Страница 21 от 181 ПърваПърва ... 1119202122233171 ... ПоследноПоследно
Резултати от 301 до 315 от общо 2703

Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    35
    #301

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Колега VanDan,
    явно не съм се изразил правилно,
    приемаме ,че имаме 15м тръба от колектора да радиатора /китайче/,
    когато излезе от колектора и тръгне посока радиатора водата в тази тръба е еди колко си градуса,когато стигне до радиатора вече е в пъти повече по ниска,т.к. алуминия е не достатъчен да запази топлината.
    Водата минава и през радиатора,загрява го и се връща в колектора още по истинала и после влиза в котела.Котела има вт.датчик,който отчита температурата на водата ,която в случая е доста истинала и съответно за да се затопли до нужните градуси котлето работи повече и изразходва повече газ.При хубава тръба се случва същото,но топлинните загуби по трасето са много по малки.При китайската тръба както казваш топлината отива някъде си в помещението но котлето не отчита тази подробност т.к тази топлина се превръща във топъл въздух а не във вода.При тези загуби Търговците препоръчват стаен термостат т.к. той работи с въздух а не с вода и после........

    олеле мале.............
    много газ харчи котлето.
    Нищо лично към никой,
    това е само мое мнение.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    118
    #302

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Oggi, ако трасето е с медни тръби? Пак ли има значение дали са китайски, немски...

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    35
    #303

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Е медните тръби са си медни.Те са N 1 и за отопление и за ВиК.
    При тях вече има тънкостенни и дебелостенни .
    Не мисля ,че при тях има значение от къде са.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #304

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Температурата на моята връщаща вода не е ниска. Сутринта даже котелът изключи заради достигане на температура на водата (бях вдигнал минимума за проба). Пък в стаята не бе станало 22гр. За да се затопли стаята трябва да се отдели топлина от водата (радиатори, тръби все тая) и тя няма как да не изстине до някаква степен. Аз друг начин не виждам. Отделно излиза, че по тази логика по-добре китайски радиатор менте, че ще хлади по-малко водата и котелът ще работи по-малко. Това едно на ум. Обаче, повечето тук по препоръка от специалисти от този форум сме наслагали дистанционни жични или безжични, модулиращи или не управления на котлите по температура на въздуха в стаята, а не по температура на връщащата се в котела вода. Така че този параметър въобще не важи при нас. Дали водата ще изстива от тръби или радиатор, не ни касае. Касае ни температурата на въздуха в помещението. Даже режим цък-цък, който тук заклеймявахме като супер неикономичен се причинява точно, когато връщащата вода не е изстинала и котелът бързо достига задената температура на водата и изключва. За това се препоръчваше увеличение на радиаторите, за да изстива водата повече и да не изключва котела.
    Не знам за икономичност, но за комфорт стайния регулатор е в пъти по-добре от регулация по температура на водата на котела. Аз чувствам субективно температурата в стаята, а не температурата на водата в тръбите и радиатора. По думите на другите специалисти тук, това освен до комфорт, води и до ниски сметки. Кое как е със сметките в момента май никой не знае. Но поне на болшинството от нас са близки като количество газ, и все по-нарастващи в левово изражение месечни сметки. Чак пък всичките да сме с калпави котли, тръби, радиатори, системи и т.н.
    Пак да се повторя. Ако не бяха тези драстични увеличения на цената от 80-100% за 4г. въобще нямаше да пиша сега. След някои консултации и съвети от този форум си добавих по-големи радиатори и сложих стаен терморегулатор. Постигнах комфорт с два времеви интервала на 22 и 23гр. 23 - главно заради жената и баща ми. Те са свръх зиморничави. Аз предпочитам 21.5-22гр. Н-о-о-о, от 2011г. взех да чувствам дискомфорт в джоба. Намалих сега от средата на Януари съответно на 21-22гр. с увеличено преимущество на часовете с 21гр. и през нощта за първи път от както съм на газ на ръчно 20гр. И сметките са пак високи, но и студът беше голям навън. Ако сега увеличат с още 20-30% цената от Април, само медни тръби от Германия ще оправят сметката.
    За това в момента търся начин за отопление с ТП. Там пък първоначалната инвестиция се оказва голяма хапка, за скромните ми възможности. Но ще видим. Нямам избор, трябва да търся решение.
    Между другото, имам огромно желание Lazar, eng.Neychev, Espace от форума да се включат. Те все пак са специалисти, а не като мен потребители. Интересно ми е да обсъдят с Oggi, също специалист, някои виждания.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    35
    #305

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    За ТП не мога да изкажа мнение т.к. нито съм монтирал нито съм се интересувал за тях и не знам как действат.
    Аз лично се занимавам само с газификация и отопление свързано с газ.
    И затова се извинявам ,но не мога да ти помогна.

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #306

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Ван Дан, абсолютно прав си. Аз когато се газифицирах/2004г./ цената на газа беше 0.42лв. сега е около 1.03лв. Това е около 250% увеличение и затова от две години ползвам газ само за БГВ. Другия проблем според мен от опита ми и толкова четене е, че котлите масово са преоразмерени за обемите които топлят. Ето например моето отопление на газ е с 24кВ котел и конвектори. Сега си направих сметка, /по климатиците/ че за януари средната отоплителна мощност е била 5.5 - 6 кВ. Според мен, при тези условия ми трябва котел 3-10Кв. Такъв котел сигурно би изгорил два пъти по малко газ, отколкото котел 11-24кВ., ако разбира се въобще има такива котли. При нас масово се предлагат мощни котли, които отопляват и 60м2 - апартаменти и 300м2, - еднофамилни къщи.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    35
    #307

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Колега VanDan,
    аз имам още много хляб да изям и котли да монтирам докато стана специалист.
    Все пак съм само на 25 год. и все още се уча.
    а и човек се учи докато е жив.
    Но благодаря все пак за комплимента.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #308

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al
    Ван Дан, абсолютно прав си. Аз когато се газифицирах/2004г./ цената на газа беше 0.42лв. сега е около 1.03лв. Това е около 250% увеличение и затова от две години ползвам газ само за БГВ. Другия проблем според мен от опита ми и толкова четене е, че котлите масово са преоразмерени за обемите които топлят. Ето например моето отопление на газ е с 24кВ котел и конвектори. Сега си направих сметка, /по климатиците/ че за януари средната отоплителна мощност е била 5.5 - 6 кВ. Според мен, при тези условия ми трябва котел 3-10Кв. Такъв котел сигурно би изгорил два пъти по малко газ, отколкото котел 11-24кВ., ако разбира се въобще има такива котли. При нас масово се предлагат мощни котли, които отопляват и 60м2 - апартаменти и 300м2, - еднофамилни къщи.
    В тази тема https://forum.setcombg.com/index.php...6155.14.htmlе сме писали за такива котли. Намират се вече такива 5-16квт. котли. Има едно едноконтурно Теси 5-16квт, което се продава в комплект с бойлер със серпентина, дистанционно управление, трипътен клапан и термосонда - 1390лв всичко. Има и модели на Бош двуконтурни също 6-18квт. Има и някои други. Но общо взето масово предлаганите котли са 10-23квт с БГВ. Заради БГВ-то трябвало да бъдат мощни. Вярно, че може да се получат оптимизации, но сметката в момента най-много се влияе от повишаването на цената на топлоизточника. Ако направят и тока примерно по 1.08лв. дали и от климатиците няма да има изревали хора.
    Лично - щом имаш система с конвектори, защо не си сложи направо ТП въздух-вода. Заради цената ли?

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #309

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Не виждам смисъл, отоплявам се на климатици, вярно че поостаряха, но според мен по добре да ги сменям отколкото да правя трети вариант!

  12. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #310

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Oggi, къде учи 5 години топлотехника и газификация?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    35
    #311

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    ПГТЕ ХЕНРИ ФОРД
    София
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1331321578[/time]_________________________________________________

    Това е тхникум, а не университет.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #312

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Като е техникум, защо го принизяват на гимназия, м? С това не мога да се примиря, ама това е друга тема. Послушай fbr, не повтаряй вица за чукчата

  16. Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    224
    #313

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Въпроси към Оги:
    1.С какво сечение трябва да бъде тръба с ал.вложка с дължина 15 метра, с 10 завоя захранваща 3 ал.радиатора Н 600 /10 ?
    2. Защо чугунените радиатори са най-подходящи за кондензен котел ?
    Благодаря предварително!

  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    35
    #314

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Колега gog067,
    мисля да послушам съвета на Lazar и fbr ,т.к. нищо не разбирам от отопление и съм от племето на ЧУКЧИТЕ.
    На 2рия въпрос нека ти отговори Lazar, защо са най подходящи или да отговори на мен защо не са подходящи.
    На 1ия въпрос може да ти отговори майстора ,който е изградил отоплителната инсталация на колегата VanDan,защото ми е много интересно как реши да монтира тръба ф20 от котлето и да я свърже с тръба 2 цола ,а и също така защо не е монтирал разширителен съд /поне на проекта няма такъв отбелязан/ .Но така или иначе аз нищо не разбирам,
    и ти се извинявам ,че не мога да ти отговоря на въпросите.

  18. Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    224
    #315

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Не трябва толкова да се косиш, може би влезе твърде смело във форума и това подразни колегите с които от доста години вече споделяме проблемите си. Аз като непрофесионалист търся решения за оптимизация на собствената си отоплителна с-ма и това, което написа в пост 286 силно ме заинтригува.
    Аз не познавам стандартите( ако в БГ има такива в момента изобщо), но как например радиаторите да отстояват на 4-5 см. от стената като конзолите които се продават са за отстояния 1-3 см. или как да монтираме по-дебели тръби като изхода на котлето е на Ф 20 мм.?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 21 от 181 ПърваПърва ... 1119202122233171 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Майстор за локално парно из Пловдивско
    От Jumbalaya във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 15-11-13, 17:46
  2. Отговори: 1
    Последно: 27-03-13, 17:25
  3. мога ли да си направя локално парно ?
    От get във форум Отопление
    Отговори: 15
    Последно: 09-01-12, 12:28
  4. UPS за локално парно,избор?
    От Binq във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 07-01-10, 16:22
  5. Локално парно с бойлер
    От nakt17 във форум Отопление
    Отговори: 18
    Последно: 19-03-08, 11:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе