Страница 61 от 181 ПърваПърва ... 1151596061626371111 ... ПоследноПоследно
Резултати от 901 до 915 от общо 2703
Like Tree1052Одобрявам

Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #901

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от Batse Виж публикацията
    Кратко описание на инсталацията: Хол 35 м2 има 34 бр. глидера H680, спалня1 13 м2 има 6 глидера H2200, спалня2 13м2 има 16бр. глидера H680, баня1 6 бр. глидера H1200, баня2 лира 400 w. Отварям вратата на банята с радиатора, за да топли и коридора. Котелът го държа на макс, общо взето работи 49 мин и почива 1 час почива, това е засичане при -4/0 градуса денонощно поддържане на 21.5 градуса. При такава темп. навън, в хола имам 14к подов климатик Fujitsu, който почва да не смогва и започват дефрости на всеки час. А пък в спалнята имам конвектор Adax 1 kw, който работи без да изключи, за да прави 22 градуса. Тъй като радиатора в спалнята сълзи, явно и от котела губи налягане, ще идва някой да го прави, та пак ще мислим за някакво подобрение...
    Щом като при -4*С жилището задържа стайната температура 1 час, значи не е толкова зле. Според мен проблемът е в котела - ниско КПД, не знам по каква причина.

  2.  
     
  3. Junior Member Аватара на Batse
    Тук е от
    Aug 2014
    Мнения
    22
    #902

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Демек да търся технически проблем или толкова си може? Ако тръгна да го сменявам с кондензен ще стане ли и да очаквам ли икономия...

  4. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #903

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от Batse Виж публикацията
    Демек да търся технически проблем или толкова си може?
    Не мога да кажа, може би и двете. Един съвременен котел със сигурност ще е по-икономичен

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #904

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Хе-хе, 12м3 били много на ден. Аз съм имал и повече на ден в студените месеци за отопление на къщата ми в Плевен. И са си нормални отвсякъде. Няма съседи - отвсякъде е "природа" , много външни стени, ниски външни температури и т.н. Най-важното е цената на газа да пада...
    podredko и rgadzhev харесват това.

  6. Junior Member Аватара на Batse
    Тук е от
    Aug 2014
    Мнения
    22
    #905

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    12 m3 на ден ми е най-доброто постижение със средна външна темп. около 10 гр. Иначе рекорда за тази година беше 20 м3 на ден

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    188
    #906

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Да се надяваме от 01.04. 2016 газта да падне с малко над 20%,както съобщиха скоро.Към 0.63 лв. за м3,вече се ядва . . . Тогава спокойно можем да говорим за климатиците и за уюта в дома . . .
    VanDan одобрява това.

  8.  
     
  9. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #907

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    За февруари 102 лв. /126 куб.м./. Отоплявам апартамент 300 куб.м., съседи отвсякъде.
    Двуконтурен Вайлант - мин.мощ. 9,8 кВт. Радиаторна мощ 11-12 кВт при дТ50.
    Поддържана температура 22-23 гр. целодневно.
    Този пост е редактиран от legaltk; 16-03-16 в 07:06.
    podredko одобрява това.

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    188
    #908

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Много добро постижение,като се има предвид,че съм със същия котел,радиаторна мощ - може и по-голяма,а за 240м3 отопляема площ моите резултати са - 213 м3 газ и 175 лв.месечна сметка. От тук е видно голямото значение на живущи съседи отвсякъде,но това е ясно за всеки.Проблема е,че не мога аз да ги заселя тези апартаменти или пък да ги натъпча със сирийски бежанци и държавата да им поеме разхода за отопление например . . .

  11. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #909

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от ^Rokera^ Виж публикацията
    Lazarus18 ,не сравнявай зимата на Варна и Стара Загора.То при нас февруари нямаше зима.И аз имам 115 лв. за 85 кв+3 климатика за Февруари,но това е от топлата Варна.
    Моите сметки са от София, която е един от най-студените градове,
    Знам, че между различните градове и условия може сметките може да варират доста, но човека буквално мръзне /по моите разбирания/ и плаща много.

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    188
    #910

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Не приятелю,не мръзна ! Явно ти си малко зиморничав Моето мнение е,че при външна Т 0°С,ако в апартамента ти е навсякъде 21.5 - 22.0°C, както е при мен си е ОК !!! Иначе си е изнежване отвсякъде,което не е здравословно. Критерий за правотата на думите ми са жената и децата.Първата не ходи с терлици и яке,а децата през повечето време са по къс ръкав . . . Не знам на какво се дължи,но ако бяхме на климатици,то температурата трябваше да бъде поне с 2°C - по-висока,за да се усеща същия уют у дома ! Случвало се е,когато ни дойдат гости засилвам парното с градус,два и като ударим по едно,викат отваряй прозореца,че ще се удушим Това е моето възприятие и на семейството ми,което в случая е важно,а не кой какво мисли.От 11 год.съм на газ и продължавам,защото мога да си го позволя,а не защото е модерно ! Ако падне цената на газта - добре дошло за всички ни ! Поздрави на готиния форум !!!

    - - - - - - - - - -

    Защо пиша,че при мен тези 92 m² са чиста отопляема площ,защото и трите ми тераси са разрушени и вкарани в квадратурата на стаите - 3 х 3.5 m² = 10.5 m². Лошото е,че се получават големи стъклени витражи,през които се губи топлина,но пък влиза светлина. Три северни и една южна стая. Освен това имам предимството/единственото положително нещо на първия етаж/ ,че си съборих и трита комина да не ми заемат пространство - 3 х 0.5 m² = 1.5 m², което с терасите си прави едни прилични 12.0 m² . Това пък си е още една кажи-речи спалня . . . Няма празно,кубиците се увеличават и всичко се топли. У дома не затваряме вратите,само вечер,когато си лягаме ! Така +/- 100% по нотариален акт на апартамента всичко се топли.
    Този пост е редактиран от МИК66; 15-03-16 в 10:08.
    ivodivo и podredko харесват това.

  13. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #911

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    МИК66, всеки има различни възприятия за комфортна температура.
    Аз не виждам връзка между външната и вътрешната температура. Лятото спя на 25 градуса по тениска, не виждам защо зимата трябва да го правя на 18.
    Всъщност в спалнята поддържам около 22*, но основно заради жената.
    При мен проблема е, че и да искам не мога да падна под тези температури. Цяла зима котлето стои на минимум, водата излиза от него на 45*. Единствено при много ниски външни температури го увеличавам малко.
    От опита на съседите с изнесено управление на тоя котел се оказва, че сметките скачат и е трудно да се постигне комфорт в различните стаи.
    Опитвал съм с игра със термовинтилите, но това не води до никаква икономия просто става по-студено в стаите.
    Дори не си правя труда да спирам котела зимата ако отсъствам 3-4 дни защото после затоплянето на помещенията ми струва повече като разход.

    В момента съм в процес на смяна на котела, че този издава багажа и ще видим как ще се отрази на сметките по-нов и икономичен модел.


    ПП. Това за "мръзненето" не беше реплика към теб.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #912

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от МИК66 Виж публикацията
    Не знам на какво се дължи,но ако бяхме на климатици,то температурата трябваше да бъде поне с 2°C - по-висока,за да се усеща същия уют у дома ! Случвало се е,когато ни дойдат гости засилвам парното с градус,два и като ударим по едно,викат отваряй прозореца,че ще се удушим!!!
    Абсолютно същото усещане имам и аз. Жената и дъщерята при редките опити с климите ги пускаха на по 25-26гр., а на парното сме си напълно нормално на 22-22.5гр. Те малко объркано си мислят, че климите са като калорифер - на колкото повече градуси го сложиш, толкова по-топло да духа.
    Лазарус18 - твоето жилище очевидно е много топло. Дали изолация, дали топлещи съседи, но имам чувството, че без значение с какво се топлиш все ще си на "далавера".

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    188
    #913

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Опитвал съм с игра със термовинтилите, но това не води до никаква икономия просто става по-студено в стаите.
    Дори не си правя труда да спирам котела зимата ако отсъствам 3-4 дни защото после затоплянето на помещенията ми струва повече като разход.

    В момента съм в процес на смяна на котела, че този издава багажа и ще видим как ще се отрази на сметките по-нов и икономичен модел.


    Да разбирам ли,че котела ти не изключва по 24 часа цяла зима !?!?! Като е на мин.мощност , Т на водата 45°C и засилен на по-високи градуси,за да не изключва. Колко зими може да работи така,докато се скапе ??? Иначе много добри резултати,като икономия и малък разход. Ако знам,че и моя ''Вайлант'' може да издържи така,ще го пробвам следващата зима.Уж досега във форума говорехме,че най-икономично работят котлите,когато потенциометъра им е засилен до последно и той сам да си модулира, плюс монтирано изнесено управление на Т с терморегулатор в някоя стая . . . . При теб разбирам,че е друга схемата,но имаш добри резултати . . . Някой да обясни,че нещо не схващам
    Този пост е редактиран от МИК66; 16-03-16 в 10:02.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #914

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Не си чел стари постове. При лазарус18 положението е напротив на всички препоръки и пак сметките му са уникални. Котелът му е работил през всички години на класическия режим "цък-цък" - няколко минути (дори секунди) работи и няколко минути (в зависимост от настройката и възможностите на котела за време между две включвания) почива. Няма стаен терморегулатор и се управлява сам по температура на водата.
    Сметките единствено се обясняват с много топло жилище. Или редкия вариант на неправилно отчитащ разходомер.
    При мен в самото начало, котелът също работеше на режим "цък.цък", като имаше моменти, когато само за по 10-20сек. се включваше. Оригиналната настройка на котела беше за 3мин. стоп между включванията. Огромен брой пускове на ден. Нямах стаен терморегулатор. Но за разлика от лазарус18, моите сметки бяха големи и се намалиха след поставяне на стаен терморегулатор. Но аз съм в еднофамилна къща и никой от никъде не ми помага.
    Този пост е редактиран от VanDan; 16-03-16 в 10:54.
    podredko одобрява това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    1,303
    #915

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Не си чел стари постове. При лазарус18 положението е напротив на всички препоръки и пак сметките му са уникални. Котелът му е работил през всички години на класическия режим "цък-цък" - няколко минути (дори секунди) работи и няколко минути (в зависимост от настройката и възможностите на котела за време между две включвания) почива. Няма стаен терморегулатор и се управлява сам по температура на водата.
    Сметките единствено се обясняват с много топло жилище. Или редкия вариант на неправилно отчитащ разходомер.
    При мен ситуацията е подобна, с тази разлика че съм на първи етаж над мазета, изложение югозапад, от юг граничи с необитаван апартамент, от север граничи неотопляемо помещение. Половината апартамент отгоре не се отоплява. Имам частична изолация на подовете и изцяло външна, с не много дебел стиропор (преди 11 години така беше). Апартамента е около 65 кв.м.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Майстор за локално парно из Пловдивско
    От Jumbalaya във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 15-11-13, 16:46
  2. Отговори: 1
    Последно: 27-03-13, 16:25
  3. мога ли да си направя локално парно ?
    От get във форум Отопление
    Отговори: 15
    Последно: 09-01-12, 11:28
  4. UPS за локално парно,избор?
    От Binq във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 07-01-10, 15:22
  5. Локално парно с бойлер
    От nakt17 във форум Отопление
    Отговори: 18
    Последно: 19-03-08, 10:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе