Страница 64 от 181 ПърваПърва ... 1454626364656674114 ... ПоследноПоследно
Резултати от 946 до 960 от общо 2703

Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #946

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от МИК66 Виж публикацията
    От всичко тук най-хубавото е цената на газта !!! Тези 0,64 лв. за кубик ! В Стара Загора е към 0,69 лв. кубика , но на фона на 1,00 лв.преди година и нещо си е 30% намаление . . . Иначе разход от 5,0 м3 на ден за м. ноември си е нормален . При мен е същия за 30 дни - 158 м3 платих 108 лв. Апартамента ми е 92 м² , 1 етаж без комшии отникъде и поддържана Т 21,5 C° . Топла вода и готвене .
    "Булгаргаз" предлага газът да поскъпне с 13.53% от 1 януари.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #947

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?


  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Мнения
    90
    #948

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от ^Rokera^ Виж публикацията
    Хм,че то Ноември си беше лято ,какви са тея разходи за отопление.Аз за 85 кв. апартамент ,със лоша изолация очаквам сметка макс. 50 лв за отопление за ноември.Виж вече за Декември ще е друго.
    Тия 50 кинта за една стая ли се отнасят ? А топла вода, готвене ... ?

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #949

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от idealist Виж публикацията
    Тия 50 кинта за една стая ли се отнасят ? А топла вода, готвене ... ?
    Не бе, човека се е охлаждал през лятото....

    - - - - - - - - - -

    Защонеработиинтервала-многоетруднотакадасепише!

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    324
    #950

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от ^Rokera^ Виж публикацията
    Хм,че то Ноември си беше лято ,какви са тея разходи за отопление.Аз за 85 кв. апартамент ,със лоша изолация очаквам сметка макс. 50 лв за отопление за ноември.Виж вече за Декември ще е друго.
    То и аз чакам 6-ца от тотото ама няма.Ноември не беше топъл,миналата година беше топъл.За ноември имам 115м3 *0.65ст=74.75лв.Това е 80кв.м чисто измерени не по нотариален акт.4 стаи ,коридор,кухня и баня и тоалетна.22гр. от 05.30ч до 21.00ч,останалото време 20гр.Това е с готвене и къпане.Котела е Витоденс100.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    87
    #951

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Здравейте форумци, вече половин месец разчитаме за отопление и БГВ на едноконтурен Бош 14 квт. При около 100 кв м поддържаме в дневните 21 гр и 18 гр в спалните. Управлението кара котела да работи на 40 гр в по-топлите и на близо 50 гр в по-студените дни. Без да съм го много следил забелязвам, че си почива периодично. До сега е изразходвал 100 м3,което е приемливо при липсата на подкрепа от съседи в съчетание с последен етаж и три изложения. Вътрешна изолация на таван и външни стени.
    Пожелавам на всички весело посрещане на Новата година! Нека всички бъдем здрави и добри!

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    87
    #952

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    ЧНГ! Надявам се да сте здрави, както ви пожелах и да не ви болят много главичките. И заради по-вечето свободно време и възможността да наблюдавам работата на котлето,свалих макс темп на водата от 70 на 46 гр. Така се надявам да не излиза от оптималния режим и да се избегне цък-цък режима. Естествено ще му отпускам тавана ако времето се затегне. Моля за коментари!

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #953

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Така още повече ще влиза в цък-цък, защото при по-ниска температура на водата пада мощността на радиаторите. При голяма минимална мощност на котела няма решения освен много отоплителна мощност.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    87
    #954

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    На този котел е 2 квт мин мощност. Тези 46 гр се паднаха точно, и сега държи съвсем малко под зададените 21 гр и не изключва изобщо. Как ще се отрази това на разхода и на самия котел (непрестанната работа за помпа, горивна камера и др)? Да му се занимавам ли (не ми е трудно) или да вдигна малко тавана и да оставя да се оправя управлението въпреки спиранията?

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #955

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Мисля, че най добре да оставиш на котела да преценява и управлява, а не ти да му задаваш задачки за решаване.

  13. Junior Member
    Тук е от
    May 2016
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    22
    #956

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Здравейте,
    ЧНГ бъдете здрави, щастливи и много късмет през новата 2017, и да не поскъпва газта
    Да добавя и аз за консумацията вече, от септември сме на газ. Етаж от къща, няма само външна изолация, квадратура 100 кв.м., температура 21гр. като няма никой и нощем, 24гр. когато сме вкъщи, топла вода и отопление котле De Dietrich Naneo EMC-M 24/28
    Октомври-60 кубика
    Ноември-100 кубика
    Декември-160 кубика
    Аз лично съм много доволен от постигнатия резултат
    Този пост е редактиран от Dian Petkov; 03-01-17 в 14:32.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    188
    #957

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Честита да ни е Новата 2017 и от мен ! Какво да ви пожелая освен много здраве и по-малко увеличения на синьото гориво !!! Колега Dian Petkov направо благородно ви завиждам за това постижение за м. декември - 160 м3 газ за 100м² в Шумен . . . Не мисля , че при вас е по-топло от Ст.Загора , но пък аз имам за 92 м² ап. - 305 м3 газ за декември. По 10 м3 газ на ден Явно това котлеDe Dietrich Naneo EMC-M 24/28 си върши отлично работата и е ново поколение за разлика от моя 12 год. ветеран Vaillant !!! По принцип тази година при нас си е доста студено за разлика от други години , но това си е направо двойно , като се има предвид , че си 100 м² ! Успех и занапред !!!

    - - - - - - - - - -

    Иначе във фактурата за 12.2016 година пише 305 м3 = 205 лева !!! По 0.69 лв. кубика. От 1 януари + 4.6 % = 0.72 лева !

  16. Junior Member
    Тук е от
    May 2016
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    22
    #958

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    305 м3 не е ли много наистина? Не вярвам да е от котлето такава разлика, а и при нас по принцип е по-студено, от Стара Загора.

  17. Junior Member
    Тук е от
    May 2016
    Живее в
    Кърджали
    Мнения
    80
    #959

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Здравейте!,
    пожелавам на всички здраве, късмет и ниски цени на "газа" през Новата 2017 година.


    ..по темата - явно Дядо Коледа в аванс е посетил колегата Dian Petkov , дарил го е със златен котел и/или газомер...., както се казва дай Боже всекиму, такива месечни сметки и температури!.,

    .. но не и при мен!

    месец Ноември (6-30) - 268 кубика
    месец Декември - 544 кубика - /по фактура/

    -отоплявам 3 и 4 мансардни етажа от къща близнак общо не-повече от 150м2 - северозападно изложение, големи прозорци-дограма варен бук с обикновен стъклопакет, топлоизолация-нула, температура 20°/22.5°

    котел Бош конденз 2500 23KW - едноконтурен

    N.C.


    Този пост е редактиран от JordanS; 07-01-17 в 11:31.

  18. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    324
    #960

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Градски, тези 100кв.м. реални ли са или по нотариален акт.И аз мислех ,че мойте са 120кв.м. ,ама като ги измерих стая по стая излязоха 77кв.м.4 стаи ,кухня,коридор и баня -тоалетна заедно.За декември 200куб.м. направих при темп.от 21.00до 05.30ч-21гр. ,останалото време 22гр.Дограмата 6 камерна,троен стъклопакет и изолация навсякъде.Отвън,,тавани и от вътре където трябва.как ги правиш тези разходи ,че и на 24 градуса през деня.Има нещо гнило.Котелът ми е Витоденс100.Да добавя че е етаж от къща и от горе над мен е таван и покрива.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Майстор за локално парно из Пловдивско
    От Jumbalaya във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 15-11-13, 17:46
  2. Отговори: 1
    Последно: 27-03-13, 17:25
  3. мога ли да си направя локално парно ?
    От get във форум Отопление
    Отговори: 15
    Последно: 09-01-12, 12:28
  4. UPS за локално парно,избор?
    От Binq във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 07-01-10, 16:22
  5. Локално парно с бойлер
    От nakt17 във форум Отопление
    Отговори: 18
    Последно: 19-03-08, 11:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе