Страница 9 от 181 ПърваПърва ... 78910111959 ... ПоследноПоследно
Резултати от 121 до 135 от общо 2703

Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    52
    #121

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Видях го и това и вярвам че е така , при мен има някои неща които трябва да направя и затова не го ползвам пълноценно за сега. Майсторите тук не ги настройват индивидуално а го пускат на фабрична настройка и това е и ще се наложи да си преработя системата за да не ми се гаси и пуска постоянно като се стопли водата до 80 градуса . Лошото е че дори пауза немогат да му зададат като се спре да поизчака , а е в гаранция и немога да направя нещо аз или да викна друг майстор. Така това лято ще се дообурудвам малко и другата зима ще видя какви са резултатите.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    13
    #122

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Малко ми е извън темата поста, защото темата е за отопление, ама с цел да я пооживиме малко да споделя с Вас, че за прил сметката ми е 17,46 лева, като котела е ползван само от 14.04. до края на месеца и е ползвано отопление само за 3 дни, а останалото време е ползван само за БГВ. За май месец положението е следното: 5 кубика изгорени само за БГВ. Поздрави то Търново.

  4. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #123

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Е, по-добре късно, отколкото никога . За другия сезон ще си пушка. Какъв е котелът и какво отопляваш?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #124

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Тази зима между 200-250лв на месец до Декемри и 350-400лв на месец за януари-март. Сега пак искат да увеличават цената. Почва да ми става трудно. Но пък цялата къща е топла и не пада под 22гр. Просто винаги има хора в къщи и жената е зиморничава. А и както съм писал не един път за къща са съвсем други разходите в сравнение с апартамент.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    13
    #125

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Котела ми е БОШ конденз 3000... а отоплявам, по-скоро ще отоплявам 3 стаен южен на трети етаж и вътрешен апартамент от 105 чисти квадрата или по-малко по-скоро заради терасите към 90 значи...

  7. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #126

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Е, супер е котела, ще чакаме отзиви зимъска ! Преди няколко дни издадох обект с такъв котел и медна инсталация със 110 глидера Н500. Ти с колко глидера го накичи? Стаен термостат FR100 има, нали?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    13
    #127

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    По твой съвет имам и FR 100 във всекидневната и съм със панелни радиатори 3 броя 1400х600 и 1 1800х600 + една лира в банята...

  10. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #128

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Ааа, забравил съм, добре са радиаторите, остава и тръбите да отговарят.

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #129

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Здравейте на всички,
    съвсем нов съм тук, но мога да ви споделя за разходите ми на газ и ток, тъй като имам и двата вида отопление. Климатици 3бр. от 2001г и газ от 2004г. Отоплявам къща около 130м2 - кухня - дневна, 3 спални, бяна и тоалетна и коридори. Газоеото отопление е с двуконтурен котел - Фероли 24kW, 6 конвектора и лири в банята и тоалетната. Имам изолация на тавана и пода, стени-Итонг без изолация, ПВЦ дограма със стъклопакет. В студените зимни месеци /декември, януари и февруари/ плащах газ м/у 350 и 380лв. - Потребление около 400м3. Отделно ток около 50-60лв. От миналата зима ползвам газ само за БГВ и плащам около 20-25лв. Отоплявам се с 3бр. климатици, като подържам същата температура около 22гр. през деня и 19гр. нощен режим. Плащам за споменатите по горе месеци по около 200-220 лв. ток. Така че равносметката е повече от ясна, ако сложим и увеличението на газа след октомври 2009г.

    1. Газ ок.400лв + ток 60лв. = 460лв.
    2. Газ ок 25лв + ток 220лв. = 245лв.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    93
    #130

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al
    Здравейте на всички,
    съвсем нов съм тук, но мога да ви споделя за разходите ми на газ и ток, тъй като имам и двата вида отопление. Климатици 3бр. от 2001г и газ от 2004г. Отоплявам къща около 130м2 - кухня - дневна, 3 спални, бяна и тоалетна и коридори. Газоеото отопление е с двуконтурен котел - Фероли 24kW, 6 конвектора и лири в банята и тоалетната. Имам изолация на тавана и пода, стени-Итонг без изолация, ПВЦ дограма със стъклопакет. В студените зимни месеци /декември, януари и февруари/ плащах газ м/у 350 и 380лв. - Потребление около 400м3. Отделно ток около 50-60лв. От миналата зима ползвам газ само за БГВ и плащам около 20-25лв. Отоплявам се с 3бр. климатици, като подържам същата температура около 22гр. през деня и 19гр. нощен режим. Плащам за споменатите по горе месеци по около 200-220 лв. ток. Така че равносметката е повече от ясна, ако сложим и увеличението на газа след октомври 2009г.

    1. Газ ок.400лв + ток 60лв. = 460лв.
    2. Газ ок 25лв + ток 220лв. = 245лв.
    Тони,
    аз 10 години отоплявам 2 стаи с климатици..нещо не ми се връзва сметката ти. Освен това искам да те запитам, комфорта същият ли ти е?

  13. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #131

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    tony34al, имаш проблеми в отоплителната система.

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #132

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Lazar, и аз така мисля, затова съм задал въпрос в другата тема за газовия котел.
    Маринов, кое не ти се връзва -много или малко?

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    93
    #133

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al
    Lazar, и аз така мисля, затова съм задал въпрос в другата тема за газовия котел.
    Маринов, кое не ти се връзва -много или малко?
    Ами малко ми се струва, защото освен тези 3 климатика предполагам имаш готварска печка, хладилници, перални, сушилни, перални, миялни..поне при мен е така. Аз с тези ел. уреди + 2 климатика плащам януари и февруари над 300лв.
    Освен това ти сравняваш газ и ток, но с газ отопляваш всичко, а с тези три климатика освен в трите стаи в другите предполагам е тракане на зъби..а за комфорта нищо не каза..

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #134

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн г&#

    Това което съм дал е общата консумация на ток. А с 3те климатика пак отоплявам всичко /без баната и тоалетната/. И трите си работят нон стоп, като вратите са отворени, а те са така разположени, че няма проблем. Единствено в моята спалня няма климатик и там е около 18-18,5*. Разлика в комфорта не виждам, защото отоплението на газ е с конвектори.
    По принцип когато климатиците не работят имам разход на ток около 55лв средно месечно. Правя сравнения, защото жилището е едно и също, нищо не е променено в годините, и в едни и същи месеци.
    Според мен не сметката за ток е ниска, а тази на газ е висока. А и в БГ явно пропорциите м/у цените на енергоносителите са доста объркани.

  18. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #135

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    И как правиш сравнението като в една ти стая нямаш отоппление и вътре е кучи студ, а и без банята и тоалетната. Сложи още един климатик, 2 електрически лири и тогава сравнявай.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 9 от 181 ПърваПърва ... 78910111959 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Майстор за локално парно из Пловдивско
    От Jumbalaya във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 15-11-13, 17:46
  2. Отговори: 1
    Последно: 27-03-13, 17:25
  3. мога ли да си направя локално парно ?
    От get във форум Отопление
    Отговори: 15
    Последно: 09-01-12, 12:28
  4. UPS за локално парно,избор?
    От Binq във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 07-01-10, 16:22
  5. Локално парно с бойлер
    От nakt17 във форум Отопление
    Отговори: 18
    Последно: 19-03-08, 11:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе