Страница 68 от 181 ПърваПърва ... 1858666768697078118 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,006 до 1,020 от общо 2703

Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    324
    #1006

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от Chefo84 Виж публикацията
    От кой град си и с какви радиатори си

    - - - - - - - - - -

    Че искам да разбера с кои радиарори е по икономично аз съм с чугунени

    Не знам мене ли питаш ,но съм с два алуминиеви 25 и 20 глидера на 60см ,в банята съм с 3 глидера , още 4-ри панелни радиатора 2 по 800*600 ,1 по 1800*600 и един 1400*600.гр.Шумен.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #1007

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Видът на радиаторите не оказва особено влияние върху разхода, ако мощността им е сметната правилно за съответното жилище и котел.
    240м3 ако е за всичките 31 дни е по-малко от 8м3 на ден. Много добро постижение за такъв студен месец. Какъв е котела, защото ние тук доста хора в такъв студен месец под 10-12м3 е невъзможно да паднем. Да не говорим, че нормално сме по 14-16м3 на ден.
    Този пост е редактиран от VanDan; 30-01-17 в 12:03.

  4. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #1008

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Радвайте се ,докато са такива цените на газта,че преди 5 год. като бях под наем в тристаен панел и цената на газта беше 1.30-1.40 ,плащахме по над 300 лв на месец и стояхме на студено.Иначе е факт,че при моментните цени на газта,е малко по евтино от климатик и горе-долу колкото на твърдо гориво.

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    324
    #1009

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Видът на радиаторите не оказва особено влияние върху разхода, ако мощността им е сметната правилно за съответното жилище и котел.
    240м3 ако е за всичките 31 дни е по-малко от 8м3 на ден. Много добро постижение за такъв студен месец. Какъв е котела, защото ние тук доста хора в такъв студен месец под 10-12м3 е невъзможно да паднем. Да не говорим, че нормално сме по 14-16м3 на ден.
    Vitodens 100 и такъв терморегулатор Q7 RF-Програмируем стаен термостат-безжичен

  6. Novice
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    8
    #1010

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Да тебе питах. Интересно ми е при тебе с алуминиевите радиатори котела колко вееме работи и колко почива и на колко градуса си настроил водата

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    324
    #1011

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от Chefo84 Виж публикацията
    Да тебе питах. Интересно ми е при тебе с алуминиевите радиатори котела колко вееме работи и колко почива и на колко градуса си настроил водата
    20-25мин работи и 1 час почива .На 50 градуса ми е водата.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    8
    #1012

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Може ли и други мнения на вас колко време работи котела и колко почива при мене като поработи половин ден и 20-30 мин работи 2 часа почива на 70 градуса вода с чугунени радиатори сега ще пробвам на 60 градуса да видя как е разхода.

    - - - - - - - - - -

    Може ли и други мнения на вас колко време работи котела и колко почива при мене като поработи половин ден и 20-30 мин работи 2 часа почива на 70 градуса вода с чугунени радиатори сега ще пробвам на 60 градуса да видя как е разхода.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    20
    #1013

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Колеги по колко кубика горите на месец, че аз съм подал заявление за газификация. Щото на тия пелети ми дойде до гуша за януари 80 чувала по 5.70, си е убийствено скъпо. На газа по ниски ли ще бъдат сметките?

  11. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #1014

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    По-нагоре е писано , но цените на газта са доста динамични и различни за различни градове , те и това е писано . И сметките са по-ниски .

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    87
    #1015

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Здравейте, някой правил ли е сметка при кой режим котела харчи по-малко:
    1. Когато е ограничен по температура на водата и работи без да спира.
    2. Когато не е ограничен по температура на водата и прави периодични почивки.
    Трудното е че няма дни с еднаква външна температура и от там са различни и топлинните загуби.

  13. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    324
    #1016

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от Plam 64 Виж публикацията
    Колеги по колко кубика горите на месец, че аз съм подал заявление за газификация. Щото на тия пелети ми дойде до гуша за януари 80 чувала по 5.70, си е убийствено скъпо. На газа по ниски ли ще бъдат сметките?
    Ти щом на пелети си изгорил толкова и на газ ще ти малко по евтино.Просто системата ти трябва да е направена перфектно и изчислена точно за всяка стая какъв радиатор ти трябва .Няма да ти е по евтино на газ според мене.Извикай си майстор който се занимава с това ,по добре дай пари да ти кажат къде ти е проблема и да ти я направят ,отколкото пак да даваш пари за газ и после пак да пишеш ,абе защо толкова газ изгорих.

  14.  
     
  15. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #1017

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от Plam 64 Виж публикацията
    чувала по 5.70, си е убийствено скъпо. На газа по ниски ли ще бъдат сметките?
    Един чувал пелети приблизитело са 60 кВтч Идвало ти е по 9,5 стотинки за киловатчас. Един кубик газ дава 9,6 кВтч Излиза че, на газ с цена под 91 стотинки си на кирия, ако не се смята хамалогията. А сега масово е около 70 стотинки, а има места и по 50 стотинки на кубик

  16. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #1018

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Не знам за каква кирия търсите от газта във финансов аспект? Газа е комфорт - това е...

  17. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #1019

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Всякакъв вид отопление може да бъде докарано до комфорт. Но, кой каквото и да ти говори, става дума за пари.

  18. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #1020

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от fbr Виж публикацията
    Един чувал пелети приблизитело са 60 кВтч Идвало ти е по 9,5 стотинки за киловатчас. Един кубик газ дава 9,6 кВтч Излиза че, на газ с цена под 91 стотинки си на кирия, ако не се смята хамалогията. А сега масово е около 70 стотинки, а има места и по 50 стотинки на кубик
    С другите алтернативи по мои груби сметки излиза горе-долу така:

    Твърдо гориво 1 киловат топлинна енергия ~ 4 стотинки без значение от външни условия
    Климатик(дневна тарифа) до 0° 1 кВт топлинна енергия ~ 7 стотинки
    Климатик(дневна тарифа) до -10° 1 кВт топлинна енергия ~ 9 стотинки
    Климатик(дневна тарифа) до -15° 1 кВт топлинна енергия ~ 11 стотинки
    Климатик(дневна тарифа) под 0° + висока влажност(заскрежен топлообменник) 1 кВт топлинна енергия ~ 12,8 стотинки
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 31-01-17 в 18:43.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Майстор за локално парно из Пловдивско
    От Jumbalaya във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 15-11-13, 17:46
  2. Отговори: 1
    Последно: 27-03-13, 17:25
  3. мога ли да си направя локално парно ?
    От get във форум Отопление
    Отговори: 15
    Последно: 09-01-12, 12:28
  4. UPS за локално парно,избор?
    От Binq във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 07-01-10, 16:22
  5. Локално парно с бойлер
    От nakt17 във форум Отопление
    Отговори: 18
    Последно: 19-03-08, 11:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе