Страница 4 от 54 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 806
Like Tree3Одобрявам

Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    118
    #46

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Няма проблем, но още съм на работа.
    След 20ч пак ще пиша

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #47

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Нека се опитам да предположа за какво става въпрос. За котела има изискване за минимален дебит през него. Този дебит е сметнат така, че да осигури охлаждане на топлообменника при максимална натоварване - максимална мощност и максимална температура. Понеже котелът ти е кондензен, той има възможност за намаляване на дебита при по-малка мощност и затова са дали тази диаграма - за да си видиш колко са оборотите на помпата при определена мощност.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    118
    #48

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    X: Максимална мощност накотела (kW);
    Y: Скорост на въртене на вентилатора (об/мин);

    Диаграмата е "Съотношение скорост на вентилатор/мощност на котела" .
    "Чрез параметъта Р17 (максимална скорост на вентилатора) позволява да се влияе върху максималната мощност на котела."
    Цитирам от ръководството на котела
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  5. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #49

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    А бе и на мене ми се видяха високи тези обороти на ПОМПАТА, а то ставало дума за вентилатор

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    13
    #50

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Здравейте на всички и за много години!
    Съвсем случайно попаднах на форума и след като прочетох доста мнения реших да се включа.
    Живея в Русе,монолитно жилище 95кв.м.(ново стройтелство),ПВЦ и изолация,но съм на 1-ви етаж над гаражи!
    Газовия котел е на Вайлант ТурбоМакс+(мисля че беше модела) 24KW,който захранва 90 ребра + 900В лира в банята.Живея тук от миналия декември и забелязвам,че изразходваното количество газ 12.2009-231 м3(161лв),12.2010-244м3(217лв).
    Поддържам температури:
    -6:45 - 8:00 и от 17:00 - 24:00 -22гр. на програматора (22,7 на термометър в стаята,където е програматора)
    -през останалото време поддържа 20,5гр ,което се равнява на 21,2гр.
    В момента разхода ми е около 11м3 на ден(външна температура около -2,-5)
    И понеже допреди това живеех на ТЕЦ и топлината беше постоянна,а тук е на вълни,искам да Ви попитам следното:
    1.Ако увелича температурите на 23гр. дневна и 21гр. нощна,ще имам ли голяма разлика във разхода и колко би била?
    2.Има ли начин да има постоянна топлина,всмисъл да не трябва да изтива съществено,после да става много топло и пак същия ред?

    Благодаря предварително и спорна година!

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    118
    #51

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    А бе и на мене ми се видяха високи тези обороти на ПОМПАТА, а то ставало дума за вентилатор
    Моя грешка, за което се извинявам!
    И все пак, минималната мощнот на котела при различно дТ и една и съща скорост на ВЕНТИЛАТОРА (1300об/мин) винаги ли ще е 6,3кВ?

    p.s. Дано този въпрос съм го задал като хората

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,572
    #52

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Цитат Първоначално публикувано от tokata
    Моя грешка, за което се извинявам!
    И все пак, минималната мощнот на котела при различно дТ и една и съща скорост на ВЕНТИЛАТОРА (1300об/мин) винаги ли ще е 6,3кВ?

    p.s. Дано този въпрос съм го задал като хората
    На практика така го дават, но на теория при по високи температури на водата отдадената мощност ще е пренебрежимо по-малка, за сметка на по високата температура на газовете през комина.
    Иначе правилно се усъмних, че това не са обороти на помпа.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    28
    #53

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Да, Lazar-е, май че си прав, не само че котела ми е прекалено мощен, но и ребрата на радиаторите са малко. Значи, още и още пари за преправяне на инсталацията. Грешката е в лошото проектиране на инсталацията, а уж се доверих на реномирана фирма. Във форума проблемите, които се споделят също основно са от лошо проектирани инсталации. Не можеш на довериш на никого, малко са компетентните хора. В тази връзка ми идва една идея, как да се избягва това. Разрешения от общините за изграждане на локални газови инсталации да се издават и газови котли за отопление да се продават само срещу сертификат, че мощността на котела е правилно оразмерена и съобразена за съответното жилище( и инсталация), за които е предназначен. Кой може да прави такива сертификати – например проектанта на инвестиционния проект. В момента проектантите не се интересуват от това какви и колко са радиаторите и от броя ребра, и не ги начертават в проекта, а биха могли да го правят и да оразмеряват инсталацията правилно. Или пък разрешения от общините да се дават и газови котли да се продават само на клиенти, преминали кратък курс по проектиране на газови отоплителни инсталации, за да си оразмерят правилно инсталацията, и да не допускат грешки, за които ще плащат скъпо и прескъпо след това. Поне да има по-малко други пострадали като мен. Това трябва да се регламентира нормативно, но българските чиновници едва ли ще си направят труда да си мръднат пръста и да направят каквото и да било. Смятам да подготвя едно писмо до представителството на Европейската комисия в София за проблема. От Евр.комисия ме задължават, по-скоро ме принуждават, да си сложа енергоспестяващи лампи, за да спестя ел.енергия 3-4 лева на месец, а това, че котелът ми прави преразход на енергия от 100 лв.на месец, и аз нямам вина за това – никой чиновник в България не го е грижа. (Всъщност не ми е съвсем ясно какво става с тази газ, която представлява преразхода – вероятно се изхвърля неизгоряла през комина на котела).Такъв преразход от 60-70 %, както е при мен, не може да остане незабелязан, и ще взема някакви мерки да подобря работата на котела, или да го сменя, ако мога. (При мен котела харчи 8 куб.м.газ на денонощие, което е много, и което е равно на около 90-110 квт.топлина, ако не греша(12-15 ктв.на куб.м.газ). А една стая отоплявам с един реотан 800 вата на ел.печка и поддържам в стаята 22 градуса при отрицателни температури отвън, което прави 800ватах24часа=19 квт, за три стаи = 57 квт, а котела консумира 90-110квт за трите стаи, т.е прави голям преразход на енергия)Сигурен съм, че голяма част от изградените в последните години от недостатъчно компетентни фирми(както в моя случай) локални газови инсталации по жилищата правят поне по 20-30% преразход, което е 30-50 лв.месечно, и хората изобщо не знаят за това, че биха могли да плащат по-ниски сметки(мислят, че сметките им са свързани единствено с високата цена на газта), или знаят, но отстраняването на проблема струва още и още пари(отново ремонти и къртене), и си карат така. Имам един съсед, на когото котела също като моя постоянно включва и изключва често, но той няма представа защо котела прави така, и не се опитва да разбере, казва, докато работя, докато мога, ще плащам сметките, допреди се топлех с дърва, но ми писна да нося и да цепя дърва, и да чистя печки, и затова минах на газ, сега ми е по-скъпо, но по-удобно.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,572
    #54

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Добре де, за времето което ти беше необходимо да изпишеш този ферман, можеше поне да се информираш каква е енергийната еквивалентност на 1 куб.м. природен газ, а не да жонглираш с измислени цифри .
    При изгарянето на 1 куб.м. природен газ се отделят 9,35KWh енергия, а ти усвояваш около 90% от нея или около 8,4kwh. При 8куб. на денонощие на месец ще изразходиш 2000kW, а на ток по 800W постоянно в стая около 1700kW и предвид факта че тези сметки са малко ала-бала разликата може и да се окаже никаква.
    Та изводите ти за 20-30% преразход са малко пресилени и реално няма откъде да дойдат.

  12. Junior Member
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    51
    #55

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Да не се разочарова velchev ама и да си оптимизира свъх котела от разхода му ще падне с 5% примерно с 20% нама да падне освен ако не вземе да намали температурата много. Тези ребра не са много малко за кубатурата на стаите му. Аз с 18 ребра в същата стая по размер /къща/ се топля с 40 градуса изходяща вода /от термопомпа/ и още не съм пускал котела за да я дигне. Не са ти виновни тез дет са я проектирали ами тез дет не са ти казали, че нама да ти е евтино или пък тез дет ти дават заплатата.

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    150
    #56

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Цитат Първоначално публикувано от deian_g
    Аз с 18 ребра в същата стая по размер /къща/ се топля с 40 градуса изходяща вода
    Имам три въпроса, ако е удобно:
    1/ Колко е температурата на входящата вода?
    2/ Каква е изолацията?
    3/ Къде е жилището?

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    51
    #57

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Цитат Първоначално публикувано от Николай Стефанов
    Имам три въпроса, ако е удобно:
    1/ Колко е температурата на входящата вода?
    2/ Каква е изолацията?
    3/ Къде е жилището?
    Изходящата вода в момента е около 40 връщащата се е 33 /около, малко се мени/ като беше застудяло дигнах малко на около 45-47 изхода /тои повече и не може чилъра и трябва да паля газта.
    Изолация имам, не е накаква супер /ако те интересува подробно мога да кажа/, къщата е нова, но е много голяма, а аз ползвам само един етаж та и загуби имам.
    Варна.
    Разковничето според мен е, че се отоплявам непрекъснато. Няма дневни и ношни режими, постоянно поддържам температурата на етажа.
    Може и да е малко по-висока температурата, термометъра да ме лъже малко. Като си държа ръката радиатора е доста топал но не пари.

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    188
    #58

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Резултати при стайна температура 21*- 18*

    Гр. Стара Загора ап.- 92 кв.м.4 членно сем.(готвене + г.вода)
    Денем - 6.30h – 22.00h – 21*
    Нощем - 22.00h – 6.30h – 18*


    Външна температура Куб.м.газ за 24 часа

    +8 / +12 6.0 куб.м.
    +6 / +10 6.5 куб.м.
    +4 / +8 7.5 куб.м.
    +2 / +6 8.0 куб.м.
    0 / +4 8.5 куб.м.
    -2 / +2 9.5 куб.м.
    -3 / +3 10.0 куб.м.
    -4 / +1 11.5 куб.м.
    -6 / +1 12.0 куб.м.
    -8 / 0 12.5 куб.м.

    + Монолит,ал.дограма,изолация,92бр.глидера’Елеганс’H500
    котел Vaillant - 24 kw. Модулиращ стаен термодатчик.

    - 1ет.външен,под,над и встрани не са обитавани апартаментите( не се отопляват) 3 стаи на север,1 на юг.И трите тераси на ап.са вкарани вътре, и площа е чиста от 92 кв.м.


    Мощността на котела – min 8.9 kw./max 14 kw.(намалена от 24 kw)

    Необходима мощност за ап.- 92 кв.м2.6м.=239 куб.м.х 60w = 14.3 kw
    239 куб.м.х 55w = 13.1 kw

    Инсталирана мощност92 бр.глид. х 142w (тем.на водата 78*) = 13.1 kw

    Измерванията са правени в продължение на 2 месеца,всеки ден без прекъсване и са относителни в зависимост от това,колко се е готвело и колко гореща вода е ползвана !
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1294930500[/time]_________________________________________________

    Беше напечатано на лист и като го прехвърлях се получи толкова разпиляно,за което се извинявам ! Важното в случая е да си помагаме и ''свиряваме часовниците".Газифициран съм вече шеста год.и имам доста наблюдения,които искам да споделя с вас.Неотдавна инж.Нейчев беше дал пример с пробитата консервена кутия,която човек се опитва да пълни с вода.Ето малко доказателства в негова защита.
    2005г - м.януари 400куб.м.газ( ал.дограма без изолация,термодатчика на положение on/of,70 бр.глидера)
    2008г.- м.януари 350куб.м.газ( с външна и вътрешна изолация,on/of ,70 бр.глидера )
    2011г.- м.януари 300куб.м.газ нищо,че месеца не е свършил,това показват данните до днес(изолация,тетмодатчика на положение ''модулация'',добавени +22бр.глидера=общо 92бр.за 92кв.м.ап.)
    Миналата год.започнах да чета форума и от там ми дойде идеята да увелича мощността на радиаторите.
    В началото на зимата направих промените в инсталацията,инж.Нейчев настрои котела и сега само засичам кубиците газ.Изводът какъв е ?
    1 - изолирайте добре апартамента !
    2 - специалист в своята област да ви направи настройките !
    3 - чак тогава започвайте да мерите и смятате !
    4 - че газта е скъпа - да скъпа е !!!
    Успех на всички и дано съм бил полезен на някой !
    Прикачени файлове Прикачени файлове

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    150
    #59

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Цитат Първоначално публикувано от deian_g
    Изходящата вода в момента е около 40 връщащата се е 33 /около, малко се мени/ като беше застудяло дигнах малко на около 45-47 изхода /тои повече и не може чилъра и трябва да паля газта.
    Изолация имам, не е накаква супер /ако те интересува подробно мога да кажа/, къщата е нова, но е много голяма, а аз ползвам само един етаж та и загуби имам.
    Варна.
    Разковничето според мен е, че се отоплявам непрекъснато. Няма дневни и ношни режими, постоянно поддържам температурата на етажа.
    Може и да е малко по-висока температурата, термометъра да ме лъже малко. Като си държа ръката радиатора е доста топал но не пари.
    Благодаря за отговора.Учудих се малко за температурата и затова предположих наличието на изолация.

    Няколко думи и от мен за конкретни разходи.
    До този момент температурата на изходящата от котела вода е 48гр.Котел Де Дитрих Сити конденз 2.24.
    Апартамент, втори етаж, отплява се от долу и горе.Разположение:
    юг - спалня - около 12 кв.м. - 18 глидера Н600, без изолация
    юг- спалня около 12 кв.м. - 18 глидера Н600, без изолация
    юг/изток - хол около 20кв.м - 23 глидера Н600, без изолация
    изток/север - всекидневна около 16кв.м. - 25 глидера Н600, затворена от северната страна с тераса и малка изолация
    север - кухня около 8кв.м. - 10 глидера Н600, но са изключени, за сега не са необходими, и тя затворена с терасата
    вход-коридор - около 8кв.м., 10 глидера Н900
    още един коридор и перално помещение - неотопляеми, около 5 кв.м.
    баня - около 3кв.м.лира, около 1.4кW , не помня точно
    тоалетна- лира, около 0.7кW, не помня точно.

    Дограма ПВЦ, някаква...
    Обща отопляема площ около 95кв.м.

    Показания на разходомера:
    30.09.2010 - 3613
    31.12.2010г. -4252

    Разлика - 639 куб.м. газ, средно по около 7куб.м. газ на денонощие.

    Разчета на радиаторите е мое дело, малко от опит, малко на приципа на Мечо Пух.Поддържана температура - 20гр., проветрява се доста.

    Котела не е настройван от специалист.Има тука един глобен , та като дойде да си плати глобата ще го погледне между другото и ще каже как е.Според мен не е зле.

    За последно ще кажа, че това отопление не е от най-евтините, но комфорта е незаменим.

  18. Novice
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3
    #60

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Здравейте! За първи път влизам във форума и се надявам някой да ми помогне при решаването на моите неволи. Потребител съм на Софиягаз от септември, но започнах да следя форумите за отопление след декемврийската сметка. Направо на въпроса. Ползвам котел "МораТоп - Сириус" 25КК, настроено на 40% от мощността и 70 градуса на водата. По книга минималната потребляема мощност е 7.1 kW. Отоплявам 155 кубически метра /около 7.8 - 8.5 kW/ с ПВЦ дограма и външно саниране на северните стени. Апартамента е на първия етаж, а над мен не се отоплява. Глидерите на радиаторите при 60 градуса на водата трябва да отдават около 7.5 kW. Имам стаен програматор който съм настроил на 18.5 градуса през нощта и 19.5 градуса през деня и всички вътрешни врати са отворени /като в пещера сме/. Проблемите са няколко: - Температурата в стаите не може да се вдигне над 21 градуса или ако това стане, то котлето трябва да работи непрекъснато - на какво може да се дължи това, недостатъчно радиатори, лоши настройки на котела или нещо друго?; - При преминаване от нощен на дневен режим разликата от 1 градус се постига след почти час работа с неколкократни по две-три минутни прекъсвания - това нормално ли е?; - Дали поставянето на още един радиатор от 1400-1600 W ще разреши част от проблемите ми? Надявам се накой да ми даде съвет, защото жената започна да следи оръжейните форуми и търси адреса на майстора, който ми препоръча котлето, а моя адрес го знае.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 54 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Газов котел - мнения и препоръки 2012
    От eng.Neychev във форум Отопление
    Отговори: 849
    Последно: 01-01-13, 07:39
  2. Газов котел - мнения и препоръки 2010г
    От eng.Neychev във форум Отопление
    Отговори: 957
    Последно: 31-12-10, 11:56
  3. Газов котел - мнения и препоръки 2009г
    От Saint във форум Отопление
    Отговори: 821
    Последно: 29-12-09, 23:43
  4. Газов котел - мнения и препоръки 2008г
    От karim във форум Отопление
    Отговори: 115
    Последно: 26-12-08, 00:34
  5. Газов котел - мнения и препоръки 2005-2007г
    От lsabg във форум Отопление
    Отговори: 151
    Последно: 16-12-07, 18:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе