Страница 14 от 181 ПърваПърва ... 412131415162464 ... ПоследноПоследно
Резултати от 196 до 210 от общо 2703
Like Tree1052Одобрявам

Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    6
    #196

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Здравейте,
    Отскоро се отоплявам на газ(към София газ, Овергаз) и исках да попитам колко горе долу трябва да е нормалната сметка за отоплителния сезон. Апартамента ми е 70кв.м. и вече 2-ри месец получавам сметка за около 250лв.
    Другото, което ме интересува е как е по-добре да бъде настроено газовото устройство(моето е Теси) на по-висок или по-нисък градус, по-евтино ли излиза ако е на по-висок градус и изобщо не се изключва.
    Благодаря на всички предварително!

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #197

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Колкото по-висок градус, толкова по-висока сметка.

  4. Novice
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    6
    #198

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Имам в предвид температурата на водата, защото моето устройство е нагласено на 55° и много често се включва.Искам да попитам ако изключа лирата в банята дали сметката ще намалее?Тук четох мнения, че тези градуси са ниски само за 2 радиатора.

  5. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #199

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Marina Bozhanova, газовият котел е уред, който е част от отоплителна инсталация за цялото жилище. Предложили са ти уред, който е голям за твоето жилищ, в най-добрия случай минималната му мощност е равна на максималната мощност на твоята инсталация, т.е. в най-добрият случай те се допират в една точка. Ако изключиш един от радиаторите, допирна точка между тях няма да има. За да намалиш сметките е нужно котелът и инсталацията да са в синхрон
    - ако е нужно - да добавиш още ребра
    - задължително да искаш да ти монтират стаен термостат
    - температурата на водата най-вероятно ще трябва да е около максимума, но това можем да кажем, като дадеш повече подробности за инсталацията - брой глидери най-вече и моделът на котела

  6. Novice
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    6
    #200

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Кoтлето е Tesy GBA25bit.
    Имам 2 алуминиеви радиатора с общо 27 ребра и една лир с 16 ребра.

  7. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #201

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    @Marina Bozhanova

    Апартамента има ли изолация?
    Отгоре и отдолу има ли живеещи - да ли се отоплява?

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    6
    #202

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Изолация уж има, но хора само отгоре живеят - и отстрани и отдолу няма никой.

  10. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #203

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от Marina Bozhanova
    Изолация уж има, но хора само отгоре живеят - и отстрани и отдолу няма никой.
    Е има ли или няма изолация, че това 'уж'
    А сметките са ти големи... На колко градуса се отоплявате и спирате ли някъде или постоянно работи отоплението?

  11. Novice
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    6
    #204

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Водата я държа на 60°, но за температура на отоплението нямам представа, за нея няма термостат. Парното през деня го изключвам, така че през работните дни през седмицата(от понеделник до петък)не работи повече от 13 часа.
    А изолация има, уж-а е защото незнам до колко е качествена .
    Дали ще има чувствителна разлика в сметката, ако спра лирата в банята? И да знам че е голяма сметката, въпроса е в това как да я намаля ако проблема е в птреблението ми или да ходя да се разправямм в Овергаз, че има някакъв проблем в изчисляването им.
    Благодаря!

  12. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #205

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Marina Bozhanova, кой ти продаде котела и кой прави инсталацията (монтира радиаторите). При тебе може да се види пример каква не трябва да бъде инсталацията:
    - малък брой глидери за това жилище - предполагам, че това ти е наследство от строителния предприемач? Заложени са ти
    - 23глидера х 190Вт = 2070Вт, с лирата и тръбите да станат 4000Вт/при 90*С
    При 55-60*С на водата, както ти ги експлоатираш към момента, мощността на радиаторите е към 2000 Вт, а котелът ти има минимална мощност 9000 Вт - 4,5 пъти повече. Точно по тази причина той много често вкл/изкл, както и ти си забелязала. Котелът също ли е заварено положение? Ако не е - можеш да отидеш и да се разправяш с този, който ти го е продал. Точилка имаш ли? Просто няма как да стане с наличния хардуер!

  13. Novice
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    6
    #206

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Всичко е заварено положение от предприемача и затова е и толкова некачествено. Благодаря за отделеното време, но исках да те попитам при това положение да държа ли котлето на по-висок градус(в момента е на 60°) на водата и да спра ли лирата в банята?

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #207

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Не спирай лирата в банята, котлето го дръж на максимална температура - с двете мерки ще целиш да увеличиш радиаторната мощност, за да изключва котлето по-рядко. Стъпките, които трябва да предприемеш са увеличаване на радиаторната мощност - най-лесно с монтаж на вентилаторен конвектор в хола и другото е монтаж на стаен термостат. Но второто без първото няма смисъл.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    50
    #208

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Здравейте ,от 2 месеца ползвам газ за отопление в София. Къщата е на 2 етажа около 180 кв.м. Имам вътршна изолация, PVC дограма, окачени тавани с изолация. Реално отоплявам на горния етаж 100 кв.м и на долниа около 40. В хола имам конвертор Клима2000 (80ка), общо в другите стаи имам 49 алуминиеви ребра на H600. На долният етаж имам 45 броя пак същите ребра. Инсталацията е от медни тръби, радиаторите са със термо глави, Котела е кондензен DE DIETRICH VIVADENS MCR 24 MI (http://www.ruvex.bg/start.php?p=5&id=29) и безжичен програматор (http://www.bgtherm.com/store/product...tat-cm907.html) . Януари месец заради детето всеки ден съм поддържал сутрин от 6.30 до 23 часа 23 градуса и от 23 до 6.30 19 градуса. Консумацията е 360 кубика газ -отопление и топла вода. Питанията са ми следните:
    1. Нормална ли е консумацията?
    2 Каква трябва да е температурата на котела , в момента я държа на 52 градуса?
    3. На 1 етаж в банята термоглавата е на 5, в коридора е на 2, в другите 2 стаи които не се ползват на 0 ли да са термоглавите или на друго положение?
    Забравих да допълня, като дойдоха да пуснат котела от Рувекс само натиснаха копчето и обезвъздушиха помпата. Поне аз незнам да са правени някакви настройки по него.

  17. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #209

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Мисля, че консумацията /ако е за целия януари/ е повече от добра. Познати с подобни къщи плащат малко повече.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #210

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Консумацията е идеална. Аз имам повече с по-малка къща. Потвърждава се правилото, че по-големите къщи са идеални за масово разпространените котли и те работят в оптимален режим. Дори постигат по-добър разход от по-малки къщи. Също така изглежда, че и изолацията не е никак лоша. Щом си доволен от температурата в помещенията, значи температурата на водата ти е добра, котелът работи в кондензен режим, разходът е добър, значи всичко е наред. Не изключвай радиатори. Няма да спечелиш нищо.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 14 от 181 ПърваПърва ... 412131415162464 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Майстор за локално парно из Пловдивско
    От Jumbalaya във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 15-11-13, 16:46
  2. Отговори: 1
    Последно: 27-03-13, 16:25
  3. мога ли да си направя локално парно ?
    От get във форум Отопление
    Отговори: 15
    Последно: 09-01-12, 11:28
  4. UPS за локално парно,избор?
    От Binq във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 07-01-10, 15:22
  5. Локално парно с бойлер
    От nakt17 във форум Отопление
    Отговори: 18
    Последно: 19-03-08, 10:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе