Можеш от сервизното да я намалиш до минималната мощност на котела зададена от настройките на газовия клапан.
Можеш от сервизното да я намалиш до минималната мощност на котела зададена от настройките на газовия клапан.
Благодаря,espace.
Значи като дойде техника за профилактиката ще го карам да регулира налягането...дано да си носи манометъра
А бе той сигурно ще си го носи, ама би трябвало тази работа да е свършена при пуска и сега едва ли може още да се намали
"8"-означава режим на изчакване, когато t1 действително > t1 зададено."7"- е работа на помпата след изгасване на горелката при р-м БГВ.Мисля че котела ти се включва в р-м БГВ за много кратко време, но преди 8 и 7 трябва да се появи 2 и 4 .Р 22 не го променяй- означава 2 минути работа на помпата след изгасване на горелката.
Монтирането на възвратен клапан на вход студена вода за БГВ на котела мисля че ще реши проблема.
Лазаре, този линк не се отваря
http://javascript<b></b%3E:%20table_on(%27table1%27,%27list_box%27)
имаш ли нещо друго
Този пост е редактиран от gog067; 15-10-12 в 00:05.
Точно това ти казвам - тези неща би трябвало да ги е направил при пуска на котела
Здравейte, Lazar, espace,
Днес мина техника и освен профилактиката, направи настройки и на газовия клапан (минималната и максималната мощност ги направихме, както е по техническата спецификация на котлето. Каза, че ако ограничи максималната мощност от клапана това ще окаже влияние и в режим "санитарна вода".
Затова от сервизното меню ограничихме мощността в режим отопление, като максималната я направихме около 10 кв., т.е. малко над минималната, която е 9 кВ. През цялото време замерваше с диференциален манометър и се виждаше как се променя налягането на газта в дюзите.
Какъв ще е ефекта...ще видим зимата ))
Благодаря за помощта.
Правилно ти е обяснил нещата техника. Иначе не очаквай чудеса при разхода. При тези ниски мощностни режими котела работи с по лошо КПД.
Здравей Lazar,
Веднъж вече съм се възползвал от твоите съвети (в друг форум) и след няколко коментара с теб съм собственик на Bosh Gaz 7000 (не кондензен 6,3-21кв. по спомени). Купих го миналата зима, лятото се нанесох в жилището и дойде момента освен за БГВ да го ползвам и за отопление. Та въпроса ми е кой е най-добрия вариант за стаен регулатор, естествено целта е максимална икономия на газ?
И още един аналогичен въпрос - в друго жилище ползвам Аристон Уно (ако не се лъжа, мисля, че това беше модела), модела е стар, самия котел е на 6-7 години - какъв стаен термостат ще ми препоръчаш за него? Желателно е да е безжичен, като целта отново е максимално добро управление, програматор за седмицата - всичко това в интерес на икономията на газ.
---------------------------------------------------------------------
Такааа, четох доста из форума и стигнах до извода, че отговора на първия ми въпрос за Боша-а е терморегулатор FR100, ако все пак има по-добър вариант, моля да го споделите! От тук, обаче, изниква допълнителен въпрос дали е нужно да викам техника за допълнителни настройки на котела за адаптация в режим на работа с термостата? Разбира се, ако не е нужно да идва да монтира самия термостат(не знам колко сложно е това). Лятото, когато пускаха котела, казаха, че са направили оптимални настройки за работа без термостат.
Този пост е редактиран от Smart_m; 24-10-12 в 17:50.
Здравейте,може ли някой да даде ''рецепта'' за правилно обезвъздушаване на радиаторите,например от кой радиатор се започва,колко градуса трябва да е температурата в радиаторите,трябва ли да бъде спряна помпата т.е.котела и т.н.Благодаря предварително.
Този пост е редактиран от Lazar; 20-10-12 в 09:36.
Загряваш отоплителната инсталация на 60-65 градуса, изключваш електрически котела и започваш от най-далечния.
Здравейте,идва зима и форума ще се събуди !!! Като за начало искам да попитам потребителите,а и Лазар: Колко често правите профилактика на котелите си ?!? По принцип се прави всяка година.Спазвате ли този срок,или през 2-3 години,все пак струва 50 лв.? Ако не се прави редовно,какво става и отразява ли се на разхода на мес.сметка ???
Здравей, МИК66,
Досега съм паравил 3 профилактики за 3 години. Първите две бяха за безплатни и трябваше да ги направя, за да е валидна гаранцията на котлето.
Третата я направих преди две седмици 50-60 лева беше и ми удължиха гаранцията с 6 месеца. Догодина...ще видим. Едва ли се отразява съществено на сметката, но пък може да се установят аварии, което е много важно освен за теб и семейството ти, така и за съседите ))
Здравейте,
имам котел Вайлант акваплюс 282-7. Отопляемата площ е около 100 квадрата и има две бани (предполагам, че за това са сложили този котел). Тази зима го ползвахме за първи път и за януари и февруари заплатих около 470 лв на месец при 6 работещи радиатора и една лира. При положение, че няма живущи около нас . Идваха техници на Вайлант и казаха , че всички параметри са в норма и котела работи добре ,но просто не може да гори по- малко.При пускането му на протокола пише , че е ограничен до 20kw, сега го направиха на 18kw. Проблема е, че в едната стая около 14 квадрата има сложен радиатор (панелен) 140/60 см и при температура на водата 65 градуса, и махната термоглава на радиатора в стаята не ставаше повече от 18 градуса.Въпроса ми е дали е удачен този радиатор за тази стая. Сега ще си взимам програматор, ако може да ме насочите за безжичен Вайлант (понеже ми казаха, че тяхните програматори действат на принципа на инверторните климатици и били по- икономични), но незнам кой е удачен за този модел.
- - - Обновено - - -
Забравих да напиша, че сградата е нова с външна изолация, 24мм стъклопакет на дограмата. От фирмата, която е слагала инсталацията ми казаха, че котела бил 24 киловатов при положение, че това означение отговаря на 28 kw, но както и да е. И искам да попитам при положени, че котела е ограничен на 20 kw при пускането му защо е необходимо да се слага толкова мощен котел. Не разбирам нищо просто се опитвам да разбера дали са излъгали собственика на апартамента при слагането на котела.