Страница 33 от 36 ПърваПърва ... 233132333435 ... ПоследноПоследно
Резултати от 481 до 495 от общо 527

Отопление на газ

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    18
    #481

    Отговор: Отопление на газ

    Здравейте,
    с газов котел viesman съм. Започна да вдига много нивото на налягането. Всеки ден/поне 15 дни/ източвам от системата по 1литър вода и пак си се вдига налягането. Системата не е допълвана изобщо ръчно от мен, а това е много вода която източвам. Според мен от някъде системата сама се допълва с вода. Възможно ли е разширителният съд да е заминал? Ако не се допълва от някъде сама тази вода, възможно ли е от разширителния съд да влиза вода в системата? Ако има някой, който се е сблъскал с такъв проблем да даде съвет.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2019
    Мнения
    160
    #482

    Отговор: Отопление на газ

    Първо се убеди, че крана ти за допълване на отоплителния кръг затваря. Ако това не е от компетенцията ти, търси сервизен техник, той ще има грижата да провери и разширителния съд след това

  4. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,765
    #483

    Отговор: Отопление на газ

    Сигурно ти е спукан топлообенника за битовата вода и от там влиза в отоплителния кръг. Спри топлата вода да не минава през котела и виж да ли се вдига налягането.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    18
    #484

    Отговор: Отопление на газ

    При първото идване на техник каза, че имам въздух в радиаторите и да ги обезвъздушавам, а с котела всичко било наред след като го прегледа. Със сигурност проблема не бил от разширителния съд. Направих собствен тест спирайки изцяло крана на водата за цялото жилище през нощта, налягането не се беше покачило на сутринта. На следващата нощ без да спирам изцяло подаването на вода в жилището и без да се включва отоплението/от стайния термостат на ниска температура за да не се включи/ налягането беше почти на 3 бара. Изпратиха ми други майстори да проверят. Според тях проблема бил от разширителния съд. Казаха да направим тест, като вечерта да спра крана на водата под котела и да имам само отопление и студена вода, но да нямам топла. На сутринта налягането пак беше високо. Последно от сервиза казаха, че ще дойдат да замерят пак и да видят точно какъв е разширителния съд и да се поръча да се смени. Това вече почва да ме съмнява, че ще играем на проба грешка докато намерим проблема. Все пак разширителният съд е сума, която не е малка за да пробваме какво ще стане като я сменим, ако не е от него ще си сменяваме докато не уцелим. Питам възможно ли е толкова много вода да е източена от системата и да се допълва само, ако проблема е в разширителния съд? Ако има проблем с топлообменника за битовата вода не трябва ли да има някакъв проблем и с нея? С битовата топла вода нямам никакъв проблем, те са на два отделни кръга. На днешно време не ми се дават излишно пари за разширителен съд при положение, че не се знае какъв е проблема. Благодаря ви много за бързите отговори.

  6. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,765
    #485

    Отговор: Отопление на газ

    Разширителния съд няма как да произвежда вода и се съмнявам да е от него. Също така може да ти сложат външен разширителен съд место да ти дерат кожата. През предпазния клапан изтича ли вода? Виж го и при работеща и при не работеща система. Крана за който ти спомена Icata69 проверяван ли е дали държи?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    18
    #486

    Отговор: Отопление на газ

    През предпазния клапан не изтича, но и аз не го оставям да вдигне над 3бара. Отоплението работи само, когато има кой да го наблюдава и като е високо се източва вода докато отиде в безопасната зона. И аз се чудех дали не изпуска от там където се допълва системата, затегнато е иначе до край. По какъв начин може да се установи дали изпуска крана за допълване?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2019
    Мнения
    160
    #487

    Отговор: Отопление на газ

    Спираш студената вода към котела и смъкваш остатъчото налягане - това, че крана е затегнат добре не означава нищо

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    18
    #488

    Отговор: Отопление на газ

    При спиране на студената вода към котела, който кран е под котела на сутринта налягането пак е повишено от това, което съм оставила вечерта. Според мен някъде при хващането на водата преди крана за студена вода под котела има проблем. Но дали ще успеят да открият проблема не знам. А дали има някакъв вариант за закачане към компютър като на колите и да покаже къде има проблем? Ще видя какво ще стане като дойдат от сервиза, които правиха инсталацията и може да търся второ мнение. Въпреки, че тези, които са я правили имат повече информация кое как са вързали.

  11. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,765
    #489

    Отговор: Отопление на газ

    Качи няколко снимки на инсталацията да се видят тръбните връзки.

  12. Member
    Тук е от
    May 2019
    Мнения
    160
    #490

    Отговор: Отопление на газ

    Спри водата от крановия възел при водомера и източи остатъчото налягане

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    18
    #491

    Отговор: Отопление на газ



    - - - - - - - - - -

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,765
    #492

    Отговор: Отопление на газ

    От къде допълваш не се вижда, обаче като гледам снимките и това детето ти говорят, ако котела не е в гаранция по-добре търси други.
    п.п. Май видях от къде пълниш. От мини сверичния вентил до връщащият колектор. Проблема сигурно е точно в него. Смени го преди да ги викаш, но не със същия. Този тройник и тапи, защо са ги слагали сигурно и те не зная.
    Този пост е редактиран от bobivg; 30-11-20 в 22:36.

  16. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,860
    #493

    Отговор: Отопление на газ

    ...Направих собствен тест спирайки изцяло крана на водата за цялото жилище през нощта, налягането не се беше покачило на сутринта. На следващата нощ без да спирам изцяло подаването на вода в жилището и без да се включва отоплението/от стайния термостат на ниска температура за да не се включи/ налягането беше почти на 3 бара. ..
    И аз залагам на крана за пълнене.Това ти е и най-евтиния вариант.
    Ако имаш възможност сложи два последователно.

  17. Member
    Тук е от
    May 2019
    Мнения
    160
    #494

    Отговор: Отопление на газ

    Крана за пълнене се намира от долната стана на котела (може да се види само, ако се наведеш отдолу) и не точно крана, а само квадрата на стержена му. Крана за допълване е байпасна връзка между студената вода за подгряване за БГВ и отоплителния контур - както и при други марки котли
    Този пост е редактиран от Icata69; 01-12-20 в 11:05.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,563
    #495

    Отговор: Отопление на газ

    Вероятност за проблема - 95% кран за допълване, 5% пластинчат топлообменник, 0% разширителен съд.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 33 от 36 ПърваПърва ... 233132333435 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отопление на газ, ток?
    От caravanio във форум Отопление
    Отговори: 16
    Последно: 04-05-15, 21:18
  2. Подово отопление на газ
    От LiviuCatan във форум Отопление
    Отговори: 3
    Последно: 27-06-14, 21:00
  3. Инфрачервено отопление ??????
    От fbi_1 във форум Отопление
    Отговори: 4
    Последно: 31-01-13, 22:54
  4. Отопление на газ / отопление с климатик?
    От VD във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 14
    Последно: 22-01-13, 20:57
  5. Отопление на хол
    От yoyo1 във форум Електрическо отопление
    Отговори: 15
    Последно: 29-10-10, 00:47

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе