Страница 56 от 57 ПърваПърва ... 64654555657 ПоследноПоследно
Резултати от 826 до 840 от общо 850
Like Tree1Одобрявам

Газов котел - мнения и препоръки 2012

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    302
    #826

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Цитат Първоначално публикувано от espace Виж публикацията
    Той пламъка от минимална мощност до изгасване си е все син, няма да си промени цвета. В най общия случай височина на пламъка 5-6мм е минимална мощност на повечето котли с висока долна граница. Оттам надолу вече дори и с манометър е трудно да определиш на каква мощност си точно, защото зависимостите между мощност и налягане се дават или в таблица или с графика (номограма) но само в работния диапазон. Правил съм си експерименти и с 1-1,5мм пламък над горелката, което е много ниска долна граница но резултатите както казах са твърде незадоволителни.
    Би било добре, когато намалиш мощността доста под минималната, да смъкнеш и степента на помпата.

    - - - Обновено - - -

    При уредите от поколението "ТЕС Plus" на Vaillant, помпата работи на различна степен в зависимост от настроената номинална мощност в режим "отопление". В режим "БГВ" работи на макс.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #827

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Цитат Първоначално публикувано от eng.Neychev Виж публикацията
    - - - Обновено - - -

    При уредите от поколението "ТЕС Plus" на Vaillant, помпата работи на различна степен в зависимост от настроената номинална мощност в режим "отопление". В режим "БГВ" работи на макс.
    Да инженере, помня това научено от вас. При мощност от над 60% в "d 0" автоматично помпата минава на по-висока скорост.
    Дали ще мога да получа още съвети и насоки във връзка с това начинание?

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,572
    #828

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Цитат Първоначално публикувано от JKanchev Виж публикацията
    Незадоволителни като разход предполагам, че имаш в предвид или като работа на котела /т.е. може да гасне/?

    За цвета на пламъка исках да кажа, че при промяна на гориво-въздушната смес /а реално това правим/ се предполага промяна цвета на пламъка. Продължавам така да мисля. Греша ли?

    Имам още един въпрос - дали след намаляване налягането на газа на долната граница това ще окаже влияние и промяна на работните параметри в средните мощности?
    Не съм сигурен дали задавам въпроса правилно затова ще опитам да се поясня какво искам да кажа - МПС-то ми е със АГУ. Когато натегна газовата мембрана с цел намаляне дебита на постъпващата газ при празен ход на двигателя същият започва да работи на по-ниски обороти на празен ход и респективно калоричността на сместта в всички други режими нагоре са със по-бедна смес.
    Дали това ще се случи след интервенцията върху котела и ако "Да", то дали това е основният виновник за незадоволителните резултати при колегата Еспейс?
    Да, незадоволителни като разход, няма проблем с гасненето.
    Относно газово-въздушната смес конвенционалните котли при всички режими без номиналния работи с бедни смеси.
    Намаляването на долна мощностна граница не оказва влияние на никой друг режим. Тук имаме постоянно горене и бедната смес не е проблем, при автомобила се гони оптимална газово въздушна смес и с цел оптимално запалване. Иначе при бедни смеси започва да "гърми" именно защото не успява да запали сместа когато трябва и тя се пали чак при отваряне на изпускателния клапан, когато в края на такта има и застъпване с отварянето на всмукателния и бум.

  5. Novice
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    9
    #829

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2012

    а как да смъкнем степента на помпата

  6. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #830

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Цитат Първоначално публикувано от espace Виж публикацията
    .......... при автомобила се гони оптимална газово въздушна смес и с цел оптимално запалване. Иначе при бедни смеси започва да "гърми" именно защото не успява да запали сместа когато трябва и тя се пали чак при отваряне на изпускателния клапан, когато в края на такта има и застъпване с отварянето на всмукателния и бум.
    Това трябва да значи липса на компресия.
    Благодаря!
    За пръв път чета грамотно и разбираемо обяснение за разтрисането и прекомерната детонация при студен старт на автомобилния двигател.

  7. Novice
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    2
    #831

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Моля за съвет специалистите във форума! Има ли за моделите на Victrix 12i и 24I безжични модулиращи стайни регулатори. В момента съм с Radio Tybox, но той не е модулиращ, а е ON/OF. Котелът е Victrix X 12I - едноконтурен. Разходът на газ към момента е приличен, при -9 градуса харчи около 8 кубика на денонощие /отоплявам жилище около 90 кв. м. и обемен бойлер от 120 л.а когато беше по-топло падаше и под 6 куб. м. На денонощие/, но според прочетеното във форума модулиращите са по - добрия вариант, зачително по -икономична работа на котела. Държа да е безжичен, че не искам да си пробивам стените - котела е в килер на терасата.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,572
    #832

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Има безжичен, модела е CARv2 и цената му е 332лв. без ДДС.

  10. Novice
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    2
    #833

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Цитат Първоначално публикувано от espace Виж публикацията
    Има безжичен, модела е CARv2 и цената му е 332лв. без ДДС.
    Благодаря Espace!

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    302
    #834

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Честито рождество Христово! Здраве и късмет.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    92
    #835

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Честито Рождество Христово и Весела Коледа!!!

  13. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #836

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Весела Коледа!!!

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    46
    #837

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Здравейте!
    Нов съм във форума, а и не разбирам кой знае колко от отопление на газ.
    Отоплявам общо 6 стаи и 2 бани. В стаите имам следните радиатори - панелни 200х60, 140х60, 160х60, 160х60, един чугунен около 15 ребра, някакъв железен с дължина около 1 м и 2 алуминиеви с по 3-4 ребра в баните. Панелните 160х60 са в северни стаи - едната 17 кв.м., а другата 13 кв.м. Касае се за къща, която е изолирана. Котел - Суперапида 24 кВ. Инсталацията е изградена от 2 кръга - единият захранва едната железния радиатор 1 м, едната баня и едната северна стая 17 кв.м., а другия е за останалите радиатори. Първите около 6-7 м от всеки кръг е с тръби ф20, останалото е с ф16. От котела до северната стая, която е 13 кв.м. има около 22 м тръбен път.
    Именно северната стая от 13 кв.м. ми е проблемна. Докато в другите стаи температурата е добра, в някои дори доста топло, там е почти винаги студено. Нямам програматор. Повечето радиатори са с термоглави.
    Посъветваха ме, за да изравня налягането във всички радиатори, а оттам и що годе да изравня температурите да се позанимая малко със секретните кранове. Доста си поиграх, мисля, че имам и още работа по въпроса. Наистина има подобрение. Но, интересува ме, само това ли е начина да изравня температурите в стаите? Дали по този начин няма да повлияя на разхода на газ в отрицателна посока? Дали ще се наложи да вдигна температурата на котела?
    Каква е оптималната температура на работа на котела? Сега работи на около 52-54 градуса, когато е в средно положение (както казвам аз стрелката е на 12 часа).
    И има ли полза в случая от монтирането на програматор при положение, че в жилището постоянно има хора и през цялото време трябва да се поддържа една и съща температура? С уговорката, че и през деня и през нощта ми е нужна една и съща температура и някакви си 18-20 градуса не ме устройват, това за мен си е направо равно на бяла смърт.
    Май прекалих с въпросите.
    В очакване на отговори, поздрави.

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    302
    #838

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2012

    От всичките постове да тук, става ясно следното : ВСИЧКИ ПРОБЛЕМИ СА САМО ОТ ОТОПЛИТЕЛНИТЕ ИНСТАЛАЦИИ
    Този пост е редактиран от eng.Neychev; 26-12-12 в 21:04.

  17. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #839

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Разрешете да добавя:

    "А най-големият проблем е - ЯКО ВИСОКИТЕ ЦЕНИ НА ПРИРОДНИЯТ ГАЗ".

    Айде със здраве и наздраве.

  18. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #840

    Отговор: Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Ще добавя и НЕПРАВИЛНО ПОДБРАН КОТЕЛ С ГОЛЯМА МОЩНОСТ ЗА МАЛКИТЕ ПО ПЛОЩ ЖИЛИЩА В БГ.

    Да не говорим за липсата на изолация по старите панелки и за липсата на съседи по новите кооперации, което си е пак БГ реалност. Да не говорим и за БГ матряла, че куцо, кьораво и сакато е тръгнало да изгражда отоплителни инсталации, а няма кой да прочете и една книга (форум).

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 56 от 57 ПърваПърва ... 64654555657 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Газов котел - Избор и Цени
    От legaltk във форум Отопление
    Отговори: 2476
    Последно: 08-08-17, 23:52
  2. Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г
    От zhivko83 във форум Отопление
    Отговори: 805
    Последно: 02-01-12, 07:36
  3. Газов котел - мнения и препоръки 2010г
    От eng.Neychev във форум Отопление
    Отговори: 957
    Последно: 31-12-10, 11:56
  4. Газов котел - мнения и препоръки 2009г
    От Saint във форум Отопление
    Отговори: 821
    Последно: 29-12-09, 23:43
  5. Газов котел - мнения и препоръки 2008г
    От karim във форум Отопление
    Отговори: 115
    Последно: 26-12-08, 00:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе