Страница 47 от 181 ПърваПърва ... 3745464748495797 ... ПоследноПоследно
Резултати от 691 до 705 от общо 2703
Like Tree1052Одобрявам

Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    4
    #691

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Град Период на отчета разход газ м3 цена лв Отопл
    площ м2
    Ап. Къща Отопл
    съседи
    Подп. Изолация (1-4) Стъклопакет (1-3) Височина Темп режим цена за БГВ лятото
    Стара Загора 26.11-29.12 223 228.64 81 Да да 15% Да 2 2 2.6 18/21 20-30















  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #692

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    извинявам се че пак ще подразня Лазар ама 230 лв за отопление при 15° през деня навън поддържани 18/21 в 80 квадрата .. дори да ги приравним на 27° с климатик ( което е апсурдно ) пак е много .. според мен част от комфорта е да ти е изгодно .. няма как да плащаш 300-500 лв за някакво апартаментче и да ти е "комфортно" .. вече ако можеш да си позволиш къща .. хм .. тогава можеш да си позволиш и термопомпа въздух вода
    dimkaraganchev одобрява това.

  4. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #693

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    извинявам се че пак ще подразня Лазар ама 230 лв за отопление при 15° през деня навън поддържани 18/21 в 80 квадрата .. дори да ги приравним на 27° с климатик ( което е апсурдно ) пак е много .. според мен част от комфорта е да ти е изгодно .. няма как да плащаш 300-500 лв за някакво апартаментче и да ти е "комфортно" .. вече ако можеш да си позволиш къща .. хм .. тогава можеш да си позволиш и термопомпа въздух вода
    Абсурден е единствено само твоя пост и то не само защото е тотално офтопик. Къде са тия температури от 15* през декември?
    Нека да оставим всеки сам за себе си да преценява кое е комфорт и кое е висока цена за него.

  5. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #694

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    според мен част от комфорта е да ти е изгодно ..
    По тая логика най-комфортно трябва се чувстват хиляди (че и милиони) пенсионери и безработни, които не се топлят изобщо, защото просто не могат да си го позволят:rolleyes:. Други само слагат едно електическо одеало вечер в постелята преди лягане. Не знам защо някои трябва да правят сметката на други - не е ли всеки свободен да си харчи парите за каквото си поиска? Един си ги харчи за скъпи климатици за да плаща по-евтино, друг си ги харчи за газ, на трети не му стигат за ракия...
    Искам да питам Alexi - според теб да караш Х6 комфортно ли е или е изгодно, или тези ги карат са луди? Ако се затрудняваш - може да влезеш във форума на БМВ и да питаш.
    estqwerty и metaxa19 харесват това.

  6. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #695

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    М-да. Това е хубаво уточнение.

  7. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #696

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Alexi, дай си твоите числа и сравнявай с този колега например.
    Досега не съм видял твоите числа, но на 2 пъти видях невярно посочване на температури в твоите постове.

    Цитат Първоначално публикувано от Ivan19 Виж публикацията
    Град Период на отчета разход газ м3 цена лв Отопл
    площ м2
    Ап. Къща Отопл
    съседи
    Подп. Изолация (1-4) Стъклопакет (1-3) Височина Темп режим цена за БГВ лятото
    Стара Загора Дек 2013 133 137 70 ДА Първи етаж над гражи 2 2 2,6 18/22 25лв















  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    15
    #697

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Стара Загора
    Януари 2014

    отопляема площ 80 м2
    поддържана температура 19 градуса
    среден разход за 5 денонощия 18-19 кубика за 24 часа
    ..... не е добре ......

    Държа тази температура за момента защото имам довършителни работи, первази, осветление, корнизи и др.

    За жилището:

    Апартамент 80 м2 на 4-ти етаж (последен) в тухлена кооперация. изложения - Юг-Запад-Север, на Изток към стълбище. Кооперацията не е санирана.
    Височина на апартамента 2.75 (5 см. изолация) Под мен не живеят от години.
    Изолация на подове и тавани, сменена дограма три слоен стъклопакет "Четири сезона" с различна дебелина на стъклата.
    Инсталирана радиаторна мощност 15 киловата, панелни радиатори
    Котел Радиант РБС 24 -6-23 киловата
    Изградена колекторна кутия, връзка от котела към колектора с 1 цол тръба.
    Тръбите към радиаторите са 16мм Pexal.
    Инсталираната радиаторна мощност по стаи е смятана по около 0.70 вата на кубически метър.
    Все още нямам никакви завеси по прозорците. Стаята с програматора е напълно празна.

    Къде съм сбъркал? Системата съм я изграждал сам .
    Този пост е редактиран от Forrest; 15-01-14 в 15:21. Причина: допълнение на поста

  10. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #698

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Преди тези 5 дни топлено ли е вътре?

  11. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #699

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Единият от колегите ми с 80 кв. м апартаментче в софия и той е с 235 лв сметка за газ ... ново строителство изолации и т.н .
    При мен са 130кв нов апартамент с 3 стаи 3 климатика единият е 18ка защото помещението е ~45кв.м. сметката ми за ток е 154 лв, 6 декември - 6 януари ... обаче ако става въпрос за комфорт нищо не може да се сравни с радиатори или подово ... затова термопомпа кадето може ... кадето неможе газ, клими, духалки и т.н.
    В този ред на мисли с тези АЕЦОВЕ дето ги сънуват управляващите да се троши газ е направо заплаха за националната сигурност

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    15
    #700

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Отопляно отчасти, в една от стаите има климатик работещ на 20 градуса, при отворени врати в другите стаи държи около 15 градуса.

  13. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #701

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от Forrest Виж публикацията
    Отопляно отчасти, в една от стаите има климатик работещ на 20 градуса, при отворени врати в другите стаи държи около 15 градуса.
    Е за 5 дни разхода гледа ли го ден за ден? Може към последните дни да е понамалял за сметка на първите дни за дозагряване.

    Климатика спрян ли е бил по време на тези 5 дни?
    Колко е изолацията на пода?
    До колкото рабирам един апаратамент на еатж? Темепературата на неотоплено сълбище от личен опит е +2 +4 градуса спрямо външната така че ползата че контактуваш с такова не е особена третирай ги като външни стени няма да сбъркаш много.
    Какво е над теб. Тавански помещения, самия покрив (скосени стаи)?

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от cooler Виж публикацията
    При мен са 130кв нов апартамент с 3 стаи 3 климатика единият е 18ка защото помещението е ~45кв.м. сметката ми за ток е 154 лв,
    Тука нещо много свободно играеш с цифрите.
    130м2 за 3стаи значи по 43м2 за стая. Бас ловя, че отопляемата ти площ не е над 75м2. И сътоветно банята не се топли - колко влезе през антрето от климите (поне 2-3 градуса надолу от стаите). Иначе не споря за тънкана при топлене на клими евтинко си е.
    Иначе и аз мога да си поизвъртя сметката така - плоча 156м2 сметка за газ 254-65 за т.вода = 190лв. Съвсем приемливо ама реално радиаторите топлят 90м2. Останалото стая/балкон/стълбище не го броя.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    15
    #702

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от orlincho Виж публикацията
    Е за 5 дни разхода гледа ли го ден за ден? Може към последните дни да е понамалял за сметка на първите дни за дозагряване.

    Климатика спрян ли е бил по време на тези 5 дни?
    Колко е изолацията на пода?
    До колкото рабирам един апаратамент на еатж? Темепературата на неотоплено сълбище от личен опит е +2 +4 градуса спрямо външната така че ползата че контактуваш с такова не е особена третирай ги като външни стени няма да сбъркаш много.
    Какво е над теб. Тавански помещения, самия покрив (скосени стаи)?
    Гледам го час по час. 0.8 - 0.9 кубика за 20 мин. работа 40 почива и така ритмично.
    Климатика е спрян.
    Пода има 10-на сантиметра сгур + естествен паркет + 7 мм подложка + 8 мм ламиниран паркет.
    Над мен са тавански скосени стаи, виждат се гредите и дъските на самия покрив.
    2 апартамента на етаж.
    За сравнение 4 апартамента от нашата кооперация са газифицирани с кондензни котли използват стайни термостати с различни програми 18-21 градуса и плащат около 160 лева.
    Този пост е редактиран от Forrest; 15-01-14 в 17:54.

  16. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #703

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Нещо не ми се връзват нещата - този разход означава че котела работи на пълна мощност 23кВт. Добре де ама казваш че сам спира - защо спира щом има инсталирани 15кВт радиатори? Би трябвало да си намали мощността и да работи на 15кВт или по-малко. Не мога да схвана - по стайна температура ли спира или по температура на водата? Споменаваш за "стаята с програматора" - имаш ли и какъв програматор?

  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    15
    #704

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Да имам програматор, Компутерм Ку7 котела спира (по програматор не по температура на водата) след като направи в помещенията 19 градуса. В момента е настроен (ограничен) на около 15 киловата максимална мощност. Утре се уговорих с техник да го върнем на 23 киловата, за да видя ще има ли разлика в разхода. Котела е on/of не е кондензен, програматора също. Има малък напредък времето на работа на котела от 20 минути падна на 18, а времето на изчакване (падане на температурата) се увеличи от 40 на около 50 минути.
    Този пост е редактиран от Forrest; 16-01-14 в 13:33.

  18. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #705

    Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?

    Цитат Първоначално публикувано от Forrest Виж публикацията
    Има малък напредък времето на работа на котела от 20 минути падна на 18, а времето на изчакване (падане на температурата) се увеличи от 40 на около 50 минути.
    Напредъкът се дължи на високата външна температура.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 47 от 181 ПърваПърва ... 3745464748495797 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Майстор за локално парно из Пловдивско
    От Jumbalaya във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 15-11-13, 16:46
  2. Отговори: 1
    Последно: 27-03-13, 16:25
  3. мога ли да си направя локално парно ?
    От get във форум Отопление
    Отговори: 15
    Последно: 09-01-12, 11:28
  4. UPS за локално парно,избор?
    От Binq във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 07-01-10, 15:22
  5. Локално парно с бойлер
    От nakt17 във форум Отопление
    Отговори: 18
    Последно: 19-03-08, 10:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе