Страница 7 от 181 ПърваПърва ... 567891757 ... ПоследноПоследно
Резултати от 91 до 105 от общо 2703
Like Tree1052Одобрявам

Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на peterstamov
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    676
    #91

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от sosobg275
    Имам пвц Дограма ,имам и подова изолация / но мисля и от долната страна на плочата да изолирам щото са гаражи /
    да направя изолация на тавана но с какъв материал ще е най ефективно / височината ми е 2,5 м ниска /
    Ако е горе-долу прав тавана - 3см Неопор (по-скъп е от стиропора). Стандарта в Англия е 240см.

  2.  
     
  3. Member Аватара на Ivan19
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    241
    #92

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Здравейте! Както обещах малко update- сметката ми за отопление за януари е 107 лв. Това е при зададени температури 21 и 18 градуса на програматора. Според мен това е добра цена като се има предвид, че януари беше сравнително студен дори и за Стара Загора. Бих искал да отбележа ползата от програматора. Сравнявам моят апартамент и този на съседите. Моят е 3 стаи (програматора е в дневната, където прекарваме най-много време), дневна 20 м2, спалня 9,3 м2 и детска 11,5 м2, имам и лира в банята. Съседите са с 2 стаи + лира в банята. Тяхната сметка е 93 лв, като разликата в темепературата в стаите е осезателна. Котлите ни са еднакви на Вайлант ТурбоТек 24 от по-старото поколение. Програматора ми е Калорматик 330. Термоглавите в стаите са поставени на следните положения - дневна 5, спалня 3,5, детска 2 (необитаема). А при съседите - спалня (13 м2) на 1, а в дневна (25 м2) през деня на 1, а вечер на 2-2,5. Мисля си, че проблемът им е, че котела не работи никак икономично.

  4. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #93

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Ivan19, много добър разход! Проблемът на съседите ти е не неикономичен котел, а това, че се опитват да икономисват по неправилен начин. Посъветвай ги се поотпуснат и да отворят крановете - така хем ще стоят на топло, каквато е целта на инсестицията им, хем ще плащат колкото тебе. Ако искаха сметки 30-40 лв трябваше да си сложат един конвектор в хола и пак щяха да са на топло. Котел се слага с идеята да се топли целия апартамент, а не само една стая. Котелът не може да работи икономично със затворени радиатори и само един отворен на половина. Вие двамата с комшията сте красноречив пример за това
    Дай данни и другия месец, като на края на сезона е добре да обобщиш в един пост за цялата зима за прегледност

  5. Member Аватара на Ivan19
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    241
    #94

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Лазар, опитах се, но някаси не им се вярва, че като поотпуснат кранчетата ще са на по-топло за същите пари и предпочитат да пускат за малко и духалка и да са залепени за радиаторите.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    113
    #95

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Някой има ли от Пловдив коийто ползва ГАЗ/централно за отопление?
    Как варвият сметките за през тези дни?

    Интересувам се защото след като поизчетох доста от менениата тука се обърках. Предстои ми да влезна в жилище което ще е газифицирано. Дали да я полвам газта или да търся друго. Знам че топлината от радиатори е с най-голям комфорт.
    жилище /112кв. жилищна част-циялостна изолация 5см-дограма дарвена с 2,5стаклопкет Кстакло-изстокЗАПАД/

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    113
    #96

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?


    Само аз ли съм от Пловдив които ще ползва газта.............

  8.  
     
  9. Member Аватара на Ivan19
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    241
    #97

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от Ivan19
    Здравейте! Както обещах малко update- сметката ми за отопление за януари е 107 лв. Това е при зададени температури 21 и 18 градуса на програматора. Според мен това е добра цена като се има предвид, че януари беше сравнително студен дори и за Стара Загора. Бих искал да отбележа ползата от програматора. Сравнявам моят апартамент и този на съседите. Моят е 3 стаи (програматора е в дневната, където прекарваме най-много време), дневна 20 м2, спалня 9,3 м2 и детска 11,5 м2, имам и лира в банята. Съседите са с 2 стаи + лира в банята. Тяхната сметка е 93 лв, като разликата в темепературата в стаите е осезателна. Котлите ни са еднакви на Вайлант ТурбоТек 24 от по-старото поколение. Програматора ми е Калорматик 330. Термоглавите в стаите са поставени на следните положения - дневна 5, спалня 3,5, детска 2 (необитаема). А при съседите - спалня (13 м2) на 1, а в дневна (25 м2) през деня на 1, а вечер на 2-2,5. Мисля си, че проблемът им е, че котела не работи никак икономично.
    Здравейте! Сметките ми за февруари и март са съответно 137 лв. и 81 лв. Лично аз съм доволен, но все пак си мисля за увеличаване на инсталираната радиаторна мощност, тъй като в момента е на границата спрямо минималната мощност на котела. Само трябва да се уговоря с инж. Нейчев да дойде и да погледне настройките на котела. Не съм сигурен, но си мисля, че след увеличаване на инсталираната мощност ще трябва и промяна на настройките на котела. В детската и спалнята радиаторите са панелни тип 22 - мисля да ги сменя с радиатори тип 33 със същите размери, за да избегна допълнителното къртене.

  10. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #98

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Ако в детската ще държиш термоглавата на 2, няма смисъл да слагаш по-големи радиатори - ако колата ти е на трупчета, няма значение дали е Мерцедес или Запорожец . Защо не пробва един месец с отворени термоглави?

  11. Member Аватара на Ivan19
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    241
    #99

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Точно така направих за месец март! Държах отворени главите на 5 и в трите стаи! Та при това положение правилно ли е решението ми да сложа по-големи радиатори? И дали ще имам нужда от услугите на инж. Нейчев за нова настройка на котела?

  12. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #100

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Какви размери са радиаторите, котелът 24-ка ли е? Не знам каква допълнителна настройка искаш да му правиш - според мен няма смисъл, нека и той да каже. ама като станат суджука и виното може да го извикаш някоя зимна вечер да правите изпитания

  13. Member Аватара на Ivan19
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    241
    #101

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Сега не си спомням размерите, но довечера като се прибера ще ги постна. За настройката - това беше хипотетичен въпрос. Тъй като не разбирам от тази техника, просто питах дали са необходими допълнителни настройки, като например намаляне на температурата на водата за отопление. То това намаление мога и аз да го направя, ако е необходимо, но нито знам с колко, нито дали изобщо е необходимо. Затова питах дали е необходимо да се обаждам на инж. Нейчев.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #102

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Температурата на отоплителната течност я избира Калорматика - затова си му броил парите - за да решава вместо тебе такива дребни и досадни задачи

  16. Member Аватара на Ivan19
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    241
    #103

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Много добре! Като съм те подхванал тази сутрин да попитам и още нещо, може ли? Калорматика ми е във вскидневната, която е и най-топлата стая (южна). Когато в нея температурата достигне зададената програматора спира котела. Обаче другите ми 2 стаи са северни и се охлаждат по-бързо от всекидневната (предполагам имат и по-големи топлозагуби), може би заради разположението им и че терасите им не са остъклени (работя по остъкляването им и се надявам да паднат топлозагубите). Та се получава следният дискомфорт, във всекидневната е топло, но отидем ли в спалнята е студено. Това не е чак такъв голям проблем, но жената се оплаква, че и е студено, а и като се появи дете, не бих искал да му е студено в неговата стая. Поставял съм и друг път този въпрос, но не съм получавал отговор какво да правя или поне не такъв, който да съм разбрал. Това е и една от причините да искам увеличаване на радиаторите в тези 2 стаи.

  17. Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    224
    #104

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Иван 19,
    увеличи на 5 термоглавите на спалнята и детската, ако още и е студено на жена ти в спалнята, намали термоглавата( или по правилно спирателния кран) в дневната, където е програматора.Така котела ще загрява по-бавно дневната и работейки по-дълго ще загрява повече другите стаи.

  18. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #105

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Точно така - от секретния кран на радиатора в хола регулираш потока през този радиатор. Но първо дай размерите на радиаторите

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 7 от 181 ПърваПърва ... 567891757 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Майстор за локално парно из Пловдивско
    От Jumbalaya във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 15-11-13, 16:46
  2. Отговори: 1
    Последно: 27-03-13, 16:25
  3. мога ли да си направя локално парно ?
    От get във форум Отопление
    Отговори: 15
    Последно: 09-01-12, 11:28
  4. UPS за локално парно,избор?
    От Binq във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 07-01-10, 15:22
  5. Локално парно с бойлер
    От nakt17 във форум Отопление
    Отговори: 18
    Последно: 19-03-08, 10:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе