Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 89
Like Tree3Одобрявам

Газов котел Bosch Gaz 7000W - Настройки

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    93
    #16

    Re:Газов котел Bosch Gaz 7000W - Настройки

    Вече 10 дена котлето си работи чудесно...отоплявам голям апартамент-130м2. Т в различните стаи варира от 18,19 до 23,24 С. Никой не ме топли нито от долу нито над мен(тавани).Изолация имам някаква-гипс картон с мин. вата на външните стени и една две стени с външна изолация..абе студен апартамент.Работи 24 часа(на различни Т-и), понеже винаги има хора. Разхода ми за тези дни е средно 7-7,5м3. Не знам дали е добре или не, но като пари ме устройва.
    Лазаре, помпата ми работи на средно положение(2).Дали да не я покача на 3?

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #17

    Re:Газов котел Bosch Gaz 7000W - Настройки

    Мисля, че ти е нормален разхода за голям и студен апартамент. Помпата я дръж на втора скорост заради БГВ, иначе за отопление и на първа ще се справя. Този, който аз пуснах преди седмица дава разход 5-6 куб.м. за 80м2 топъл изолиран апартамент, но работи обикновено само вечер след 16ч и поддържа 24*С до 22ч. Сутрин температурата падала до 18-19*С. Собствениците са работещи пенсионери на различен график и програмите мноо не ги устройват, пък и нямат желание да изучават рабората с регулатора FR 100 - искаха да ми го връщат и бях готов да си го взема, защото не бях попълнил гаранционата карта. Обясних им още веднъж за какво служи и как точно работи (модулира) - сетиха се, че наистина са забелязали модулацията по звука и по температурата и си о оставиха, но го карат на ръчен режим - когато искат топло - задават стайна температура 24*С, коато не искат - задават ръчно 17 и така той пак си работи като модулираш термостат, но не ползват програматора

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    93
    #18

    Re:Газов котел Bosch Gaz 7000W - Настройки

    Направих експеримент миналите 24 часа:Върнах водата на 5 и разхода ми е точно 8м3.Апартамента е голям(125м2), с изолация, но много студен. Котлето започна да изключва по Т на водата. Трудно достига зададената Т в стаята. Иначе съм с FR 100, като съм му програмирал и 6-те възможни часови зони...комфорта намаля..Т в най-студената стая не пада под 17*С(през нощта), но и нямам над 23*С през най-топлата част на деня..

  5. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #19

    Re:Газов котел Bosch Gaz 7000W - Настройки

    Радвам се, че си усетил разликата. Затова при наличието на стаен термостат, особено пък ако е модулиращ потенциометъра за температурата на водата се дава на макс, термостатът си знае работата. Ако имаш повече радиатори ще можеш да работиш и на по-ниска температура на водата, но при сегашното положение явно това е равновесната температура (75*С)

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    93
    #20

    Re:Газов котел Bosch Gaz 7000W - Настройки

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    Радвам се, че си усетил разликата. Затова при наличието на стаен термостат, особено пък ако е модулиращ потенциометъра за температурата на водата се дава на макс, термостатът си знае работата. Ако имаш повече радиатори ще можеш да работиш и на по-ниска температура на водата, но при сегашното положение явно това е равновесната температура (75*С)
    Ами аз явно имам повече радиатори, защото мнооого рядко съм виждал котела да работи на 74-75*С..обикновенно е около 65*С, което много ме радва.Разхода също и не съм сигурен дали е възможно да сваля кой знае колко надолу от него.Имам газ от около 20 дена и не знам как ще бъде при по-студена зима, но за сега съм доволен. С тези пари които топля целият апартамент, преди отоплявах само 3 стаи и беше кучи студ в другите...

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    93
    #21

    Re:Газов котел Bosch Gaz 7000W - Настройки

    Колеги, в целият форум само аз ли съм с такъв котел, че никой нищо не сподели....????

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #22

    Re:Газов котел Bosch Gaz 7000W - Настройки

    Не забравяй, че моделът се предлага от април 2011 и това му е първи отоплителен сезон

  10. Novice
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    3
    #23

    Re:Газов котел Bosch Gaz 7000W - Настройки

    Здравейте, след голямо лутане аз също се спрях на BOSH 7000. Отоплявам около 60 квадрата жилище (ново строителство с изолация) и използвам топла вода. Сметката ми от 15.11.2011 до 30.12.2011 е 314лв (314 куб/м). От 30.12.2011 до 20.01.2012 разхода е 212 куб/м. Апартамента се състои от 3 малки стаи, като във всяка има по един радиатор и баня с една лира. Терморегулатора е в най-малката и там няма термоглава на радиатора. В останалите стаи термоглавите са отворени до край. Регулатора за температурата на водата за отопление е на 4,5 а за топла вода на 45 градуса. Задал съм температурни нива 6:00 до 0:30 - 22 гр. и от 0:30 до 6:00 - 19 гр.
    Доволен съм от отоплението температурата е постоянна, но мисля че разхода е висок дори и за студения Януари. Лазаре, според теб възможно ли е да се оптимизират настройките.
    Моля останалите които ползват такъв котел да споделят мнението си за комфорта на битовата гореща вода. Дебита е много добър, но температурата на водата на моменти варира топло-студено.

  11. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #24

    Re:Газов котел Bosch Gaz 7000W - Настройки

    Множко ти е разхода и мисля, че може да се намали, като се оптимизира - не знам как си с топлозагубите де. Потенциометъра за отопление (на сами я котел) го дай на 80*С (точно преди щракване, като щракне е 88*С). Регулатор ти какъв е - ако е FR100, какъвто е за препоръчване, той см си избира работната температура в зависимост от стайната температура и радиаторната мощност. Колко ти е радиаторната мощност(опиши ги) - питам защото при тази общо взето малка отопляема площ - дано проектантът да се е сетил да завиши малко радиаторите, за да отговарят на котела. Температурните колебания при БГВ би трябвало да са само при малък дебит - това е защото котелът прегрява и изключва - все пак минималната мощност е 6кВт и струйка като ракия не може да го охлади.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    93
    #25

    Re:Газов котел Bosch Gaz 7000W - Настройки

    Цитат Първоначално публикувано от fishmen
    Здравейте, след голямо лутане аз също се спрях на BOSH 7000. Отоплявам около 60 квадрата жилище (ново строителство с изолация) и използвам топла вода. Сметката ми от 15.11.2011 до 30.12.2011 е 314лв (314 куб/м). От 30.12.2011 до 20.01.2012 разхода е 212 куб/м. Апартамента се състои от 3 малки стаи, като във всяка има по един радиатор и баня с една лира. Терморегулатора е в най-малката и там няма термоглава на радиатора. В останалите стаи термоглавите са отворени до край. Регулатора за температурата на водата за отопление е на 4,5 а за топла вода на 45 градуса. Задал съм температурни нива 6:00 до 0:30 - 22 гр. и от 0:30 до 6:00 - 19 гр.
    Доволен съм от отоплението температурата е постоянна, но мисля че разхода е висок дори и за студения Януари. Лазаре, според теб възможно ли е да се оптимизират настройките.
    Моля останалите които ползват такъв котел да споделят мнението си за комфорта на битовата гореща вода. Дебита е много добър, но температурата на водата на моменти варира топло-студено.
    Смятам, че е голям разхода. Аз отоплявам 2 пъти по-голям апартамент и разхода ми от 10.12 до днес е точно 365м2.
    Аз съм с FR100 и съм му задал 6 времеви зони, отделно за събота и неделя.Най-високата ми задавана Т е 20С, но това е в най-студената стая.Приятно е в целият апартамент, но не сме с къси ръкави..
    От друга страна апартамента е ужасно студен, последен етаж и никой под мен..намали ли макс. Т на котлето от менюто? Иначе с водата за къпане нямам никакви грижи. Тръгва понякога студена защото държиш на минимум крана на топлата вода...

  13. Novice
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    3
    #26

    Re:Газов котел Bosch Gaz 7000W - Настройки

    Програматора е FR 100. В стаята в която е монтиран има алуминиев радиатор с 10 глидера. В хола има радиатор с 18 глидера но са наполовина височината на нормалните (по 40 см са). Последният е с 15 глидера. Накратко това е описанието на радиаторите.

    За съжаление радиаторите бяха монтирани от строителя и според мен не са сметнати правилно, камо ли преоразмерени. Затова като избирах котле взех с най-малката долна граница. Температурата измерена в стаите е както писах по-рано 22 градуса от 6 сутринта до 0:30 през ноща. Предполагам и това се отразява на разхода. Комфорта си има цена. Засега завиших температурата на водата от котела. За увеличаване на мощноста на радиаторите (броя на глидерите) ще мисля лятото.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #27

    Re:Газов котел Bosch Gaz 7000W - Настройки

    Наистина аз бих сложил повече радиатори за по-спокойна работа на котела, но по груби сметки при 80*С твоите долу-горе покриват минималната мощност на котела. Отделно тръбите също ще отдадат някой киловат, но може и да са в изолация в замазката. Така че регулаторът би могъл да избере някакъв благоприятен режим на работа, който разбира се ще е някъде към 75-80*С, така че да работи котелът спокойно и да не изключва от прегряване, а само по стайна температура. Ако имаш време - може да го наблюдаваш и да кажеш.

  16. Novice
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    3
    #28

    Re:Газов котел Bosch Gaz 7000W - Настройки

    След като увеличих до край потенциометъра на температурата на водата, разхода намаля с малко под 1 кубик на денонощие. Не мога много да следя работата на котела защото е в гаража ми под апартамента. Не знам как да намаля (огранича) мощността на котела. Знам, че е от менюто на самия котел, но в документацията към него не намерих този вид настройки.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    93
    #29

    Re:Газов котел Bosch Gaz 7000W - Настройки

    Цитат Първоначално публикувано от fishmen
    След като увеличих до край потенциометъра на температурата на водата, разхода намаля с малко под 1 кубик на денонощие. Не мога много да следя работата на котела защото е в гаража ми под апартамента. Не знам как да намаля (огранича) мощността на котела. Знам, че е от менюто на самия котел, но в документацията към него не намерих този вид настройки.
    За да го настроиш на определена мощност ти трябва уред с който да измериш налягането на дюзите.т.е на всяко налягане отговаря стойност, която се взима от този уред.например 99 отговаря на 21кW., т.е. макс. мощност. По добре не го пипай за сега.Аз от вчера съм вдигнал моята на макс, за да видя дали ще има разлика.Ще пиша за резултатите...

  18. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    93
    #30

    Re:Газов котел Bosch Gaz 7000W - Настройки

    Лазаре, от пускането до сега, а това е вече почти 2 месеца котела ми винаги е работил на 2 скорост. Налягането варираше от 1.5 до 2.Като играеше в зависимост от Т. Днес реших да дам помпата на макс.(3) и налягането се закова на 1.5!!!Не мърда изобщо. Може би падна и малко Т в системата..
    Въпроса ми е как може да се тълкува това и дали да я оставя така.
    Разхода ми за последните 24 часа е 18м3, като имам 51 радиатора H600 , 13 H500 и един 1kW ламаринен.
    Освен това котела работи почти без прекъсване..той и преди не спираше често, н о сега не мога да го видя спрял, макар че е достигната Т зададена от FR100...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. UPS за газов котел
    От taralion във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 06-06-16, 21:09
  2. Мнения за разход на Bosch gaz 7000w
    От rusco във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 12-01-15, 11:23
  3. Проблеми с газов котел ДЕУ
    От rigre във форум Отопление
    Отговори: 12
    Последно: 28-11-14, 07:08
  4. Газов или електрически котел?
    От Vassilev във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 14-12-11, 19:03
  5. Газов котел с буферен съд
    От ivelin19 във форум Отопление
    Отговори: 8
    Последно: 11-11-11, 04:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе