Страница 15 от 181 ПърваПърва ... 513141516172565 ... ПоследноПоследно
Резултати от 211 до 225 от общо 2703

Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    50
    #211

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Бихте ли ме посъветвали помещенията които не се ползват на какво положение да оставям термоглавите?

  2.  
     
  3. Junior Member Аватара на suselat
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    54
    #212

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    87 кв.м,междинен етаж, изцяло изток, среден апартамент, само по една външна стена на стая - където са прозорците, тухла - външна изолация.Само от едната страна има съседи. Зададена температура: 04.30 - 07.30 и от 16.30 - 23.00 - 21градуса, останалото време - 18 градуса! Двама живущи! Кондензен котел, програматор - модулиращ и външна сонда!
    ПОСЛЕДНА СМЕТКА - 300 ЛЕВА!
    А сега честито за новината: Булгаргаз иска 27 % увеличение от 1.03.2012 г.

    Конфортно, неконфортно май ще мина на климатици!

  4. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #213

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    За м.Януари - 199.28 лв.

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    188
    #214

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Бомба си !!! При мен за същите квадрати и по-ниска стайна температура,сметката ми е 313 лева.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1329047160[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от georgi_bg1
    Бихте ли ме посъветвали помещенията които не се ползват на какво положение да оставям термоглавите?
    На положение 1. Ако ги изключиш нацяло,котела ти ще работи по-зле,а и сметката ти ще е по-голяма !!!

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #215

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Не знам дали има нещо друго у нас, цената, на което да е увеличавано с такава постоянна методичност от 3-4г. насам по 1-2 пъти годишно. Не знам какво да правя. Климатиците не са алтернатива при мен за къща. Може би някаква термопомпа, но след толкова инвестиции - един път в система и котел на твърдо гориво, втори път в котел и система на природен газ, отделно 2 климатика, отделно изцяло нов покрив и външна изолация, вече нямам никаква финансова възможност за нови харчове. Не останаха и земи за продаване. Просто съм в безизходица. Баща ми е по цял ден в пристройката, дъщерята е или първа или втора. Жената се връща понякога рано, понякога късно - резултатът е, че почти винаги има някой в къщата и не мога да слагам някакви ниски температури от рода на 18-19гр., а трябва поне 21-22гр. Отделно имам 10-на външни стени. Отделно отдолу и отгоре е природа, а не комшии и къщата и с изолация си изстива. Е...ти и живота, всички цени растат, а заплатата ми не е пипана от 3-4г.
    Цитат Първоначално публикувано от suselat
    А сега честито за новината: Булгаргаз иска 27 % увеличение от 1.03.2012 г.
    Конфортно, неконфортно май ще мина на климатици!
    Аз ако живеех в апартамент въобще нямаше да се замислям. Ако ще заробващ заем да се вземе, но изцяло външна и поне на таваните вътрешна изолация, дограма и няколко качествени (разбирай скъпи) климатици. Поне тока не го вдигат с такива темпове както другите източници. За апартамент няма друга алтернатива, която да дава поне някакво качество на живот и по-поносима цена.

  7. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #216

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Като ти гледам сметките плащаш 300 лв./месец средно. Това за къща, макар и малка е съвсем нормално.
    Познавам доста хора със апартаменти, които плащат толкова, че и отгоре.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #217

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Ако за мен се отнася последно за Октомври, Ноември и Декември бяха средно по 313лв. Миналата година бяха средно по 250-270лв. за същия период, но той е сравнително топъл. Сега за Януари платих 409лв., но те са авансови (1/3 от миналогодишното първо тримесечие, а то беше също доста по-топло), но като гледах реално газомера от 30.12.2011 до днес поради студовете съм отишъл към 16-16.5м3 на ден, което по цената на ЧТК прави към 530лв. за Януари. Разходът ми даже не е толкова зле, а просто цените много нараснаха. По цени от преди 3г., когато се вързах мисля, че щях да платя не повече от 300лв. (почти наполовина).
    Дано да стане по-топло времето. Само на това ми остана да се надявам....

  10. Junior Member Аватара на suselat
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    54
    #218

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    VanDan, започнах и аз да си давам сметка,че допуснах грешка с избора да отопление! Аналогична ситуация с моя колежка, квадратура приблизително същата, пак двама човека, тухла нов блок с повече обаче външни стени дори, изложение същото и само с едни съседи- последна сметка 180 лева - два климатика Toshiba Daiseikai, като поддържаните температури са вместо 18-22 и вместо 21 - 24!

  11. jor
    jor е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    21
    #219

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Я и аз да се разпиша тук.
    90 кв. м апартамент, ново строителство с Вайлант котел настроен на 9 кв. реално отоплявам Хол с бокс, две спални, баня и тоалетна със седмичен програматор (китайски :-)), ползвам топла вода с мин 2,5 къпания на ден. След известно четене във форума настройки и тестове. - разход от 1-15 февруари 117,3 м3 газ или средно 7,82 на ден. Предвид температурите навън смятам, че е повече от прилично.

  12. zh
    zh е офлайн
    Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    221
    #220

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Даже много прилични. Аз за същия период за 80 м2 - 185.505 м3 или средно на ден 12.43 м3 газ.

  13. jor
    jor е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    21
    #221

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Важно е да уточня, че през деня апартамента е на 18* и освен уикендите редко се отоплява целодневно.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #222

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    7м3 на ден при тези студове е нереално. Това означава само едно - или супер зверска изолация, или ниски поддържани температури, или дълго време на спиране на котела, или отлична помощ от топлещи съседи. Просто топлината трябва да дойде от някъде и за това се иска изгаряне на гориво. Любимият ми пример е с приятел с 0 (нула)лв. сметки за отопление - изолирана, вътрешна гарсониера етаж 2 във вход топлещ се на локално парно с котел на твърдо гориво в една от мазите, като тръбите за парното и комина най-важното минават през гарсониерата - съседите отляво, отдясно, отгоре и отдолу и тръбите и комина отвътре го топлят. Е, комшиите му бяха вдигнали мерника, че не иска да плаща за парното, някаква символична сума, но истината е, че реално те го топлят.
    Докато съм писал и то се видя.

  16. zh
    zh е офлайн
    Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    221
    #223

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от jor
    Важно е да уточня, че през деня апартамента е на 18* и освен уикендите редко се отоплява целодневно.
    Е, така съм по-съгласен. Защото дори за вчера при външна (+1,+2*С) си имам 10 м3 при работа на котела от 04:00 -05:00 и от 09:00-23:00 при стайна Т 21*С.

  17. jor
    jor е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    21
    #224

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    ОК, да внеса максимално яснота. Апартамента ми е 50 на 50 външни спрямо вътрешни стени, север/изток, съседи имам само отгоре и отдолу, програмата ми е 6:30-9:00 - 22*; 9:00-17:00 - 18*; 17:00-23:00 - 22*; 23:00-6:30 - 20.5*. Не мисля, че температурите са ниски имам две малки деца и няма как... Съседите също са на газ и те са "икономисти". ;-)

  18. zh
    zh е офлайн
    Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    221
    #225

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    При тези външни температури, които бяха, при този режим на работа на котела, при тези вътрешни температури, които поддържаш, при това изложение на жилището и при това съотношение на външни стени, както каза колегата VanDam, ти наистина имаш някаква зверска изолация и зверска поддръжка от съседите. Аз през този период на застудяване не паднах под 16 м3. Без никаква ирония, само мога да си мечтая затова.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 15 от 181 ПърваПърва ... 513141516172565 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Майстор за локално парно из Пловдивско
    От Jumbalaya във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 15-11-13, 17:46
  2. Отговори: 1
    Последно: 27-03-13, 17:25
  3. мога ли да си направя локално парно ?
    От get във форум Отопление
    Отговори: 15
    Последно: 09-01-12, 12:28
  4. UPS за локално парно,избор?
    От Binq във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 07-01-10, 16:22
  5. Локално парно с бойлер
    От nakt17 във форум Отопление
    Отговори: 18
    Последно: 19-03-08, 11:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе