Страница 43 от 57 ПърваПърва ... 33414243444553 ... ПоследноПоследно
Резултати от 631 до 645 от общо 850

Газов котел - мнения и препоръки 2012

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #631

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2012

    грешка - за триене

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #632

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Можем само да гадаем дали са излъгали предния собственик или толкова са си разбирали от работата. За това жилище аз не бих предложил дори и 24кВт модел, а 20кВт. Радиаторите явно също са малки и кусурите станаха много. Котелът вероятно си работи добре, но не е подходящ за това жилище.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    56
    #633

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Като попитах човек от фирмата поставяла котела ми каза, че е сложен акваплюс заради двете бани, а този който е изчислявал стаите просто явно не му се е занимавало или е бил хванат от гората.Апартамента се води 130кв и не знам дали въобще са правени някакви изчисления.Да разбирам ли , че при положение, че е толкова мощен котела, но е ограничен на 20квт, ако се сложи 20 квт котел ще харчи по- малко газ? И бихте ли ме посъветвали за безжичен модулиращ програматор , който да не е на принципа ON/OFF подходящ за този котел, защото вече 5 дни чакам да ми изберат от фирмата представител и накрая ще ми кажат някой, който не е подходящ.

  5. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #634

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Не търси проблема в максималната мощност на котела, а в минималната мощност. Котелът ти не работи на максимална, а на минимална мощност и понеже тя най-вероятно е висока за радиаторната мощ на това жилище, съответно и сметките са високи. Минималната мощност на котела не подлежи на корекции и настройки. Като добавим, че нямаш съседи и топлозагубите са по-големи, ето откъде сметките се увеличават още. Януари-Февруари 2012 също така беше изключително студена зима. Нямаш стаен терморегулатор .......... (засега). Много са причините за високите сметки, но първото (минималната мощност) е най-важното. За радиатора от стаята с площ 14 кв.м. - поглеждал ли си секретния кран на радиатора да не би да е много навит?

  6. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #635

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Цитат Първоначално публикувано от legaltk Виж публикацията
    Не търси проблема в максималната мощност на котела, а в минималната мощност. Котелът ти не работи на максимална, а на минимална мощност и понеже тя най-вероятно е висока за радиаторната мощ на това жилище, съответно и сметките са високи. Минималната мощност на котела не подлежи на корекции и настройки. Като добавим, че нямаш съседи и топлозагубите са по-големи, ето откъде сметките се увеличават още. Януари-Февруари 2012 също така беше изключително студена зима. Нямаш стаен терморегулатор .......... (засега). Много са причините за високите сметки, но първото (минималната мощност) е най-важното. За радиатора от стаята с площ 14 кв.м. - поглеждал ли си секретния кран на радиатора да не би да е много навит?
    Точно!
    Колкото до безжичния програматор на Вайлант - той е само един и няма как да го объркат

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    302
    #636

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Точно!
    Колкото до безжичния програматор на Вайлант - той е само един и няма как да го объркат
    Моите уважения Lazar, но регулатора не е само един. От миналата година Vaillant смени изцяло гамата на терморегулаторите си.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    56
    #637

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Цитат Първоначално публикувано от legaltk Виж публикацията
    За радиатора от стаята с площ 14 кв.м. - поглеждал ли си секретния кран на радиатора да не би да е много навит?
    Ами почти развит докрай е. Един техник (не от фирмата поставяла радиаторите ми каза, че за апартамент трябва да са развити почти до край- не знам колко е правилно). Техника от Вайлант ми каза да направа всички радиатори +лирите ако влиза 60° да излиза 40-45° , но това трябвало да го направят като са поставяли радиаторите, каза че може и на ръка да се пробвам ( на горе-долу) . Лирата колкото и да въртя не се усеща да има някаква разлизка в температурата на изход.

    - - - Обновено - - -

    Цитат Първоначално публикувано от eng.Neychev Виж публикацията
    Моите уважения Lazar, но регулатора не е само един. От миналата година Vaillant смени изцяло гамата на терморегулаторите си.
    Бихте ли ми казали тогава кой модел програматор - модулиращ, безжичен е подходящ за VUI 282-7 акваплюс?
    Аз намирам calormatic 360f като безжичен, но не знам дали е подходящ, на тея от фирмата поставила котела им звъня три пъти вече и още нямат отговор от Вайлант - какво е това нещо не знам....
    Този пост е редактиран от karicata; 08-11-12 в 11:46.

  10. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #638

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Vaillant
    Това се вижда в немския сайт. Разгледай VRC 370f (безжичен).
    Защо не питаш направо в Газкомфорт, а звъниш на фирмата, която е поставяла котела?
    Този пост е редактиран от legaltk; 08-11-12 в 15:26.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    56
    #639

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Ходих в офиса на овъргаз и питах там за програматори и човека ми каза, че имат само китайски и ми даде телефон на техник от термодинамика(Пазарджик)- те са монтирали котела, който щял да ми помогне- по негови думи. И ми каза каквито въпроси имам свързани с инсталацията да се обърна към него, че едва ли не той е съвестен човек и ще ми обърне внимание. Та за това се обърнах към тях. Сега ще се обадя за последно и ще потърся направо някой от вайлант. В сайта на газкомфорт гледам, че тези модели ги няма- не знам дали ще може да се поръчат от Германия или ще ми предложат такива , които ги има в наличност. Благодаря за помощта

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    302
    #640

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Цитат Първоначално публикувано от legaltk Виж публикацията
    Vaillant
    Това се вижда в немския сайт. Разгледай VRC 370f (безжичен).
    Защо не питаш направо в Газкомфорт, а звъниш на фирмата, която е поставяла котела?
    Този регулатор не става за VUI 282-7 !!!
    Не съм сигурен, след смяната на поколението регулатори, кой ще е наследника на сalormatic 340f.
    Той е регулатора, който щеше да ти свърши идеална работа.

  13. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #641

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Цитат Първоначално публикувано от legaltk Виж публикацията
    Защо не питаш направо в Газкомфорт, а звъниш на фирмата, която е поставяла котела?
    Защото това е правилният подход и фирмата-инсталатор трябва да е не-по-малко компетентна

    Цитат Първоначално публикувано от eng.Neychev Виж публикацията
    Моите уважения Lazar, но регулатора не е само един. От миналата година Vaillant смени изцяло гамата на терморегулаторите си.
    Цитат Първоначално публикувано от eng.Neychev Виж публикацията
    Не съм сигурен, след смяната на поколението регулатори, кой ще е наследника на сalormatic 340f.
    Той е регулатора, който щеше да ти свърши идеална работа.
    Моите уважения също eng.Neychev! Няма ли нещо гнило в Дания?

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    56
    #642

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Току-що говорих с техник от Гаскомфорт и ми каза, че за този котел трябва 340f програматор и новите не ставали за този котел (поздрави eng.Neychev ). Цената щяла да 480 лв с монтажа- доста скъпо , но дано има ефект.Довечера ще премеря всички стаи и радиаторите, та ако може компетентните хора в форума да ми кажат дали са достатъчни за 10.4квт минимална мощност. Между другото техник от термодинамика ми каза, че единия радиатор е малък за стаята- 120/60 панелен за стая 15 м2- е аджеба нали вие сте ги слагали тези радиатори бе хора....... нямам думи.

  16. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #643

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Колега погледни това - http://www.gaskomfort.com/Resources/..._List_2011.pdf
    На стр. 11 са дадените терморегулатори, които би трябвало да предлага Газкомфорт и прилежащите им цени.
    На същата тази страница ясно е показано, че 340f е само за моделите Турбомакс и Атмомакс - старички, старички. Честно казано много се съмнявам дали този модел ще отговаря на твоя котел и тея "специалисти" обясниха ли ти поне дали функциите, които има терморегулатора обхващат 60 % от възможностите на котела ти или ще върше работа за 4-и стотака "цък-цък" и после сметка.

    Мога да споделя свой опит. Преди повече от 2-3 години когато си търсех и аз терморегулатор за моя Вайлант Турботек плюс 20кВ /който мисля е от същото поколение като твоят котел/ навсякъде извън България строго ми препоръчваха Калорматик 360f, разбира се в БГ ми препоръчваха съвсем друг /330 - жичен/ и то по разбираеми причини - хвърли един поглед на разликите в цените т.е. нямаше как да ми вземат над 6 стотака, за една такава джаджа пък била и тя модулираща, оригинална и т.нат.

    Разбира се тук в БГ от "специалисти" бях възможно най-зле посъветван, пък ако бях решил да взема този Калорматик 360f от тук щяха да ми отрежат главата от кръста и за тва по-глупавите европейци ми го продадоха на много по-добра цена. Това е като съвет към теб и тук във форума можеш да научиш и довериш много повече на хора на които не си платил отколкото на тези на които си.

    Хубава вечер.

  17. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #644

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Цитат Първоначално публикувано от karicata Виж публикацията
    Ходих в офиса на овъргаз и питах там за програматори и човека ми каза, че имат само китайски и ми даде телефон на техник от термодинамика(Пазарджик)- те са монтирали котела, който щял да ми помогне- по негови думи. И ми каза каквито въпроси имам свързани с инсталацията да се обърна към него, че едва ли не той е съвестен човек и ще ми обърне внимание. Та за това се обърнах към тях.
    Цитат Първоначално публикувано от karicata
    Между другото техник от термодинамика ми каза, че единия радиатор е малък за стаята- 120/60 панелен за стая 15 м2- е аджеба нали вие сте ги слагали тези радиатори бе хора....... нямам думи.



    А бре защо не се научите първо да питате???

    Тея са изключително вражденно -постребителски настроена фирма.Такива идиоти като тях не познавам-честно.

    Два пъти съм си имал вземане даване с тях и двата пъти .Еб**и и идотите са ... отгоре на всичко не си плащат на "специалистите" във фирмата и те толкова и работят ...
    Говорил съм с монтажниците докато монтираха климатиците на другите офиси и те ми казаха, че "са на повикване", а не на заплата ...

    -Първият път(2005 година) уж направиха инсталацията за газ в апартамента ми-ами пълна идиотия- аз съм единственият БЕЗ ПЛАН в сградата и единствения на който тръбата за газ е ОТКЪМ СТЪЛБИЩЕТО ...на всички други е от външната страна-стената на сградата...
    За офиса те бяха избрани от строителя за избор и монтаж на климатици, 3 пъти ходих след като предварително бях съгласувал със строителя къде ще ми е климатика(дори план направихме заедно с тъпите им шефове от Термодинамика-двама са) и най-накрая ... тръбите се оказаха на другата стена.След това те ми казват: "Твоето мнение и желание за нас е без значение, защото за нас строителя е инвеститора и той плаща..А бре тъпаци, аз съм платил 80% от цената при сключване на договора бре къде отивате- взех си парите за климатика от строителя и тея го дух**а сполив ...
    Звънкаха, ама ...

    Тази фирма отдавна е за черния списък-пиши ги там никой да ги наема за нищо. НЕ СТРУВАТ пукната пара...

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    56
    #645

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Цитат Първоначално публикувано от JKanchev Виж публикацията
    Колега погледни това - http://www.gaskomfort.com/Resources/..._List_2011.pdf
    На стр. 11 са дадените терморегулатори, които би трябвало да предлага Газкомфорт и прилежащите им цени.
    На същата тази страница ясно е показано, че 340f е само за моделите Турбомакс и Атмомакс - старички, старички. Честно казано много се съмнявам дали този модел ще отговаря на твоя котел и тея "специалисти" обясниха ли ти поне дали функциите, които има терморегулатора обхващат 60 % от възможностите на котела ти или ще върше работа за 4-и стотака "цък-цък" и после сметка.
    Наистина така пише, много странно защото питах техника от вайлант за 360f и ми каза, че той не става за моя котел, пък ако искаше да ме прецака- той е доста по-скъп. Отделно eng.Neychev препоръчва също този програматор (моля за мнение).

    - - - Обновено - - -

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията



    А бре защо не се научите първо да питате???


    -Първият път(2005 година) уж направиха инсталацията за газ в апартамента ми-ами пълна идиотия- аз съм единственият БЕЗ ПЛАН в сградата и единствения на който тръбата за газ е ОТКЪМ СТЪЛБИЩЕТО ...на всички други е от външната страна-стената на сградата...

    Тази фирма отдавна е за черния списък-пиши ги там никой да ги наема за нищо. НЕ СТРУВАТ пукната пара...
    Ами аз отидох на готово в апартамента и вече беше направена инсталацията. Иначе и на мен тръбата за газта е от към стълбището, но наистина обслужването им е под всякаква критика. Сега единствено ми остава да се образовам от форума и да се надявам да оптимизирам системата с помощта на компетентните съфорумци.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 43 от 57 ПърваПърва ... 33414243444553 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Газов котел - Избор и Цени
    От legaltk във форум Отопление
    Отговори: 2476
    Последно: 09-08-17, 00:52
  2. Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г
    От zhivko83 във форум Отопление
    Отговори: 805
    Последно: 02-01-12, 08:36
  3. Газов котел - мнения и препоръки 2010г
    От eng.Neychev във форум Отопление
    Отговори: 957
    Последно: 31-12-10, 12:56
  4. Газов котел - мнения и препоръки 2009г
    От Saint във форум Отопление
    Отговори: 821
    Последно: 30-12-09, 00:43
  5. Газов котел - мнения и препоръки 2008г
    От karim във форум Отопление
    Отговори: 115
    Последно: 26-12-08, 01:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе