Страница 3 от 12 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 175
Like Tree37Одобрявам

Избор на газов котел.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #31

    Отговор: Избор на газов котел.

    Редовно следя конференцията за енергийна ефективност в Хановер,информацията която не е платена се добирам до нея.
    Най-интересното е ,че участниците са арихтекти,строителни инженери,проектанти и Занаятчии/изпълнители,монтажници/ и всички плащат близо 300€ за участие и работят в екип!
    В момента най-много се обръща внимание на на захранване на жилищата с филтриран свеж въздух.
    Информацията за котли е платена.
    Ето защо им се получават нещата на белите хора.
    Намерих информация за пелетни камини,но като видях цена от 13000€,не си и помислих да я публикувам като пелетна камина №1 на Европа!
    И не е италианска!
    Този пост е редактиран от Viking72; 20-07-18 в 20:10.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #32

    Отговор: Избор на газов котел.

    Цитат Първоначално публикувано от Viking72 Виж публикацията
    Редовно следя конференцията за енергийна ефективност в Хановер,информацията която не е платена се добирам до нея.
    Най-интересното е ,че участниците са арихтекти,строителни инженери,проектанти и Занаятчии/изпълнители,монтажници/ и всички плащат близо 300€ за участие и работят в екип!
    В момента най-много се обръща внимание на на захранване на жилищата с филтриран свеж въздух.
    Информацията за котли е платена.
    Ето защо им се получават нещата на белите хора.
    Намерих информация за пелетни камини,но като видях цена от 13000€,не си и помислих да я публикувам като пелетна камина №1 на Европа!
    И не е италианска!
    Вики, да не си объркал темата?

  4. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #33

    Отговор: Избор на газов котел.

    Лазаре не съм.
    Лошото,че ценната информация за котли е платена,иначе хората разглеждат всичко-котли,охлаждане....и...,макар че на швабите много не им трябва охлаждането.

  5. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #34

    Отговор: Избор на газов котел.

    Препоръчват да ми монтират помпа за отвеждане на водата от котела към канала.
    Създават ли някакви проблеми и неудобства?

  6. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #35

    Отговор: Избор на газов котел.

    Не, монтирал съм такива на Грундфос

  7. Novice
    Тук е от
    Jul 2018
    Живее в
    Благоевград
    Мнения
    4
    #36

    Отговор: Избор на газов котел.

    Здравейте, Колеги да не пускам нова тема за избор на котел ще използвам тази. Така предстой ми избор на котел, но нз какъв трябва да е и към коя марка да се насоча. Става въпрос за гр. Благоевград, апартамент 75кв.м ново стоителство, тухла с изолация, 3 ет (последен) под мен и около мен жилищата се отопляват, изложението е изток-запад, над мен има 1,80м въздушна възглавница ( таван). До момента съм поставил панелни радиатори в стайте и лира в банята. Радиаторите са 140/60 - хол 25кв.м. баня -3,5кв.м лира-40/120 спалня1- 13кв.м - 80/60 и спалня2- 11кв- 80/60. Котела ще го ползвам както за отопление така и за топла вода. До момента разпитах тук там в магазините за топлотехника и общо взето всеки си предлага неговото ( на което е представител). Едни ми предлага БОШ, Други УНИКАЛ, Виесман, Имергаз, Де Дитриш и т.н. Но има и една друга марка - warmhaus enerwa, който бил турки котел, но само кутията му била турска, а частите в него италиански и немски (според представителя в магазина), та искам да попитам някой има ли мнение за тях, монтирал ли го, защото не можах да намеря мнение за тази марка, а е на доста добра цена според мен- 1650лв + кумин. И друг въпрос спрял съм се на термостат за който и да е котел с Wi-fi, но нз на коя марка са най-качествени, предложиха ми един за 250лв но не запомних самата марка. Благодаря за мненията Ви предварително!!!

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jul 2018
    Мнения
    2
    #37

    Отговор: Избор на газов котел.

    здравейте моля за съвет относно следното котле ,ще отоплява апартамент 120м. с pvc дограма без изолация . Интересува ме дали е добър избор като ефективност и, марка на котлето, дали са надеждни ?? благодаря на всички които помогнат с съвети
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  10. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #38

    Отговор: Избор на газов котел.

    Не се сещам за по-неподходящ съвременен котел за 120м2

  11. Novice
    Тук е от
    Jul 2018
    Живее в
    Благоевград
    Мнения
    4
    #39

    Отговор: Избор на газов котел.

    Ето и линк към въпросната марка Warmhaus котел: Enerwa 24 kW - 28 kW - 32 kW | Warmhaus

  12. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #40

    Отговор: Избор на газов котел.

    За този нямам никаква информация

  13. Novice
    Тук е от
    Jul 2018
    Живее в
    Благоевград
    Мнения
    4
    #41

    Отговор: Избор на газов котел.

    Пълна мистерия с тоя котел, щом и ти не си чувал за тях, направо нз. Чух само, че по Шумен яко ги монтирали тия котли и даже било яко наплив, ама като нямам човек там :D Освен да рискувам, иначе като гледам параметрите са му добри, дано да няма проблем с отопляването на 75м2.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #42

    Отговор: Избор на газов котел.

    Изобщо не се съмнявам, че ще те топли, а че няма да има към кого да се обърнеш при нужда. Някой ще ти го продаде, ще го пусне на заводски настройки и после се спасявай. Тук при нас една фирма масово монтираше едни румънски Мотани, но фирмата вече я няма на пазара и никой не иска да се занимава с тях, затова много хора си ги подменят като се повредят. А в Благоевград има сериозни фирми, по-добре избери сигурен доставчик и сервиз, отколкото 100-200лв икономия

  16. Novice
    Тук е от
    Jul 2018
    Живее в
    Благоевград
    Мнения
    4
    #43

    Отговор: Избор на газов котел.

    Мдаа, много си прав, само че тук ти дават котел 2,200лв само котела + 100лв. кумин + 270лв такса и документи +100лв клапан, коленца и тн. под котела + термостат от 130 до 250лв и се събират доста разходи, а и трябва да остъкля тераста където ще е котела и си става цифра. Но ще гледам и ще търся оферти тая седмица. Иначе звънях на тоя пич днеска каза, че тоя котел имал 2г. гаранция и им бил сервиз на тях и на Unical. Ще пиша за развитие по темата и за още мнения

  17. Novice
    Тук е от
    Jul 2018
    Мнения
    2
    #44

    Отговор: Избор на газов котел.

    моля те предложи ми някакъв котел марка и мощност,апартамента е в гр.Самоков А този???
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от evtim; 30-07-18 в 13:01.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    63
    #45

    Отговор: Избор на газов котел.

    Здравейте,

    Моля за съвет, за избор на газов котел, който ще ползвам за отопление и топла вода на жилище от 120 кв застроена площ в София. Все още не съм решил, но моля имайте предвид, че може да го ползвам за подово отопление.
    В апартамента има две бани и би било добре да могат да се ползват едновременно. Благодаря ви предварително!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 12 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. UPS за газов котел
    От taralion във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 06-06-16, 21:09
  2. проблем с газов котел
    От kora във форум Отопление
    Отговори: 7
    Последно: 19-01-14, 15:48
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 20:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 21:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 21:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе