Страница 42 от 57 ПърваПърва ... 32404142434452 ... ПоследноПоследно
Резултати от 616 до 630 от общо 850

Газов котел - мнения и препоръки 2012

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,563
    #616

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Можеш от сервизното да я намалиш до минималната мощност на котела зададена от настройките на газовия клапан.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    24
    #617

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Благодаря,espace.
    Значи като дойде техника за профилактиката ще го карам да регулира налягането...дано да си носи манометъра

  4. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #618

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2012

    А бе той сигурно ще си го носи, ама би трябвало тази работа да е свършена при пуска и сега едва ли може още да се намали

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    224
    #619

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Цитат Първоначално публикувано от georgi_bg1 Виж публикацията
    Изписва 8 за около 3 секунди и след това 7 за около 20 секунди. Сега пак чета книжката на котела, има параметър P22- постциркулация на помпата, сложено е на 2. При теб колко е?
    "8"-означава режим на изчакване, когато t1 действително > t1 зададено."7"- е работа на помпата след изгасване на горелката при р-м БГВ.Мисля че котела ти се включва в р-м БГВ за много кратко време, но преди 8 и 7 трябва да се появи 2 и 4 .Р 22 не го променяй- означава 2 минути работа на помпата след изгасване на горелката.
    Монтирането на възвратен клапан на вход студена вода за БГВ на котела мисля че ще реши проблема.

    Лазаре, този линк не се отваря
    http://javascript<b></b%3E:%20table_on(%27table1%27,%27list_box%27)

    имаш ли нещо друго
    Този пост е редактиран от gog067; 15-10-12 в 00:05.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    24
    #620

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    А бе той сигурно ще си го носи, ама би трябвало тази работа да е свършена при пуска и сега едва ли може още да се намали
    Здравей, Lazar,
    А чрез газовия клапан не може ли да регулира мин. и макс налягане на газа?
    Извинявай, ако пиша глупости - не разбирам особено от това, просто искам горе-долу да се ориентирам, за да знам какво да кажа на техника като дойде.

  7. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #621

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Точно това ти казвам - тези неща би трябвало да ги е направил при пуска на котела

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    24
    #622

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Точно това ти казвам - тези неща би трябвало да ги е направил при пуска на котела
    Здравейte, Lazar, espace,
    Днес мина техника и освен профилактиката, направи настройки и на газовия клапан (минималната и максималната мощност ги направихме, както е по техническата спецификация на котлето. Каза, че ако ограничи максималната мощност от клапана това ще окаже влияние и в режим "санитарна вода".
    Затова от сервизното меню ограничихме мощността в режим отопление, като максималната я направихме около 10 кв., т.е. малко над минималната, която е 9 кВ. През цялото време замерваше с диференциален манометър и се виждаше как се променя налягането на газта в дюзите.
    Какъв ще е ефекта...ще видим зимата ))


    Благодаря за помощта.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,563
    #623

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Правилно ти е обяснил нещата техника. Иначе не очаквай чудеса при разхода. При тези ниски мощностни режими котела работи с по лошо КПД.

  11. Novice
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    3
    #624

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Здравей Lazar,

    Веднъж вече съм се възползвал от твоите съвети (в друг форум) и след няколко коментара с теб съм собственик на Bosh Gaz 7000 (не кондензен 6,3-21кв. по спомени). Купих го миналата зима, лятото се нанесох в жилището и дойде момента освен за БГВ да го ползвам и за отопление. Та въпроса ми е кой е най-добрия вариант за стаен регулатор, естествено целта е максимална икономия на газ?
    И още един аналогичен въпрос - в друго жилище ползвам Аристон Уно (ако не се лъжа, мисля, че това беше модела), модела е стар, самия котел е на 6-7 години - какъв стаен термостат ще ми препоръчаш за него? Желателно е да е безжичен, като целта отново е максимално добро управление, програматор за седмицата - всичко това в интерес на икономията на газ.

    ---------------------------------------------------------------------

    Такааа, четох доста из форума и стигнах до извода, че отговора на първия ми въпрос за Боша-а е терморегулатор FR100, ако все пак има по-добър вариант, моля да го споделите! От тук, обаче, изниква допълнителен въпрос дали е нужно да викам техника за допълнителни настройки на котела за адаптация в режим на работа с термостата? Разбира се, ако не е нужно да идва да монтира самия термостат(не знам колко сложно е това). Лятото, когато пускаха котела, казаха, че са направили оптимални настройки за работа без термостат.
    Този пост е редактиран от Smart_m; 24-10-12 в 17:50.

  12. Novice
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    2
    #625

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Здравейте,може ли някой да даде ''рецепта'' за правилно обезвъздушаване на радиаторите,например от кой радиатор се започва,колко градуса трябва да е температурата в радиаторите,трябва ли да бъде спряна помпата т.е.котела и т.н.Благодаря предварително.

  13. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    Този пост е редактиран от Lazar; 20-10-12 в 09:36.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    302
    #627

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Загряваш отоплителната инсталация на 60-65 градуса, изключваш електрически котела и започваш от най-далечния.

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    188
    #628

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Здравейте,идва зима и форума ще се събуди !!! Като за начало искам да попитам потребителите,а и Лазар: Колко често правите профилактика на котелите си ?!? По принцип се прави всяка година.Спазвате ли този срок,или през 2-3 години,все пак струва 50 лв.? Ако не се прави редовно,какво става и отразява ли се на разхода на мес.сметка ???

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    24
    #629

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Здравей, МИК66,
    Досега съм паравил 3 профилактики за 3 години. Първите две бяха за безплатни и трябваше да ги направя, за да е валидна гаранцията на котлето.
    Третата я направих преди две седмици 50-60 лева беше и ми удължиха гаранцията с 6 месеца. Догодина...ще видим. Едва ли се отразява съществено на сметката, но пък може да се установят аварии, което е много важно освен за теб и семейството ти, така и за съседите ))

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    56
    #630

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Здравейте,
    имам котел Вайлант акваплюс 282-7. Отопляемата площ е около 100 квадрата и има две бани (предполагам, че за това са сложили този котел). Тази зима го ползвахме за първи път и за януари и февруари заплатих около 470 лв на месец при 6 работещи радиатора и една лира. При положение, че няма живущи около нас . Идваха техници на Вайлант и казаха , че всички параметри са в норма и котела работи добре ,но просто не може да гори по- малко.При пускането му на протокола пише , че е ограничен до 20kw, сега го направиха на 18kw. Проблема е, че в едната стая около 14 квадрата има сложен радиатор (панелен) 140/60 см и при температура на водата 65 градуса, и махната термоглава на радиатора в стаята не ставаше повече от 18 градуса.Въпроса ми е дали е удачен този радиатор за тази стая. Сега ще си взимам програматор, ако може да ме насочите за безжичен Вайлант (понеже ми казаха, че тяхните програматори действат на принципа на инверторните климатици и били по- икономични), но незнам кой е удачен за този модел.

    - - - Обновено - - -

    Забравих да напиша, че сградата е нова с външна изолация, 24мм стъклопакет на дограмата. От фирмата, която е слагала инсталацията ми казаха, че котела бил 24 киловатов при положение, че това означение отговаря на 28 kw, но както и да е. И искам да попитам при положени, че котела е ограничен на 20 kw при пускането му защо е необходимо да се слага толкова мощен котел. Не разбирам нищо просто се опитвам да разбера дали са излъгали собственика на апартамента при слагането на котела.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 42 от 57 ПърваПърва ... 32404142434452 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Газов котел - Избор и Цени
    От legaltk във форум Отопление
    Отговори: 2476
    Последно: 09-08-17, 00:52
  2. Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г
    От zhivko83 във форум Отопление
    Отговори: 805
    Последно: 02-01-12, 08:36
  3. Газов котел - мнения и препоръки 2010г
    От eng.Neychev във форум Отопление
    Отговори: 957
    Последно: 31-12-10, 12:56
  4. Газов котел - мнения и препоръки 2009г
    От Saint във форум Отопление
    Отговори: 821
    Последно: 30-12-09, 00:43
  5. Газов котел - мнения и препоръки 2008г
    От karim във форум Отопление
    Отговори: 115
    Последно: 26-12-08, 01:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе