Страница 149 от 166 ПърваПърва ... 99139147148149150151159 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,221 до 2,235 от общо 2477
Like Tree389Одобрявам

Газов котел - Избор и Цени

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    11
    #2221

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    мерси ще направя схема и ще я прикача

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2016
    Мнения
    20
    #2222

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от Viking72 Виж публикацията
    Никой добър специалист няма тук да ти даде мнение за котел.Защото не е сигурен дали ОИ е изградена правилно!Как ще ти гарантира правилната работа на котела?
    БРАВО! Viking 72. Спечели Уважението и Овациите ми. Защото котела е НЕРАЗДЕЛНА част от инсталацията. Сам по себе си може да е най-прекрасният и в дадените условия в които е поставен да работи, да бъде унищожен, оплют, заклеймен и поруган. Имам колега който дава 5 години пълна гаранция на цялостна инсталация и съоръженията ако е проектирана и изработена от него, без помощта и вещите съвети на клиента.
    Viking72 одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    11
    #2223

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Системата е изградена чрез колекторна кутия и оттам с тръби с алуминиева вложка ф 16 до всеки радиатор .От котела до кутията са медни ф20. Това е схематаСхема къща.docx

  5. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #2224

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от fire76 Виж публикацията
    Системата е изградена чрез колекторна кутия и оттам с тръби с алуминиева вложка ф 16 до всеки радиатор .От котела до кутията са медни ф20. Това е схематаСхема къща.docx
    Незнам колко години е работила тази инсталация с тези тръби.Амортизацията на тръбите ( ал.вложка),когато са работили в инертни системи като твоята е голяма.Използвай ППР с фибростъкло и забравяш за тях.
    Направи си нова система,както трябва и се наслаждавай на живота(проект).
    Икономията,която смяташ да направиш ще ти излезнае Много Скъпо с течение на времето!
    Остани си със здраве!
    Този пост е редактиран от Viking72; 18-05-17 в 17:21.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2017
    Мнения
    11
    #2225

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    А може би да разруши цялата къща и да я построи наново, за да е нова и да се наслаждава на живота.
    pepitoff одобрява това.

  7. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #2226

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от Артемида Виж публикацията
    А може би да разруши цялата къща и да я построи наново, за да е нова и да се наслаждава на живота.
    Много се отклонявам от темата.
    Лазар,ако прецени за необходимо да изтрива.

    Най-трудно се контролира процеса на горене при твърдото гориво дори с използване на автоматика.
    Най-слаби тръби за ОИ на твърдо гориво са(ал.вложки),както и техните фитинги.
    При прегряване живота им се съкращава многократно.
    Няма битова ОИ на твърдо гориво която да не е прегрявана,щом не е защитена с необходимата Автоматика за тази цел.
    Кой специалист ще монтира газов котел на такава ОИ и ще поеме гаранция за безпроблемната и работа?

    Добра ОИ -топло през зимата и нормални разходи(левчета).
    Икономията е майка на мизерията.
    Този пост е редактиран от Viking72; 18-05-17 в 18:11.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    146
    #2227

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Вие пък сега ще откажете човека да мине на газ.Аз също бях 3 години на камина с водна риза,после 3 години на пелети,от 3 години съм на газ,да не съм сменял тръби всеки път.Всички знаем кое е най добре,но при готова инсталация да се разтурва зорлян,не мисля че е добра идея.Ще ти кажа какво бих направил аз.
    Там където мислиш да слагаш конвектор,бих сложил един радиатор тип 33 1400Х600 ако има място естествено.(не съм фен на тия духащи конвектори)
    Това между двете спални ако е коридор,бих сложил един радиатор и то някой по голям,да помага на спалните,че там си малко на ръба.
    Трябва да извадиш бойлера от системата,котела си има отделен изход.
    Предвиди Термоглави в спалните.
    Смяна на входящата тръба от котела до колектора от Ф20 на Ф28 мед или Ф32 стабилизиран ППР.

    Лично мнение,не те ангажирам с него.

  10. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #2228

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Не става въпрос за разрушаване !
    Необходимо е консултация със специалист,за да се прецени всичко.Това исках да кажа.
    Иначе как се препоръчва котел?
    Съжалявам,че повечето потребители ме разбират грешно.
    Възможно е инсталацията да отговаря?Тук няма гадатели!

    - - - - - - - - - -



    Лазар също може да изкаже мнението си като експерт,защото тези задачи с много неизвестни са трудни.
    Този пост е редактиран от Viking72; 18-05-17 в 19:04.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    11
    #2229

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Мерси за сега за отговорите .По принцип вместо конвектор мога да сложа радиатор не е проблем и за коридора между спалните си мислех за допълнителен радиатор.

  12. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #2230

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от batspetar Виж публикацията
    Вие пък сега ще откажете човека да мине на газ.Аз също бях 3 години на камина с водна риза,после 3 години на пелети,от 3 години съм на газ,да не съм сменял тръби всеки път.Всички знаем кое е най добре,но при готова инсталация да се разтурва зорлян,не мисля че е добра идея.Ще ти кажа какво бих направил аз.
    Там където мислиш да слагаш конвектор,бих сложил един радиатор тип 33 1400Х600 ако има място естествено.(не съм фен на тия духащи конвектори)
    Това между двете спални ако е коридор,бих сложил един радиатор и то някой по голям,да помага на спалните,че там си малко на ръба.
    Трябва да извадиш бойлера от системата,котела си има отделен изход.
    Предвиди Термоглави в спалните.
    Смяна на входящата тръба от котела до колектора от Ф20 на Ф28 мед или Ф32 стабилизиран ППР.

    Лично мнение,не те ангажирам с него.
    Колеги,не е професионално да изказваме крайни мнения.
    Защото система работеща на твърдо гориво,няма нищо общо с такава на газ.
    Температурният режим при двете ОИ е съвсем различен.

    Досега за универсална система,която отговаря на всички котли и горива(твърдо,пелети и газ) за първи път чувам.

    Fire76,
    Спечели доверието на Лазар,като задаваш професионални въпроси!
    И той ще ти отговари рано или късно!
    Но на тези глупави въпроси досега няма компетентно мнение -отговори от ...
    Този пост е редактиран от Viking72; 18-05-17 в 23:14.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    11
    #2231

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Напълно съм наясно с температурните режими на работа на двата вида инсталации.Системата която ми е изградена не е от първия хванат от улицата човек а от такъв каито си разбира от работата при изграждане на отоплителни инсталации.като преглеждам въпросите от форума всички са свързани с избор на котел не виждам какво глупаво има в това.

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #2232

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    В Германия,масово се използват двуконтурни котли Вайлант-не мога да отговаря защо?
    Новите им инсталации-всичко е подово.Лири имат в баните.Арматурата по инсталациите е немска.Тръбите са(ал.вложки)на Хенко(нямат много прилика с Хенкото в БГ),фитингите са кербовка.
    Това е за еднофамилни къщи.Има разбира се ОИ,които са изпълнени с други котли и тръби.Всички компоненти са качествени.Когато използват медни тръби,фитингите също се кербовът.Радиаторите при тези ОИ са платкови.Медни тръби с алуминиеви радиатори не монтират. Поцинковани фитинги няма в нито една ОИ.
    Собствениците не дават съвети на изпълнителя!
    Никоя изпълнителна фирма ( германска,българска,турска,полска)не работи без проект. Никой изпълнител не се отклонява от проекта и не прави „подобрения по него”.Изпълнения като на „чичо Пешо водопроводчика на каминки с водна риза и хвърлени тръби по пода”няма.
    Законите им са жестоки!
    Компромиси няма,всичко е изпълнено по учебник!
    В БГ,също има специалисти,които не правят компромиси с изпълнението на ОИ и не отстъпват на фирмите в Германия!
    Този пост е редактиран от Viking72; 19-05-17 в 16:19.

  16. Junior Member
    Тук е от
    May 2016
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    22
    #2233

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Защо не слагат алум. радиатори с медни тръби? Чак се притесних сега, аз съм точно така.

  17. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #2234

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от Dian Petkov Виж публикацията
    Защо не слагат алум. радиатори с медни тръби? Чак се притесних сега, аз съм точно така.
    Не се притеснявай!
    Пиши в тема за тръби,защото тази не е.

    Поста ми беше за колегите,които искат да се отопляват на газ.Исках да им обясня,че само избор и смяна на котела не е гаранция за добра ОИ.
    Отоплението на газ създава най- голям комфорт,но да се постигне,трябва всички компоненти в ОИ да са подбрани и монтирани правилно.
    Това се прави от специалисти,а не от водопроводчици
    Този пост е редактиран от Viking72; 19-05-17 в 17:11.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    146
    #2235

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от Viking72 Виж публикацията
    Не се притеснявай!
    Пиши в тема за тръби,защото тази не е.

    Поста ми беше за колегите,които искат да се отопляват на газ.Исках да им обясня,че само избор и смяна на котела не е гаранция за добра ОИ.
    Отоплението на газ създава най- голям комфорт,но да се постигне,трябва всички компоненти в ОИ да са подбрани и монтирани правилно.
    Това се прави от специалисти,а не от водопроводчици
    И как да разберем кои са специалисти.Първата ми ОИ с камина беше правена от "специалисти",в крайна сметка камината на 80 градуса,радиаторите не могат да се пипнат, а в стаите студено.В спалня 25 квадрата бяха заложили 14 ребра H 500.В средата на зимата преправях инсталация и добавих глидери почти двойно във,всички стаи.Следващите "специалисти" за пелетите, искаха да ми слагат горелка 50КВ и котел 45 КВ ,за 200 квадрата къща и 300 литра бойлер.С мое настояване едва ги навих да сложим 34 КВ горелка с 32 КВ котел.В крайна сметка се оказа че и 16 КВ са ми достатъчни.Единственото което преправих тогава беше да сложа термоглави на радиаторите.Като минавах на газ отново "специалистите",ми казаха да си изхвърля бойлера с две серпентини,където имам вързан и солар и не плащам половин година топла вода,защото щяли да ми слагат двуконтурен котел.По мое настояване и по препоръка на Лазар сложих два Бош Конденс 7000 - 15 КВ едноконтурни,за двата етажа по един и сега съм адски доволен.През нас минаха 5 фирми на оглед и всички ми казваха че съм луд,колко е хубаво да си с двуконтурен котел и тем подобни глупости.А да не говорим че отричаха Бош като марка.Всичко което пиша е на база личен опит и от наученото от форума.Направил съм няколко инсталации,но на приятели и мога да кажа,че се държат за сега повече от добре.Съжалявам ако съм ви отегчил с дългият пост,но в България трябва да си запознат поне малко с нещата, иначе се доверяваш сляпо на някоя фирма,викаш си тия са правили доста инсталации и после се оплакваш на арменският поп.
    Човека попита за котел за къща 100 квадрата,вие го съсипахте с това как се правили инсталациите в Германия.

    Поздрави на всички и дано накрая останат само добрите фирми,да може наистина да се доверим на някой.Така ме е яд че Лазар не е от Пловдивският край.
    fire76, tresto, pepitoff и 1 други харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 08:58
  2. UPS за газов котел
    От taralion във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 06-06-16, 21:09
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 20:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 21:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 21:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе