Страница 54 от 54 ПърваПърва ... 444525354
Резултати от 796 до 806 от общо 806

Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #796

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Цитат Първоначално публикувано от Сръчко
    Цялата работа е заради пустата евтинийка, да го еба..
    А, точно това е целта на тези мои писания нагоре. А ти доколкото разбирам търсиш хем максимален комфорт, хем максимална икономия - не става с този голям котел. Ако аз ти бях инсталатора щях да те убедя да вземеш малкия модел - 5-16кВт едноконтурен + 80л бойлер със серпентина, ама нейсе. Колкото е по-голям котела, толкова по-големи радиатори са нужни, толкова по-бързо ще се достига стайната температура и ще почива дълго докато изстине стаята. Това е най-икономичния режим. Другия начин- който ти ползваш е да намалиш температурата на водата - тогава котелът ще изключва и ще включва често и няма да се усеща дискомфорта от неработещите радиатори, но пък с цената на голям преразход заради честите паления.
    Изиримоута е с двужилен кабел чрез BUS връзка и отнема цялото управление от потенциметрите на котела - оттам си задаваш и температурата на БГВ
    Щом в детската стая е баня, значи можеш да пуснеш в действи шестограма на техния радиатор - завиваш крана до край и развиваш около 1 оборот и пробваш - ако има нужда - коригираш пак. Щом ще управляваш със стаен термостат малка система (съизмерима с минималната мощност на котела) термоглавите ги елиминираш, а от секретните кранове си регулираш дебита през радиаторите за да топлят еднакво.
    JaR, да добре е така - това е целта, ако гониш икономия - в този пост съм се аргументирал.

  2.  
     
  3. JaR
    JaR е офлайн
    Junior Member Аватара на JaR
    Тук е от
    Dec 2011
    Живее в
    Русе
    Мнения
    61
    #797

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Lazar да питам за Топлата вода.Нагласил съм я на 44*C и нея разреждам при къпане . При миене трябвали да спирам водата дото търкам или как се процедира?
    Малко странен въпрос , пречели пердето на радиатора за топлоотдаване(целия радиатор е покрит) ?

  4. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #798

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Да топлата вода трябва да е с температура за ползване, защото колкото по-гореща я произвеждаш, толкова повече котлен камък се отделя в топлообменника на котела. Колкото до спирането при миене - както ти е удобно. Разходът за производство на БГВ е минимален. Пердето пречи на топлообмена разбира се

  5. zh
    zh е офлайн
    Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    221
    #799

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    И аз да питам нещо. Някой знае ли цифрите на врътката за темп. на водата за отопление при Immergas Eolo Maior 24 kW ориентировъчно на колко градуса се отнасят, че със тези светодиоди нищо не се разбира. Те са от 1-9.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #800

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Ние хубаво се борим с програматори и режими, но с очакваните поредни увеличения, и то значителни на цената на газа не знам какво ще става. Май всяка година по два пъти я вдигат пустата му цена. Това ще ми е вече 6 или 7 увеличение за 3 години. Както топля еднофамилна къща на минимум 22гр. просто ще достигна лимита си на възможности от към финанси. Уж си държа и чешкия котел Дакон на твърдо гориво в готовност (въпрос на два крана), но оная хамалогия с въглищата ще я върна само при пълен фалит. Жената каза, че правейки парното на газ съм постигнал най-доброто си "мъжко постижение" за семейството и къщата си.
    21гр. не е топло както и да го гледам, 18гр. си е откровено студено. Пробвал съм 21гр. и жената и дъщерята в къщата и бащата в пристройката пускат и други източници на топлина. Те и на 22-23гр. се увиват с одеяло от време на време (аз съм по тениска).

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    22
    #801

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    А, точно това е целта на тези мои писания нагоре. А ти доколкото разбирам търсиш хем максимален комфорт, хем максимална икономия - не става с този голям котел. Ако аз ти бях инсталатора щях да те убедя да вземеш малкия модел - 5-16кВт едноконтурен + 80л бойлер със серпентина, ама нейсе.
    Абе, то ако се бях поинтересувал поне колкото сега по времето, когато инсталираха системата, аз сам щях да предпочета котел с малка минимална мощност, ама тогава и понятие си нямах от такива неща, а се доверих напълно на инсталаторите, щото бяха нещо като "мои хора".. Даже ги питах нещо за друг котел(май имаха имергаз), ама те ми викат: "А, "Теси"то е добро, няма нужда да кихаш повече за вносен котел"..


    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    Колкото е по-голям котела, толкова по-големи радиатори са нужни, толкова по-бързо ще се достига стайната температура и ще почива дълго докато изстине стаята. Това е най-икономичния режим.
    Т.е. за сега е най-добре да топля на макс температура и макс мощност, така ли? А макс мощност, която съм намалил от тримерчето, да я върна ли на старото положение? "Почиването" на системата мога да го огранича единствено чрез хистерезиса на програматора, минимума на който е 1°С.


    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    Другия начин- който ти ползваш е да намалиш температурата на водата - тогава котелът ще изключва и ще включва често и няма да се усеща дискомфорта от неработещите радиатори, но пък с цената на голям преразход заради честите паления.
    Не, в интерес на истината в момента котелът ми работи без прекъсване. Това го постигнах чрез настройка на програматора на 22°С с хистерезис 2°(т.е. вкл. при 21°, изкл. при 23°), намаляване на максималната мощност на котела(по метода на Колю Фичето и Нагоденко - чрез гледане на пламъка и връткане на тримерчето, нямам манометър за газта, иначе щях да го забуча над регулатора за газ ) и настройка на температурата на водата около 50-60°С. Котелът работи непрестанни и не може да достигне 23°.
    Разходът ми при това положение е средно 10м3. Тъпото обаче е, че при по-сериозно застудяване, поддържаната температура в стаята пада, т.е. трябва да вдигам темп. на водата. И обратно, при затопляне или трябва да намалявам темп. на водата, или котелът ще се спука от изключвания.
    Ще сложа изиримоута със сигурност - може и да не е кой знае ква икономията, ама поне ще избегна караулджака пред котела.


    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    Щом в детската стая е баня, значи можеш да пуснеш в действи шестограма на техния радиатор - завиваш крана до край и развиваш около 1 оборот и пробваш - ако има нужда - коригираш пак. Щом ще управляваш със стаен термостат малка система (съизмерима с минималната мощност на котела) термоглавите ги елиминираш, а от секретните кранове си регулираш дебита през радиаторите за да топлят еднакво.
    Голямо БЛАГОДАРЯ за този ценен съвет. Непременно ще го приложа.

    Още веднъж благодаря и сори, че ти губя времето с тъпите си експерименти и въпроси.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #802

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Цитат Първоначално публикувано от JKanchev
    Наблюдавам го като, че ли от както подменях точно въпросният радиатор със по мощен, НО много не съм сигурен.
    След като изпълня ще докладвам.
    Благодаря.
    Изпълних препоръките ви инж. Нейчев, НО няма очакваният резулта. Обезвъздушавах цялата система няколко пъти и при пускането на БГВ-то пак има леко бълбукане в радиатора.

    Относно замърсения първичен топлообменик пуснах ЛС. Ще попитам дали въпросният топлообменик ще бъде подменен или профилактиран по гаранция, която е все още актуална и все пак нямам обяснение на случилото се за толкова бързото замърсяване.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    59
    #803

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    VanDan, по темата която засегна за цената на газа дочух две доста интересни и първоначално звучащи абсурдно неща но после се оказаха напълно логични. Първо газовия доставчик въобще не държи да ни взема парите, тоест въобще не го е еня дали сме клиенти или не! Причината е проста, битовите потребители като нас са нищожен процент от потреблението на газ в страната ,така че дали системите ни са оптимални или в преразход спасението ни е предоставено благосклонно на нас самите.( За това съм наистина благодарен на хората които споделят професионалния си опит в този форум). Големите потребители са индустриите и администрациите НО те купуват газ от доставчика с най-високата цена! Парадоксално?-да ама не, уловката била че въпросните доставчици не държат особено много своевременно да им се плаща газта.Е нали в днешните условия е ясно че дори и само заради загубата на евентуална лихва като не си прибира парите започва рев за увеличение на цената.И започва театрото искат толкоз % увеличение но видите ли ние благосклонно от мисъл за затриващата се българска нация даваме онаколкоз!!! Абе Лили Иванова преди доста време запя: " панаири, панаири" а пък то се отнася и за днешното време! Та това чух , това ви споделям.Който е по-навътре в "манджата" може да опровергае или мълчаливо да потвърди.
    Ако не се включа до догодина пожелавам на всички във форума ( дори и тези дето по едно време питаха и писаха но когато дойде време да споделят вече свой натрупан опит и впечатления млъкнаха) успешно посрещане и щастлива 2012 година.

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    302
    #804

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Цитат Първоначално публикувано от JKanchev
    Изпълних препоръките ви инж. Нейчев, НО няма очакваният резулта. Обезвъздушавах цялата система няколко пъти и при пускането на БГВ-то пак има леко бълбукане в радиатора.

    Относно замърсения първичен топлообменик пуснах ЛС. Ще попитам дали въпросният топлообменик ще бъде подменен или профилактиран по гаранция, която е все още актуална и все пак нямам обяснение на случилото се за толкова бързото замърсяване.
    Относно замърсения топлообменник - виж ЛС.
    Имаш ли проблеми с налягането на водата в отоплителната инсталация?

  12. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #805

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Цитат Първоначално публикувано от eng.Neychev
    Относно замърсения топлообменник - виж ЛС.
    Имаш ли проблеми с налягането на водата в отоплителната инсталация?
    Относно налягането нямам никакви проблеми. Напълно постоянно е.
    Имаш ЛС.

  13. kod
    kod е на линия
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #806

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Нова година, нова тема за котел
    Моля, прехвърлете дискусиите в новата ни тема:

    Газов котел - мнения и препоръки 2012г

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 54 от 54 ПърваПърва ... 444525354

Подобни теми

  1. Газов котел - мнения и препоръки 2012
    От eng.Neychev във форум Отопление
    Отговори: 849
    Последно: 01-01-13, 08:39
  2. Газов котел - мнения и препоръки 2010г
    От eng.Neychev във форум Отопление
    Отговори: 957
    Последно: 31-12-10, 12:56
  3. Газов котел - мнения и препоръки 2009г
    От Saint във форум Отопление
    Отговори: 821
    Последно: 30-12-09, 00:43
  4. Газов котел - мнения и препоръки 2008г
    От karim във форум Отопление
    Отговори: 115
    Последно: 26-12-08, 01:34
  5. Газов котел - мнения и препоръки 2005-2007г
    От lsabg във форум Отопление
    Отговори: 151
    Последно: 16-12-07, 19:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе