Страница 2 от 12 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 175

Избор на газов котел.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jun 2018
    Мнения
    6
    #16

    Отговор: Избор на газов котел.

    Здравейте на всички.
    Бих искала да ме посветвате при избор на котел на газ или да ми препоръчате такъв. Предстои ни да прекараме газ, имаме няколко оферти, но след всичко което изчетох май нямаме добро предложение за котел. Та първо сме в район с много твърда вода, апартамента е 88 кв. вътрешен с вътрешна изолация само на таваните и външните стени. Котлите които ни предлагат са Bosch, Di Dietrich, Vissmman, Ariston, Baxi, Vitrix Imergas, Rielo, Искаме ксчествен и икономичен котел бихте ли ми препоръчали, а също и какви да са радиаторите стоманени или алуминиеви

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2018
    Мнения
    32
    #17

    Отговор: Избор на газов котел.

    Здравейте,
    Искам да знам какъв котел би бил подходящ за следното жилище със застроена площ от 96.87кв. м. Прилагам план на самото жилище, в който съм отбелязал посоките (черните стрелки), мястото за котела (червен правоъгълник), размера на прозорците и външните стени (сини линий). Жилището се намира на първи етаж над партер в нова тухлена сграда. Има също така и топлоизолация + минерална мазилка. Котата е 3.20. Долният етаж е с магазини, които не са обитавани в момента. Височината на таваните е 2.70 по мои измервания. В трите стаи са монтирани алуминиеви радиатори, които предполагам са измерени за помещението в което са. Дограмата е ПВЦ със стъклопакет. Точните размери на стаите са отбелязани в плана. Въпросът е какъв котел би бил оптимален за отопление на такъв тип жилище и снабдяване на топла вода? Имам въпрос и за банята - Каква лира е подходяща с оглед на това, че банята е около 3.4 квадратни метра и трябва ли някакъв бойлер в който да се съхранява топлата вода? Тъй като смятам и моркото помещение да бъде по-малка баня там също ли трябва лира? Много благодаря за информацията! При необходимост мога да дам още детайли!
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от zed90; 20-07-18 в 18:05.

  4. Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    228
    #18

    Отговор: Избор на газов котел.

    zed90, така като гледам разположението, има едно много кофти нещо. Мястото на котела ти е кошмарно, точно до канапето над главата ти като седнеш там. Котлите обикновено не са много безшумни, и ще е много терсене.Предполагам тръбите вече са прокарани след като са сложени радиаторите, но ако можеш да изнесеш котела на терасата пак на същата стена и място, ще си спестиш много ядове. И моят котел е в дневната, но е разположен в далечния ъгъл на стаята, ами пак ме дразни, особено ако гледам ТВ. Не мога да си представя да ми е над главата и да го трая.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2018
    Мнения
    32
    #19

    Отговор: Избор на газов котел.

    Sad Reader, Благодаря ти за отговора! Честно казано това ми е нещо непознато и не съм сигурен дали ще може да се изнесе на терасата. Всякакви мнения и препоръки са добре дошли!
    Този пост е редактиран от zed90; 20-07-18 в 16:32.

  6. Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    228
    #20

    Отговор: Избор на газов котел.

    Ако не можеш да го изнесеш, тогава вземи някой по-безшумен котел. Аз съм с един дърт Висман, съседът е със същия модел, ами и двата ги чувеам, на съседа и през стената се чува, както и той чува моя.По-новите модели може да не са толкова шумни, но провери за всеки случай, защото сложиш ли го веднъж трудно се мести.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2018
    Мнения
    32
    #21

    Отговор: Избор на газов котел.

    Да, точно затова сметнах, че е необходимо да се поинтересувам от тази тема и пуснах питането с информацията, която имам. Наясно съм, че хубавите и ефективни котли струват пари (готов съм да ги дам) но ми се иска решението да е отпимално за такъв тип жилище. Силно се надявам по-новите да са с по-ниско ниво на шум. Благодаря ти за съветите! Ако някой друг има да добави препоръки за фирми в София, конкретни модели на двуконтруни котли или нещо друго полезно за моя казус ще се радвам да прочета и тях.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    87
    #22

    Отговор: Избор на газов котел.

    Здравей, шума от котела може чувствително да намалее ако го монтираш в шкаф. При мои близки е така. Питаш за бойлер, а има ли тръби прекарани от котела до него, за серпентината. И ако котела ще е двуконтурен (защо), бойлер не ти трябва. Къде са ти изведени колекторите? Имаш радиатори, тръбите им до къде водят?
    Този пост е редактиран от ydraganov; 20-07-18 в 17:12.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2018
    Мнения
    32
    #23

    Отговор: Избор на газов котел.

    Привет,
    Предполагам цялата инсталация е изградена заедно с необходимите тръби до радиаторите и остава да се монтира самия котел (според строителя). Насочих се към двуконтурен, защото прочетох, че той ще свърши работа за снабдяване и с топла вода. Жилището беше с монирани радиатори и според мен тръбите са си свързани. Благодаря за информацията! Най-вероятно и аз в шкаф ще го слагам.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    87
    #24

    Отговор: Избор на газов котел.

    Не е лошо някой с минимални познания да разгледа и да ти обясни вече изграденото. Иначе ще ти даваме идеи за които вече е късно. При готово жилище да къртиш и да дупчиш, не е добър вариант. Да видим строителя какво ти е оставил. Първа зима ли ще ти е?

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2018
    Мнения
    32
    #25

    Отговор: Избор на газов котел.

    Да, първа зима ще ми е. А и ми предстои основен ремонт и не знам от къде да го захвана. Благодаря ти за мнението! Много ми е полезно!

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    87
    #26

    Отговор: Избор на газов котел.

    Ако е основен, с къртене, тогава всичко може. Изясни си като за начало, тръбите на трите ти радиатора до къде водят и какви други тръби има пуснати из жилището. До котела трябва да откараш и канал за конденза. И преди всичко газ.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2018
    Мнения
    32
    #27

    Отговор: Избор на газов котел.

    Канал за конденз има високо горе. А на мястото на котела има 2 стърчащи тръби. Много се надявам да не се наложи къртене и всички необходими тръби да са свързани към радиаторите в стаите и да стигат до банята. В сградата има хора, които се отопляват вече с газ, така че смятам газът няма да бъде проблем. Така изглеждат радиаторите - има тръба която предполагам води до котела.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  16. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #28

    Отговор: Избор на газов котел.

    Това са панелни радиатори, но това, че строителят твърди, че имаш да слагаш само котел - нищо не значи. Много е вероятно размерът и броят на радиаторите да не са достатъчни, а това може да обезмисли скъп газов котел.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2018
    Мнения
    32
    #29

    Re: Отговор: Избор на газов котел.

    Привет Vizi, Броят им е общо 3 като обмислям и лира за банята. Надявам се поне радиаторите да са ОК и да не са налага подмяна. Благодаря на всички за информацията! Изглежда ще трябва да извикам някой, който разбира, за да знам кое трябва и кое не.
    Този пост е редактиран от zed90; 20-07-18 в 19:36.

  18. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #30

    Отговор: Избор на газов котел.

    Само за сравнение аз имам 3 в помещение 32 м2 с обща дължина около 4 метра трипанелни на 300 мм височина и вързани на кръст.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 12 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. UPS за газов котел
    От taralion във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 06-06-16, 22:09
  2. проблем с газов котел
    От kora във форум Отопление
    Отговори: 7
    Последно: 19-01-14, 16:48
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 21:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 22:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 22:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе