Страница 52 от 54 ПърваПърва ... 2425051525354 ПоследноПоследно
Резултати от 766 до 780 от общо 806

Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #766

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Цитат Първоначално публикувано от JaR
    Здаравеите аз съм нов в форума и от тази зима се отоплявам на Газ - кондензно котле Bosh (не съм го избирал , беше инсталиран ). Искам да отоплявам с него 2 стаи и 2 бани 80 м2. Има сложен терморегулатор . Парното ми трябва след 17часът . Въпросът ми е на каква температура да го държа през деня(когато няма никои) и каква температура на водата трябва да наглася ? Благодаря предварително .
    Какъв е терморегулатора - FR 100 ли е модела? Ако е такъв - той сам си определя температурата на водата, ти не трябва да го ограничаваш от потенциометъра на котела, оставяш го на 80*С и си програмираш в кой час каква да е стайната температура. Не ми е много ясно какв 80м2 апартамент ще отопляваш само 2 стаи - други стаи няма ли, в тях няма ли радиатори? Дай повече информация за цялата система.

  2.  
     
  3. JaR
    JaR е офлайн
    Junior Member Аватара на JaR
    Тук е от
    Dec 2011
    Живее в
    Русе
    Мнения
    61
    #767

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Не знам модела на терморегулатора.Bosch - кръгал скрол разделен на градуси , стои в стаята. Апартамента е 100 квадрата но едната стая не се ползва.Системата е от три радиатора и две лири за баните (единия радиатор е постоянно изключен)

  4. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #768

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Я виж ТУК и кажи кой от всичките.

  5. JaR
    JaR е офлайн
    Junior Member Аватара на JaR
    Тук е от
    Dec 2011
    Живее в
    Русе
    Мнения
    61
    #769

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Прилича на TR 12 .
    А котлето ми е BOSCH Condens 3000w ZWB 28-3c
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1325057073[/time]_________________________________________________

    Вчера го засичан и се оказа че 9min работи за да дигне настроените градуси на изходната вода (60) след това спира за 6min като работи помпата и водата пада до 50градуса.

  6. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #770

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Разбрах - най-неподходящия регулатор за този хубав кондензен котел! Това е най-обикновен он/офф термостат без програматор, който не подпомага модулацията по стайна температура. Той само включва и изключва котела. Аз обаче имам съмнения, че радиаторите също ти са малко - ще те помоля да изброиш глидерите и височината им (ако си с алуминиеви радиатори) или пък ако си с панелни радиатори - размерите или - височина и дължина - за всяка стая поотделно, вкл. и в тази стая, която не ползвате, за да добием по-добра представа с каква система разполагаш и как най-добре да я ползваш.
    ПП. Този режим 9/6мин изобщо не е добър и ще ти се отрази на разхода

  7. JaR
    JaR е офлайн
    Junior Member Аватара на JaR
    Тук е от
    Dec 2011
    Живее в
    Русе
    Мнения
    61
    #771

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Със стоманени радиатори съм.Един 2м x 70см , 1.5м х 60см и неработещия 1.2м х 60см + две лири в баните.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #772

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Наистина ти са малко радиаторите за кондензен котел, който иска нискотемпературна инсталация, за да му използваш пълните възможности - 15-17% икономия в сравнение с конвенционалните котли. Всъщност според таблицата на Корадо:
    http://www.korado.bg/file/cms/bg/pro...20101116141656, радиаторната мощност при тебе е около 7.5-8кВт при 70/55/20*С, което е на ръба на кондензния режим. Минималната мощност на котела е 7.4кВт, с което пак си на ръба да работи котела в нормален режим с тези радиатори - изключването на едната стая е недопустимо. Като казвам недопустимо - това значи, че ако не работи единия радиатор, котелът ти няма да работи в нормален режим, а ще работи вкл/изкл - както сега. Това няма да доведе до икономии, а само до по-лош комффорт, а може и до преразход да се стигне. Моето мнение е, че много трудно можеш ръчно да му задаваш някакъв оптимален режим и е по-добре да смениш термостата с модулиращ - FR 100 или поне FR 10, който е без програматор. Тези двата термостата сами намират най-добрия режим на работа на котела и носят икономии. За сега ръчно може да пробваш с режим 70*С или минимум 65*С температурата на водата, като наблюдаваш работата на котела - той трябва да престане да изключва по температура на водата, а само при достигане на стайната температура. Тоест температурата на водата трябва да е минималната, при която котелът е в равновесие с радиаторите. Нямаш право да изключваш радиатора в третата стая!

  10. JaR
    JaR е офлайн
    Junior Member Аватара на JaR
    Тук е от
    Dec 2011
    Живее в
    Русе
    Мнения
    61
    #773

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Благодаря за съвета! Днес ще пусна радиатора и ще вдигна градусите.След това ще помислим за нов термостат.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    93
    #774

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Цитат Първоначално публикувано от JaR
    Благодаря за съвета! Днес ще пусна радиатора и ще вдигна градусите.След това ще помислим за нов термостат.
    Аз имам FR 100 и с него управлявам BOSH 7000. Котела си изключва само по Т в стаята...имам обаче усещането, че при висока Т на водата(70-75С) разхода за едни и същи градуси в апартамента е по висок(въпреки, че по-бързо топли). При мен зададената Т никога не е под 18С за 24 часа и се чудя дали да не върна водата на 50-55С.т.е. не стои въпрос за бързо стопляне.Преди правих по 7-7,5 м3, а сега около 11 за 125м2. То и застудя,де..
    Моля Лазар за мнение, въпреки че той ме посъветва преди, да дам регулатора на водата на 6(макс).

  12. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #775

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Здравей Маринов,
    ще се опитам да отговоря по-нагледно, защото въпроса е важен и много хора ги вълнува, макар че ще се получи дълъг пост. В предния си пост съм дал линк към мощностите на радиаторите Корадо - използвал съм го защото е много подробна, но това се отнася за всички видове радиатори. За по-прегледно от стр. 49 от този линк съм изкарал мощностите на радиатор Тип 22Н600х3000 - това е радиатор с височина 600мм и дължина 3000мм (3метра) при различни температури на водата. От там се вижда, че един и същ радиатор има големи разлики в мощността в зависимост от температурата на водата(различни режими):
    - при режим 90/70/20 - 6425 Вт
    - при режим 75/65/20 - 5037 Вт
    - при режим 70/55/20 - 4057 Вт
    - при режим 55/45/20 - 2025 Вт
    Да речем, че твоето жилище има в определен момент, да речем днес по обяд топлозагуби в размер на 8кВт. Твоят терморегулатор FR 100 е умен и управлява котела така, че да покрива точно тези топлозагуби, т.е. - да работи с мощност 8кВт или 8000Вт. Той следи скоростта на промяна на стайната температура и кара котела да си намалява или увеличава мощността, докато се уравновеси на една мощност, при която се поддържа зададената стайна температура. Така. Котелът си работи на 8кВт. Да, обаче котелът не е сам - той работи в една система с някакви радиатори които някой е решил да постави в жилището - независимо дали той е Бай Огнян Параджията или проектантът Д-р инж. Бобовдолски. Да речем, че в твоето жилище има поставени 3 радиатора от тези, които съм цитирал. Ако работят 3-те заедно , то мощността на котела (8кВт) ще се разпределя на 3 и всеки радиатор ще отдава мощност 8/3 или 2.67кВт, т.е. по таблицата можем да предположим, че температурата в системата ще е около 60*С. Това е равновесната температура, при която котел и радиатори работят на еднаква мощност. Ако обаче единият радиатор му затворим крана ръчно или от термовентил, то в системата остават 2 радиатора по 3 метра, които трябва да отдават топлината, произведена от котела. Да, но те при температура на водата 60*С излъчват 5.33кВт. Останалите 2.67кВт не могат да бъдат излъчени и се акумулират в системата, което води до повишаване на температурата на водата. Когато температурата на водата достигне 70*С - двата радиатора започват да излъчват по 4000 Вт и системата отново остава в равновесие - колкото топлина се произвежда, толкова се излъчва от радиаторите (според табличката). Ако обаче ние сме решили, че искаме да ограничим температурата на котела на 65*С, то котелът няма да достигне 70*С (равновесната си температура ), а ще изключи на 65*С, защото ние сме го ограничили по температура на водата. След като изгасне, той ще чака 3 минути и пак ще запали, понеже не е достигнал зададената стайна температура, ще достигне до 65*С, но при тази температура радиаторите излъчват около 7кВт, не могат да се покрият топлозагубите на помещението, които казахме, че са 8кВ и котелът пак ще изгасне. По този начин никога няма да се достигне зададената температура 20*С в стаята, а котелът само ще цъка и ще хаби газ. Ако сега от потенциометъра ограничим температурата на водата на 80*С, то котелът отново ще достигне до 70*С и системата отново ще остане в равновесие - не може повече да се повиши температурата, защото регулаторът ограничава мощността на котела на 8кВт, а двата радиатора излъчват тази мощност при температура на водата 70*С.
    Ако сега затворим крана на още един радиатор, то в системата ще остане само един, който при 70*С (колкото е в момента на затварянето) излъчва около 4кВт. Останалите 4кВт, които произвежда котела отново се акумулират в системата и се повишава нейната температура. При достигане на 75*С, котелът ще изключи, защото го бяхме ограничили на толкова, а радиаторът тогава излъчва 5037 Вт. Отново се повтаря същата картинка - има искане за топлина - включва котела - достига зададената температура на водата и пак изключва. Ако повишим от потенциометъра зададената температура на водата до максимум - да речем 90*С, макар че повечето котли не поддържат такава температура, то при режим 90/70/20 този радиатор ще излъчва 6425 Вт, което пак не е достатъчно за да поеме произведените от котела 8000Вт и котелът пак ще цъка безкрай без да топли. Единственият изход в тази ситуация е да включим и другия радиатор, т.е - да добавим радиаторна мощност. Като включим и втория радиатор, двата радиатора започват да излъчват общо 12850 Вт (температурата е 90*С), а котелът произвежда 8000Вт - т.е. радиаторите излъчват повече топлина от системата, отколкото котелът успява да вкара. По този начин температурата на системата ще спадне и ще достигне до равновесната, която в нашия случай (с 2 радиатора) е около 70*С.
    Така че Маринов, ако си разбрал този мой рекордно дълъг пост, сам ще стигнеш до извода, че при тебе равновесната температура е 70-75*С. Ако ограничиш температурата на водата - котелът ще започне да изключва преди да е достигнал зададената стайна температура и разходът няма логика да е по-нисък, освен ако не поддържаш по-ниска стайна температура при това положение.
    Благодаря на стигналите до края!

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    93
    #776

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    Здравей Маринов,
    ще се опитам да отговоря по-нагледно, защото въпроса е важен и много хора ги вълнува, макар че ще се получи дълъг пост. В предния си пост съм дал линк към мощностите на радиаторите Корадо - използвал съм го защото е много подробна, но това се отнася за всички видове радиатори. За по-прегледно от стр. 49 от този линк съм изкарал мощностите на радиатор Тип 22Н600х3000 - това е радиатор с височина 600мм и дължина 3000мм (3метра) при различни температури на водата. От там се вижда, че един и същ радиатор има големи разлики в мощността в зависимост от температурата на водата(различни режими):
    - при режим 90/70/20 - 6425 Вт
    - при режим 75/65/20 - 5037 Вт
    - при режим 70/55/20 - 4057 Вт
    - при режим 55/45/20 - 2025 Вт
    Да речем, че твоето жилище има в определен момент, да речем днес по обяд топлозагуби в размер на 8кВт. Твоят терморегулатор FR 100 е умен и управлява котела така, че да покрива точно тези топлозагуби, т.е. - да работи с мощност 8кВт или 8000Вт. Той следи скоростта на промяна на стайната температура и кара котела да си намалява или увеличава мощността, докато се уравновеси на една мощност, при която се поддържа зададената стайна температура. Така. Котелът си работи на 8кВт. Да, обаче котелът не е сам - той работи в една система с някакви радиатори които някой е решил да постави в жилището - независимо дали той е Бай Огнян Параджията или проектантът Д-р инж. Бобовдолски. Да речем, че в твоето жилище има поставени 3 радиатора от тези, които съм цитирал. Ако работят 3-те заедно , то мощността на котела (8кВт) ще се разпределя на 3 и всеки радиатор ще отдава мощност 8/3 или 2.67кВт, т.е. по таблицата можем да предположим, че температурата в системата ще е около 60*С. Това е равновесната температура, при която котел и радиатори работят на еднаква мощност. Ако обаче единият радиатор му затворим крана ръчно или от термовентил, то в системата остават 2 радиатора по 3 метра, които трябва да отдават топлината, произведена от котела. Да, но те при температура на водата 60*С излъчват 5.33кВт. Останалите 2.67кВт не могат да бъдат излъчени и се акумулират в системата, което води до повишаване на температурата на водата. Когато температурата на водата достигне 70*С - двата радиатора започват да излъчват по 4000 Вт и системата отново остава в равновесие - колкото топлина се произвежда, толкова се излъчва от радиаторите (според табличката). Ако обаче ние сме решили, че искаме да ограничим температурата на котела на 65*С, то котелът няма да достигне 70*С (равновесната си температура ), а ще изключи на 65*С, защото ние сме го ограничили по температура на водата. След като изгасне, той ще чака 3 минути и пак ще запали, понеже не е достигнал зададената стайна температура, ще достигне до 65*С, но при тази температура радиаторите излъчват около 7кВт, не могат да се покрият топлозагубите на помещението, които казахме, че са 8кВ и котелът пак ще изгасне. По този начин никога няма да се достигне зададената температура 20*С в стаята, а котелът само ще цъка и ще хаби газ. Ако сега от потенциометъра ограничим температурата на водата на 80*С, то котелът отново ще достигне до 70*С и системата отново ще остане в равновесие - не може повече да се повиши температурата, защото регулаторът ограничава мощността на котела на 8кВт, а двата радиатора излъчват тази мощност при температура на водата 70*С.
    Ако сега затворим крана на още един радиатор, то в системата ще остане само един, който при 70*С (колкото е в момента на затварянето) излъчва около 4кВт. Останалите 4кВт, които произвежда котела отново се акумулират в системата и се повишава нейната температура. При достигане на 75*С, котелът ще изключи, защото го бяхме ограничили на толкова, а радиаторът тогава излъчва 5037 Вт. Отново се повтаря същата картинка - има искане за топлина - включва котела - достига зададената температура на водата и пак изключва. Ако повишим от потенциометъра зададената температура на водата до максимум - да речем 90*С, макар че повечето котли не поддържат такава температура, то при режим 90/70/20 този радиатор ще излъчва 6425 Вт, което пак не е достатъчно за да поеме произведените от котела 8000Вт и котелът пак ще цъка безкрай без да топли. Единственият изход в тази ситуация е да включим и другия радиатор, т.е - да добавим радиаторна мощност. Като включим и втория радиатор, двата радиатора започват да излъчват общо 12850 Вт (температурата е 90*С), а котелът произвежда 8000Вт - т.е. радиаторите излъчват повече топлина от системата, отколкото котелът успява да вкара. По този начин температурата на системата ще спадне и ще достигне до равновесната, която в нашия случай (с 2 радиатора) е около 70*С.
    Така че Маринов, ако си разбрал този мой рекордно дълъг пост, сам ще стигнеш до извода, че при тебе равновесната температура е 70-75*С. Ако ограничиш температурата на водата - котелът ще започне да изключва преди да е достигнал зададената стайна температура и разходът няма логика да е по-нисък, освен ако не поддържаш по-ниска стайна температура при това положение.
    Благодаря на стигналите до края!
    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    Здравей Маринов,
    ще се опитам да отговоря по-нагледно, защото въпроса е важен и много хора ги вълнува, макар че ще се получи дълъг пост. В предния си пост съм дал линк към мощностите на радиаторите Корадо - използвал съм го защото е много подробна, но това се отнася за всички видове радиатори. За по-прегледно от стр. 49 от този линк съм изкарал мощностите на радиатор Тип 22Н600х3000 - това е радиатор с височина 600мм и дължина 3000мм (3метра) при различни температури на водата. От там се вижда, че един и същ радиатор има големи разлики в мощността в зависимост от температурата на водата(различни режими):
    - при режим 90/70/20 - 6425 Вт
    - при режим 75/65/20 - 5037 Вт
    - при режим 70/55/20 - 4057 Вт
    - при режим 55/45/20 - 2025 Вт
    Да речем, че твоето жилище има в определен момент, да речем днес по обяд топлозагуби в размер на 8кВт. Твоят терморегулатор FR 100 е умен и управлява котела така, че да покрива точно тези топлозагуби, т.е. - да работи с мощност 8кВт или 8000Вт. Той следи скоростта на промяна на стайната температура и кара котела да си намалява или увеличава мощността, докато се уравновеси на една мощност, при която се поддържа зададената стайна температура. Така. Котелът си работи на 8кВт. Да, обаче котелът не е сам - той работи в една система с някакви радиатори които някой е решил да постави в жилището - независимо дали той е Бай Огнян Параджията или проектантът Д-р инж. Бобовдолски. Да речем, че в твоето жилище има поставени 3 радиатора от тези, които съм цитирал. Ако работят 3-те заедно , то мощността на котела (8кВт) ще се разпределя на 3 и всеки радиатор ще отдава мощност 8/3 или 2.67кВт, т.е. по таблицата можем да предположим, че температурата в системата ще е около 60*С. Това е равновесната температура, при която котел и радиатори работят на еднаква мощност. Ако обаче единият радиатор му затворим крана ръчно или от термовентил, то в системата остават 2 радиатора по 3 метра, които трябва да отдават топлината, произведена от котела. Да, но те при температура на водата 60*С излъчват 5.33кВт. Останалите 2.67кВт не могат да бъдат излъчени и се акумулират в системата, което води до повишаване на температурата на водата. Когато температурата на водата достигне 70*С - двата радиатора започват да излъчват по 4000 Вт и системата отново остава в равновесие - колкото топлина се произвежда, толкова се излъчва от радиаторите (според табличката). Ако обаче ние сме решили, че искаме да ограничим температурата на котела на 65*С, то котелът няма да достигне 70*С (равновесната си температура ), а ще изключи на 65*С, защото ние сме го ограничили по температура на водата. След като изгасне, той ще чака 3 минути и пак ще запали, понеже не е достигнал зададената стайна температура, ще достигне до 65*С, но при тази температура радиаторите излъчват около 7кВт, не могат да се покрият топлозагубите на помещението, които казахме, че са 8кВ и котелът пак ще изгасне. По този начин никога няма да се достигне зададената температура 20*С в стаята, а котелът само ще цъка и ще хаби газ. Ако сега от потенциометъра ограничим температурата на водата на 80*С, то котелът отново ще достигне до 70*С и системата отново ще остане в равновесие - не може повече да се повиши температурата, защото регулаторът ограничава мощността на котела на 8кВт, а двата радиатора излъчват тази мощност при температура на водата 70*С.
    Ако сега затворим крана на още един радиатор, то в системата ще остане само един, който при 70*С (колкото е в момента на затварянето) излъчва около 4кВт. Останалите 4кВт, които произвежда котела отново се акумулират в системата и се повишава нейната температура. При достигане на 75*С, котелът ще изключи, защото го бяхме ограничили на толкова, а радиаторът тогава излъчва 5037 Вт. Отново се повтаря същата картинка - има искане за топлина - включва котела - достига зададената температура на водата и пак изключва. Ако повишим от потенциометъра зададената температура на водата до максимум - да речем 90*С, макар че повечето котли не поддържат такава температура, то при режим 90/70/20 този радиатор ще излъчва 6425 Вт, което пак не е достатъчно за да поеме произведените от котела 8000Вт и котелът пак ще цъка безкрай без да топли. Единственият изход в тази ситуация е да включим и другия радиатор, т.е - да добавим радиаторна мощност. Като включим и втория радиатор, двата радиатора започват да излъчват общо 12850 Вт (температурата е 90*С), а котелът произвежда 8000Вт - т.е. радиаторите излъчват повече топлина от системата, отколкото котелът успява да вкара. По този начин температурата на системата ще спадне и ще достигне до равновесната, която в нашия случай (с 2 радиатора) е около 70*С.
    Така че Маринов, ако си разбрал този мой рекордно дълъг пост, сам ще стигнеш до извода, че при тебе равновесната температура е 70-75*С. Ако ограничиш температурата на водата - котелът ще започне да изключва преди да е достигнал зададената стайна температура и разходът няма логика да е по-нисък, освен ако не поддържаш по-ниска стайна температура при това положение.
    Благодаря на стигналите до края!
    Е ти сега надмина себе си!!Написа настолната книга на такива като мен, дето по 100 пъти на ден минават покрай котлето и гледат на каква Т работи..през останалото време връткат онези кранчета дето са с шестограм..и понеже и това им е малко си водят тетрадка с разхода на газ за всеки Божи ден..

    Мерси за поста и здрава и късметлийска Нова 2012 година от мен!!!

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #777

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Обърнал съм се към тебе, защото имаше конкретен въпрос, но иначе е адресирано към широк кръг потребители

  16. Novice
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    6
    #778

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Здравейте и весели празници на всички момчета и момичета във форума!
    Зимата навън е разкошна, а топлината вече показва своята красота. Разполагам с 4 метров френски прозорец на 7 метровата ми тераса и с наслада гледах как снежинките навън покриваха всичко, а радиатора топлеше всичко около мен, дори Орфидеите цъфнаха за първи път тази зима.
    Днес получих сметката за 29 дни отопление на газ и за 120 квадрата апартамент ми бяха записани 117 лева газово потребление. Пожелавам на всички такъв Новогодишен подарък.Весели празници!

  17. Member Аватара на felipe
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    503
    #779

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Само да питам-нормално ли е да съм направил температурата на водата за радиаторите 55 градуса ,а тя да достига реално моментно до 59(така пише на екранчето).
    Котлето е Vailant TutboTec Plus 6,7-20 kw.

  18. Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    302
    #780

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Цитат Първоначално публикувано от felipe
    Само да питам-нормално ли е да съм направил температурата на водата за радиаторите 55 градуса ,а тя да достига реално моментно до 59(така пише на екранчето).
    Котлето е Vailant TutboTec Plus 6,7-20 kw.
    Да. Нормално е. Уредите turboTEC работят с +5*С от зададените.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Газов котел - мнения и препоръки 2012
    От eng.Neychev във форум Отопление
    Отговори: 849
    Последно: 01-01-13, 08:39
  2. Газов котел - мнения и препоръки 2010г
    От eng.Neychev във форум Отопление
    Отговори: 957
    Последно: 31-12-10, 12:56
  3. Газов котел - мнения и препоръки 2009г
    От Saint във форум Отопление
    Отговори: 821
    Последно: 30-12-09, 00:43
  4. Газов котел - мнения и препоръки 2008г
    От karim във форум Отопление
    Отговори: 115
    Последно: 26-12-08, 01:34
  5. Газов котел - мнения и препоръки 2005-2007г
    От lsabg във форум Отопление
    Отговори: 151
    Последно: 16-12-07, 19:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе