Страница 25 от 181 ПърваПърва ... 1523242526273575 ... ПоследноПоследно
Резултати от 361 до 375 от общо 2703
Like Tree1052Одобрявам

Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #361

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от felipe
    кефф ще икономисвам по близо 400 лв на месец
    Звучиш ми като оня габровец който се похвалил, че вместо да се качи на автобуса, тичал след него и така икономисал 1 лев. А баща му, като по-мъдър, го посъветвал, следващия път да тича след таксито..

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #362

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Слагайте си нафтови котли бе колеги - така след края на отоплителния сезон въздишката на облекчение ще е още по-голяма

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    188
    #363

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Сметката ми за м.март - 188 лв. ! До средата на месеца включен котел,после от време на време сутрин и вечер за по час. Готвене и БГВ тоже...Стара Загора.

  5. Member Аватара на Ivan19
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    241
    #364

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Моята за м. март - 105 лв. От 18.03 е спрян котела и съм на климатик.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    100
    #365

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Нашата за март е 140 лв., котела не е спиран и не смятам да го спирам, защото сега разхода е най-малък. Сутрин върви 1 - 2ч. и вечер се включва за 1ч. Ще мога да спестявам само ако понижат цената на газа.

  7. Member Аватара на Ivan19
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    241
    #366

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от Magnolia
    Нашата за март е 140 лв., котела не е спиран и не смятам да го спирам, защото сега разхода е най-малък. Сутрин върви 1 - 2ч. и вечер се включва за 1ч. Ще мога да спестявам само ако понижат цената на газа.
    Така де, ама на жена ми не и стига този един час работа на парното....

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    100
    #367

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Що, какво не и достига на жена ти?

  10. Member Аватара на Ivan19
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    241
    #368

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Повече часове комфортна топлина....

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #369

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Януари и Февруари - 410лв. - предварителни, според средната консумация за месец от първото тримесечие на 2011г.
    Март - 420лв. - изравнителна, за да покрие разхода за първото тримесечие на 2012г.
    Март доста икономисах, което означава, че Януари и Февруари съм бил на около 500 и нагоре лв. за месец. 22-21гр.
    Иначе сега Март, жената и дъщерята пускаха климатиците в спалнята и детската на по 25-26гр., вечер, че бях поспрял парното. Аз си седях в хола без отопление. И на тях не им достигат часовете комфортна топлина. Между другото усещам, че ми е неприятно топлото от клими. Едно такова не знам как да го опиша... 22-23гр. от парното е по-добро от 25-26гр. от клими като субективно усещане. Но и цената също е различна вече като обективно усещане.

  12. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #370

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Не обобщавай за всички марки климатици.Няма да споря.Просто от една марка "топлото" е едно, а от друга е друго. За мен засега най-комфортното е от фуджицу-усеща се дори "прегорял"прах като започнат да духат в началото.

    Вероятно с твоите хаери-толкова.

    Казват, че с тошиба климатици също била по -комфортна топлината.

    При всички положения термопомпа въздух-вода "подово изпълнение" обединява комфорта от отоплението с парно и икономичността на климатика.С термопомпа вода-вода ще имаш повече проблеми отколкото с въздух-въздух, по неремонтопригодна е и явно не е така ефективна- една колежка отоплява цяла къща с нова термопомпа-платиха за нея 20 000лв ...

  13. zh
    zh е офлайн
    Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    221
    #371

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    След изравнителната сметка за първото тримесечие на 2012 г., олекнах със 731,25 лв.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    83
    #372

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    Казват, че с тошиба климатици също била по -комфортна топлината.

    При всички положения термопомпа въздух-вода "подово изпълнение" обединява комфорта от отоплението с парно и икономичността на климатика.С термопомпа вода-вода ще имаш повече проблеми отколкото с въздух-въздух, по неремонтопригодна е и явно не е така ефективна- една колежка отоплява цяла къща с нова термопомпа-платиха за нея 20 000лв ...
    И аз съм чувал разни работи, но комфорт и климатик си остават две несъвместими неща. Ако беше толкова 'убуу' освен в третия свят и някъде по белите държави щеше да има масово отопление на клими.
    Я разкажи за ремонтопригодността на въздушните термопомпи, че се впечатлих. По-добре в другата тема, че оспамих...
    На твоята колежка,ако са и нагрухали радиатори няма как да и е ефективна ТП. Не ми отговори- може и на лично( за същата инсталация ли си мисля).

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    188
    #373

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Премиерът се обявява за прегласуване на наложения мораториум за шистовия газ.

    "Преди няколко дни в Румъния започнаха до нашата граница да дупчат за шистов газ. На тяхна територия, но на нашата плоча. И сега ще е много глупаво от наша страна да внасяме скъп газ, а в същото време съседите ни да добиват шистов газ и да ни го продават.

    При положение че сме на една плоча. Но аз разбирам, че имаше и много хора, които засилваха страховете. Така че, ако се обясни добре на българите, ако видим, че технологията в Румъния работи и не създава проблеми, тогава може пак да седнем да говорим с хората", казва Бойко Борисов.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    100
    #374

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Румънците отпратиха Шеврон, така че засега няма да дупчат.
    Затова у нас отново започва натискът за вдигане на мораториума.

  18. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #375

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Шеврон и да добиват газ, едва ли цената ще е драстично по-ниска от тази на Газпром. Ето Петреко добива от находището в Галата, и го продава на цена близка на тази на Газпром. Така както и всички, вносители на горива продават на цените на Лукойл. Дано да не съм прав.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 25 от 181 ПърваПърва ... 1523242526273575 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Майстор за локално парно из Пловдивско
    От Jumbalaya във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 15-11-13, 16:46
  2. Отговори: 1
    Последно: 27-03-13, 16:25
  3. мога ли да си направя локално парно ?
    От get във форум Отопление
    Отговори: 15
    Последно: 09-01-12, 11:28
  4. UPS за локално парно,избор?
    От Binq във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 07-01-10, 15:22
  5. Локално парно с бойлер
    От nakt17 във форум Отопление
    Отговори: 18
    Последно: 19-03-08, 10:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе