Страница 10 от 181 ПърваПърва ... 891011122060 ... ПоследноПоследно
Резултати от 136 до 150 от общо 2703

Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #136

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн г&#

    Прав е lazarus18. Много боли това с отоплението на банята... В моята имам един Адакс 400w.
    Харчи колкото двата ми климатика, свинята.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    188
    #137

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Разход за м.11.2011 (от 28.10-28.11)-194 м3 х 1.04 /коефициент за коригиране/= 202 м3 х 0.97 лв.= 196 лева.Среден разход :194 м3 : 31 = 6.25 м3 дневно ! Стара Загора,апартамент 92 м² монолит, етаж 1 (отдолу мазета,външен,отстрани и горе,необитавани ап.),4 членно сем. отопление,готвене и ГБВ.Котел Вайлант-24 KW с модулиращ термопрограматор и 92 бр.глидера Н 500. Външна и вътрешна изолация,ал.дограма. Три стаи - север и една - юг. Поддържана дневна Т-21°,нощна Т-18°.Средни външни Т през месеца от -4С до +10С /СТ.Загора/.Сметката ми за ток е 55 лв. Ако има и други желаещи....моля,споделете !!!

  4. Member Аватара на Ivan19
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    241
    #138

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Още не ми е излязла сметката, но веднага щом ми дадат инфото ще споделя!

  5. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #139

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Снощи ходих да оправяме фактури, гаранции и окончателно плащане при един клиент, където котелът работи от 8.11.2011 - т.е. - 20-21дни. Това ми е една референтна инсталация и съм много доволен от резултатите. Къщата е общо 360м2, но се отопляват не повече от 240, а може би и около 180-200. Трудно е да се каже, защото е много раздвижена, на полунива, с вътрешно стълбище. Външна изолация няма, но е строена с итонг, дограмата е стара ПВЦ. Дневния тракт е 80м2 с 2 конвектора, в другите стаи има 70 глидера Н600 и 20 флидера Н800. Котел кондензен Бош 22 кВт, едноконтурен, с бойлер Теси 80л (но не обикновения, с малката серпентина). Терморегулатор FW200 с външна сонда и управление на бойлера. Поддържана температура - 20-21*С. Разходът до снощи беше 270м3 газ, т.е. около 14м3 газ средно на ден, което според мен е много добре за такъв голям хангар. Досега не е вдигал повече от 45*С на водата в системата за отопление, ще видим в по-големи студове. Много се чудих дали да сложа котел 22 или 40кВт, ама не съм сбъркал с 22-ката

  6. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    17
    #140

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Здравейте,

    Ето и малко данни от мен, които може да са полезни на някой от форума. Отоплявани около 47-48м2(дневна+спалня+баня и антре), изложение Юг и Изток(София) предпоследен етаж със скосявания(тоест половината апартамент е все едно на последен етаж), 3 външни стени, два неотоплявани съседски апартамента, добра топлоизолация(но 3 прозореца без щори и завеси за момента), или всичко това ще рече доста топлозагуби, особено нощем. Външни температури за периода(31.10-28.11) от - 8 до +13, подържани вътрешни температури 20-21гр. (вечер от 19ч до 23ч и сутрин от 6ч45 до 8ч) и 17гр. през останалото време(тези данни са за работните дни). Събота и неделя отопление от 9ч до около 23ч. Разход 127м3 за отполение и БГВ за 2 души. Котел Бош 7000(конвенционален 6,3кВ-21кВ) със стаен регулатор FR 100, инсталирана радиаторна мощност около 6-6.3кВ., температурата на водата(отопление) е сложена на мах, мощността на котела в режим отопление е ограничена на минимума.

  7. Junior Member Аватара на suselat
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    54
    #141

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Днес получих лек шок от София газ - 197 лв. за ноември! Миналия ноември - 76 лв.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #142

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Хе -хе, да де, ама я виж какви са били температурите тогава -то си е било същинско Мавърско лето. Този ноември още няма данни, а когато ги качат в сайта от линка, ще видиш, че средната температура сигурно е била между 5 до 8 градуса в София този ноември.
    Ма тя зимътъ идвъ ва е подфанала бря

  10. Junior Member Аватара на suselat
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    54
    #143

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Не знам, но само ще ти кажа, че януари 2011 беше наи-голямата сметка 207 лв., а януари беше много студен - вечер до -20, през деня под нулата!

  11. Novice
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    7
    #144

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Честита коледа на всички!!!

    Колеги хубаво си сравняваме тука кой колко плаща и се опитваме да разберем защо аджеба аз плащам 300лв. а Пешо за същия апартамент 160 примерно. В това няма лошо всички се опитваме да оптимизираме максимално отоплителната система, но след като това е направено, санирано, добра дограма, фолио зад радиаторите и всички други педантични дреболии които евентуално ще ни спестят 1% тук, 1% там...... И идва другия проблем: Булгар Газ (ОВъргаз) изревават отново колко са зле и как горките работили на загуба и трябвало да вдигнат цената на газта с поне 18% за да не били на загуба. И потребителите които сме зомбирани офце само си казваме """ммммм, ок, мда щом тряя ще плащаме''' Е ТАМ Е ПРОБЛЕМА!!! Защото няма никаква логика да се вдига! Това си е живо дране на народа от един монополист и държавата както винаги нищо не прави. И понеже голите приказки нямат никакво покритие ето и фактите колеги. Цифрите не лъжат.

    1. Цена на NG (natural gas) природна газ на международните пазари през годините:
    Както добре се вижда от чарта газта миналата година се е котирала с около 20% (осреднено) ПО-СКЪПО от 2011. Та на какво основание сега искат повишение на цената като те я купуват с 20% по евтино от миналата година???
    И понеже те биха се оправдали че газта се търгува в долари и доларът се е вдигнал. Да вярно е в долари се търгува, но ЦЕНАТА НА ДОЛАРА МИНАЛАТА ГОДИНА ПО ТОВА ВРЕМЕ Е БИЛА ТОЧНО СЪЩАТА като сега!! Прикачил съм чарт и за това:
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1325020870[/time]_________________________________________________

    Не можах да се оправя как да продължа да пиша след снимките затова продължавам тук. Така другата лъжа която се опитват да ни пробутат е, че ние имаме най-евтиния газ в европа и трябжало да се изравнят цените. Ами това също е ЛЪЖА!!! Ето ви линк къде се намираме ние спрямо другите членки в евро зоната:
    http://www.energy.eu/#Domestic-Gas

    Така, че не виждам нещо логика тука да догонваме някого като дори развити страни като Великобритания плащат по евтина газ от нас!!! Тук повече ме притеснява факта, че цената на тока ни е най-евтин в европа и там наистина има мегдан за вдигане но не и газта! Та в заклучение:
    1. Газ по евтина на борсата с около 20% в сравнение с миналата година
    2. $ се котира в същите граници като миналата зима
    3. Не сме с най-евтина газ в европа.

    Ами тогава би ли ми обяснил някой, къде е логиката да искат повишаване на цената от булгар газ??? Колеги ние плащаме тази цена. Замислете се. Преди време стачкувахме за цените на бензина. Тук ни ебават не по малко.

    Весели Празници на всички!
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  12. Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    228
    #145

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Roko, всичко е нормално, просто трябва да гледаш детайлите. Цената на газта на едро е доста евтина у нас, обаче цената на дребно за битови абонати е висока и за това има основания. Първо, че малко хора ползват газ спрямо развитите страни, и второ логиката е че след като човек е намерил 5хил.лв. за котле и инсталация, то винаги може да плаща и малко по-скъпа газ.
    Аз започнах да се топля на газ преди 5г., не че го исках и тогава си мислех че е едно набутване, просто кооперацията в която си взех апартамент беше с газифициране. Тогава цената с ДДС беше около 55ст/м3. Сега цената е 1.03лв/м3 с ДДС, и вече знам че отоплението на газ е един лукс, на месец ми излиза около 300-400лв. Потреблението на газ дневно средно е около 10м3, през по-топлите дни пада до 5-6м3, но ако е студено може и до 15-16м3. да стигне. Просто трябва да се гори газ за да има топло, и това струва пари.

    П.П. Между другото прави ли ви впечатление качеството на газта през лятото и зимата? Лятно време газовият котлон има много добър син пламък, а зимно време обикновено е един червеникав такъв ...

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #146

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    С тези увеличения, ножът почва да опира до кокала. В началото на 2009г., когато се вързах се ядваше. Но след поне 2 увеличения на година, най-студените месеци миналата година (януари-март) стигах до 350лв (дори 400лв. за един от месеците). Сега с тези нови поредни увеличения не знам какви висоти ще стигна. За Октомври и Ноември са ми предварителни (при мен замерванията са на тримесечие) и ми взеха по 260лв.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    93
    #147

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Нещо за цената на газа в Щатите и родната мила картинка...http://online.wsj.com/article/SB1000...EFTTopWhatNews

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    11
    #148

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    207лв. "честитка" за 3 стаи - около 50 квадрата за декември и 244 за 4 стаи около 65-70 квадрата за ноември. Балтията с новите 4 процента се очаква да е още по-голяма. Средната температура в помещенията е около 20 градуса, има моменти през деня, в които котелът не работи с часове, по цял следобяд. В около 10 нощи също е стоял изключен.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    93
    #149

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от novice
    207лв. "честитка" за 3 стаи - около 50 квадрата за декември и 244 за 4 стаи около 65-70 квадрата за ноември. Балтията с новите 4 процента се очаква да е още по-голяма. Средната температура в помещенията е около 20 градуса, има моменти през деня, в които котелът не работи с часове, по цял следобяд. В около 10 нощи също е стоял изключен.
    Ами скъпее ми нещо..колко газ гарчиш за 24 часа тези дни?

  18. Junior Member Аватара на suselat
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    54
    #150

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Днес дойде сметката за декември - 209 лв. - вода и топло. Жилището е 85 кв.м, изцяло изток и междинен, нов блок изолация и хубава дограма! поддържана температура - от 16.00 ч. до 23.00 ч. и от 04.30ч. до 08.00 ч. - 21гр., през останалото време - 18 гр.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 10 от 181 ПърваПърва ... 891011122060 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Майстор за локално парно из Пловдивско
    От Jumbalaya във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 15-11-13, 17:46
  2. Отговори: 1
    Последно: 27-03-13, 17:25
  3. мога ли да си направя локално парно ?
    От get във форум Отопление
    Отговори: 15
    Последно: 09-01-12, 12:28
  4. UPS за локално парно,избор?
    От Binq във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 07-01-10, 16:22
  5. Локално парно с бойлер
    От nakt17 във форум Отопление
    Отговори: 18
    Последно: 19-03-08, 11:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе