Страница 100 от 181 ПърваПърва ... 50909899100101102110150 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,486 до 1,500 от общо 2703
Like Tree1052Одобрявам

Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #1486

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от Nadin87 Виж публикацията
    Не нямам заложени тръби благодаря ти дано пък се окажеш лош пророк следващият отоплителен сезон живот и здраве ще се включа с фактури защото онзи ден като подавах заявлението за присъединяване от ситигаз ми казаха че ще ми пуснат таблото към септември
    Ако тепърва ще правиш всички подове задари тръбите помисли да му сложиш смислена изолация на целия под, аз така сложих 4см ХПС и армирана замазка отгоре (тръбите са в ХПС-то). И никак не съжалявам. Е ще повдигнеш пода поне със 7см ако не махаш стара замазка.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    50
    #1487

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Хубаво е да се направи това което казваш но за съжеление при мен пода е с пъркет който е изциклен и няма как иначе това е много добър вариант

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #1488

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от Nadin87 Виж публикацията
    Хубаво е да се направи това което казваш но за съжеление при мен пода е с пъркет който е изциклен и няма как иначе това е много добър вариант
    А с тръбите какво ще правиш? Нали няма заложени? по стените ли ще ги пускаш?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    50
    #1489

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Тъй като гипсокартона на стените ми е лепен ще изрежа 8 9 сантиметра(толкова ми казаха от фирмата че им трябва за да работят) отдолу и като се прекарат тръбите зад картона имам два варианта или само затварям картона без да щпакловам и боядисвам и слагам первази има по 10 12см височина които ще покрият докато стане време за освежаване тъй като боята ми е сравнително нова или другият вариант е да се затвори щпаклова и боядиса само дадената стена но не съм решил още как ще е,но имам време да помисля защото се отложи за лятото тъй като от ситигаз ми казаха че ще ми пуснат таблото септември

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    165
    #1490

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Дали можеш да си спестиш малко работа...Чувал съм, но не съм ги виждал, не съм се и интересувал де подови первази за целта. Полагаш си външно тръбите ниско долу и закриваш с тези первази. Предполагам са по-високи и по-дълбоки.
    Този пост е редактиран от goshe; 18-01-18 в 09:47.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    50
    #1491

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Знам ги первазите но инсталацията ще е с медни тръби и ако сега ги оставя отвън няма вкарване повече зад картона затова предпочитам да си набия сега малко кушия вместо да ме дразнят после цял живот
    pepitoff одобрява това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Мнения
    30
    #1492

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Имайте предвид, че медните тръби имат линейно разширение! При мен са външно монтирани и често излизат от скобите.

  10. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #1493

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от rhadjinikolov Виж публикацията
    Имайте предвид, че медните тръби имат линейно разширение! При мен са външно монтирани и често излизат от скобите.
    Предполагам са пластмасови? Иначе за медна се ползват подобни:


    Изпратено от моят MI 5s с помощта на Tapatalk
    pepitoff одобрява това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Мнения
    30
    #1494

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Да пластмасови са, но такива ми сложиха от фирмата, която направи инсталацията.Ако знаех, че има друга възможност - щях да поискам метални.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    25
    #1495

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от pepitoff Виж публикацията
    Във Враца е вече 0.82 лв. с ДДС :-(
    Къща Равно Поле 200 кв.м отопляеама площ още няма изолация но стените са със едроформатните тухли по 38см.
    по 10 см. фибран над последна плоча и под първа плоча. Водно подово на всякъде (котел Бош 2500 едноконтурен и 300 л. бойлер със две серпентине и солар) таваните със картон и вата стените измазани от вътре петкамерна PVC дограма със троен стъклопакет.
    в момента котела само подържа 30 градуса темперетаруа на водата защото се работи вътре (довършителни работи) но темперетаурата е между 18-19 градуса на всякъде.
    за декември 281 кубика газ по 60 ст. с ДДС (може би една най ниските цени на газ в страната)

    Поправям се - 281 лв. за 462 куб.
    Този пост е редактиран от Aroundtheworld; 23-01-18 в 14:16.
    pepitoff одобрява това.

  13. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #1496

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Чудесно!
    Искаме и ние такава цена на природния ГАЗ

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    25
    #1497

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от pepitoff Виж публикацията
    Чудесно!
    Искаме и ние такава цена на природния ГАЗ
    Да екстра е тука всички нови къщи (доста са) са със газ :-)

  16. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #1498

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Темата е за други сметки, но ....
    Отопление на ТЕЦ, апартамент е малък тристаен 74м2 в София, 3-ти етаж не е последен, изолация 5см дограмата е PVC в лошо състояние духа яко (заварено положение), топломери в стълбището, колекторна кутия.... Две фасади, съседи и стълбище от едната страна и калкан към друга сграда. Отдолу под нас няма никой, а тези отгоре според зависи дали имат наематели. Отопляваме се постоянно 20-21градуса. 4 човека от които 2 деца.
    Когато търсехме жилището предпочитах да е на ТЕЦ и по възможност с топломер за всяко жилище.

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #1499

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    То и тъстът е на ТЕЦ, но ползва само в хола и банята (сам е човека) на апартамента и на месец е по 150-200лв. Само той и още 1 апартамент са останали на ТЕЦ във входа и мисля, че останалите крадат яко. Тъй че тези сметки са си само твои и нищо не означават. За блокове, където няма отказали се и са с индивидуални топломери. Това е рядкост.
    Аз ако държа 20-21гр., а не 23-23.5гр. ще имам около и под 100лв. сметка на месец за газ за цялата еднофамилна къща - 5 стаи и 2 бани. Само че още на втория ден или аз ще бъда изхвърлен или жената и дъщерята ще излязат от къщи.
    bobivg одобрява това.

  18. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #1500

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Така са ключовите моменти, индивидуалните топломери, които почти елиминират кражбите и на какви съседи ще попаднеш. Защото един да почне да краде и няколко дето разчитат само на пенсия (не се отопляват) това води до лавинообразно отказване, междусъседтски кражби и високи сметки.
    В по-новите сгради няма проблеми със сметките на ТЕЦ, аз поне за такива не знам.
    п.п. как се проектира жилищна сграда с 50 индивидуални газови котли и потребна мощност за отопление между 1,4kW и 3kW на апартамент???? Май ще генерирам нови потребители на темата
    Този пост е редактиран от bobivg; 27-01-18 в 19:21.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Майстор за локално парно из Пловдивско
    От Jumbalaya във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 15-11-13, 16:46
  2. Отговори: 1
    Последно: 27-03-13, 16:25
  3. мога ли да си направя локално парно ?
    От get във форум Отопление
    Отговори: 15
    Последно: 09-01-12, 11:28
  4. UPS за локално парно,избор?
    От Binq във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 07-01-10, 15:22
  5. Локално парно с бойлер
    От nakt17 във форум Отопление
    Отговори: 18
    Последно: 19-03-08, 10:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе