Страница 6 от 57 ПърваПърва ... 456781656 ... ПоследноПоследно
Резултати от 76 до 90 от общо 850
Like Tree1Одобрявам

Газов котел - мнения и препоръки 2012

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    93
    #76

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    Bosh Gaz 7000? Е значи правилно помня? При него не става цифрово промяната на мощността
    Как да не става?Става и то елементарно.Просто влизаш в меню 1.А(мисля) и даваш максималната стойност, в случая 99.То така си беше настроено фабрично.Разбира се ако искаш да го "скопиш" до 17кW, без да измерваш налягането на дюзите не става.Това налягане обаче съответства на някаква двуцифрена стойност и именно нея трябва да попълниш в полето на 1.А.Аз знам, че на 15кW съответства 70, например и слагам тази стойност , ако реша да работя на 15кW..Не виждам нищо смущаващо, но ако мислиш че греша-казвай.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #77

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Цитат Първоначално публикувано от JKanchev
    Лазар - не ме засилвай пак по нанадолнището.
    Става ми навик да ви хващам, че когато трябва да дадете специфика по отношение на Вайлант нещо се загубвата със Нейчев, Но по скоро си мисля, че е съвпадение. Дано.

    Я като му разбирате дайте технически спецификации за Вайлант Турбо Тек 6-20 кв. за нормите на изгорелите газове при определените режими???

    Много ще ви се зарадвам.

    Лека.
    Сега ти видях поста, пропуснал съм го. Виж сега - аз не сервизирам Вайлант, а само продавам и монтирам, така че познанията ми за тази марка са едно ниво по-надолу от тези на Нейчев. Толкова са ми правата и задълженията. От инж.Нейчев и от твоя сервизен специалист може да научиш повече. Аз също с тях се консултирам, нямам сервизна литература. Но и аз като тебе няма обяснение защо на он/офф режим ще имаш по-нисък - не би трябвало да е така.

    Цитат Първоначално публикувано от Маринов
    Как да не става?Става и то елементарно.Просто влизаш в меню 1.А(мисля) и даваш максималната стойност, в случая 99.То така си беше настроено фабрично.Разбира се ако искаш да го "скопиш" до 17кW, без да измерваш налягането на дюзите не става.Това налягане обаче съответства на някаква двуцифрена стойност и именно нея трябва да попълниш в полето на 1.А.Аз знам, че на 15кW съответства 70, например и слагам тази стойност , ако реша да работя на 15кW..Не виждам нищо смущаващо, но ако мислиш че греша-казвай.
    Виждам, че си го разбрал - промяната на мощността не става по линейна функция в целия диапазон, както промяната на процентите - трябва да се гледа налягането за да е точно. Промяната при големите мощности става с малки промени на налягането, а при малките мощности с млка промяна на налягането се получава голяма промяна на мощността. То се усеща по звука.

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    302
    #78

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Цитат Първоначално публикувано от JKanchev
    Лазар - не ме засилвай пак по нанадолнището.
    Този филм аз го играя вече втора година, а ти от доста време. Дай аргументирано Техническо мнение по постовете ми, не хипотези в стил /Климатика по-добър, Газ-та по добра ...../.

    Става ми навик да ви хващам, че когато трябва да дадете специфика по отношение на Вайлант нещо се загубвата със Нейчев, Но по скоро си мисля, че е съвпадение. Дано.

    Я като му разбирате дайте технически спецификации за Вайлант Турбо Тек 6-20 кв. за нормите на изгорелите газове при определените режими???

    Много ще ви се зарадвам.

    Лека.
    Здравей Jkanchev, какво става с температурата на водата на изхода на радиаторите ти? Опитай да я измериш и да коментираме отново. Както знаеш, мощноста на радиатора е произведението от дебита на водата през радиатора х специфичен топлинен коефициент на водата х разликата на температурата на входа и изхода на радиатора. В този ред на мисли ти можеш да променяш само и единствено дебита през радиатора и съответно разликата в температурата. При външна температура от -10*, разликата на входа и изхода трябва да е около 17*.
    Що се отнася до нормите на изгорелите газове - ще проверя и ще ти отговоря.
    Идеята на Calormatic 360f в режим А, е да намалява мощноста на котела и температурата с която нагрява радиаторите в съответствие със стайната температура. По този начин уреда работи по-продължително но с по-ниска мощност. Ако отоплителната инсталация не успява да достигне температурата зададена от теб с тези намалени стойности, ефекта ти е ясен.
    Къде е монтиран котела?


    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1327835880[/time]_________________________________________________

    Със сертификата CE се документира, че уредите, посочени
    в прегледа на типовете уреди, отговарят на изискванията на
    следните директиви на Съвета:
    – Директива за газовите уреди (Директива 90/396/ЕИО на Съвета)
    – Директива за електромагнитната съвместимост с клас на гранична стойност B (Директива 89/336/EИО на Съвета)
    – Директива за ниско напрежение (Директива 73/23/EИО на Съвета)
    Уредите отговарят на основните изисквания на Директивата за коефициента на полезно действие (Директива 92/42/ЕИО на Съвета).
    – Директива 90/396/EИО на Съвета с изменения "Директива за хармонизиране на правните разпоредби на страните-членки за газовите съоръжения" (Директива за газовите уреди)
    – Директива 92/42/ЕИО на Съвета с изменения "Директива за коефициента на полезно действие на нови водонагревателни котли с течни или газообразни горива" (Директива за к.п.д.)
    – Директива 73/23/ЕИО на Съвета с изменения "Директива за електрическите средства за производство за употреба в рамките на определени граници на напрежението" (Директива за ниско напрежение)
    – Директива 89/336/ЕИО на Съвета с изменения "Директива за електромагнитната съвместимост"
    Уредите съответстват на образците, описани в удостоверението за типово изпитание на ЕС.
    Уредите съответстват на следните стандарти:
    – EN 297
    – EN 625
    – EN 50165
    – EN 55014-2
    – EN 55014-1
    – EN 60335-1
    – EN 61000-3-2
    – EN 61000-3-3
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1327836530[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от JKanchev
    Я като му разбирате дайте технически спецификации за Вайлант Турбо Тек 6-20 кв. за нормите на изгорелите газове при определените режими???

    Много ще ви се зарадвам.

    Лека.
    Jkanchev, би трябвало, като добросъвестен ползвател на газов котел да си прочел дадената ти от производителя на котела информация. Какво пише в " Ръководство за инсталиране и поддръжка turboTEC plus" стр. 39
    Стойности на димните газове
    Температура на димните газове мин./макс. - 100/130 °C
    Масов поток на димните газове мин./макс. - 13,9/15,3 g/s
    Емисии на NOx - 135 mg/kWh

  5. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #79

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Много ми е драго инж. Нейчев да Ви хвана.

    Температурата на изхода на радиаторите е от 7-10 градуса мерено със контактен термометър. В параметър d40 d41 следя входящата и изходящата температура като там разликата е около 8-9 гр.

    Относно Калорматика, когато настроя тази "Интелигетна" функция Z/A на позиция "1" /не те разбирам дали това е режим "А" за който говорите/, НО тогава котела работи значително по-вече време, бавно вдига темп. на изходящата и ВИНАГИ достига зададената температура, даже я минава с 0.5 гр.
    Този вариант много ми харесва като работа на котела, НО разхода ме убива, който е по-висок от другият режим "0", когато във параметър d9 - винаги показанието е 90 гр. Така котела работи 5-6 мин. почива 7-8 мин. и разхода е по-нисък спрямо режим "1".

    Като цяло моето мнение е че настройката на гориво-въздушната смес не е добро и за това са ми нужни данните за извършване на газ анализ???
    Това ми бе искането към вас.

    ПП. Вайлант Турбо тек има ли спец. вход за сонда за газ анализатор??? За да се извърши т. нар. газ анализ от специализиран специалист на Вайлант за установяване на състоянието на горивният процес трябва ли да заплащам такса???

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    188
    #80

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Миналата год.разхода ми за м.януари е 311 м3 = 272.60 лв. Тази м.януари 302 м3 = 317 лв.!!! За това иде реч,намалям с 9 м3,а цената се покачва с 45 лв. Много ми е интересно,дали и в Германия или Швеция е така !?!? Тотален монопол от *****,не искаме да проучваме шистов газ на наша територия и както казва Американският посланник у нас Дж.Уорлик : някой има интерес това да става. Затова и ни го набиват здравата,всяка година и край няма. Ние се чудим в какво да инвестираме първо,дали да увеличим броя на ребрате в системата или да купим модулиращ термостат,а те като вдигнат цената (за кой ли път вече),всичко отива по дяволите !!! Ти ходи търси равновесна температура,че и G точката да намериш,все тая,нае....... си ти !!! Малко грубо,но това е положението в нашата Татковина ! Били сме в криза,че то кога сме били извън нея,поне аз на 45 г.не помна да е било. Пари да си плащам парното имам,не в това е проблема,а докога ще ни правят на маймуни ???

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    93
    #81

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Цитат Първоначално публикувано от МИК66
    Миналата год.разхода ми за м.януари е 311 м3 = 272.60 лв. Тази м.януари 302 м3 = 317 лв.!!! За това иде реч,намалям с 9 м3,а цената се покачва с 45 лв. Много ми е интересно,дали и в Германия или Швеция е така !?!? Тотален монопол от *****,не искаме да проучваме шистов газ на наша територия и както казва Американският посланник у нас Дж.Уорлик : някой има интерес това да става. Затова и ни го набиват здравата,всяка година и край няма. Ние се чудим в какво да инвестираме първо,дали да увеличим броя на ребрате в системата или да купим модулиращ термостат,а те като вдигнат цената (за кой ли път вече),всичко отива по дяволите !!! Ти ходи търси равновесна температура,че и G точката да намериш,все тая,нае....... си ти !!! Малко грубо,но това е положението в нашата Татковина ! Били сме в криза,че то кога сме били извън нея,поне аз на 45 г.не помна да е било. Пари да си плащам парното имам,не в това е проблема,а докога ще ни правят на маймуни ???
    Така е колега!!Напълно си прав.Що се отнася до цената на газа, бях дал линк преди седмица-две за цената на газта в Америка.Хората правят 27 месечен (по спомен) минимум..а ние тук само НАГОРЕ!!!!

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    100
    #82

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Цитат Първоначално публикувано от МИК66
    Миналата год.разхода ми за м.януари е 311 м3 = 272.60 лв. Тази м.януари 302 м3 = 317 лв.!!! За това иде реч,намалям с 9 м3,а цената се покачва с 45 лв. Много ми е интересно,дали и в Германия или Швеция е така !?!? Тотален монопол от *****,не искаме да проучваме шистов газ на наша територия и както казва Американският посланник у нас Дж.Уорлик : някой има интерес това да става. Затова и ни го набиват здравата,всяка година и край няма. Ние се чудим в какво да инвестираме първо,дали да увеличим броя на ребрате в системата или да купим модулиращ термостат,а те като вдигнат цената (за кой ли път вече),всичко отива по дяволите !!! Ти ходи търси равновесна температура,че и G точката да намериш,все тая,нае....... си ти !!! Малко грубо,но това е положението в нашата Татковина ! Били сме в криза,че то кога сме били извън нея,поне аз на 45 г.не помна да е било. Пари да си плащам парното имам,не в това е проблема,а докога ще ни правят на маймуни ???
    Дааа, тъжна картинка е у нас..

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    54
    #83

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Не е висока цената на газта, а доходите са ни най-ниски... Къде сме тръгнали в ЕВРОПА като не ни стигат средствата. А сме били ФИСКАЛНИ ОТЛИЧНИЦИ. (да ме извинявате ама по-скоро фекални)

  11. Member Аватара на Ivan19
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    241
    #84

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Здравейте! Искам да ви попитам за моята система. При загряване на радиаторите се чува пукане от два от радиаторите ми. Те са панелни. А в радиаторите в другите стаи не се чува. Какъв може да е проблема?

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,572
    #85

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Скъсана заварка на конвектора.

  13. Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    302
    #86

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Цитат Първоначално публикувано от JKanchev
    Много ми е драго инж. Нейчев да Ви хвана.

    Температурата на изхода на радиаторите е от 7-10 градуса мерено със контактен термометър. В параметър d40 d41 следя входящата и изходящата температура като там разликата е около 8-9 гр.
    Притваряй секретните кранове, за да получиш разлика от поне 15 градуса. При тази външна температура и разлика от 7-10 градуса, няма да можеш да получиш необходимата отоплителна мощност.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    93
    #87

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Цитат Първоначално публикувано от eng.Neychev
    Притваряй секретните кранове, за да получиш разлика от поне 15 градуса. При тази външна температура и разлика от 7-10 градуса, няма да можеш да получиш необходимата отоплителна мощност.
    Инж. Нейчев, дай малко напътствия как да постъпя с тези кранчета.Аз имам 4 големи радиатора последователно и се чудя кой с колко да притворя....от цялата ми система тази задача ми е най-мътна..

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    188
    #88

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Да разбираме ли,че при притворени секретни кранове,циркулацията на водата в радиаторите се забавя или затормозява и това води до по-голяма Т разлика на входа и изхода,от което се увеличава отоплителната мощ на тялото,а и КПД -то ??? И ако е така,това не може ли да се постигне да речем с намаляне на оборотите на помпата примерно...? eng.Neychev,да попитам още,защо при мен функцията d-41 не работи,а само d-40 ? Не мога да се свържа с мобилния ти,който имам.

  17. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #89

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Настройката на радиаторите от секретните кранове е направена.
    При постоянна подаваща от котела 60 градусова при външна температура -15 на всички радиатори сега разликата от входяща/изходяща температура е минимум 15 градуса, само на първият ми радиатор 1200/600 при напълно навит секретен едва достигнах 10-12 гр. разлика, но там е най-топло.
    При другите радиатори постигнах тези стойности при отворени на около от 50%-70% от капацитета им.
    Скорост на помпата -1, поради намалената мощност в параметър d0 - 11 кв.

    Идната нощ ще направя необходимото засичане на разхода и ще споделя.
    Тази нощ за пореден път установих, че котела работи по-икономично в режим на Калорматик функция Z/А- "0" /двуточков/ при по-чести включвания отколкото в режим "1" /аналогов/, който на пръв поглед е много по-добър относно работата на котела изразявайки се в два пъти повече време за работа и почивка - Разхода със 0.150 куб/час повече .

    Инж. Нейчев, надявам се добре съм се справил със поставеното задание ???

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    10
    #90

    Re:Газов котел - мнения и препоръки 2012

    Привет! Котела е Де Дитрих - Зена 24 МИ - 9.3 -24 kW. Радиаторна мощност по каталози -16 kW . "Равновесна температура" - 73 градуса. Обща площ 140 кв.м, няма съседи отгоре и отдолу, изолация нормална-стъклопакет двоен и 5 см стиропор. Не са монтирани две лири още - т.е инсталираната може да скочи с 1 квт примерно. Преди известно време се бях ориентирал към външен датчик, tokata ме насочи да пробвам с обикновен стаен термостат, което и направих, но все още има голям разход 15 -20 кубика за 24 часа -декемврийски студове.Намалих мощността на котела -70 % т на водата 70 гр. 12 кубика за 24 часа при около -5 гр.
    Сега намерих контактен термометър и ще нагласям радиаторите за входяща и изходяща темп.- по препоръки мин разлика 15 гр. Въпросът ми е за този модел пише че има газов клапан с външен модулатор. Питах гамените от Рувекс има ли го модулатора в котела или трябва с някакъв външен сигнал да се модулира горелката - адекватен отговор не получих. Нямам и представа как точно изглежда управление на газов вентил, за да разбера в крайна сметка има ли такова нещо сред чаркаляците на котела или не? Видимо пламъка се променя -когато запалва е по висок и после намаля на половина - но от някакво управление ли става това не ми е ясто. Токата спомена че се взема някаква платка и се слага. Някой запознат с този котел моля да ме светне, не че не ми е ясно вече, за комфорта си плащаш повече. Въпросът е да оптимизирам "повечето". Накрая да благодаря на всички които са писали - от всеки нещо научавах

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 57 ПърваПърва ... 456781656 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Газов котел - Избор и Цени
    От legaltk във форум Отопление
    Отговори: 2476
    Последно: 08-08-17, 23:52
  2. Re:Газов котел - мнения и препоръки 2011г
    От zhivko83 във форум Отопление
    Отговори: 805
    Последно: 02-01-12, 07:36
  3. Газов котел - мнения и препоръки 2010г
    От eng.Neychev във форум Отопление
    Отговори: 957
    Последно: 31-12-10, 11:56
  4. Газов котел - мнения и препоръки 2009г
    От Saint във форум Отопление
    Отговори: 821
    Последно: 29-12-09, 23:43
  5. Газов котел - мнения и препоръки 2008г
    От karim във форум Отопление
    Отговори: 115
    Последно: 26-12-08, 00:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе