Страница 19 от 181 ПърваПърва ... 917181920212969 ... ПоследноПоследно
Резултати от 271 до 285 от общо 2703
Like Tree1052Одобрявам

Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    22
    #271

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    За февруари ме избръснаха с 440 кинта овергаз-няците.
    Абе нещо всеки месец се различават показанията на газомера и тези от фактурата. За февруари обаче имам изравняване на крайната стойност от фактурата с реалната. Кви са тея сметки, това заради коефициента ли е, не знам, но нещо не мога да си го обясня, не мис е връзва с калкулациите

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    35
    #272

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Колеги обещавам,че до края на седмицата ще заснема клипче и ще се уточним къде да го кача за да може да го видите

  4. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #273

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Какво искаш да покажеш с клипчето - че котелът работи 30 секунди ли? Това сме го виждали, но е чудно , че при такъв неправилен режим на работа топли жилищети и харчи толкова малко

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    35
    #274

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Lazar
    Ами точно това ми беше въпроса дали е нормално или не работата на котлето и дали при тези обстоятелства има смисъл да се вика сервизен техник защото в момента има много нисък разход пък и върши перфектна работа.
    А относно разхода на газ споделяш ли моето мнение че за 100м2 400м3 газ са твърде много било то и при -20
    Мерси за отговорите предварително

  6. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #275

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Първо да се повторя, че аз за нормална сметка за газ смятам между 1 и 2лв/м2 на месец, айде да речем до 2,5-3лв/м2 при неблагоприятни обстоятелства (лоша изолация и дограма и т.н.). Всичко над тези суми според мен не е нормално и трябва да се търси причината. Колкото до въпросните твои клиенти дали да викат сервиз - не мога да преценя, защото информацията е недостатъчна, но щом са доволни и котелът си е в гаранция - няма какво да дърпат за опашката. Но както казах - информацията е малко, за да обясня това тяхно благоденствие

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    54
    #276

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Колега Oggi, нищо лично, разбира се, но мисля че трябва да си уточниш критериите за нормално и ненормално. За теб е ненормално за 100м2 да има разход 400м3 газ, а също така ти се вижда за ненормално за 80м2 къща да има разход 3 м3 на ден. Това са двете крайности бих казал. А истината винаги е някъде по средата. Остави си котела да работи, макар и ненормално, нали от него се иска да топли и да разходва колкото се може по-малко. Аз съм за това, че нещата трябва да се изяснят, да се уточни работата дали е нормална или ненормална, но да се приема такъв разход за норма ...??? - виж пост 235 до 243
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1331188662[/time]_________________________________________________

    от стари майстори занам, че нещо което работи добре - не трябва да се пипа, или както казва Лазар - НЕ ДЪРПАЙ ДЯВОЛА ЗА ОПАШКАТА....

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    188
    #277

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Колега Oggi,за този цикъл от 30 сек.работа и 3 мин. пауза предполагам,че имаш предвид не за час ?!? То ако за 1 час,прави един цикъл....как става тая работа ??? Да не му вървят и климатиците... Дори да предположим,че за час прави 12-13 цикъла,как за 30 сек.работа /първите 1-2 мин.котела работи на мин.мощност/въобще може да се затопли къща ? При мен мисля,че дори радиаторите ми ще са студени.Говорим за 35-40 литра вода,все пак в системата....За 30 сек.колко да се загрее от 20° до 23° и после 3 мин.почива и хоп изстинала пак на 20° при външна -3°С да речем ! Ами колко пъти ще се включи котела за денонощие...пали,гаси..разхода ??? Няма как да стане,според мен. ЧЕСТИТ 8 МАРТ на всички колежки от форума,че и на другите !!!

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,572
    #278

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?


    Цикъла си е цикъл. Няма как да е за час. Някои модели тръгват след запалване на номинална мощност, но все тая.

  11. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #279

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Много ясно, че един цикъл се състои от 30 сек + 3 минути. После отново.

    Горе долу и при мен е така. Около 20 сек. работи горелката и след това няколко минути "почива". Това е ако не се пипа нещо по градусите или се проветрява.

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    188
    #280

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    [quote=espace ]
    espace При цикъл 30сек. работа, 3 мин пауза котела работи около 5мин на час или 2 часа на денонощие.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #281

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Всички влязохме в киреча с тези сметки. И в климатичните теми така от време на време се появи някоя енергийна нинджа със сметка за ток 30-40лв. за всички електроуреди, барабар с 2-3 климатика за отопление. Пък някои, които не се топлим на ток и не използваме бойлер имаме минимум по 45-55лв. ток. Не може да казвате каква е нормална цена за м2 в лв., тъй като за отоплението на м2 се иска изгаряне на определено количество газ. Този газ преди 3-4г. беше по 500лв./1000м3. Ако през началото на 2009г. правилната цена е била 2-3лв./м2 аз наистина плащах 250-300лв. за 100-120м2. През 2009-2010г. минах на 300-350лв. През 2010-2011г. стигнах до 350-400лв. Сега цената е (при мен) 1080лв/1000м3, значи правилната сметка е нараснала на 4-6лв./м2 и аз за януари и февруари изразходих по 500лв. Не съм ги платил, а плащам 409лв., защото това ми е от миналата година и ще ме засичат края на март. Не може да казвате колко трябва да е цената на м2 в лв., защото цената на топлоизточника постоянно расте (по 1-2 пъти годишно) и това съотношение се променя. Може да дадете някакъв хипотетичен разход в м3 газ за м2, но това също е много относително. Дъвкали сме ги тези неща много. Вид жилище, изложение, съседи, изолации, дограми, поддържани температури и времевите им интервали и дори индивидуално потребление на БГВ (и то влиза в месечната сметка).
    Аз в най-студената спалня с мъка правех 20-на градуса в як студ. След външната изолация 6см. няма проблем с 22-24гр. А в хола след външната и последваща и вътрешна с 5см вата на стени и таван, стигам и до 26гр. и нагоре. Онази описана къща с по 10см външна и вътрешна изолация и качествена дограма наистина може да има по-добра сметка. Тази изолация е убийствено добра. Отделно, че за по-големи системи и мощни котли, те винаги работят в по-добър режим и КПД. За апартамента с ниска сметка и цък-цък режима също нищо не се знае. За н-ти път ще дам примера с приятел с вътрешна изолирана гарсониера във вход с локално парно на твърдо гориво - 0 (нула)лв. сметка. Топли се от комшиите отляво, отдясно, отдолу и отгоре, от тръбите на парното и комина на котела (в една от мазите).
    Всичките ми комшии и познати, които са на газ - апартаменти и къщи са с повишени месечни сметки. Някои повече, други по-малко, причината за което обясних по-горе. Но всички нарастват от 2008-2009г. насам. В тази тема без да обиждам никой, реалните потребители се оплакват от собствени високи сметки, единственото изключение е Лазарус18, при който стана ясно, че има нещо гнило. При него, колкото по-студено ставаше навън, толкова му намаляваше сметката до степен на 3-4м3 за 24ч. при -20гр. външна температура. Ниските сметки, като примери бяха давани все от майстори в бранша за знайни и незнайни клиенти.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    188
    #282

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    Много ясно, че един цикъл се състои от 30 сек + 3 минути. После отново.

    Горе долу и при мен е така. Около 20 сек. работи горелката и след това няколко минути "почива". Това е ако не се пипа нещо по градусите или се проветрява.
    lazarus18,искаш да кажеш,че горелката ти гори само 20 сек.и после гаси ? Това не е ли в противоречие на всички норми ? Влизаш в режим цък-цък и малко в повече....

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #283

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Норми, цени, програматори, разходомери, месечни сметки, майстори, потребители, Газпром и Булгаргаз, помощ свише - всичко яко се омеша. Поне става форумно шоу. За едни весело, за други малко тъжно, за трети, (като мен) почти трагично.
    Поне за цък-цък режима мога да дам инфо от първа ръка. Преди да сложа стайния терморегулатор и аз бях в режим цък-цък. След поставянето му излязох от този режим и разходът наистина леко спадна. Не убийствено, но средно 10-15%, на моменти 20%, което си е кяр отвсякъде.

  17. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #284

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от МИК66
    lazarus18,искаш да кажеш,че горелката ти гори само 20 сек.и после гаси ? Това не е ли в противоречие на всички норми ? Влизаш в режим цък-цък и малко в повече....
    Не знам какви са нормите, но при тези котели май е така - Ariston Uno 24 нещо беше.
    На други места съм виждал как се чува, че бумти котела почти постянно, но явно по-слабо.
    Иначе целия ни блок е с такива котли и при другите съседи е така. Включва на определено време за малко.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #285

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    В преобладаващата част от потребителите, при които няма регулатор по стайна температура, а само по температура на водата от котлите, те работят в режим цък-цък. Това от лични наблюдения. Вече не искам да обсъждам разходи. Мисля да взема да пробвам да спра стайния регулатор и да мина на регулация направо от котела по температура на водата - да видя на цък-цък режим каква ще излезе сметката. Може също така да пробвам да сменя настройката на стайния регулатор от модулация на он-оф.
    То излезе, че двата примера с фрапиращо ниски сметки са на цък-цък режим. Ако не е замесена помощ свише разбира се, както каза св.Лазар. Но нали това е целта на занятието - да видим истината.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 19 от 181 ПърваПърва ... 917181920212969 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Майстор за локално парно из Пловдивско
    От Jumbalaya във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 15-11-13, 16:46
  2. Отговори: 1
    Последно: 27-03-13, 16:25
  3. мога ли да си направя локално парно ?
    От get във форум Отопление
    Отговори: 15
    Последно: 09-01-12, 11:28
  4. UPS за локално парно,избор?
    От Binq във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 07-01-10, 15:22
  5. Локално парно с бойлер
    От nakt17 във форум Отопление
    Отговори: 18
    Последно: 19-03-08, 10:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе