Страница 70 от 181 ПърваПърва ... 2060686970717280120 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,036 до 1,050 от общо 2709
Like Tree1054Одобрявам

Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,658
    #1036

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    За толкова години тук никой не е писал да използва газови конвектори. Открито горене и газ по всички стаи не ми звучи добре. То даже прекарването на газ по стаите е по-скъпо от прекарване на тръба на водната система и радиатор. Е, избягваш покупка на котел, но пак повтарям, щом не можете (не искате) използвайте климатици.
    Тук всички, които са писали, сме с котел (преди масово двуконтурни, а в последно време с новите предложения на пазара едноконтурни плюс бойлер вързан към котела) и водни инсталации.
    JordanS одобрява това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    67
    #1037

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    За мен по глупаво отопление от климатика няма.Как се бях навил за тази газ.По опасно ли е с конвекторите?

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,809
    #1038

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Има, има и по глупаво отопление - точно газовите конвектори.
    estqwerty и ivodivo харесват това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    67
    #1039

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Добре,щом според вас е така.Така да бъде.

  6. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #1040

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от Plam 64 Виж публикацията
    За 16 кв.м стая, колко глидера алуминиев радиатор Н 600 е нужно за нормално отопление на стаята.
    Зависи от котела (кондензен/конвенционален), зависи от топлозагубата на стаята (местоположение, изолация, дограма, съседи и т.н.) - много грубо казано ( така "на око") аз бих сложил към 15-16 бр.ако има място.

  7. I62
    I62 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    90
    #1041

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от barona75 Виж публикацията
    За мен по глупаво отопление от климатика няма.Как се бях навил за тази газ.По опасно ли е с конвекторите?
    Отоплението с газови конвектори има само два съществени недостатъка: 1. Не се използва уреда за затопляне на битова гореща вода. 2. По - ниско КПД от котела.
    Прединстна много особено ако се ползва за малко жилище. 1. Опростена конструкция на уреда. 2. Някои работят и без ел. захранване. 3. Не ти замръзва водата ако си на почивка за седмица през зимата. 4. Безопасността е и по висока от тази на котела. 5. Има уреди и със седмични програматори.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    67
    #1042

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Много благодаря за отговора.Ако ми кажете от кои е най добре да си взема ще почерпя...

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,583
    #1043

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Абе имат и един много съществен трети недостатък. Хубав газов конвектор със алуминиева горивна камера, конвективен вентилатор и добро КПД е над 1000лв. Изравниха им цените със старите конвенционални двуконтурни котли от преди.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    20
    #1044

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Тъй като съм в процес на газификация, какъв котел ще ми препоръчате за 90 кв.м. отопляема площ? С 5 см. изолация и ПВС дограма?

  12. I62
    I62 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    90
    #1045

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от barona75 Виж публикацията
    Много благодаря за отговора.Ако ми кажете от кои е най добре да си взема ще почерпя...
    Не вземай чешки оборудвани са с калпави холандски газови клапани често излизат от строя. Всеки друг избор е въпрос на лично предпочитание и т.н.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,658
    #1046

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от Plam 64 Виж публикацията
    Тъй като съм в процес на газификация, какъв котел ще ми препоръчате за 90 кв.м. отопляема площ? С 5 см. изолация и ПВС дограма?
    Има тема за избор на газов котел. Там е писано доста по въпроса. Тук е за месечни сметки.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    20
    #1047

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    След като става въпрос само за сметки, каква е януарската ти сметка, ако не е тайна или поредната ..........VanDan?

    - - - - - - - - - -

    Писах за избор на газов котел, тъй като прочетох, че има коментар за избор на конвектор. Мисля, че ако имаш мнение би го споделил, а не да ми правиш забележка, че някъде го е писало.
    Ако имаш VanDan адекватно мнение и желание го сподели!

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,658
    #1048

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Ми и за сметките съм писал, и то в последните си постове... При мен е малко сложно - засичат ми потреблението на всеки 3 месеца, а не на месец. Първите 2 месеца плащам авансово и последния месец плащам остатъка за цялото тримесечие. В редки случаи даже са имали да ми връщат. Приспадали са ми следващ месец. Така че важни са ми плащанията за Декември и Март, които са изравнителни.
    Иначе последно Октомври и Ноември по 118лв. Декември 228лв. Сега за Януари имам 190лв., но тя не отразява реалния ми разход. Сметката за Март ще даде реалната картина. Примерно миналите Януари-Март имах средно 250 на месец, при тогавашната цена в Плевен. Но цените са динамични във времето. Имаше зими с цена 1.24лв/м3, когато съм стигал 400-420лв. Сега е 0.68-72лв/м3. А и цените са доста различни в отделни части на България - в Севлиево пишат за 0.50лв/м3. Разходът в м3 е по-показателен. Преди 6-7г. засичах всеки ден разхода, но отдавна не се занимавам. В по-топли месеци от 6-8 до 12-14 в най-студените на ден.
    Но моите сметки са показателни само за еднофамилна къща и моите изолация и поддържани температури през денонощието.
    За котел в момента има добри предложения, не като едно време. И Бош и Имергаз и Вайлънт имат котли с ниска минимална мощност 2-3KW, което е важно. За предпочитане едноконтурен с допълнителен бойлер към него. Точно модели и мотиви има писано периодично в темите за всяка вълна нови колеги. Не се заяждаме, но просто в един момент няма как да пишем едно и също пак и пак и пак. И то при условие, че скоро е писано - на последните 10-на страници в темата за газовите котли.
    Този пост е редактиран от VanDan; 04-02-17 в 08:30. Причина: Това

  17. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    33
    #1049

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Дойде януарската и минусовите температури са си оказали влияние.
    163.10лв. за 95 квардрата ново строителство - отопление, готвене, топла вода. Отопляват се трите стаи и двете бани, радиаторите бяха на макс, лирите и те. Последен етаж, съседи имам само от едната страна, а и те не знам с какво се отопляват. Витопенд 100 - двуконтурна система със стаен термостат. Температурен диапазон 19-22 градуса. Приблизително 10 кубика на денонощие разход. Стандартен разход за топла вода и готвене 7-10 лева месечно. Според мен продължителните минусови температури през целия месец са си оказали влияние, едно 70 лева отгоре сравнено с януари миналата година. Като цяло дори тази цена ме устройва, защото на Топлофикация за тези пари съм отоплявал една стая и кухня, а сега в целия апартамент температурата е една.
    stoyanow одобрява това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,658
    #1050

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Чудесна сметка. Браво. При тази цена на природния газ вече сметките май са на едно ниво с климатиците, с тази разлика, че ние топлим всичко (особено и санитарни помещения). Няма шум, духане и веене, пукане и тракане, дефрости, заледени външни тела. Май е време да сменя вече 8 годишния двуконтурен конвенционален Имергаз ЕолоМини 11-24KW с модерно поколение котел. Не ми се дават пари, но разликата в сметките е видна.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Майстор за локално парно из Пловдивско
    От Jumbalaya във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 15-11-13, 16:46
  2. Отговори: 1
    Последно: 27-03-13, 16:25
  3. мога ли да си направя локално парно ?
    От get във форум Отопление
    Отговори: 15
    Последно: 09-01-12, 11:28
  4. UPS за локално парно,избор?
    От Binq във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 07-01-10, 15:22
  5. Локално парно с бойлер
    От nakt17 във форум Отопление
    Отговори: 18
    Последно: 19-03-08, 10:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе