Страница 69 от 181 ПърваПърва ... 1959676869707179119 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,021 до 1,035 от общо 2703

Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    8
    #1021

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Здpaвeйтe ocĸaм дa ви пoпитaмнeщo. Opoплявaм пaнeлнo жилищe 96ĸв. Двeтe cпaлни ca пo 12ĸв cъa чyгyнeни paдиaтopи пo 15 глидepa нa h600 xoл 17-18ĸв cъa пaмeлeн paдoaтop 400x2000 лиpa в нaнятa и ĸиxня c ъpaпeзapия 16-17ĸв cъa чyгyнeн 10флидepa х600 и пaнeлeн 600x600. Aпapтaмeнтa e c дoгpaмa и изoлaция, oтдoлo aпapтaмeнтa нe ce oбитaвa. Πpи oĸoлo 0гpaдyca paзxoдa ми нa дeн e 9-10 ĸyбиĸa cъc тoплaтa вoдa и гoтвeнeтo. Cъc cтeнeн тepмocтaт cъм oт 9 дo 21 e нa 20,5гpaдyca a вeчep мa 18,5. Toзи paзxoд дoбpe лиe пpи -10гpaдyca гopи пo13 ĸyбиĸa. Cпopeд вac c чyфyнa дигa ли ce paзxoдa или нe, нaли ĸaзвaт чe мнoгoтo вoдa гoлям paзxoд нo нe cъм cигypeн чe e тaĸa зaщoтo ĸoтeлa paбoти 20-25 мин и 2 чaca пoчивa,a aĸo cъм c aлyминиeви paдиaтopи щe вĸлючвa пo чecтo.вoдaтa cъм я нacтpoил нa 70xpaдyca, зaщoтo ĸaтo ce нaгpee чyгyнa пocлe дocтa oтдaвa. Блaгoдapя ви пpeдвapитeлнo!

  2.  
     
  3. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #1022

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Чугуна и водата в него не вдигат разхода. Те са само транспортното средство от котела до мястото на консумация. Разхода се вдига от неизолирани околни повърхнини на отопляемите помещения. Колкото повече отопляеми помещения, толкова повече околни повърхнини. С колкото по-ниска температура са околните повърхнини , толкова по голям е разхода.

  4. Novice
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    8
    #1023

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Благодаря, а за разхода какво ще кажете как е

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #1024

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Вземете да прочетете малко темите в раздела - примерно "избор на газов котел" и тази последните 20-30 страници. Много неща сме изписали за толкова години, вие искате сега да ги пишем отново, защото не ви се чете. Не се работи по температура на водата, а със стаен терморегулатор по температура на въздуха. Температурата на водата може да се ограничава, но не е нужно, а в определени ситуации (котел с висока минимална мощност) и неправилно. Мен ме интересува колко градуса е температурата на въздуха в стаята, а не колко градуса ми е водата. Да ми прави 22-23гр. пък другото не ме засяга. Вече ако се държи на кондензния режим и системата не е сметната правилно и точно, тогава може да се ограничава температурата на водата.
    Всичко е комплексно. Трябва да е подбран правилно котел според мощността (специално минималната) за жилището. Няма как да работи добре котел с минимална мощност 9-10KW при условие, че са инсталирани 5-6KW в радиатори. Няма как да се стопли добре жилището ако са инсталирани по-малки радиатори от необходимото за помещенията. Няма как да сравнявате сметки за различни жилища, изолации, поддържани температури, дори различни градове.
    До миналата година въобще не можеше да се търсят ниски сметки при отопление на газ. Тези, които го използваме е защото е чисто, автоматизирано, и много, много комфортно. Като искате ниски сметки - твърдо гориво или по 1-2 клими и стойте само в тези 1-2 стаи.

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    324
    #1025

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от Chefo84 Виж публикацията
    Благодаря, а за разхода какво ще кажете как е
    На тези градуси където караш не ти ли е студено не знам.При мен след 21.00ч както съм го настроил на 21гр. ,ако не съм си легнал почва да ми става студено след половин час.За спане ми е нормално 21гр. ,ама иначе ми става студено и държа на 22гр докато легна.Не нормално на тези градуси такъв разход.20.5гр. си е направо студено .

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #1026

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Хората искат ниски сметки. Няма как всичко да е наред. И ниски сметки, и топло, и комфорт. Най-близкото сечение е с климатици. Аз не харесвам климатици, жената и дъщерята още повече не харесват климатици. А и много трудно мога да стопля всичко, което отоплявам с парното с климатици. Така че избора ми беше преди доста години котел на твърдо гориво. Но в един момент вече нямаше кой да се занимава с мръсотията и хамалогията и 2009г. минах на газ. Сметките през годините в един момент бяха много солени, но това ни беше избора. Сега ако се задържи тази по-ниска цена на природния газ и при наличието на нови модели икономични котли с ниска минимална мощност, което е задължително за повечето жилища в България, правилно сметната и добре изградена инсталация от тръби и радиатори, може да се очаква и някаква степен на комфорт с по-ниски сметки и на природен газ. Но не и най-ниските възможни. Най-ниските без хамалогия са 1-2 клими както писах и да ви топлят комшиите.
    И изолация, изолация и пак изолация. Направете си първо изолация, а тя ще ви се изплати независимо с какво се отоплявате. И за газ ви е нужна една немалка първоначална инвестиция от 2-4000лв. в зависимост от наличието или липсата на вече изградена инсталация за друг вид котел и модела на котела.
    А и да добавя - при правилно изградена инсталация ще имате комфорт на газ без да се интересувате от нищо друго, като не броим парите разбира се. БГВ-то е супер приятна екстра. Топла вода неограничено на вече наистина доста ниска цена. 20лв. ми е максимум на месец топлата вода лятото.
    Подово отопление с нискотемпературна термопомпа е може би най-евтиното като сметки с голям комфорт. Но тук изолацията е ключов фактор, също така има и солидна първоначална инвестиция.
    Този пост е редактиран от VanDan; 31-01-17 в 19:46.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    67
    #1027

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Здравейте,интересувам се от газовите конвектори.Искам да отоплявам гарсониера 48кв.м.Едната стая е 22кв.м другата е 14кв.м.Някой от вас има ли такива да ми обясни малко повече за тях...

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #1028

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Не ти и трябва да знаеш....

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    146
    #1029

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от barona75 Виж публикацията
    Здравейте,интересувам се от газовите конвектори.Искам да отоплявам гарсониера 48кв.м.Едната стая е 22кв.м другата е 14кв.м.Някой от вас има ли такива да ми обясни малко повече за тях...
    Вече има котли с минимална мощност 2 КВ ,тоя апартамент няма ли баня и бойлер, та искаш газов конвектор.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Chefo84 Виж публикацията
    Здpaвeйтe ocĸaм дa ви пoпитaмнeщo. Opoплявaм пaнeлнo жилищe 96ĸв. Двeтe cпaлни ca пo 12ĸв cъa чyгyнeни paдиaтopи пo 15 глидepa нa h600 xoл 17-18ĸв cъa пaмeлeн paдoaтop 400x2000 лиpa в нaнятa и ĸиxня c ъpaпeзapия 16-17ĸв cъa чyгyнeн 10флидepa х600 и пaнeлeн 600x600. Aпapтaмeнтa e c дoгpaмa и изoлaция, oтдoлo aпapтaмeнтa нe ce oбитaвa. Πpи oĸoлo 0гpaдyca paзxoдa ми нa дeн e 9-10 ĸyбиĸa cъc тoплaтa вoдa и гoтвeнeтo. Cъc cтeнeн тepмocтaт cъм oт 9 дo 21 e нa 20,5гpaдyca a вeчep мa 18,5. Toзи paзxoд дoбpe лиe пpи -10гpaдyca гopи пo13 ĸyбиĸa. Cпopeд вac c чyфyнa дигa ли ce paзxoдa или нe, нaли ĸaзвaт чe мнoгoтo вoдa гoлям paзxoд нo нe cъм cигypeн чe e тaĸa зaщoтo ĸoтeлa paбoти 20-25 мин и 2 чaca пoчивa,a aĸo cъм c aлyминиeви paдиaтopи щe вĸлючвa пo чecтo.вoдaтa cъм я нacтpoил нa 70xpaдyca, зaщoтo ĸaтo ce нaгpee чyгyнa пocлe дocтa oтдaвa. Блaгoдapя ви пpeдвapитeлнo!
    При температурите които поддържаш,този разход е доста висок,аз за януари имам 240 кубика.и поддържам нощна от 20.5 и когато сме в къщи 23.5(това ще рече сутрин от 6.30-8.30 и вечер от 17.00 до 22.30 и събота и неделя по цял ден 23,5).Отоплявам 95 квадрата и 300 литра бойлер.Височина на стаите 2,35.Ако пусна котела на 20.5 когато сме в къщи ще ме изгонят да спя на двора при кучетоЗа нас това си е студ.

  12. Novice
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    8
    #1030

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Анякой чувал ли е за вакуумните радиатори нови са. Как ви се струват дали ще топлят и трябва да са много икономични щом събират 300-400 грама вода средно. Мнения?

  13. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #1031

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Уфффф. И без грам вода да са, ще са толкова икономични, колкото е жилището което отопляват. Не е заровено там кучето. Ако радиаторите правеха икономии, нямаше да се отделят толкова пари по програми за саниране, само щяха да сменят радиаторите.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    8
    #1032

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Анякой чувал ли е за вакуумните радиатори нови са. Как ви се струват дали ще топлят и трябва да са много икономични щом събират 300-400 грама вода средно. Мнения?

    - - - - - - - - - -

    Анякой чувал ли е за вакуумните радиатори нови са. Как ви се струват дали ще топлят и трябва да са много икономични щом събират 300-400 грама вода средно. Мнения?

    - - - - - - - - - -

    Какво отопляваш колко кв. Много скъпо с тия пелети аз си мислех че е евтино. Колко струва котела

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #1033

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Колега, не търси разхода в радиаторите. За тях е важно да са достатъчно мощни за съответното помещение. И сборът от мощността на всичките да е в диапазона на мощност на котела - минимална-максимална.
    Няма комфортно отопление без пари. Е, ако те топлят комшиите, може би. И на твърдо гориво да си, пак струва пари.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    20
    #1034

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    За 16 кв.м стая, колко глидера алуминиев радиатор Н 600 е нужно за нормално отопление на стаята.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    67
    #1035

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Нямам възможност да вържа и бойлера затова се интересувам от конвекторите...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Майстор за локално парно из Пловдивско
    От Jumbalaya във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 15-11-13, 17:46
  2. Отговори: 1
    Последно: 27-03-13, 17:25
  3. мога ли да си направя локално парно ?
    От get във форум Отопление
    Отговори: 15
    Последно: 09-01-12, 12:28
  4. UPS за локално парно,избор?
    От Binq във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 07-01-10, 16:22
  5. Локално парно с бойлер
    От nakt17 във форум Отопление
    Отговори: 18
    Последно: 19-03-08, 11:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе