Страница 8 от 181 ПърваПърва ... 6789101858 ... ПоследноПоследно
Резултати от 106 до 120 от общо 2703
Like Tree1052Одобрявам

Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на Ivan19
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    241
    #106

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Здравей Лазар! Размерите са: Хол - 80/90 см от тип 33; Детска - 50/110 от тип 22; Спалня - 60/120 от тип 22 (Спалнята е по-малка от детската). Лазар хрумна ми нещо друго - Вайлант нямат ли безжичен програматор? Сегашният ми е Калорматик 330 и е с кабел. Идеята ми е, ако е безжичен, мога да го преместя в по-студената стая и да се ръководи котела по температурата в нея, а в хола, ако стане много горещо, да притегна секретния кран. Ако няма безжичен май остава само варианта, който сте предложили с gog067.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    224
    #107

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Да споделя и аз малко статистика(сметки) от изминалата ВЕЧЕ зима:

    януари - 200 м3/ 161.34 лв.
    февруари - 183 м3/ 147.63 лв.
    март - 100 м3 / 80.67 лв.

    готвене,БГВ и отопление- хол 20 м2,трапезария 10 м2,детска 12 м2, спалня 12 м2- само вечер.(панелно жилище без подобрения-без ПВЦ, само вътрешна изолация),седмичен програматор в хола- on/off, от 6:00 до 23:00 - 19,5 градуса(вкл.при19, изкл. при 20 гр.),след 23:00-18 гр.-рядко се включваше.
    Сигурно ако се положи изолация ще поддържам +2 гр. и повече при същия разход.

  4. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #108

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от Ivan19
    Здравей Лазар! Размерите са: Хол - 80/90 см от тип 33; Детска - 50/110 от тип 22; Спалня - 60/120 от тип 22 (Спалнята е по-малка от детската). Лазар хрумна ми нещо друго - Вайлант нямат ли безжичен програматор? Сегашният ми е Калорматик 330 и е с кабел. Идеята ми е, ако е безжичен, мога да го преместя в по-студената стая и да се ръководи котела по температурата в нея, а в хола, ако стане много горещо, да притегна секретния кран. Ако няма безжичен май остава само варианта, който сте предложили с gog067.
    Добре са ти радиаторите, засега не пипай нищо, освен секретния кран на радиатора в хола. Има безжичен програматор, но ако не си балансираш системата той няма да ти помогне, а пък ако я балансираш както ти казах - няма да имаш нужда от безжичния, който е над 400лв.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    22
    #109

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Ето и моите сметки на газ - средно месечен разход - 219,67 лв на месец за отопление на 89 квадрата - последен етаж , три външни стени, програматор , в часовете когато ни няма 18 градуса, когато сме в къщи 22-23 градуса

  6. Member Аватара на Ivan19
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    241
    #110

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Здравейте! Малко да съживя темата преди настоящия отоплителен сезон - за летните месеци, с изключено отопление и използване на газ само за стопляне на вода за битови нужди и готвене, сметката ми не е надхвърляла 22 лева.

  7. Junior Member
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    51
    #111

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Е вече тази тема за настоящия отоплителен сезон се изяснява. Колкото сте плащали миналата година тази година ще плащате с 22% до 30% повече, според дружеството /то си е направо дружинка/.
    На тези който имат алтернатива честито, на останалите дупе да им е яко.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #112

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от deian_g
    Е вече тази тема за настоящия отоплителен сезон се изяснява. Колкото сте плащали миналата година тази година ще плащате с 22% до 30% повече, според дружеството /то си е направо дружинка/.
    На тези който имат алтернатива честито, на останалите дупе да им е яко.
    На тези като мен, които не ползваме газ, също ще ни намерят цаката. Аз ползвам климатици за отопление. Преди време четох, че E.ON иска увеличение на цената на тока, защото ТЕЦ Варна(тяхна собственост) търпи загуби, защото масово хората се отказват от парното и се ориентират към климатици. И тук аз се облещих . Трудно ми е да се съглася, че ТЕЦ-а е на загуба точно заради битовите абонати, а не заради промишлените, но ето ти една причина да искаш увеличение. Важното е да им плащаме и да има печалба, независимо газ, ток или твърдо гориво ползваме. Ако някой вид енергия поскъпне и хората се ориентират към друг вид, то незабавно и тя поскъпва. Всичко е икономическа логика. Да, ама дали?

  10. Member Аватара на Ivan19
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    241
    #113

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Само лека поправка avast3 - ТЕЦ Варна е собственост на CEZ. http://www.cez.bg/bg/za-nas/kompanii...ets-varna.html

  11. Junior Member
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    51
    #114

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Определено продадената част на тец Варна е собственост на ЧЕЗ които пък са държавното енерго на Чехия.
    Все пак се говори за шоково поскъпване на цените на тока за 2 години с до 20% общо. За сравнение от как аз ползвам газ цените се дигнаха с по около 25% /за краиния потребител/ на година което е 50% за 2 години.
    За сега аз съм с климатици котел на дърва и котел на газ. Климатиците за по топло време. В големия студ котела на газ докато има пари, а ако я закъсаме ще паля дървения, мръсно ама по-евтинко.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #115

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от Ivan19
    Само лека поправка avast3 - ТЕЦ Варна е собственост на CEZ. http://www.cez.bg/bg/za-nas/kompanii...ets-varna.html
    Моя грешка . Говоря по спомени, и съм се заблудил, понеже e.on държи електроразпределението във Варна.

    Цитат Първоначално публикувано от deian_g
    За сега аз съм с климатици котел на дърва и котел на газ. Климатиците за по топло време. В големия студ котела на газ докато има пари, а ако я закъсаме ще паля дървения, мръсно ама по-евтинко.
    Така поне имаш алтернатива да избираш по-евтиния вариант за отопление. И аз държа каминката в бойна готовност, но не ми се ще да опирам до нея, че голяма цапотия и хамалогия.

  13. Member Аватара на Ivan19
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    241
    #116

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Здравейте! Тази година отново се радвам на добри сметки - м. януари - 129лв., м. февруари - 142 лв., при температури - 22-23 градуса и 18 градуса в часовете, когато ни няма или спим. Сега е добре, не знам обаче какви биха били, ако се налага да работи по цял ден.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    52
    #117

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от Ivan19
    Здравейте! Тази година отново се радвам на добри сметки - м. януари - 129лв., м. февруари - 142 лв., при температури - 22-23 градуса и 18 градуса в часовете, когато ни няма или спим. Сега е добре, не знам обаче какви биха били, ако се налага да работи по цял ден.
    Иване , чудя се дали да ти завиждам благородно или има нещо дето ни спестяваш . То и аз имам за януари и февруари общо 60 куб метра газ ама да не казвам колко ми е тока . В мнение в началото на темата споделяш 300 лева за януари и по 200 за февруари , някаде споменаваш че изразходваш към 8 куб метра на денонощие , а изведнъж сметки при които си успял с 4 куб метра на денонощие. Или паралелно се топлиш и на ток като мен или има нещо друго което не споделяш . Ако половината месец в топлите дни си се топлил на ток не е лошо да го споменеш !?

  16. Member Аватара на Ivan19
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    241
    #118

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Здравей Ивелин! Нищичко не спестявам. Тези суми от 300 и 200 лв., които си видял в началото на темата, са за първите ми два месеца на отпление на газ, когато се преместих в новия си апартамент. Ако се беше зачел по-надълбоко щеше да видиш, че съм описал при какви условия се бяха получили. Тази сметка от 300 лв. беше за период по-дълъг от месец, тъй като от Газоснабдяване ми пуснаха газта преди Коледа и за Декември не ми начислиха сметка, а направо за януари. Тъй като ремонтът не беше завършил напълно имаше един период, ч който в апартамента нямаше вътрешни врати на стаите и реално се отопляваше и коридора. Нямах и никакви съседи около мен. Блокът беше чисто нов и необитаван до този момент, а знаеш, че първоначално стените акумулират топлина повече, защото не са били отоплявани, а и самата шпакловка има влага все още. 8-те кубика ги засякох в най-студеният ден за Стара Загора тази година (около -10 градуса). Тогава бях отпуск и програматора беше настроен на 21-22 градуса за периода от 9.00 до 22.30, а през останалото време на 18 градуса. Исках да засека колко ми е разхода, ако цял ден има някой у дома. Тези разходи са направени, като и в трите стаи термоглавите са оставени на 5, а котелът се управлява от програматора във всекидневната. На ток (климатик вув всекидневната и духалка в спалнята) се топля само в преходните сезони, когато спра отоплението на газ. За доказателство - сметката ми за ток е около 40 лв. Надявам се, че съм разсеял опасенията ти, че лъжа. Мен този разход и топлинен комфорт ме удовлетворя, моите оплаквания са от друго естество, тъй като 2 от стаите ми са северни и имат по-голямо топлоотдаване, но от приятелските съвети тук във форума, лятото ми предстои увеличение на радиаторната мощност в тези стаи и притваряне на секретния кран във всекидневната, за да се получи по-бавно нагряване там и по-дълга работа на котела и съответно по-голям комфорт и в северните стаи. Успешен ден и дано и ти постигнеш баланс между комфорта и сметките за газ!

  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    52
    #119

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Извинявай ако така е прозвучало, но не съм имал предвид че лъжеш. При мен например климатика си стои на 18-19 градуса и ако нищо друго не се пусне и поеме отоплението той си почва, примерно за нощем или когато не сме в къщи, мислех си да не би и при теб да е така а не постоянно спрян. Иначе поздравления че при теб се е получил комфорта на газовото отопление и приемливо ниски сметки за което всеки на газ си мечтае. Аз така и не посмях да пусна за повече от 5-10 часа на газ и то през ден през два. Според мен само удължи кабела и премести термостата си в тая стая която искаш а при другите притвори малко крановете. Не си разбутвай системата.

  18. Member Аватара на Ivan19
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    241
    #120

    Re:Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Ивелин, можеш да разгледаш по-рано в темета съм описал как съседите ми със същия котел, но без програматор и по-малко инсталирана радиаторна мощност плащат подобни на моите сметки (с около 30-на лв. по-малко), но стоят на студено, когато ги няма у дома термоглавата им е на 1 или 2 и то само в едната стая, а в другата радиатора е напълно спрян. А допълнително си пускаха духалка - при тях се оказа, че е безмислено газифицирането.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 8 от 181 ПърваПърва ... 6789101858 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Майстор за локално парно из Пловдивско
    От Jumbalaya във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 15-11-13, 16:46
  2. Отговори: 1
    Последно: 27-03-13, 16:25
  3. мога ли да си направя локално парно ?
    От get във форум Отопление
    Отговори: 15
    Последно: 09-01-12, 11:28
  4. UPS за локално парно,избор?
    От Binq във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 07-01-10, 15:22
  5. Локално парно с бойлер
    От nakt17 във форум Отопление
    Отговори: 18
    Последно: 19-03-08, 10:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе