лятото да можем да стоим на 23-25*, а зимата трябвало на 20.
    Айде стига с тия бабини деветини. На 23* се спи повече от добре с едно леко одеалце, а не да се затрупваш с дебели юргани.
    Дайте да не ставаме като тия с климатиците, дето са склонни да им избият бивни, но да могат да се похвалят как климатика им харчел по 20 лв. на месец при -10 навън.
    Лошото е, драги, че се изнежваш и като излезнеш после дори на -5 навън и ти зъзнат яко мартинките, без да е кой знае колко студено. Лошото е, че при 23 в стаята сутрин се будиш с омазнено лице от собствения ти сос, в който си се търкалял цяло нощ и не си могъл да спиш. Или другото лошо - да сънуваш цяла нощ дяволи и въргели от сухия и горещ въздух...
    Иначе аз и сега си спя по тениска при 21, че и при 18 градуса, не ми пречи. А да ти кажа на 25 градуса трябва да си не само по тениска, но и по къси гащи, което за мен е излишен преразход от ГЪЗария, извинявай! Но ти знаеш нали, гъз глава затрива!

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    188
    #179

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    lazarus18,сметките ти са наистина в рамките на поносимото ! Но трябва да знаеш,че при новото строителство,тези 90 м²,отговарят реално на около 75 м²,другото е общи части !!! Не е като при старото строителство,но предполагам,че си запознат с това !

  18. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #180

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    90 кв. м. е чистата площ /със стените/. Числото, записано в нотариалния акт е доста по-високо /за съжаление/.

    novice, айде не ми казвай как да спя и как да ходя облечен у нас. Като искаш да си кален и голям пич стой на 5 градуса ако искаш.
    Виждал съм много като тебе, които стоят в тях със шушони и плетена жилетка от баба им, да ми обясняват как на 18 градуса се спяло най-добре.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 12 от 181 ПърваПърва ... 210111213142262 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Майстор за локално парно из Пловдивско
    От Jumbalaya във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 15-11-13, 16:46
  2. Отговори: 1
    Последно: 27-03-13, 16:25
  3. мога ли да си направя локално парно ?
    От get във форум Отопление
    Отговори: 15
    Последно: 09-01-12, 11:28
  4. UPS за локално парно,избор?
    От Binq във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 07-01-10, 15:22
  5. Локално парно с бойлер
    От nakt17 във форум Отопление
    Отговори: 18
    Последно: 19-03-08, 10:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе