Резултати от 1 до 3 от общо 3

Проблем с БГВ на газов котел ЕОЛО СТАР 23 квт.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    3
    #1

    Проблем с БГВ на газов котел ЕОЛО СТАР 23 квт.

    Имам проблем с БГВ на газов котел Еоло стар 23квт.Пускам топлата вода /зададена е температура на БГВ 48 гр./ и след 4-5 минути за секунда се появява грешка 02/свръхтемпература/.Изключва подгряването и след около 5 секунди се появява грешка 11/датчик за изгорелите газове/.След около 15 секунди подгряването стартира отново.Почиствал съм тръбите за вход и изход на газовете и тези на датчика за изгорелите газове.
    Насочвам се към датчика за свръхтемпература.Някой може ли да ми каже къде мога да закупя такъв?

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    3
    #2

    Отговор: Проблем с БГВ на газов котел ЕОЛО СТАР 23 квт.

    Виждам,че няма интерес към този проблем и го приключвам със следното обяснение.
    Окозва се,че грешка 02/свръхтемпература/ се генерира не от самия датчика.Установих го опитно с дублирането му
    с мост.Грешката 11 отчитаща работата на вентилатора за изгорелите газове,идва от датчика за подналягане на
    горивната камера.Реших въпроса с отваряне на един от отворите на горивната камера/засмукване на допълнителен пресен въздух/.Предполагам все пак,че проблема идва от самия датчик за подналягане в камерата за горене /мембра-
    ната или контактите му/.За сега не ми се занимава повече с него.

  4. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #3

    Отговор: Проблем с БГВ на газов котел ЕОЛО СТАР 23 квт.

    Това, което си направил не е решение, защото в момента си нарушил състава на горивовъздушната смес. Без газанализатор не можеш да направиш нищо. Търси сервиз.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с газов котел БГВ не се регулира
    От ilko_761 във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 26-11-15, 06:44
  2. Проблем с газов котел бош , забива
    От jorja във форум Отопление
    Отговори: 2
    Последно: 28-10-14, 21:51
  3. проблем с газов котел
    От kora във форум Отопление
    Отговори: 7
    Последно: 19-01-14, 15:48
  4. Проблем с газов котел Wissmann Vitopend 100
    От Дянков във форум Отопление
    Отговори: 3
    Последно: 28-02-12, 22:54
  5. Странен проблем с газов котел BAXI
    От baxi240 във форум Отопление
    Отговори: 46
    Последно: 07-11-09, 08:50

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе