Страница 148 от 166 ПърваПърва ... 98138146147148149150158 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,206 до 2,220 от общо 2477
Like Tree389Одобрявам

Газов котел - Избор и Цени

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #2206

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Добре би било да имате договор с подходящи клаузи за гаранции за правилна работа и поемане на съответни отговорности

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    11
    #2207

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Здравейте от мен.Предстои ми сключванена договор към Сити газ Пловдив и ще трябва да пренастроя отоплителната си инсталация.Живея в къща около 100кв.м. Имам външна изолация от 8см. стиропор и 10см. мин вата на тавана.Къщата представлявя хол с трапезария около 50 кв.м. и 2спални по 13 кв.м. До сега се отоплявах с котел на въглища и мощността на радиоторите ми е около 15 кв.,като имам възможност да добавя и конвектор в голямата стая. Въпроса ми е какъв котел да избера, като съм се насочил към двуконтерен Бош конденз 2500. с седмичен програматор от промоцията им. Дали въпросния котел ще ми свърши работа. Другият въпрос е относно фирма за изграждане на газовата инсталация.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    94
    #2208

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Дайте ми съвет, какво да изискам да се промени? 4 кръга дневна, 2 спаляня, 1 детска, 1 баня?
    Viking72 одобрява това.

  5. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #2209

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от fire76 Виж публикацията
    Здравейте от мен.Предстои ми сключванена договор към Сити газ Пловдив и ще трябва да пренастроя отоплителната си инсталация.Живея в къща около 100кв.м. Имам външна изолация от 8см. стиропор и 10см. мин вата на тавана.Къщата представлявя хол с трапезария около 50 кв.м. и 2спални по 13 кв.м. До сега се отоплявах с котел на въглища и мощността на радиоторите ми е около 15 кв.,като имам възможност да добавя и конвектор в голямата стая. Въпроса ми е какъв котел да избера, като съм се насочил към двуконтерен Бош конденз 2500. с седмичен програматор от промоцията им. Дали въпросния котел ще ми свърши работа. Другият въпрос е относно фирма за изграждане на газовата инсталация.
    Иска си проектант,за да изчисли всичко както трябва-(топлозагуби,необходима мощност.....).За да не пишеш:Голям разход на газ и висока сметка.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,572
    #2210

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от atanasov Виж публикацията
    Дайте ми съвет, какво да изискам да се промени? 4 кръга дневна, 2 спаляня, 1 детска, 1 баня?
    На първо време поискай оферта от друга фирма.

  7. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #2211

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от Viking72 Виж публикацията
    Иска си проектант,за да изчисли всичко както трябва-(топлозагуби,необходима мощност.....)..
    Цитат Първоначално публикувано от atanasov Виж публикацията
    Най-накрая ми изпратиха чертежа на отоплителния проект - оказаха се 5 кръга, не 3.
    Май проектант стои зад всичко това

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #2212

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Май проектант стои зад всичко това
    Не съм проектант.Работя като машинист на котли с високо налягане в тец (огняр).
    Съжалявам,че останахте с грешно мнение за мен.Обикновено пиша в други теми.
    Моля, да бъда извинен,ако съм засегнал някого.
    Този пост е редактиран от Viking72; 17-05-17 в 04:48.

  10. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #2213

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Не, аз говоря за офертата на atanasov, че е придружена с проект - щом говори за чертеж

  11. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #2214

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Благодаря.Разбрах,че колегата не е много на „ти” с материята.Исках просто да го насоча, за да не остане разочарован от новото отопление.
    Този пост е редактиран от Viking72; 17-05-17 в 07:22.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    94
    #2215

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Определено не съм на "ти" с материята и съм в много неприятна ситуация. Проект е, уж изработен от проектант. Вътре е и климатичната инсталация (представям си и там какво е положението). Проблема е, че нямам избор в това кой ще го изпълни, мога единствено да се опитам да влияя на решенията, но когато и аз не разбирам от материята става особено трудно. Не получих конктетен отговор, какво бихте променили по проекта. До колкото разбирам е дължината на кръговете, от там по-слаб дебит, от там разлики в температурата.

    Все пак благодаря за менията до момента!

  13. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #2216

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от atanasov Виж публикацията
    Определено не съм на "ти" с материята и съм в много неприятна ситуация. Проект е, уж изработен от проектант. Вътре е и климатичната инсталация (представям си и там какво е положението). Проблема е, че нямам избор в това кой ще го изпълни, мога единствено да се опитам да влияя на решенията, но когато и аз не разбирам от материята става особено трудно. Не получих конктетен отговор, какво бихте променили по проекта. До колкото разбирам е дължината на кръговете, от там по-слаб дебит, от там разлики в температурата.

    Все пак благодаря за менията до момента!
    Атанасов,тази сутрин стана голяма обърквация.Моят коментар беше насочен към fire76.За тези неща си има договори.Проектантът и изпънителя си носят отговорноста!
    Всеки проектант работи с програма.Всичко се изчислява-дължина на тръбите,сечение,съпротивление,пад на налягането ,мощност на помпа ...и т.н.
    Винаги може да направиш консултация и с други специалисти преди монтажа.
    Този пост е редактиран от Viking72; 17-05-17 в 09:19.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    94
    #2217

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Те хубаво носят отговорност, но като не работи според очакванията ми, няма да ме топли тяхната отговорност зимата . Предпочитам, да се направи като хората, вместо да стискам палци и после да се надявам на договори... Иначе за пореде път се убеждавам, че не може да се вярва на професионалистите в която и да е област. Същото е и положението с автосервизите и здравеопазването, и строителството, и какво ли още не...
    pepitoff одобрява това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    11
    #2218

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Предполагам,че всички които не се занимават с този дейност ежедневно не са много на ТИ. Както писах имам изградена инсталация за котел на твърдо гориво с мощност на радиаторите в къщата 15 KW. Това за топлинните загуби ОК. Правил съм си сметки и загубите в този вид на описване на изолацията са под 8 KW. Та оттук нататък остава въпроса нерешен за избор на котел и фирма за изграждане на газова инсталация.

  17. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #2219

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от fire76 Виж публикацията
    Предполагам,че всички които не се занимават с този дейност ежедневно не са много на ТИ. Както писах имам изградена инсталация за котел на твърдо гориво с мощност на радиаторите в къщата 15 KW. Това за топлинните загуби ОК. Правил съм си сметки и загубите в този вид на описване на изолацията са под 8 KW. Та оттук нататък остава въпроса нерешен за избор на котел и фирма за изграждане на газова инсталация.
    Никой добър специалист няма тук да ти даде мнение за котел.Защото не е сигурен дали ОИ е изградена правилно!Как ще ти гарантира правилната работа на котела?

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    146
    #2220

    Отговор: Газов котел - Избор и Цени

    Цитат Първоначално публикувано от fire76 Виж публикацията
    Предполагам,че всички които не се занимават с този дейност ежедневно не са много на ТИ. Както писах имам изградена инсталация за котел на твърдо гориво с мощност на радиаторите в къщата 15 KW. Това за топлинните загуби ОК. Правил съм си сметки и загубите в този вид на описване на изолацията са под 8 KW. Та оттук нататък остава въпроса нерешен за избор на котел и фирма за изграждане на газова инсталация.
    Нарисувай една схема на къщата,квадратура на стаите и височина,пиши какви радиатори имаш монтирани в момента и с какви тръби са пуснати,ще се опитаме да помогнем.За включване към Ситигаз нямаш много възможности,предполагам си от Пловдив или околните села.Имаш 2 фирми за монтаж.
    -Техно Консулт 2000 - Любка ще те убеждава за двуконтурен,но за къща все ще се намери място за бойлер.Монтират Бош,за региона мисля че са единствени,добре работят,на мен те ми правиха инсталацията.
    -ОВК Инженеринг - Станислав ще те убеждава, че Висман е най-доброто на пазара и накрая ти плесва за управление някво китайско тип ON/OFF.Работят добре,не предлагат Бош.
    За 100 квадрата, най-добре ще ти пасне най- малкият модел на Бош 14 КВ с бойлер.
    Това е от мен,дано съм бил полезен.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на газов котел.
    От gogo.s във форум Отопление
    Отговори: 174
    Последно: 30-06-19, 08:58
  2. UPS за газов котел
    От taralion във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 06-06-16, 21:09
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 20:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 21:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 21:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе