Страница 10 от 12 ПърваПърва ... 89101112 ПоследноПоследно
Резултати от 136 до 150 от общо 175
Like Tree37Одобрявам

Избор на газов котел.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2019
    Мнения
    12
    #136

    Отговор: Избор на газов котел.

    Здравейте, отново,
    Извинявам се, че пак се включвам, но бих искала Вашето мнение за френските котли chaffoteaux, от серията Talia. Препоръчват ми ги и видях, че минималната им мощност е 2.6kw

  2.  
     
  3. zh
    zh е офлайн
    Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    221
    #137

    Отговор: Избор на газов котел.

    Вземай един от двата Боша - нещо доказано и си гледай рахатлъка.

  4. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #138

    Отговор: Избор на газов котел.

    Изборът на подходящи котли е доста голям - Бош, Имергаз, Аристон и т.н. Аз лично не мисля, че има голяма разлика какъв ще си вземеш. Единствения плюс на горепосочените марки е, че имат изградена мрежа. Същото важи и за Висман. Лично мнение на потребител.
    VanDan и stamantonov харесват това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #139

    Отговор: Избор на газов котел.

    Цитат Първоначално публикувано от Snowy Виж публикацията
    Здравейте, отново,
    Извинявам се, че пак се включвам, но бих искала Вашето мнение за френските котли chaffoteaux, от серията Talia. Препоръчват ми ги и видях, че минималната им мощност е 2.6kw
    За пръв път от толкова години в този форум прочитам за тази марка котли. Съгласен съм с горния пост.

  6. Junior Member
    Тук е от
    May 2019
    Мнения
    12
    #140

    Отговор: Избор на газов котел.

    Днес идва техник у нас, за да види обекта.
    Каза, че Имергаз са боклуци и ако искам такъв котел, въобще и да не го търся него за монтаж.
    Каза, че минималната мощност нямала никакво значение, да гледам само максималната.
    И ми препоръча този никому неизвестен френски модел котел, за който не мога да намеря абсолютно никаква информация.
    Освен това ми поиска 650лв за връзването на котела само за труда, без частите.
    У нас системата с радиаторите е изградена, трябва да се сложи котлето, да се пуснат тръби към единия радиатор и да се направи системата затворена, защото до сега е била с отворен разширителен съд, заради камината.
    Това нормална цена ли е за труд, пак казвам без никакви части, само труд?
    На нас ни се стори малко скъпо и няма да продължим с този техник, но все пак ако можете да ме ориентирате как са цените за монтаж.
    Иначе мисля, че се спираме на Bosch Condens 2300W.
    Случайно да знаете някой, който монтира в Плевен?
    Този пост е редактиран от Snowy; 06-06-19 в 00:53.

  7. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #141

    Отговор: Избор на газов котел.

    Снежанке,
    в тези 650лв да не би да влиза и газовата инсталация?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #142

    Отговор: Избор на газов котел.

    Цитат Първоначално публикувано от Snowy Виж публикацията
    Случайно да знаете някой, който монтира в Плевен?
    Ако не се бъркам нещо espace е от Плевен. Може да го питаш на лично.

  10. Junior Member
    Тук е от
    May 2019
    Мнения
    12
    #143

    Отговор: Избор на газов котел.

    Ние имаме инсталация и изведен извод за котле. Имаме документи, проект, всичко от газифицирането. Имаме и изградена система с радиатори, която в момента е отворена, защото сме се топлили с дърва, а сега трябва да стане затворена. Само трябва да се сложи котлето на мястото му, да се върже към вече изградената система с радиатори и да се промени там където е разширителния съд. До сега двама души идваха на оглед. Казаха едни и същи неща, нищо не се размина като план за работа. Единия иска 200лв, а другия 650лв. Ние не сме се сблъсквали до сега с такъв тип дейност и не знаем как вървят цените, но втората оферта, особено на фона на първата, би се струва завишена. И двете оферти са без кумини, тръби, чупки, кривки и т.н. Само труд. Къде е истината в цената за труда?

    - - - - - - - - - -

    Още в началото пратих лично на espace, но той не ми отговори. Може и да съм объркала нещо, знам ли.

  11. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    1,250
    #144

    Отговор: Избор на газов котел.

    Единият е по-алчен от другия, това е истината.
    Този дето иска 650,смята,че работи на поточна линия в Щутгарт и сглобява Мерцедес s класа.

  12. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #145

    Отговор: Избор на газов котел.

    Цитат Първоначално публикувано от Snowy Виж публикацията
    Къде е истината в цената за труда?
    Никой не иска да му се плаща само за труд или за времето което е работил, независимо дали става въпрос за котел, климатик или дограма.
    Остави доставката на котела който си избрала на този дето ще го монтира за да не те товарят много с монтажа.

  13. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #146

    Отговор: Избор на газов котел.

    То хубаво инсталацията е изградена, но дали имаш достатъчно радиатори за нискотемпературен режим? Това, че минималната мощност на котела няма значение, определено не е вярно, а иначе всеки монтажник (или почти всеки) си има марка, с която работи. В най-добрите традиции на рекламата вика за другите "Това е боклук, а моето е супер". Най-вероятно е и двете твърдения да не са съвсем верни.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #147

    Отговор: Избор на газов котел.

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Ако не се бъркам нещо espace е от Плевен. Може да го питаш на лично.
    Espace монтира в Плевен. Работи основно с Имергаз (ползва и за лична употреба в жилището си). Той ми достави и монтира преди 10г. моя Имергаз Еоломини и изгради газовата инсталация. После през годините ми е правил и някои доработки и ремонти по вътрешните тръби и радиатори. Много съм доволен от него като майстор и човек. Една декемврийска вечер със снежна виелица преди години се съгласи и го взех от тях в 22.00ч. , за да оправим котела. Беше нещо дребно - ледено топче се беше оформило в едно маркуче. Това ми е и единственият път, когато котелът е спирал при мен.
    Колкото до цени, не очаквайте, че който и да е ще работи "без пари". Аз съм правил навремето сравнения и освен цените на котлите, останалите неща и труда са близки като цена при различните фирми. Това в Плевен, на други места (по данни от форума) също ми се виждаше подобно положението. Но винаги са били друг тип оферти - цена за котел, монтиране и присъединяване към газовата мрежа и към вътрешната система от тръби и радиатори, изграждане на самата газова връзка към кутията на улицата и вътре, газ сигнален датчик и автоматичен стоп кран при установяване изтичане на газ, монтиране на стайно управление, кранове, филтри, тръби и т.н. елементи, които са нужни. След това и гаранционна сервизна поддръжка на котела. Така - ела да сложиш един котел на стената и да вържеш 2 тръби към него е доста различно.
    Имам едно предчувствие, че няма да се получат добре нещата при вас. Нито е ясно, колко вътрешната система от радиатори и тръби е читава и достатъчна за нискотемпературен режим, нито кой ще поддържа котела. Не видях да пишете за стайно управление. Цените на природния газ взеха да се вдигат след няколко години спад и съответно и ако по системата не всичко е наред ще имате високи месечни сметки и май бързо ще се върнете към камината. Такива примери имам доста около мен в квартала. Котли с по 9-10КВ минимална мощност, с малко радиатори (да не говорим и че някои спират някои стаи), без стайно управление и след няколко големи сметки и остават да ползват само БГВ-то. Дано не съм прав, защото отоплението на природен газ е много комфортно и чисто. БГВ-то е суперекстра и е евтино, но при определени обстоятелства сметките за отопление са по-високи.
    Този пост е редактиран от VanDan; 06-06-19 в 10:55.

  16. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #148

    Отговор: Избор на газов котел.

    Някои оферират монтажа на котела с включени материали и консумативи - кранове, филтри, фитинги, меки връзки и т.н.
    ccankov73 одобрява това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    May 2019
    Мнения
    12
    #149

    Отговор: Избор на газов котел.

    VanDan, не исках да натоварвам темата с подробни обяснения. В първите си коментари бях описала апартамента. Котле с 9-10 минимална мощност не е добър вариант и няма да допусна такава грешка.
    Инсталацията у нас е правена през 2008 година и тогава нашия апартамент не беше използваем, беше само на мазилка. Живеем в семейна кооперация и имаме два етажа от нея. Когато баща ми реши да газифицира, направи проект и прекара тръби и на двата етажа, за това си имаме проект, документи и всичко. Тогава аз бях ученичка и съответно живеех с нашите в единия апартамент, който е 130кв. Въпросният техник, който сега ми иска 650лв за монтажа на котлето, е правил цялата инсталация и препоръча котлето на нашите. Това котле и изобщо инсталацията, която по мое сегашно мнение не беше с достатъчно радиатори, направо режеше глави при сметките. Баща ми плащаше около 600лв на месец за отопление и топла вода. След няколко години, доста вдигнаха газта и се отказахме от нея. Същия техник ни препоръча климатик за част от апартамента, който също се оказа негоден и нито ни беше топло, нито евтино. Преди 3 години ремонтирахме празния апартамент и с мъжа ми се нанесохме в него. Нямахме достатъчно пари и за ремонт и мебели и техника и котле, за това решихме да сме на дърва. Сега вече сме четирима, като единия член на семейството е на 8 месеца и схемата с дървата, мръсотията и обслужването вече не е оферта, за това това лято ще инвестираме в котле. Радиаторите са панелни, ще си купим умни термо глави за всичките и ще вземем съответно и умно управление. Самите радиатори са доста и когато ги ползвахме с камината също не сме правили голяма температура на водата, защото ставаше адски топло и трябваше да намаляваме радиаторите или да изключваме някои. Камината я поддържахме между 40 и 60 градуса температура на водата, в зависимост от външната температура. На 80 градуса сме пробвали, но вътре не можеше да се седи от жега. Жилището има много прозорци и под всеки прозорец има радиатор с ширината на прозореца. Сега ще сложим един нов радиатор на стената до камината, за да компенсира топлината отделяна от камината. След няколко дни чакаме да ни сменят дограмата, защото до сега бяхме с дървена, а сега ще ни монтират 5 камерна с 4 сезони прозорци. Миналата година сложихме изолация на калкана, защото преди това нямахме. Тази година ще сложим вътрешна изолация на тавана, защото над половината ни жилище е открита тераса само с плочки. Бяхме се спрели на Immergas Victrix 24 TT Plus, но до колкото разбрах той е едноконтурен, а ние искаме да ползваме БГВ. Мислехме да вземем Immergas Victrix 28 TT, но сега сякаш клоним към Bosch Condens 2300W. Срещнахме го при повече дистрибутори, нов модел е, хубав дизайн, струва ни се, че като марка са по-разпространени на пазара, което значи, че по-лесно ще намираме и части и поддръжка. При Bosch-а освен това, имаме възможност роднини да ни го докарат от друга европейска държава , в която е доста по-евтин като цена, но си има европейска гаранция. И ще му купим CT200 за управление, а умните термо глави за радиаторите едва ли ще са на Bosch, защото са доста скъпи, а на нас ни трябват 8, за това ще вземем някой по-евтини, но със сигурност ще сме с умни термо глави.
    Та за това си търсим техник, който да монтира котлето и да го върже към вече съществуващата система. Не вярвах, че е толкова трудно да си намериш човек само за техническата част, без да се завърти и търговия.
    За сега май ще се спрем на първия техник, който също идва на оглед, видял е обекта и какво се изисква и каза 200лв за труд и ще ни даде списък какво да му купим като тръби, чупки, кривки и т.н (мъжът ми работи в магазин за строителни материали). Решихме да направим консултация и с техника, който е правил цялата газова инсталация, защото така ни препоръчаха от Аресгаз и той каза същите неща като първия техник, нищо не се размина като обяснение какво трябва да се направи, но иска 650лв пак само за труда и заедно да ходим да купуваме частите.

  18. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #150

    Отговор: Избор на газов котел.

    А СТ200 дали ще работи с други глави?!?
    Мноого ме съмнява.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 10 от 12 ПърваПърва ... 89101112 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. UPS за газов котел
    От taralion във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 06-06-16, 21:09
  2. проблем с газов котел
    От kora във форум Отопление
    Отговори: 7
    Последно: 19-01-14, 15:48
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 20:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 21:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 21:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе