Страница 133 от 181 ПърваПърва ... 83123131132133134135143 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,981 до 1,995 от общо 2703

Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Живее в
    Аксаково
    Мнения
    300
    #1981

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Вероятно втората цена е за тази, 2022 година.
    Аз си минах на климатици.
    Сякаш не е само спекула.
    До 7-8 години, Газът няма да е актуален. Айде, нека са 10!
    Този пост е редактиран от Трифон Панайотов Трифонов; 06-01-22 в 20:26.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #1982

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от daKity Виж публикацията
    .....Дано тази спекула свърши по-бързо.
    Не е спекула, а тъпа геополитика!

  4. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #1983

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    за съжаление не съм оптимист .. и да има спад ще е временен ,то вие сега се тюхкате при цени преди настоящите 30% от 1 януари реално ,а и то зима не е имало .. пръчката тепърва предстои .. правилното мислене е в повишаване на доходите ,разходите няма да спадат ще се вдигат

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Живее в
    Аксаково
    Мнения
    300
    #1984

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    А как да стани, г-н Алекси? Как да си повишим доходити, при увеличаване на разходити?
    Със спекула, далавера, тарикатлък, крадешком оттук-оттам.....?!!! М?
    С работлък е ясно- вече видяхме работния Народ на ко диридже е.
    Е?!!! Как да се стоплим, плащайки Газът?!!

    По темата- на мен ми е 0.00лв Газът, за този сезон и каквато и зима да ни очаква, г-н Алекси, тъй ши си мини Сезонът, за мен- 0.

  6. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #1985

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от Трифон Панайотов Трифонов Виж публикацията
    Е, добре де, разлика от 20% разход, само от смяна на котле, с енергоефективно и модерно котле, я приравни с 100% скок на цената Газова ли?!!!

    По ми би било изгодно да си кретам със старото котле и да плащам старата цена, мисля аз.
    Още по добре би било да плащам по стари цени, с готино котле и дългосрочна стабилност при цените на енергоносителите, но в момента сме в коренно различна ситуация.
    Не съм и споменал за смяна на котел с цел да се компенсира поскъпването.
    Просто споделих моите наблюдения колко по-ефективни са новия тип котили при мен.
    Всеки е свободен да прави каквото иска според вижданията си и възможностите си.
    За мен не си струва да си нарушавам комфорта и да включвам климатика заради 20-30-50 лева на месец.

    Цитат Първоначално публикувано от daKity Виж публикацията
    При мен е 100 кв. отопляема площ с вътрешна изолация 10 см, дограма, лошото е,че съм последен етаж с таванска стая над апартамента и празен апартамент под мен.
    Дневната стайна температура 21.5-22, нощна 18.5.
    Януари 2021- 250 лв.
    Януари 2022-460 лв....
    На газ сме от 12 години и самата инсталация е мислена за газ, алтернатива е само и единствено климатици.Дано тази спекула свърши по-бързо.
    Няма как това да е правилно конфигурирана система.
    Даже и отворен прозорец да държиш пак няма да плащаш 3 пъти над масовия случай.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Живее в
    Аксаково
    Мнения
    300
    #1986

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    Не съм и споменал за смяна на котел с цел да се компенсира поскъпването.
    Просто споделих моите наблюдения колко по-ефективни са новия тип котили при мен.
    Всеки е свободен да прави каквото иска според вижданията си и възможностите си.
    За мен не си струва да си нарушавам комфорта и да включвам климатика заради 20-30-50 лева на месец.
    Няма как това да е правилно конфигурирана система.
    Даже и отворен прозорец да държиш пак няма да плащаш 3 пъти над масовия случай.
    Постът на Van Dan, през един над твоят, е точно в смисълът, който отричаш сега, а именно, че "няма как смяната на котелът да компенсира цената сега". Коментира се Цената, а не Ефективността. Струва ни няколко пъти отгоре, ако сме склонни да плащаме. Няколко пъти, наложено на твоите 30-50 отгоре, означава, че си се топлил с 10-20 ли??? Ако е до 50, ше ги лепя всяка седмица на Ибряма на челото.
    Странно е как определяш някаква конфигурация за грешна, но тъй да е!

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    527
    #1987

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Това са средни температури навън, на сянка и завет при мен. Мерена със саморъчни датчици.
    При вас предполагам, че съотношенията ще са същите, разбира се не като абсолютни стойности.
    Може да си погледнете, дали разходът при Вас има някакви аномалии. Цената не я коментирам, то е ясно
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от oldgraf; 06-01-22 в 22:24. Причина: Таблицата беше грешна

  10. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #1988

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Имайте търпение на стъпка сме от "вечната лампа" ще ни е светло и топло за без пари. На батерията малко изкусуряване и трябва и нещата заспиват.
    Чудя се защо темата за секретния руски електрически котел още не се е възродила.

  11. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #1989

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от Трифон Панайотов Трифонов Виж публикацията
    Постът на Van Dan, през един над твоят, е точно в смисълът, който отричаш сега, а именно, че "няма как смяната на котелът да компенсира цената сега". Коментира се Цената, а не Ефективността. Струва ни няколко пъти отгоре, ако сме склонни да плащаме. Няколко пъти, наложено на твоите 30-50 отгоре, означава, че си се топлил с 10-20 ли??? Ако е до 50, ше ги лепя всяка седмица на Ибряма на челото.
    Странно е как определяш някаква конфигурация за грешна, но тъй да е!
    Аз VanDan ли съм? Виж какво съм написал и кажи къде пише, че препоръчвам смяна на котел да се компенсира увеличението.
    Просто съм споделил каква икономия може да се очаква от тази смяна.
    Въпрносните 50 лева са сумата, която АЗ бих спестил ако се топля на ток вместо на газ при досегашните цени. Това значи, че ако аз за топлене, топла вода и готвене съм дал 180 лева, то с климатици, болер и електрически котлони ще давам 130 лева. Тази разлика за мен е приемлива за това, което ми дава газта.
    Пак казвам, това е в моя случай и условия.
    Системата на колега я определям като неефективна защото само в тази тема можеш да видиш куп хора, които за същото плащат наполовина. Значи има нещо сбъркано. Да не говорим, че поддържа и доста ниски температури.

  12. Member Аватара на felipe
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    503
    #1990

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Ефективните системи са монтирани в апартаменти с топлещи съседи, а неефективните в къщи. И аз имам апартамент в който под 20 градуса не пада зимата, ако му сложа газова система ще е супер ефективна
    Истината е че газта е скъпа, не че системите ни не са ефективни.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #1991

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Lazarus18 открай време е известен в газовите теми с ниските сметки, които плаща. И при стария му "конвенционален" котел пак така беше. По едно време се съмнявах дали му е изправен газомера. Очевидно живее в жилище с много малко топлозагуби и помагащи съседи. Имам приятели с подобни апартаменти. Най-често с много комшии на централно парно или общо за входа локално парно. Няма лошо. Добре е, че има такава възможност. Това е пътя без значение начина на отопление - малко топлозагуби.
    Lazar, намислил съм да те наема за изпълнител на система термопомпа с подово, когато (дано) тръгне намерението ми за нова селска малка къщичка. И без това искам да "избягам" на спокойствие извън града.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Живее в
    Аксаково
    Мнения
    300
    #1992

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Това означава само едно- съставката "отопление" е много малка част от енергийните му разходи, които и като цяло са малки.
    Днес колега пищи от 500+лв сметка за Газът.
    На 1ви януари, миналата година, съм платил 205 лв природен газ, за 10, 11 и 12ти месец на 2020г. Тази година съм натрупал 56+53+94, като това е цялата консумирана електроенергия. Инак, за същото, ползвайки газ, бих платил над 450 лв за отопление, плюс около 130 за електричество. Готвене предимно на пропан-бутан- 3лв на месец.
    Около 580 срещу 203-204 лв, че не помня стотинките. Почти 3 пъти разлика!!!
    Топля 50 квадрата етаж от къща 90м2, а не само кухничката, както предположи един многознайко, в "другият" Форум. Живея предимно сам, обичам да ми е широко. Мога и в кучешка колиба, ако се наложи.
    Този пост е редактиран от Трифон Панайотов Трифонов; 07-01-22 в 12:20.

  16. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #1993

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Lazarus18 открай време е известен в газовите теми с ниските сметки, които плаща. И при стария му "конвенционален" котел пак така беше. По едно време се съмнявах дали му е изправен газомера. Очевидно живее в жилище с много малко топлозагуби и помагащи съседи. Имам приятели с подобни апартаменти. Най-често с много комшии на централно парно или общо за входа локално парно. Няма лошо. Добре е, че има такава възможност. Това е пътя без значение начина на отопление - малко топлозагуби.
    Lazar, намислил съм да те наема за изпълнител на система термопомпа с подово, когато (дано) тръгне намерението ми за нова селска малка къщичка. И без това искам да "избягам" на спокойствие извън града.
    Когато разходомера се беше развалил плащах 3 лева всеки месец. Това беше повече от година и след няколко мои сигнали накрая дойдоха и смениха на целия блок, че явно не беше само моя.
    До ден днешен се моя да не разберат, че аз съм ги "прецакал".
    Между другото, от тогава вече 2 пъти ги сменят.
    Не мисля, че сметката ми е необичайно ниска. Просто масово хората ползват излишно мощни котли, комбинирани със "слаби" радиатори.
    Тук в тоя форум ме светнаха да се увеличат радиаторите и да се свали температурата на водата в инсталацията.
    Преди това котела бичеше на 70-80* водата, радиаторите не се пипат, ав стаите не може да стане повече 20*.
    Увеличих почти двойно ребрата, настроиха котела да топли водата до 45-50*, сметките паднаха наполовина, а в стаите стана 24-25*.
    Същие ефект имаше при други мои съседи и куп познати, топлещи се на газ.
    Не сравнявам моя разход с такъв при къща. Ясно ми е, че съседите оказват огромна помощ.

  17. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #1994

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    тая зима съм зле аз .. комшията отдолу е на газ ,грам не я пуска не знам защо хем жена му бременна ,явно ще го правят ескимос бебето .. даже има една конвенционалка климатик в спалнята ,чувам го че работи .. пода студен ,не мога да ходя бос

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Живее в
    Аксаково
    Мнения
    300
    #1995

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    тая зима съм зле аз .. комшията отдолу е на газ ,грам не я пуска не знам защо хем жена му бременна ,явно ще го правят ескимос бебето .. даже има една конвенционалка климатик в спалнята ,чувам го че работи .. пода студен ,не мога да ходя бос
    Бива ли такъв сарказъм, към съсед?! Живял съм без пари- чудо е направо, дори преживяване не може да се нарече. Детето ми се роди в студена квартира......Не го пожелавам никому, а на съседа ти богатство, та да не се оплакваш, а да го хвалиш!

    Днес, след дълго и безгрижно ползване, Гъзометърът на съседите е развален, според тях предполагам.
    Бе, гледам едни техници, влизат излизат, ту таблото гледат, ту котлето, зад стената. Има и някакъв голям кашон, но засега не бутат коминчето, та не знам- газомера ли е рекламиран или котле сменят, с по ефективно.
    Нещо е окуцяла работата, макар да се газифицирахме наскоро.
    Айляк съм, та ще наблюдавам форумно, през пенджерчето.

    вд. Аха, коминчето мръдна, та ясна е работата- сменят котлето, и месец надежда ги очаква.
    Наскоро имаше въпрос, по тоя повод, та се надявам, след толкова, да мога да отговоря. Дано и условията са сходни, за анджък мИродавно сравнение. А дано!

    Цитат Първоначално публикувано от daKity Виж публикацията
    Здравейте,
    След като получих сметката си за газ този месец сериозно се замислих дали да не сменя старият котел(immergas eolo mini) с нов кондензен.
    ................ дали точно в момента на тези цени си заслужава инвестицията.
    Този пост е редактиран от Трифон Панайотов Трифонов; 08-01-22 в 14:04.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Майстор за локално парно из Пловдивско
    От Jumbalaya във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 15-11-13, 17:46
  2. Отговори: 1
    Последно: 27-03-13, 17:25
  3. мога ли да си направя локално парно ?
    От get във форум Отопление
    Отговори: 15
    Последно: 09-01-12, 12:28
  4. UPS за локално парно,избор?
    От Binq във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 07-01-10, 16:22
  5. Локално парно с бойлер
    От nakt17 във форум Отопление
    Отговори: 18
    Последно: 19-03-08, 11:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе