Страница 23 от 181 ПърваПърва ... 1321222324253373 ... ПоследноПоследно
Резултати от 331 до 345 от общо 2703
Like Tree1052Одобрявам

Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #331

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Не винаги е така. Природният газ поскъпва регулярно по 1-2 пъти годишно за последните 3-4г. Аз лично съм усетил 100% увеличение от края на 2008г. Има потребители от 2004-5г., които свидетелстват за 250% увеличение от тогава. Токът не поскъпва с тези темпове. Все пак директно на газ са твърде малко хора и няма как да се вдигне много шум при увеличение. Централното парно, заради дотации пропуска частично или изцяло някои от увеличенията на природния газ. Но увеличение на токът се усеща от много хора и има по-голям ефект по медии и т.н.
    Отдавна и аз говоря, че не е най-големия проблем режим на работа, оборудване и т.н., а цената на енергоизточника и доходите на хората. Всяка икономия си има край. Под един разход вече не може да паднеш ако не искаш да стоиш на студено. При растяща цена сметката неминуемо се увеличава. Всичко друго са празни приказки.
    С риск отново да засегна някои професионалисти, но при тази цена просто не е разумна алтернатива отопление на газ специално за апартаменти. Особено по-малки, вътрешни, изолирани. Не харесвам отопление на климатици, но за този вид жилища те са без алтернатива ако се гони ниска месечна сметка. Имат някои недостатъци, но това е за сметка на цената. Отопление на газ е за големи жилища, особено къщи и богати хора. Това е истината пък нека тук да се пише, че имало и сравнително по-малки сметки, но спрямо други потребители на газ, а не на клими. Ма то било за някои райони на някои градове, за 16-20гр. температура и т.н.
    Последно поради топлия Март най-вероятно ще изляза на следната изравнителна сметка за тримесечието:
    01-03.2012г. - средно по 377м3 - средно по 410лв. (може и да надмина малко Март, заради изравняването) на месец. Почти колкото съм бил миналата година като потребление, при много по-студени Януари и Февруари сега. Очевидно съм понамалил разхода малко. Но тогава платих по 350-370лв. средно, а не като сега по 410лв.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,781
    #332

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Това е така ,но явно се отчита и че направените индивидуални инвестиции в газова инсталация и уреди не могат да се подминат с лека ръка и става малко извиване на ръце.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #333

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Инвестицията е приблизително толкова колкото 2-3 хубави, качествени и по-скъпи климатици. Просто няма критична маса потребители. Но то пък за авто горивата има критична маса, но и те си поскъпват порядъчно. Всичко се вдига без доходите на повечето хора.

  5. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #334

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Алтернативата е ясна, изолация, изолация и пак изолация. В каквато и инсталация да инвестираш с надеждата, че горивото за нея е евтино, идва ден в който, като теглиш чертата, виждаш че съотношението енергия/пари е едно и също, като в някои случаи допълнителното плащане идва под формата на личен труд, или с лишения от достатъчен комфорт. Когато инвестираш в изолации, намаляваш нуждата от енергия, независимо под каква форма.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #335

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Абсолютно съм съгласен.
    Е топлещи се и неизолирани съседи също е алтернатива за някои.

  7. Junior Member Аватара на suselat
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    54
    #336

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Ще подкрепя VanDan!
    Още преди време споделих, че отчитам като грешка избора на отопление на газ, тъй като жилището ми е сравнително малко и изцяло вътрешно с изцяло източно изложение! Що се отнся до лозунга "изолация, изолация и пак изолация" - хубавата изолация струва много и питам аз кога ще я избия от сметките за газ, че да си заслужава?!?!? И накрая - няма скъпа стока, има беден потребител

  8.  
     
  9. Member Аватара на felipe
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    503
    #337

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    За изолацията и аз съм мислил,става,ако живееш в апартамент с две външни стени на кръст и то към тераси,но за къща,да я обиколя цялата,поне при мен ще излезе над 10 000 лв,колко време ще ги избивам и да изляза на печалба питам аз .Ето примерно този отоплителен сезон ми е излезал 1200 лв,двеста да икономисам с изолация,ще се изплати след 50 години.

  10. Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    224
    #338

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от felipe
    За изолацията и аз съм мислил,става,ако живееш в апартамент с две външни стени на кръст и то към тераси,но за къща,да я обиколя цялата,поне при мен ще излезе над 10 000 лв,колко време ще ги избивам и да изляза на печалба питам аз .Ето примерно този отоплителен сезон ми е излезал 1200 лв,двеста да икономисам с изолация,ще се изплати след 50 години.
    При тези темпове на растеж на цените на горивата може по бързо да ти се изплати инвестицията !

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    93
    #339

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan
    Не винаги е така. Природният газ поскъпва регулярно по 1-2 пъти годишно за последните 3-4г. Аз лично съм усетил 100% увеличение от края на 2008г. Има потребители от 2004-5г., които свидетелстват за 250% увеличение от тогава. Токът не поскъпва с тези темпове. Все пак директно на газ са твърде малко хора и няма как да се вдигне много шум при увеличение. Централното парно, заради дотации пропуска частично или изцяло някои от увеличенията на природния газ. Но увеличение на токът се усеща от много хора и има по-голям ефект по медии и т.н.
    Отдавна и аз говоря, че не е най-големия проблем режим на работа, оборудване и т.н., а цената на енергоизточника и доходите на хората. Всяка икономия си има край. Под един разход вече не може да паднеш ако не искаш да стоиш на студено. При растяща цена сметката неминуемо се увеличава. Всичко друго са празни приказки.
    С риск отново да засегна някои професионалисти, но при тази цена просто не е разумна алтернатива отопление на газ специално за апартаменти. Особено по-малки, вътрешни, изолирани. Не харесвам отопление на климатици, но за този вид жилища те са без алтернатива ако се гони ниска месечна сметка. Имат някои недостатъци, но това е за сметка на цената. Отопление на газ е за големи жилища, особено къщи и богати хора. Това е истината пък нека тук да се пише, че имало и сравнително по-малки сметки, но спрямо други потребители на газ, а не на клими. Ма то било за някои райони на някои градове, за 16-20гр. температура и т.н.
    Последно поради топлия Март най-вероятно ще изляза на следната изравнителна сметка за тримесечието:
    01-03.2012г. - средно по 377м3 - средно по 410лв. (може и да надмина малко Март, заради изравняването) на месец. Почти колкото съм бил миналата година като потребление, при много по-студени Януари и Февруари сега. Очевидно съм понамалил разхода малко. Но тогава платих по 350-370лв. средно, а не като сега по 410лв.
    Така е VanDam..ние потребителите на газ сме най-ощетените. Нас ни броят за баровци и никой не мисли за нас. Логиката на от това правителство( и на предишното) е ясна: Щом са имали пари да си прекарат газ, значи имат пари и да плащат...това с тока никога не може да стане! Ако там темповете на растеж са същите като на газа, до сега да е станала революция...положението с дървата е същото, макар и с друг нюанс. Там са оставили най-бедните да сечат безнаказано и повсеместно пак с презумпцията, че така няма да има народно недоволство..затова сега гората е няма, но никой не пише за това.....

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #340

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Хайде честито увеличение на газа -13%. От "дълбока грижа" за хората не е 26%, както искаше Булгаргаз, Да е на хаирлия, "дет" се вика...

  13. Member Аватара на felipe
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    503
    #341

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    А,те ще си го наваксат,до зимата предполагам ще мине 26% увеличение.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    100
    #342

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Повече ме подразни изявлението, че щели да искат от братушките намаляване на цените, все пак в световен мащаб те вървят надолу. Но това нямало да намали цените за крайния потребител... Нямам думи! Вместо излишни екскурзии до Катар, да си бяха направили устата при това посещение да договорят възможностите за доставка на газ (някаква алтернатива за създаване на реална конкуренция). А мина толкова време от газовата криза, когато Украйна врътна кранчето, какво се направи по въпроса?!

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    49
    #343

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от Magnolia
    ... Но това нямало да намали цените за крайния потребител...
    поне да не ги увеличат цените ......., ама друг път!

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    188
    #344

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Шистов газ ...НЕ ЩЕМ,румънците ни крадат шелфа за да добиват газ от наша територия...МЪЛЧИМ,алтернативна връзка за тръба със съседите ...НЕ СТРОИМ,какво друго ни остава,освен да се наведем да вземем сапунчето в банята.....!!!

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #345

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Ми май си наваксаха Булгаргаз. Уж щяла доставната цена да падне с 11% от *****. А крайните клиенти вече ни сложиха увеличението. И хоп +13 от нас -11 от ***** = 24%.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 23 от 181 ПърваПърва ... 1321222324253373 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Майстор за локално парно из Пловдивско
    От Jumbalaya във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 15-11-13, 16:46
  2. Отговори: 1
    Последно: 27-03-13, 16:25
  3. мога ли да си направя локално парно ?
    От get във форум Отопление
    Отговори: 15
    Последно: 09-01-12, 11:28
  4. UPS за локално парно,избор?
    От Binq във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 07-01-10, 15:22
  5. Локално парно с бойлер
    От nakt17 във форум Отопление
    Отговори: 18
    Последно: 19-03-08, 10:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе