Страница 8 от 12 ПърваПърва ... 678910 ... ПоследноПоследно
Резултати от 106 до 120 от общо 175
Like Tree37Одобрявам

Избор на газов котел.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #106

    Отговор: Избор на газов котел.

    За котлите не мога да дам съвет, но ако не е късно премести ватата, тази дето е между гредите върху таванската плоча. Така ще има по-голям ефект от нея и ще задържа повече топлината в къщата.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    May 2019
    Мнения
    8
    #107

    Отговор: Избор на газов котел.

    Цитат Първоначално публикувано от KIKOMAN Виж публикацията
    Здравейте, бих искал да Ви споделя моя казус и помоля за мнение относно избора на кондензен газов котел. Става въпрос за новопостроена къща на два етажа с чиста площ за отопление на 1 етаж 70кв/м, 2 етаж 70 и стълбищна клетка на която няма да има отопление по 7 кв/м съответно на двата етажа. Къщата ще бъде изолирана с графитен стиропор 12см външна изолация, таваните на втори етаж имат 8см каменна вата с гипсокартон, подпокривното пространство ще бъде изолирано между гредтие на покрива с 10см каменна вата и картон. Отоплението започва да се изгражда в момента - водно подово на двата етажа - тръба ф17, стъпка на полагане 10см, на първи етаж, който е повдигнат на 60см над земята има поставен 4см фибран + 1см от подложката за подово, на втори етаж подложка с 3см изолация. Допълнително ще бъдат оставени изводи за конвектори общо 6, по три на етаж, в спалните и в общото помещение на първи етаж. Къщата ще бъде газифицирана към Овергаз централно. Към момента ми предлагат следните варианти за кондензни котли:
    1- Газов котел Wolf FGB - 28 едноконтурен мин мощност 4,8 kw max 24 kw + отделен бойлер с две серпентини 200л.
    2 - Газов котел Vitodens 111-W 26kW(Кондензен) - Vissmann 4,7 - 26 kW с вграден бойлер 46л
    3- Газов котел Vitodens 100-W 26kW минимална мощност 4,7 плюс + отделен бойлер с две серпентини 200л
    Като предимство на Висман ми изтъкват топлообменниците от неръждаема стомана.

    Поздрави,
    Благодаря за отгворите.
    Здравей, няма как тъй като подпокривното е предвидено за складиране и си е сравнително високо в централната част, по краищата е 113см, на пода ще слажа 2см фибран и отгоре ламинат.
    bobivg одобрява това.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    527
    #108

    Отговор: Избор на газов котел.

    Цитат Първоначално публикувано от KIKOMAN Виж публикацията
    Здравейте, бих искал да Ви споделя моя казус и помоля за мнение относно избора на кондензен газов котел. Става въпрос за новопостроена къща на два етажа с чиста площ за отопление на 1 етаж 70кв/м, 2 етаж 70 и стълбищна клетка на която няма да има отопление по 7 кв/м съответно на двата етажа. Къщата ще бъде изолирана с графитен стиропор 12см външна изолация, таваните на втори етаж имат 8см каменна вата с гипсокартон, подпокривното пространство ще бъде изолирано между гредтие на покрива с 10см каменна вата и картон. Отоплението започва да се изгражда в момента - водно подово на двата етажа - тръба ф17, стъпка на полагане 10см, на първи етаж, който е повдигнат на 60см над земята има поставен 4см фибран + 1см от подложката за подово, на втори етаж подложка с 3см изолация. Допълнително ще бъдат оставени изводи за конвектори общо 6, по три на етаж, в спалните и в общото помещение на първи етаж. Къщата ще бъде газифицирана към Овергаз централно. Към момента ми предлагат следните варианти за кондензни котли:
    1- Газов котел Wolf FGB - 28 едноконтурен мин мощност 4,8 kw max 24 kw + отделен бойлер с две серпентини 200л.
    2 - Газов котел Vitodens 111-W 26kW(Кондензен) - Vissmann 4,7 - 26 kW с вграден бойлер 46л
    3- Газов котел Vitodens 100-W 26kW минимална мощност 4,7 плюс + отделен бойлер с две серпентини 200л
    Като предимство на Висман ми изтъкват топлообменниците от неръждаема стомана.

    Поздрави,
    Благодаря за отгворите.
    Аз лично съм за вариант едноконтурен плюс отделен бойлер. С две сепрентини има смисъл ако ще слагаш и колектори. Но може двете да ги вържеш на късо и котелът да ги използва. Само трябва да не са успоредни, че по-гадно за връзване.
    За тези 140м2 и добре изолирани 4,7кВ на Висман ще са ти повече. Огледай за някой с по-ниска минимална и ще имаш доста добри сметки после.

  5. Novice
    Тук е от
    May 2019
    Мнения
    8
    #109

    Отговор: Избор на газов котел.

    Само, да поясня, че тези 140м2 + отвореното стълбище 14(там няма отоплително тяло, но топлината ще бяга през стълбището)=154 са чиста площ без стени на двата етажа на къщата, по РЗП квадратурата е 200п2 и не съм сигурен дали мин мощност от около 2,3 kw ще бъде оправдана имайки предвид по-високата цена на котела. Къщата е добре изолирана, но забравих да спомена и че прозорците са 50m2, което според мен има значение, въпреки че стъклопакета е троен/К-Бяло-4сезона/44мм на профил 88мм, все пак са си топлозагуби през стъкла.Това са моите разсъждения, моля Ви и за вашите мнение дали да държа на котел с по-ниска мощност и дали е силно необходима?

  6. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #110

    Отговор: Избор на газов котел.

    По какъв начин ще се управлява системата и винаги ли ще се топлят всички стаи?
    Не знам дали някой може да ти даде точен и еднозначен отговор. Ако разликата в цената не е фрапираща аз бих сложил котел с нисък минимум с оглед на това, че може след време да искам да топля само част от помещенията. Така аз си разсъждавам.
    Lazar одобрява това.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    527
    #111

    Отговор: Избор на газов котел.

    Моята къща е на два етажа и подово 230м2. 10см стиропор с плътност около 20-22 по поръчка. Прозорците са 40мм/76мм пак троен стъклопакет. Витоденс 100. По 9 кръга на етаж е подовото. Котелът работи предимно на 1 от 5 степени. Но така лапа над 0,6м3 на час, когато работи

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    May 2019
    Мнения
    8
    #112

    Отговор: Избор на газов котел.

    Колекторите ще са с електронни задвижки и ще слагам стайни термостати за желаната температура. На първи етаж е едно голямо помежение 60 м2, на втори три спални. Смятам да я отоплявам цялата къща. В най-добрия случай да оставя най-малката спалня 14 м2 да не се отоплява, но честно казано не мисля да го права. Защото съм с малко дете и той със сигурност ще хвърчи между стаите. Oldgraf 1 степен най-силната ли е от пет или най-слабата. Относно цената, разликата с котел Vitodens 200 с min 2,6 max 26 е към 3000лв. Единият инсталатор много държи на вайсман заради топлообменника от неръждавейка, казва че на другите марки където са други тип му се случва доста често да има проблеми именно там после!
    Поздрави,

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    527
    #113

    Отговор: Избор на газов котел.

    1 степен е 20% , 5 е 100%
    Ако разликата е толкова голяма може би не си заслужава. Доста време ще се избива. Нека инсталаторите тук се изкажат за удачен котел.
    bobivg одобрява това.

  11. Novice
    Тук е от
    May 2019
    Мнения
    5
    #114

    Отговор: Избор на газов котел.

    И отново включване от мен в продължение на пост 99. Мислих, мислих и с много усилия може и да успея да сменя бойлера си със 100 литров с топлообменик. Конкретно за този модел бойлер става въпрос http://www.daricclima.bg/art/bojler-...tina-emajliran това което ме интересува е:

    1 - Топлообменна повърхност на серпентината от 0,53 м2. вместимост на серпентината 2,7 литра и 100 литра обем на бойлера. Ще е ли достатъчна за нормалната работа на този модел котел: VICTRIX 12 KW TT PLUS

    Тип за отопление и БГВ с външен обемен бойлер
    Топлинна мощност - отопление 12,0 kW.
    Топлинна мощност - БГВ 12,0 kW
    Модулация на мощността От 1,9 до 12 kW.

    2 - Ще е ли подходящ този котел за площта която трябва да отоплявам около 55 кв.м + още 55 кв.м мансарда, която мисля да направя след година две.Става въпрос за добре изолирани помещения.

    3 - Проблем ли е че присъединяването на серпентината е на 3/4 а на котела е 1/2.
    Този пост е редактиран от Rafting; 11-05-19 в 01:48.

  12. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #115

    Отговор: Избор на газов котел.

    Цитат Първоначално публикувано от KIKOMAN Виж публикацията
    Единият инсталатор много държи на вайсман заради топлообменника от неръждавейка, казва че на другите марки където са други тип му се случва доста често да има проблеми именно там после!
    Поздрави,
    С кои марки твоят инсталатор има опит и какви проблеми има с топлообменниците им? Сигурен съм, че той с други марки няма опит.. Най-лесен за изработка и съответно с най-ниска себестойност са топлообменниците от неръждаема стомана - представляват една серпентина от плоска неръждаема тръба. Топлообменниците от алуминиево-силициева сплав се израб отват много по-трудно и съответно са с доста по-висока себестойност. За да се ползват, значи има защо. Във всички случаи потребителят изобщо не усеща никаква разлика - и едните и другите надживяват котела, ако котелът е инсталиран правилно и работи в нормален режим. Имам опит и с двата топлообменника и този спор за мене е смешен.

  13. Novice
    Тук е от
    May 2019
    Мнения
    8
    #116

    Отговор: Избор на газов котел.

    Здравей Лазар, аз не споря, просто казвам какви предимства ми изтъкна за избора на Висман. Като изключим топлообменника, струва ли ти се подходящ този котел в моя случай или да търся такъв с по-ниска минимална мощност?

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #117

    Отговор: Избор на газов котел.

    Извинявам се, че не е по темата, но имам един въпрос. Вчера гледах една кооперация на 8 етажа, като са пуснали една тръба ф240 от алпака през всичките етажи. Това е комин, в който ще се включат всички кондензни двуконтурни котли по височина в апартаментите. Може ли малко разяснение, как става това нещо - 8 котела в един комин и какво се случва с конденза от комина?

  16. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #118

    Отговор: Избор на газов котел.

    Ами става си без проблем - трябва да е сметнат и изпълнен както трябва. Кондензът се отвежда в канализацията в мазите. Евалла на строителя, че е планирал навреме всичко. В Сф доколкото знам е масов случай, докато при нас във Вн стоителите са толкова закостенели, че гледат да си предат блока негазифициран, за да имат по-малко проблеми, пък после всеки да се спасява.Не могат да осъзнаят, че газифицираните жилища са много по-скъпи и търсени и лесно се продават
    tony34al одобрява това.

  17. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #119

    Отговор: Избор на газов котел.

    Цитат Първоначално публикувано от KIKOMAN Виж публикацията
    Здравей Лазар, аз не споря, просто казвам какви предимства ми изтъкна за избора на Висман. Като изключим топлообменника, струва ли ти се подходящ този котел в моя случай или да търся такъв с по-ниска минимална мощност?
    Подходящ е.

  18. Novice
    Тук е от
    May 2019
    Мнения
    5
    #120
    Цитат Първоначално публикувано от Rafting Виж публикацията
    И отново включване от мен в продължение на пост 99. Мислих, мислих и с много усилия може и да успея да сменя бойлера си със 100 литров с топлообменик. Конкретно за този модел бойлер става въпрос http://www.daricclima.bg/art/bojler-...tina-emajliran това което ме интересува е:

    1 - Топлообменна повърхност на серпентината от 0,53 м2. вместимост на серпентината 2,7 литра и 100 литра обем на бойлера. Ще е ли достатъчна за нормалната работа на този модел котел: VICTRIX 12 KW TT PLUS

    Тип за отопление и БГВ с външен обемен бойлер
    Топлинна мощност - отопление 12,0 kW.
    Топлинна мощност - БГВ 12,0 kW
    Модулация на мощността От 1,9 до 12 kW.

    2 - Ще е ли подходящ този котел за площта която трябва да отоплявам около 55 кв.м + още 55 кв.м мансарда, която мисля да направя след година две.Става въпрос за добре изолирани помещения.

    3 - Проблем ли е че присъединяването на серпентината е на 3/4 а на котела е 1/2.
    Аз пак да попитам за моите въпроси можете ли да помогнете особено за въпрос 2.
    Този пост е редактиран от Rafting; 11-05-19 в 01:46.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 8 от 12 ПърваПърва ... 678910 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. UPS за газов котел
    От taralion във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 06-06-16, 21:09
  2. проблем с газов котел
    От kora във форум Отопление
    Отговори: 7
    Последно: 19-01-14, 15:48
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 20:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 21:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 21:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе