Страница 32 от 57 ПърваПърва ... 22303132333442 ... ПоследноПоследно
Резултати от 466 до 480 от общо 850
Like Tree1Одобрявам

Газов котел - мнения и препоръки 2012

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #466

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    На един клиент тази зима му замръзна тръбата с конденза - около 3м ф50, външно отива и се излива в сифона. Тази зима ще слага кабел и ще я отоплява в най-студените дни - разбира се консумацията е минимална

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    302
    #467

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Решението при Vaillant се нарича "СИФОН" монтиран точно под котела, та че при замръзване да започне да прелива през него.

  4. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #468

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Е, да де, ама след сифона нали трябва да отиде в канализацията. При него котелът е в кабина на терасата и от кабината излиза тръба 3 метра ф50 ПВЦ, която върви външно по фасадата за да отиде в сифона на терасата. Та в тази тръба ще се слага отоплителен кабел, който да се пуска при опасност от замръзване

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    224
    #469

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    turn-off,
    предполагам че конденза излиза на 40-50 гр., каквато е температурата на кондензация.Не съм я мерил но мисля че трябва да е с поне 2-3 гр. по-висока от температурата на връщащата вода.

  6. Novice
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    1
    #470

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Здравейте, имам следния проблем:
    Тази сутрин ставам и установявам, че няма топла вода. От банята притичвам да погледна газовия котел "Аристон УНО". Светнала е лампа - проблем с димоотводителната инсталация. Отворих капака на котела и установих, че вентилатора за изходящите газове не работи. Викнах техник, той след 5-10 минутно слухтене около котела, каза, че наистина вентилатора не работи, но проблема ми е в платката.
    Междувременно, след него, аз извадих моя мултицед и премерих дали на изводите на вентилатора се подава напрежение - нямаше наистина.
    Този човек беше с ръцете в джоба, нямаше уред, инструмент - нищо. Как мислите, че установи аварията? За подмяната на платката ще ми струва около 300лв. А ако се окаже, че не е от платката?
    Въпросът ми е следния: възможно ли е да се установи проблема само със следене шума от превключванията в котела. Ако е "гръмнала" платката /няма видими белези по нея за вреда/ - тя ще спре да управлява всички функции в котела ли или само някои. Защото, помпата за отоплението си тръгва нормално.

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    302
    #471

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Установил ти е проблема, защото или има опит или е често срещан дефект за модела.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,572
    #472

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    В кой град е това Уно?

  10. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #473

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Дано да е близо до Плевен

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,572
    #474

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    И във Варна да е ще го оправим дистанционно

  12. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #475

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012


  13. Member Аватара на felipe
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    503
    #476

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Да питам...тези дни са ни спрели газта заради някаква профилактика,котела(Vaillant TurboTecPlus) естествено не работи,на дисплея има зачертан пламък и грешка F.28,та като пуснат газта,котела ще тръгне ли от само себе си или трябва да се трие грешката примерно по един или друг начин(сервизен техник,рестартиране на котела и т.н.)

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    302
    #477

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Цитат Първоначално публикувано от felipe
    Да питам...тези дни са ни спрели газта заради някаква профилактика,котела(Vaillant TurboTecPlus) естествено не работи,на дисплея има зачертан пламък и грешка F.28,та като пуснат газта,котела ще тръгне ли от само себе си или трябва да се трие грешката примерно по един или друг начин(сервизен техник,рестартиране на котела и т.н.)
    Достатъчно е да се натисне бутона "Рестарт" (задраскан пламък) горе в ляво под дисплея.

  16. Novice
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    4
    #478

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Здравейте, предстои ми инсталиране на газов котел. Търся алтернатива на този котел-Bosh Gaz 7000 W.
    Представителите на Теси са ми най-близо, посетих ги и не проявиха голям интерес към мен като клиент. Интересува ме има ли някой впечатления от- Конвенционален котел GBA16 G01 SN11 с диапазон на мощността 5 – 16 кВ, комбиниран с бойлер-Специализиран 80 литров бойлер Profi line - GCV9S 120 47 20 P61 TSRAP. Апартамента ми е среална отопляема площ 86 м.кв. и 210-220 м3 обем, вътрешен, изолация и пвц на една стая и остъклени 2 тераси. Основните потребители в апартамента са двама работещи. На първия етаж при по-студен апартамент-отдолу гаражи, съседи също двама работещи с Еоло Мини правят средно по 100 лева на месец сметки и само през януари е имало постоянно човек в апартамента и тогава 250 лв. Имергас, нямат сервиз и не изграждат инсталации, предпочитам да закупя котела и да го монтира една и съща фирма.

  17. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #479

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Bosh Gaz 7000 W е много добър котел, цената ли те смущава - не е толкова висока. Алтернатива е едноконтурен Bosh Gaz 5000 в комбинация с бойлер - например цитирания от тебе Теси. Най-евтиния вариант е Теси 16кВт, за който говориш - не е лош, доста такива съм монтирал - прост, евтин и сравнително здрав, евтини части. Може да топли и двойно по-голям от твоя апартамент. Програматорът влиза в цената, ако ги вземеш накуп.

  18. Novice
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    4
    #480

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Благодаря за бързия отговор, не ме смущава цената. От всичко прочетено досега най-ми допадна той, но няма оценки на потребители във форума, а представителя на Бош все ми препоръчва кондензните модели.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 32 от 57 ПърваПърва ... 22303132333442 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Газов котел - Избор и Цени
    От legaltk във форум Отопление
    Отговори: 2476
    Последно: 08-08-17, 23:52
  2. Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г
    От zhivko83 във форум Отопление
    Отговори: 805
    Последно: 02-01-12, 07:36
  3. Газов котел - мнения и препоръки 2010г
    От eng.Neychev във форум Отопление
    Отговори: 957
    Последно: 31-12-10, 11:56
  4. Газов котел - мнения и препоръки 2009г
    От Saint във форум Отопление
    Отговори: 821
    Последно: 29-12-09, 23:43
  5. Газов котел - мнения и препоръки 2008г
    От karim във форум Отопление
    Отговори: 115
    Последно: 26-12-08, 00:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе