Страница 44 от 54 ПърваПърва ... 344243444546 ... ПоследноПоследно
Резултати от 646 до 660 от общо 806

Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    130
    #646

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    В момента цената на газ за битови потребители е 0,94466лв за 1 куб.м. с ДДС. Това е без коефициенти и без снабдяване, което е 2,70лв без ДДС. Това е по данни на Овергаз-Север.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1322925056[/time]_________________________________________________

    Или с други думи за сметка 228,31лв с ДДС това са около 229 куб.м. газ или средно по около 7,6 куб.м. на денонощие. Това е при коефициент 1,04 - мисля, че толкова е през зимата.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    100
    #647

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Цитат Първоначално публикувано от eng.Simeonov
    Magnolia, в книжката за Amico, която си получила от zh има ли описани сервизните режими за настройване на котела? Ако да би ли ми я пратила, защото в моята нищо не пише по въпроса.
    eng.Simeonov, извинявам се, че чак сега отговарям. Не, в кинжката на термостата ги няма.

    Намерих с търсачка сервизната книжка на котлето, където са описани, но е на английски (не знам защо не е качена на български). Виж ТУК на стр. 22 т. 3.8. - описано е как се влиза в програмното меню, в съответната настройка. В таблицата на следващата страница (долната) са дадени границите на параметрите и заводските настройки.



    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1322985018[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от Vitodens 100
    Само да вметна, че още с поставянето на поста съм дал мощностите на панелните ми радиатори
    Ами въпрос на време е да се сметнат. Ето тук са формулите за привеждане, при това много разбираемо обяснени: http://www.klimatik.org/articles.php?article_id=131. Аз си направих сметките по тях, не съм чакала някой тук да ми ги смята. Можеш да видиш малко по-назад - пейстнала съм табличка с преизчислени мощности за всяка стая по отделно при различни dT. Така можеш да провериш при каква Т на водата системата ти ще е в състояние да отдава цялата произведена мощност.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    130
    #648

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Magnolia, благодаря! Ще ми свърши работа и на английски - не е проблем.

  5. Novice
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    6
    #649

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Добре, няма да повтарям, че съм с панелни, не с алуминиеви радиатори.
    Както и да е, системата вече работи. Първите два дни бях с консумация 8 кубика, третия 6 от два дни съм с консумация 4,5 кубика. Така, че няма какво повече да задавам въпроси, другото си го натройх сам така, че ще си плащам грешките или ще печеля от правилните настройки, но за 5 дни 31 кубика е приемливо.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    100
    #650

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Цитат Първоначално публикувано от Vitodens 100
    Първите два дни бях с консумация 8 кубика, третия 6 от два дни съм с консумация 4,5 кубика. Така, че няма какво повече да задавам въпроси, другото си го натройх сам така, че ще си плащам грешките или ще печеля от правилните настройки, но за 5 дни 31 кубика е приемливо.
    Справил си се чудесно, поздравления!
    Може ли да споделиш как постигна консумацията от 4,5 м.куб, при каква темература на водата и с какви други настройки?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    130
    #651

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Абе, колеги! Навън тези дни е почти 20°. Какъв разход мерите? Чакайте да дойде зимата и тогава мерете. При такива външни температури моят разход е падал и под 2 куб.м., но това нищо не означава. Миналият ноември съм имал 74 куб.м. газ, а този 204 куб.м. при едни и същи настройки на цялата система. Как си го обяснявате? Просто миналият ноември беше с много по-високи средноденонощни температури от тази година.

  8.  
     
  9. zh
    zh е офлайн
    Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    221
    #652

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Да, така е. И аз миналия ноември съм имал 41 м3, а този 190 м3.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    10
    #653

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Здравейте, нов участник съм, опитвам се да се ориентирам,но май няма да стане...Много моля за помощ,защото от Топлик нещо нямат интерес да дойдат на място и аз експериментирам смело и ще се докарам до 400-500 лв.сметка този месец,както е тръгнало. Положението е същото както пишат много хора-нови абонати-пълно объркване! След поздравителната сметка 280 лв за ноември(я съм го пуснала 20 нощи само,я не)вече снова м/у лаптопа да чета и да разбера нещо,котлето,което включва и изключва като лудо,и таблото в коридора,да гледам какво пише.И записвам експериментите.До дата 6.12 си направих 98куб.м. и вече не е смешно...Холът е изцяло юг,с 10см изолация,обаче и с 2 големи френски прозореца(хубав стъклопакет)-50кв-има 3 бр.по 5 глидера радиатори с H1840; 2 бани с лири(не знам да ги пускам ли ,да ги спра ли-топло е и при спрени лири);3 спални с по 5 ребра-1840см високи(двете са на север,една на запад). Има подова изолация,мн усилена изолация на тавана. Над всичко това царува едно котле EVE 05-24кв. Ако на някой му се занимава да помогне с съвет-то че ще се плаща,но поне да не се разорим..Въпросът ми е-как да ползвам цялата тази система икономично,( 2-ма човека сме,и често и ни няма денем),нощем в спалните си е студенко,а хола си седи някак си по-уютно топъл.Последното регулиране ми е-спрени лири,всички радиатори на 3,котле-на мин-денем е добре при днешните високи Т,но за нощта в спалните е студено.Като елиминирам радиаторите в хола на 2-и почва едно включване и изключване-май на 2 мин. За днес правя направо подвизи-около 0.8 к.м.за час дневно,нощта не знам.Ако може някой да помогне със съвет .
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1323195227[/time]_________________________________________________

    P.S.
    Като чета въпросите на другите участници в форума,виждам че дори и не задавам правилно и обстойно въпроса си, но все пак да добавя че от Топлик ме посъветваха (по телефона) да отворя всичко на 5 и котлето-на 60 градуса. За Т на топлата вода-нямало значение. Направих го за малко повече от 24 4аса,но реших да отида на настройката за която писах горе,защото консумацията беше 24куб,м.за 24 часа...Питах ги за управляващо устройство-нямало да помогне.?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    100
    #654

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Какви мощности дава производителя на радиаторите за 1 глидер с Н 1840?
    Доста е бегла информацията, която си написала, дай квадратури на цялото жилище и на всяко помещение по отделно, също и мощности на отоплителните тела във всяко едно от тях. Изложението има значение за топлозагубите, но също и дали е вътрешно, ако има прозорци - каква част от стените заема. Ако може и линк към тази марка котел, аз го срещам за пръв път.

    На първо време отвори всички термоглави на 5, така котлето ще се включва по-рядко и ще отдава възможно най-много топлина за възможностите, които има системата до момента. Затваряйки ги нищо не пестиш, дори напротив - караш котела да се включва и изключва по-често, отколкото би го правил. Така хем разходът ще ти е по-голям, хем ще стоите на студено.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    15
    #655

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Vitodens какви са потребностите на газ за последните дни и какви са настройките на котела. Сигурно ти си ги правил допълнително.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    10
    #656

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Веднага проверих -мощността е около 560 в. на глидер,в хола има 3радиатора *5 *560=8400-50кв.м,на 2/3 от цялата южна стена са лепнати 2 френски розореца,но стъклопакета е сигурно хубав,защото близо до тях не се усеща студ.Има и 1 външна стена още,изолация 10 см;другите стени са вътрешни,но като помисля сега-там няма кой да топли,защото комшийте масово практикуват-денем спира6,нощем пускаш.после следват 3 спални с по 5 глидера всяка,13-14 кв.м.,баните са си с лири,не знам да ги пускам ли,до сега ги бях пуснала,сега съм ги спряла.коридорът е дълъг,но навсякаде е павена подова изолация и пода излъчва малко топлина,където минават тръбите,усеша се. Тази нощ от експеримента от 22.30 часа до 10.30 тази сутрин,имам 8куб.м,като честно ви казвам сега го спрях защото по 15-16 куб.м на ден не мога да си позволя.Бях сложила котлето на мин и всички радиатори на 3,пуснати лири.Това ми е най-доброто постийение,след като еспериментирах и с пуснато вс.на 5,Т на вода на 60градуса и какво ли не,стигнах до извода че искам ли да е топло,триабва да се съглася с сметка около 500-600 лв.Абсурд.А линк за котлето ето: http://toplotrade.com/admin/upload/d..._UCHEBNIK.pdf. За днес от Топлик са ми обещали да минат,но казаха че не можело настройки на котлето,ниамало смисъл от управляващо външно устройство,само ми казват същото -да отворя на 5 и след време щяло да се намали потреблението. Целта ми е поне да не мина 300 лв.,но май няма да стане. Много благодаря.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1323249257[/time]_________________________________________________

    Правя поправка за мощността на глидерите- 422 в. са: http://www.residental.thermodesignto...egory-102.html Зна4и горните ми сметки не са много-много верни.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    100
    #657

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Здравей Mona_11,

    Сметките излизат следните:
    хол - 15 х 422 = 6300 W
    спални 3 бр. х 5 х 422 = 6330 W
    -------------------------------
    Общо 12 630 W при dT 60*.

    Това ти е общата мощност на отоплителните тела, но при dT 60*C /температура на водата вх. 90/изх.70 и стайна Т 20*С/. Ако водата на изхода е 60 гр, мощността на всички радиатори е под 5 000 W. Твоя котел обаче е с мин. мощност 10,7 kW, така че произвежданата от него енергия при тази Т от 60* няма как да се отдаде в помещенията. Затваряйки термоглавите, ти още повече намаляваш топлоотдаването, респ. плащаш за газ, който не е оползотворен.

    Ако искаш да намалиш разходите трябва да отвориш всички глави на 5 и да не ограничаваш котлето по темература, за да може да отдава цялата произведена от него енергия. Икономията ще дойде като си купиш термостат, който да изключва котлето при достигането на нужната стайна темература.

    По-големи икономии ще имаш, ако сложиш още ребра в системата. Хубаво е да ги изчисли специалист, който да предвиди нуждите и топлозагубите във всяко помещение, така че да се затопля еднакво във всички стаи. В спалните ребрата са ти малко - 2 KW са, но при dT 60*C /при изходяща вода 60* стават малко над 800 W/ - с това няма как да ги стоплиш.

    Добавяне на ребра в системата и модулиращ стаен термостат ще доведат до осезателни икономии. Пиша го от личен опит.





    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1323251940[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от eng.Simeonov
    Magnolia, благодаря! Ще ми свърши работа и на английски - не е проблем.
    Може ли сега и аз да попитам нещо, eng.Simeonov, тъй като ползваме една и съща марка котли.
    Помолих и ми намалиха макс. мощност на котлето, но сега като разсъждавам може би това е добре да се направи в случаите, когато мощностите в системата са по-малко от минималната му мощност, за да се избегне често включване и изключване. При мен случая не е такъв, котела е 3 - 24 (12 в момента) KW, а системата увеличихме до 11,4 KW. Вчера ми монтираха и модулиращ термостат и вече съм доволна от постигнатите резултати. Котлето си модулира по стайна температура и като наближи зададената стойност, го засякох, че подгрява вода дори на около 35 -30*С и чак като падне до 29* - изключва. Помпата продължава да върти през цялото време до следващото включване, не знам дали това е нормално /вчера вечерта спря чак когато влезе в икономичен режим/. Така ли е при теб?

    Та се замислих, че ако Pmax е 24 KW, времето, за което се достига зададената Т на водата ще е много по-кратко и при макс. КПД на котела. В момента съм я ограничила на 55*, но достигането и може да става доста по-бързо и евентуално по-ефективно. Искам да опитам какъв ще е ефекта, ако върна тази настройка на котела, но от сервизната книжка не ми стана много ясно как да променя тази настройка. Ще помоля за малко разяснения, ако знаеш как става. В табличката е даден показателя - G20, дали от него може да се промени тази настройка и като се влезе в подменюто S3 как се процедира - директно ли се задава стойноста или..? Не запомних сервизния техник как го направи, но помня, че след това измери налягането и ми показа в сервизната книжка, че то отговаря на съответната мощност.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    10
    #658

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Magnolia, благодаря, само какво значи-да не ограничаваш котлето по температура-да го оставя на макс. ли? Аз това го пробвах,много топло стана,но 1 к.м на час харчи.За другите неща разбрах,сега поне да настоявам АКО дойдат от Топлик за модулиращ стаен термостат,който те нещо отричат че ще дадяло икономии. За допълнителен монтаж ще се поинтересувам.
    А ако не успея този месец,ще сложа климатици,въпреки че и аз с хората газифицирана...ама на.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    100
    #659

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    След като става топло, трябва и да изключва този котел. Това е работа на термостата, в случай че радиаторите не могат да отдават произведената енергия при по-ниска температура на водата. Икономиите ще идват от почивката на котлето, след като е достигната нужната стайна темература - ще се редуват работа и почивка в рамките на няколко десети от градуса (около зададената стайна темература).

    Намаляването на температурата на водата (при тези радиатори, които имаш) води до преразход, а не до икономия.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    10
    #660

    Re:Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г

    Даа, долу-горе ми стана ясно че това си е тънка работа да се направи една система с газов котел икономична и ефективна,а тук просто са накачили по стените тези радиатори и са бухнали и 1 бр газов котел... Ще пиша нещо ,ако имам посещение от Топлик.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 44 от 54 ПърваПърва ... 344243444546 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Газов котел - мнения и препоръки 2012
    От eng.Neychev във форум Отопление
    Отговори: 849
    Последно: 01-01-13, 08:39
  2. Газов котел - мнения и препоръки 2010г
    От eng.Neychev във форум Отопление
    Отговори: 957
    Последно: 31-12-10, 12:56
  3. Газов котел - мнения и препоръки 2009г
    От Saint във форум Отопление
    Отговори: 821
    Последно: 30-12-09, 00:43
  4. Газов котел - мнения и препоръки 2008г
    От karim във форум Отопление
    Отговори: 115
    Последно: 26-12-08, 01:34
  5. Газов котел - мнения и препоръки 2005-2007г
    От lsabg във форум Отопление
    Отговори: 151
    Последно: 16-12-07, 19:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе