Страница 32 от 36 ПърваПърва ... 223031323334 ... ПоследноПоследно
Резултати от 466 до 480 от общо 527
Like Tree134Одобрявам

Отопление на газ

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #466

    Отговор: Отопление на газ

    Проблемът е в разширителния съд
    vo_yulmi одобрява това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    34
    #467

    Отговор: Отопление на газ

    Здравей, и при мен беше така.Налягането скачаше от 0.5 бара до 3 и обратно.Оказа се , че разширителния съд на котела е заминал.Сложихме външен, че оригиналния на котела беше цифра.И така си карам вече 4-5 години.Бяха го вързали за единия радиатор в пералното помещение , но преди 2-3 месеца го преместих в шкафа под котела, че ми пречеше там.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    91
    #468

    Отговор: Отопление на газ

    Благодаря Ви!
    Тъй като котела ми е в мазата ако сложа външен разширител мога ли да го сложа близо до котела или трябва да е в най-високата точка?
    Този пост е редактиран от vo_yulmi; 02-03-20 в 08:39.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #469

    Отговор: Отопление на газ

    Вграденият разширителен съд е в кожуха на котела, така че по логика външният не би трябвало да има проблем да е до котела.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    91
    #470

    Отговор: Отопление на газ

    Благодаря VanDan
    Говорих с моя майстор и каза, че може и в серпентината да има проблем. Посъветва ме да изкарам маркуча на конденза и да го насоча в една кофа! Иска да знае дали преди да спре котела не изпуска голямо количество вода от кондензната тръба като защита!
    Всъщност не знам дали това не е свързано пак с разширителния съд! Каза ми, че може самата клапа на серпенрината да се отваря или обратно точно не го разбрах и заради това да спре изцяло котела!
    Отворен съм и за други мнения, ще се включа щом има развитие по въпроса.
    Този пост е редактиран от vo_yulmi; 02-03-20 в 10:10.

  7. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #471

    Отговор: Отопление на газ

    Най-вероятно разширителният съд се нуждае от напомпване, а не от смяна. Викай го тоя майстор
    vo_yulmi одобрява това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    91
    #472

    Отговор: Отопление на газ

    Здравейте,
    Честит празник.
    Тази сутрин пак спря котела и в кофата имаше около литър вода от изпускателната тръба! Майстора има възможност утре да дойде и искаше да е сигурен дали наистина няма течове в системата и затова експериментирахме с кофата. Възникна въпроса, че от загуба на литър вода в системата може ли котела да спре? Като цяло преди да тръгне котела не се нуждае от много вода като пусна кранчето за няколко секунди тръгва котела! В такъв случай според мен би трябвало да игнорираме възможността от течове в системата.
    Lazar най-вероятно ти ще си прав, което ще е най-добрия и евтин вариант за мен!
    Този пост е редактиран от vo_yulmi; 03-03-20 в 10:46.

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    527
    #473

    Отговор: Отопление на газ

    Честит празник
    Цената на руския природен газ за България пада с над 40%

    и то със задна дата от 2019. Добре, че сме в ЕС

  11. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #474

    Отговор: Отопление на газ

    Цитат Първоначално публикувано от oldgraf Виж публикацията
    Честит празник
    Цената на руския природен газ за България пада с над 40%

    и то със задна дата от 2019. Добре, че сме в ЕС
    до на есен ...

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    91
    #475

    Отговор: Отопление на газ

    Колеги сагата при мен приключи най-накрая с щастлив край!
    Освен теча по връзките съм имал проблем с разширителя, който е изпускал въздух! Както каза Lazar майстора напомпа разширителя до 2 бара и проблема се оправи. Разширителя изпуска по малко въздух от винтила та го нави малко с тефлонова лента и така зави капачката! Сега всичко е нормално, но ме притеснява дали с тази тефлонова лента след време пак няма да имам проблем? Ако се наложи пак дали мога самия винтил да го сменя? Не съм сигурен дали е стандартен като при гумите и дали може гумаджия да ми го смени? Малко не професионално звучи, но е логично вместо да сменям разширител да сменя винтил. След смяната пак да напомпя разширителя и да не го мисля вече!
    Този пост е редактиран от vo_yulmi; 04-03-20 в 11:21.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,566
    #476

    Отговор: Отопление на газ

    Същия е като автомобилните, но вместо да навива тефлонова лента можеше да сложи метална капачка. Тя има гумен уплътнител вътре. И 2 Бара са много, 1 Бар е ок.
    erm одобрява това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    91
    #477

    Отговор: Отопление на газ

    Прав си еspace!
    Избързах да се радвам, защото тефлона не върши работа и майстора ще дойде да смени игличката и капака. Вече взе да ми идва в повече и този път докато не мине седмица няма да спра да наблюдавам котел как работи.
    За сега спирам да пиша и се надявам след седмица да пиша хубави отзиви...

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,566
    #478

    Отговор: Отопление на газ

    И да не го помпи толкова, това не му е гумата на колата
    bobivg и vo_yulmi харесват това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    74
    #479

    Отговор: Отопление на газ

    Колеги от онзи ден като се мотаех по двора забелязах, че котела включва много често и влезнах да погледна какво се случва и установих, че като се пусне студената вода и завърта турбината и почва да щрака все едно ще пали като за топлата вода но само завърта турбината за няколко секунди и спира. Пробвах и на двора чешмата като пусна пак се включва , не знам дали е проблем но със сигурност не би трябвало да е така. Снощи мина един от фирмата която го монтираха гледа го, чуди се и нищо не можа да измисли и реши, че може да е запушен топлообменника и към края на седмица иска да го взема и почиства. Някаква идея дали може да е от това, котела е viessmann vitodens 100 w 26 kw монтиран е миналата година октомври месец и ме съмнява за толкова малко време да се запуши.
    Много ще съм благодарен за някакви насоки.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,566
    #480

    Отговор: Отопление на газ

    Майко мила, топлообменник ще чисти. Просто сложи един възвратен вентил (може и от бойлер) където влиза студената вода в котела и проблема ти ще се реши.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 32 от 36 ПърваПърва ... 223031323334 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отопление на газ, ток?
    От caravanio във форум Отопление
    Отговори: 16
    Последно: 04-05-15, 20:18
  2. Подово отопление на газ
    От LiviuCatan във форум Отопление
    Отговори: 3
    Последно: 27-06-14, 20:00
  3. Инфрачервено отопление ??????
    От fbi_1 във форум Отопление
    Отговори: 4
    Последно: 31-01-13, 21:54
  4. Отопление на газ / отопление с климатик?
    От VD във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 14
    Последно: 22-01-13, 19:57
  5. Отопление на хол
    От yoyo1 във форум Електрическо отопление
    Отговори: 15
    Последно: 28-10-10, 23:47

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе