Страница 22 от 181 ПърваПърва ... 1220212223243272 ... ПоследноПоследно
Резултати от 316 до 330 от общо 2703
Like Tree1052Одобрявам

Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    35
    #316

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Ако говорим за алуминиев радиатор конзоли се продават с различни дължини.Ако говорим за панелни радиатори не съм много запознат по въпроса с конзолите ,но аз съм на ТЕЦ и моя радиатор е панелен и отстоянието е точно 5см,,значи продават такива конзоли някъде.
    За ф изхода и входа на котлетата даже на някой модели са ф15,нормално е да са с малко ф т.к. водата се загрява проточно.
    Но отоплителната инсталация се оразмерява според дължината на трасетата/линейно съпротивление/,броя фитинги по нея/местни съпротивления/ и консуматорите.Като за добре оразмерена инсталация се разбира например-
    ф 28 тръгва от котела ,след 1я консуматор се смалява на ф 22,след втория на ф 18 и последния на ф 15 /давам пример с медни тръби/ връщащата се инсталация трябва да е оразмерена по същия начин- от последния консуматор ф15 .....до котела ф28.При къщи или апартаменти с по-голяма консумация поставянето на разширителен съд е задължително,въпреки,че в котлето има монтиран такъв.
    Дано да съм ти бил полезен с отговора.

    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1331396478[/time]_________________________________________________

    А има и друго много важно нещо......
    Нормално е някой от БРАТСТВОТО ОВЕРГАЗ да казва - 15-20кубика на ден са напълно нормален разход всичко работи перфектно.....нали вадиш пари от собствения си джоб и ги вкарваш в неговия........
    Нормално е някой майстор да купи материали за 500лв и да ти ги монтира за 1500лв,вместо да купи материали за 1500лв и да ги монтира за 500лв.
    И после да каже-ами тя цената на газът е скъпа и затова плащаш толкова много и т.н..........
    Спирам до тук......
    Успех на всички.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,783
    #317

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Оги,лека полека завиваш към "бисери на форума" ,нищо лично.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #318

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    При мен металните тръби са част от оригиналната инсталация с котела на твърдо гориво. От него такива изходи излизат и такива бяхме сложили. Когато се газифицирах, най-лесния и ЕВТИН начин да вържем новия газов котел към системата, като запазим и стария котел за всеки случай, беше да свържем двете ф20 към старата инсталация. При мен случайно или не съм спазил примера да намалява водещата тръба с отклоненията за радиаторите на старата система. Не знам това какво отношение има към разхода между другото. Без да съм специалист, според мен това би се отразило на достигането на определен комфорт в жилището, но за разхода не знам. В къщата е топло, колкото аз искам. Нямам проблем с комфорта. Между другото, тя не се топли толкова лесно. Не е като апартамент. Дограмите все още не са сменени навсякъде, на тавана нямам изолация в повечето стаи, имам много външни стени. Така че съм наясно, че моя разход ще е по-голям от този на апартамент. Е месечните сметки ме устройваха ако не беше това постоянно увеличение на цената на газа. Въобще нямаше да се занимавам да пиша по този повод. Дори и при идеален разход (не е толкова лесно за постигане), ако цената на топлоизточника продължава да расте, сметките пак ще почнат да натежават.
    Имам разширителен съд в газовия котел. Отделно имам и отделен такъв от времето с котела на твърдо гориво. Но този в газовия котел си върши идеално работата и стария разширителен съд е със затворен кран. Налягането по показания на манометъра на газовия котел се движи точно по спецификацията му.
    Системата ми не е изпълнена по всички правила на изкуството, защото е основата е направена още преди 10г. с малко пари и собствен и на приятели труд. Материалите - белите тръби с ал.вложка, кранове и други са италиански. Тогава нямаше китайски. Бях навсякъде със самоделни лири (икономия). Смених ги с панелни на Корадо. Доволен съм от тях. С времето са виждани някои грешки и където е било възможно те са отстранени или подобрени. Ясно ми е, че най-хубаво е всичко да се махне и направи наново по правилата, но това е почти невъзможно да стане. Правени са ремонти по стаите и сега да тръгна и къртя отново подове и стени няма как лесно да стане. Пък и покрай постоянните разходи за ремонти и тежкото положение с доходите трудно ще се получи.
    Не съм на Овъргаз. При нас е ЧТК - Черноморска Технологична Компания. Цената е май най-голямата в България 1.08лв./м3
    Може да се направи някаква сметка. Примерно както при климатиците си смятат каква машина да вземат. Колко топлина е нужна на м3 от жилището. Колко газ е нужен да се изгори, за да се постигне тази топлина. Вярно малко хипотетично и силно зависимо и от други фактори, но все пак може да даде някаква представа.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    93
    #319

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Лоша работа се очертава с цената на газа от 01.04...

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    15
    #320

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    "поста е само за факти за месечните сметки на потребителите ползващи локално парно на природен газ" се казва в първия пост, а вие пак се раздрънкахте за сложни технически хватки,глидери и фи-та! ...които междувпрочем изобщо няма да ви помогнат, докато се качва цената на газта. Не можете ли просто да си кажете за колко кв.м. площ каква сметка сте платили за еди какъв си период???

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #321

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Съгласен съм напълно. Модератор може да изтрие или премести постовете, които не са по темета.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    224
    #322

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    От първоначалното пускане на котела 10.02.2009 г. до днес съм изразходил 2740 м3 газ.(Очаквам бонуси от ЧТК за лоялен клиент )
    Котела е работил 3240 часа(среден разход 0,84 м3/ч.) , броя на запалванията е 22536 пъти от които 17216 за БГВ.
    От скоро смених on/off регулатора с модулиращ- от него е и информацията за включванията, бъдещето ще покаже дали си е струвала инвестицията

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    118
    #323

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от gog067
    От първоначалното пускане на котела 10.02.2009 г. до днес съм изразходил 2740 м3 газ.(Очаквам бонуси от ЧТК за лоялен клиент )
    Котела е работил 3240 часа(среден разход 0,84 м3/ч.) , броя на запалванията е 22536 пъти от които 17216 за БГВ.
    От скоро смених on/off регулатора с модулиращ- от него е и информацията за включванията, бъдещето ще покаже дали си е струвала инвестицията
    Моят котел и модулиращ термостат са същите като на колегата gog067.
    Ползвам газ от 11.2010г. До днес имам 1618 м3 газ. Котела е работил 1376 часа, от които 184 часа БГВ (средно 1,17 м3/ч) , броя на запалванията е 26368 пъти, от които 19224 за БГВ.

  11. Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    224
    #324

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Преди 3-4 г. във форума зададох въпроса как е по-ефективно(евтино) отоплението, когато котела работи продължително време на малка мощност или когато често включва и изключва.
    Сега вече мога да кажа (понеже смених on/off регулатора с модулиращ) че твърдението, че при чести вкл. и изкл. разхода е по-голям не е вярно-поне за кондензните котли.
    Рахода е по-голям при непрекъснатата работа на котела макар и на мин. мощност. Но пък ако говорим за комфорта-две мнения няма-при цък-цък режим температурата в стаята постоянно колебае +/- 0.5 градус(което осигурява почивките на котела за по 15-20 минути).
    Това колкото и да е малко се усеща и е неприятно.И така се връщаме в изходна позиция-качеството си има цена, икономията е майка на мизерията.
    Все пак ще продължа да експериментирам в посока по-добър комфорт,по-ниски разходи.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #325

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цък-цък режим не е с почивки от 15-20мин. Той е запалване за по 15-30сек. и веднага угасване. Почиване принудително 3-4мин. и пак палене. Може и повече в зависимост от настройката на котела за минимално време между две запалвания. Получава се при регулация на котела по температура на водата, а не с регулатор по стайна температура, бил той и он-оф.

  13. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #326

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan
    Цък-цък режим не е с почивки от 15-20мин. Той е запалване за по 15-30сек. и веднага угасване. Почиване принудително 3-4мин. и пак палене. Може и повече в зависимост от настройката на котела за минимално време между две запалвания. Получава се при регулация на котела по температура на водата, а не с регулатор по стайна температура, бил той и он-оф.
    Точно!

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    224
    #327

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Неточно съм се изразил, благодаря за поправката!
    Имах предвид работа на котела с on/off регулатор. При лоша изолация,апартамента изстива бързо и се получава 30-40 минути работа, 15-20 минути почивка(особенно в големите студове) .

  16. Junior Member Аватара на suselat
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    54
    #328

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    хубаво си говорим тука за цък-цък, on/off, пръц- мръц и други подобни, но цената на газта РАСТЕ! видяхме от първи април какъв шамар ще дойде!

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #329

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от suselat
    хубаво си говорим тука за цък-цък, on/off, пръц- мръц и други подобни, но цената на газта РАСТЕ! видяхме от първи април какъв шамар ще дойде!
    Това изключение ли е или просто предвестник, че и останалите енергоносители (ще) поскъпват?!

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,783
    #330

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Всички цени се движат в ансамбъл така че да няма преливане на консуматори от един вид отопление на друг

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 22 от 181 ПърваПърва ... 1220212223243272 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Майстор за локално парно из Пловдивско
    От Jumbalaya във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 15-11-13, 16:46
  2. Отговори: 1
    Последно: 27-03-13, 16:25
  3. мога ли да си направя локално парно ?
    От get във форум Отопление
    Отговори: 15
    Последно: 09-01-12, 11:28
  4. UPS за локално парно,избор?
    От Binq във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 07-01-10, 15:22
  5. Локално парно с бойлер
    От nakt17 във форум Отопление
    Отговори: 18
    Последно: 19-03-08, 10:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе