Страница 81 от 181 ПърваПърва ... 3171798081828391131 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,201 до 1,215 от общо 2703
Like Tree1052Одобрявам

Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    27
    #1201

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    За ноември месец откакто имам газ ,пуснат на 01.11.2017 имам 82м3 (то и месеца беше топъл)
    63кв.м отопляема площ,изолиран вътрешен западен апартамент с топлещи съседи само отдолу.
    Темп. от 6:00 до 22:00 - 22гр. от 22:00 до 6:00 - 21гр. (Bosch250014-1 CW100)
    pepitoff одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #1202

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Абе то според СЗО не е 22-23 ами 18! градуса, а за спане 16, но благодаря - ще си живея нездравословно.
    tanatos и pepitoff харесват това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,701
    #1203

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от Vizi Виж публикацията
    По принцип препоръчителната от здравословна гледна точка температура през зимата е 20-22 през деня и 18-20 през нощта.
    Тия препоръчителни градуси как са изчислени - със или без дрехи?

  5. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #1204
    Цитат Първоначално публикувано от biro Виж публикацията
    Тия препоръчителни градуси как са изчислени - със или без дрехи?
    Не знам, но все си мисля, че средностатистическия човек не се разхожда както го е майка раждала из жилището си.

  6. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #1205

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    deleted
    Този пост е редактиран от ccankov73; 07-12-17 в 15:12.

  7. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #1206

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Тези, които обичаме хладно, обикновено седим на най топло, защото сме си аресали зиморничави булки .
    ccankov73 одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #1207

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от Vizi Виж публикацията
    Тези, които обичаме хладно, обикновено седим на най топло, защото сме си аресали зиморничави булки .
    Споко - всички булки са зиморничави! Аз в нас не падам под 21-22 и до 23. Обаче проблема е решен - булката облечена а аз по тениска и чорапи... да не кажа по парфюм! Хем ми е леко и бирата върви а на нея и комфортно...

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #1208

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Не знам къде ги четете тези "нормални" 16-20гр., но в моя учебник по медицинската специалност Хигиена (освен семестриален е даже един от 6-те държавни изпита) пишеше, че нормалната температура съобразена с физиологията на човешкото тяло е 22гр. 18гр. си е хладно отвсякъде, а аз не съм студенлив и на малко по-топло се потя. Хайде стига с това моржуване. Трябва да спя с фес, за да не ми протече носа на такава температура. То лятото при нас Плевен като задържи по 20-30 дни 35-40гр.(че и 40+) ще измрете. На 18гр. ли спите лятото?
    Само при нас ли засичат газомера на тримесечие. За Ноември и Декември имам само приблизителни сметки 1/3 от същия тримесечен период на миналата година - 168лв. Януари ще ми дойде изравнителната реална сметка по разхода за тримесечието. Аз след първите 2 години вече не поглеждам газомера.
    Този пост е редактиран от VanDan; 07-12-17 в 23:18.

  11. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #1209

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Извинявам се за спама-английския :

    Heating homes to at least 18°C (65F) in winter poses minimal risk to the health of a sedentary person, wearing suitable clothing

    o The 18°C (65F) threshold is particularly important for people over 65yrs or with pre-existing medical conditions. Having temperatures slightly above this threshold may be beneficial for health. o The 18°C (65F) threshold also applies to healthy people (1 – 64)*. If they are wearing appropriate clothing and are active, they may wish to heat their homes to slightly less than 18°C (65F) Overnight recommendations o Maintaining the 18°C (65F) threshold overnight may be beneficial to protect the health of those over 65yrs or with pre-existing medical conditions. They should continue to use sufficient bedding, clothing and thermal blankets or heating aids as appropriate.

    o Overnight, the 18°C (65F) threshold may be less important for healthy people (1 – 64)* if they have sufficient bedding, clothing and use thermal blankets or heating aids as appropriate.

    Общо взето под 18С не е здравословно,като се абстрахират от усещане за топло и личен комфорт.Става въпрос под какви градуси не е здравословно.Та официалните препоръки са свързани с това под колко градуса има риск за здравето, а КОМФОРТА всеки сам си решава. И за мен комфортната t определено не е 18С!

    Ако някой му се чете :

    https://www.gov.uk/government/upload..._in_winter.pdf


    П.С. Учебника по хигиена.... , нищо лично ,но такива глупости има там че.....
    Този пост е редактиран от ccankov73; 08-12-17 в 01:55.
    VanDan одобрява това.

  12. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #1210

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Май доста неща са се променили откакто е писан този учебник по хигиена. Това са препоръки на медицински организации пък даже са залегнали и в няколко наредби.
    Има и максимални стойности не само минимални. Например за яслите е 21-23 ако не се лъжа, но в миналото е било доста повече.
    Всичко това е за зимата. През лятото имаше една препоръка - максимум 10 градуса разлика ама както казва колегата VanDan - това е малко трудно в Плевен (а и не само там) да се постигне.
    Иначе аз съм като на плаж в къщи, защото при нас през деня не слиза под 23.
    VanDan одобрява това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #1211

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Че е стар учебника, така е. Но все пак чета в поста по-горе - затоплянето до поне 18гр. температура води до минимален риск (не става въпрос за оптимална температура) за здрав човек, с подходящо облекло, завивки и т.н. СЗО по принцип прави препоръки за минималните гранични норми и условия за живот и за подсигуряване при бедствия, аварии и т.н. Примерно за минималните дажби от питейна вода и основни хранителни вещества, които не водят до патологични промени. Но това не означава, че това са най-оптималните възможни за човека. Не за комфортните и идеални условия. Физиологията на човека не се е променила толкова много и някои принципи и постулати не остаряват. 22гр. е стандарт за оптимална температура за човешкото тяло независимо в кой учебник какво пише. Но действително между минимални норми и комфортни има разлика. Но твърдя, че за голяма част от потребителите у нас "комфорта" се определя от "джоба", а не защото са моржове по природа. Аз мразя да съм навлечен с много или дебели дрехи и ненавиждам много топли завивки. Не помня откога не съм обличал вълнен пуловер (фланелка с къс ръкав и спортен анцуг ми е най-топлата дреха за в къщи зимата) или завивал с нещо повече от леко одеяло. 18гр. са ми ниски на мен, въпреки че ще се изпотя ако се облека и на тях с топли дрехи. Но пък и на жега не е лесно - когато бях няколко зими навремето (преди много години) заврян зет в апартамента на жената на 27гр. от ТЕЦ и само по къси гащи и фланелка можех да издържа. Нощем само с чаршаф и дори прозорец открехвах. Правете сметка какъв шок беше за жената свикнала на тези условия, когато направих локалното парно и се преместихме постоянно в еднофамилната къща. Пускаше климатици на 29гр. преди да пусна котела, после парното го искаше на 24-25гр. Но с времето се примири на 22.5-23.5. Но пак предимно завита седи и през деня. Иначе лятото жегата не я измъчва особено. Само в пика на жегите пуска климатиците на охлаждане за няколко часа денем на 27гр. и нощем задължително го спира. И дъщерята я наследи и е същата в това отношение. Навън 25-30гр., а тя си духа стъпалата със сешоар, че и замръзнали пръстите на краката. Имат и двете проблем с оросяването на пръсти на ръце и крака.
    За температурната разлика сте напълно прави. Тя е действително много важна.
    Този спор за температурите е безсмислен. Всеки колкото иска и колкото може да си държи.
    Този пост е редактиран от VanDan; 08-12-17 в 12:07.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #1212

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Аз не споря. След като и в къщи не съм се наложил значи не смятам за нужно да споря. По норматив за дневна се оразмеряваше за 22, а за спалня за 21 ако не се лъжа (и не противоречат на написаното от мен). Това все пак е далеч от 24-25 градуса за които се коментира тук и не съм съгласен, че зависи от джоба. Тук по-скоро в някои други теми е обърнато на леко кифленски (с извинение) спор с кое отопление се поддържат по-високи температури.
    Важното е, че реално поддържането на по-ниска температура е единственият надежден начин за по-ниски сметки. Това с кондензните котли е малко вятър и мъгла ама ЕС са решили да се отсеят производителите.
    Този пост е редактиран от Vizi; 08-12-17 в 10:31.
    VanDan и pepitoff харесват това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #1213

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Да, всеки градус нагоре на стайната температура вдига месечните сметки и то не пренебрежимо. Това е напълно вярно. И за "джоба" и "моржуването" е вярно за съжаление при не малко хора и не е свързано с начина на отопление. Бях на гости на познато семейство (няма значение с какво се топлят), влизам у тях и се събличам, а ги гледам, че те си седят с грейките и навлечени с дебели дрехи, а дъщеря им с шапка. Температурата 18гр. и се помайтапих, че ще ми протекат "сополите". Моят познат се прави на пич и отговаря, че така им било супер. После ми признаха след няколко питиета хората, че имат в момента финансови затруднения и пестят всеки възможен лев от където могат, а не защото така им харесва температурата. Няма нищо срамно в това да пестиш пари.
    Цитат Първоначално публикувано от Vizi Виж публикацията
    Тук по-скоро в някои други теми е обърнато на леко кифленски (с извинение) спор с кое отопление се поддържат по-високи температури.
    Важното е, че реално поддържането на по-ниска температура е единственият надежден начин за по-ниски сметки. Това с кондензните котли е малко вятър и мъгла ама ЕС са решили да се отсеят производителите.
    Имаше и такъв спор наистина, но и един по-различен, че едни и същи градуси по термометър се усещат различно при климатици и при радиатори и подово.
    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Разбира се, че е физика. При климатиците има само конвекционно затопляне (естествено и изкуствено от духането на турбината) на студен въздух от топъл такъв. При радиатори освен естествена конвекция има и радиация с излъчване. Намесват се ИЧ излъчвания от радиаторите и печките по спомен. Радиаторите са разположени отдолу и отопляват студения слой въздух, който слиза ниско до пода. За това и подовите климатици се считат за по-комфортни от стенните.
    Подовото отопление не случайно се използва с доста ниска температура на водата (примерно 30гр.).
    Този пост е редактиран от VanDan; 08-12-17 в 12:35.

  17. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #1214

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    На работа имаме климатик и маслен радиатор. Проверявам режима на климатика, дали някой ще го промени на отопление, без да информирам останалите за теста, който съм намислил. Е, доста години станаха, някои колеги се пенсионираха, нови дойдоха, други заминаха. Не се появи такъв, който да включи климатик за отопление през зимата. Но, аз си включвам климатик у дома за отопление понякога.
    sevastaki одобрява това.

  18. Novice
    Тук е от
    Dec 2017
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    1
    #1215

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Здравейте и от мен! Вече и аз преминах на газ и като нов в този форум, а и като щастлив собственик на газова инсталация, ще се радвам да споделям с вас всичко, което ще е от полза!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Майстор за локално парно из Пловдивско
    От Jumbalaya във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 15-11-13, 16:46
  2. Отговори: 1
    Последно: 27-03-13, 16:25
  3. мога ли да си направя локално парно ?
    От get във форум Отопление
    Отговори: 15
    Последно: 09-01-12, 11:28
  4. UPS за локално парно,избор?
    От Binq във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 07-01-10, 15:22
  5. Локално парно с бойлер
    От nakt17 във форум Отопление
    Отговори: 18
    Последно: 19-03-08, 10:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе