Страница 95 от 181 ПърваПърва ... 45859394959697105145 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,411 до 1,425 от общо 2703
Like Tree1052Одобрявам

Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    50
    #1411

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от tanatos Виж публикацията
    Понеже съм от Попово да споделя малко . Много приятели се набутаха с газифициране,и абсолютно всеки реве от сметки стана 2 зими....Лично аз съм в къща ново строителство ,125 кв.м с три клими и сметките за ноември и декември са ми 126 и 152 лв.Сега и единия служител на овъргЪз си сложи климатици,какво повече по темата......
    А може ли да споделиш cop-овете на климатиците

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2016
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    20
    #1412

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Аз топля и стаите са еднакви с еднакви радиатори в изолираната беше 22 гр. а в не изолираната 18 гр . Това беше когато бях на дърва , сега на газ температурите са еднакви в целият апартамент, но и навсякъде е изолирано.
    Vizi одобрява това.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Попово
    Мнения
    667
    #1413

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Климите са в подписа ми,нищо особено като модели или сор-пове.Добавям само че лятото без тях сметките са ми около 60-70 лв.ерго отоплението при тази мека зима ми е доста под 100 лв.Идеята ми не е да се заяждам или хваля,просто навремето при бума на газификацията по нашия край имах късмета да не се включа и не съжалявам

  5. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #1414

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Все ми се струва, че темата не е свързана по никакъв начин с климатици.... Или пък климите са почнали да бачкат на природен газ?!
    pepitoff одобрява това.

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Попово
    Мнения
    667
    #1415

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Не и слава богу
    Включих се защото беше писано на предната страница че газта била най-евтиното отопление.Най-комфортно-да,но дотам!

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    324
    #1416

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от tanatos Виж публикацията
    Не и слава богу
    Включих се защото беше писано на предната страница че газта била най-евтиното отопление.Най-комфортно-да,но дотам!
    Всяко жилище е различно.Има много фактори които влияят на сметките за отопление.Дали те топлят съседите,колко външни стени имаш и така нататък.Ела в къщи и ми стопли етажа с климатици за 120 лв ,колкото платих аз за газ за декември и тогава ще говорим.4 стаи са с коридор и кухня и баня и тоалетна.До тук спираме да говорим за сметки за климатици,защото тука е за газ.И да добавя тока ми е 40лв и зимата и лятото.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    94
    #1417

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Няма как да е най-евтиното. Просто цифрите не излизат, при сегашните цени на газ и ток (по мои сметки - около 25-30% по-евтино е с климатик и то при добре изградена ОИ). Както и месото не е по-евтино от хляба. Всеки си решава какво да яде и с какво да се опоплява...

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Попово
    Мнения
    667
    #1418

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Не с лошо де.Съвсем човешки съм си казал мнението и позицията.Темата е за газ,и цени за отопление с нея,ама това че има и други алтернативи що ви дразни.Имам поне 5 приятелски семейства на природен газ във различни жилища ,лятото единствено са доволни от сметки.Миналата зима дружка в апартамент /тухла,двустаен,среден и всички благоприятни условия / за 5 месеца плати 1600 лв-21 градуса държи в тях.Сега за спорта говорих с друг в къща като моята -сметката му за газ декември 220 с 6 радиатора и лира в банята.
    Може инсталациите им да не са свестни,котлите нефелни,неоразмерени,.....ама на всички ли?! Служителя на Овъргаз който споменах двустайна панелка след саниране 150 лв за ноември,а е топло все още.Абе примери много около мен,ама нали съм в тази тема-за Газ пиша ,климатици не продавам нито рекламирам.

  11. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #1419

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Не е с лошо, но просто не е на място. Не знам дали се сещаш ама и топлата вода на газ не е като на ток, а тамън 2-3 пъти по-евтино (а и освен това е целогодишно). Аз съм от тези, които с ръка на сърце казват, че на клими е по-евтино в общия случай (не винаги), но какво от това. Между другото, цената на тока се задържа малко изкуствено и рано или късно ще има скок. Дано да не съм лош пророк щото всички и точец ползваме, пък и на клими се охлаждаме.
    tanatos и pepitoff харесват това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    124
    #1420

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от tanatos Виж публикацията
    Понеже съм от Попово да споделя малко . Много приятели се набутаха с газифициране,и абсолютно всеки реве от сметки стана 2 зими....Лично аз съм в къща ново строителство ,125 кв.м с три клими и сметките за ноември и декември са ми 126 и 152 лв.Сега и единия служител на овъргЪз си сложи климатици,какво повече по темата......
    Може ли да кажеш, как с 3 клими грееш, какво е разпределението на стаите и как грееш банята?

  13. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #1421

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Просто е!
    Тока у нас изкуствено се държи с ниски цени - бедна държава с много бедни люде и контрол на тока от държавата! А газта - НЕ! Идва от ***** и то на висока цена щото не сме им пазар дето да можем да искаме отстъпки... И така се получава тази на пръв поглед странна ситуация - в цял свят газа е най-евтиното нещо а у нас тока по евтин...
    Vizi одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #1422

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от ivodivo Виж публикацията
    И така се получава тази на пръв поглед странна ситуация - в цял свят газа е най-евтиното нещо а у нас тока по евтин...
    Абе и да и не, наскоро приятел с къща в Сиатъл с централна климатична система и парно на газ каза че на при отопление с климатика му било над 100$ на месец по-евтино от на газ, ама не било същото. На газ вика е съвсем друго.А и климата бил мек - под нулата почти нямало температури, тоест климатика не се зори.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,566
    #1423

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от tanatos Виж публикацията
    .Идеята ми не е да се заяждам или хваля,просто навремето при бума на газификацията по нашия край имах късмета да не се включа и не съжалявам
    Аз не разбирам как може човек да съжалява или не за нещо, което не е имал? Аз пък за разлика от теб имам и клими и газ и всяко ползвам по предназначение и също не съжалявам. Е и? И само приблизително знам колко са ми сметките. По важно ми е като се прибера да ми е ок.
    VanDan, lukas51, ccankov73 и 4 други харесват това.

  17. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #1424

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Вероятно и климите доста напреднаха технологично...

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Попово
    Мнения
    667
    #1425

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Много просто,имам 3 стаи с по една машина като кухнята ми е към хола.В банята имам вентилаторна печка 2.5 кв която за 10 минутки стопля.Единствено в коридора няма нищо,но и оттам само се минава до някоя стая,ако отворя една или 2 врати и той се стопля,но не си струва тока който климатиците харчат отгоре за да топлят 10 квадрата коридор.

    - - - - - - - - - -

    Какво има за разбиране,не съм имал и трабант,и също не съжалявам!Явно си човек с възможности,аз не мога да си позволя да не си знам сметките и именно по тази причина се топля възможно с най-малко бъркащото в бюджета ми.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Майстор за локално парно из Пловдивско
    От Jumbalaya във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 15-11-13, 16:46
  2. Отговори: 1
    Последно: 27-03-13, 16:25
  3. мога ли да си направя локално парно ?
    От get във форум Отопление
    Отговори: 15
    Последно: 09-01-12, 11:28
  4. UPS за локално парно,избор?
    От Binq във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 07-01-10, 15:22
  5. Локално парно с бойлер
    От nakt17 във форум Отопление
    Отговори: 18
    Последно: 19-03-08, 10:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе