Страница 34 от 36 ПърваПърва ... 243233343536 ПоследноПоследно
Резултати от 496 до 510 от общо 527

Отопление на газ

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    18
    #496

    Отговор: Отопление на газ



    - - - - - - - - - -

    Допълването става през малката синя врътка в долната част на котела. Когато спрях подаването на вода от кранчето третото от ляво на дясно и спираше топлата вода пак вдигаше налягането. Благодаря ви за съветите. Ще пиша като установим проблема от къде е.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #497

    Отговор: Отопление на газ

    След като при спиране на централния кран всичко е наред, спри само изходящата за БГВ(2-ра отляво-надясно) и виж дали пак ще вдигне налягането, след като при спиране на входящата няма промяна.
    Аз имах такъв казус с мост между студената и топлата, заради един смесител, на който бях сложил преходници без възвратен клапан и като се остави на междинна настройка на температурата го правеше този номер да ми тече студена вода от топлата при спряно подаване на студена към котела. Увери се , че всички смесители са в централно положение.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    18
    #498
    Ще пробвам

  5. Member
    Тук е от
    May 2019
    Мнения
    160
    #499

    Отговор: Отопление на газ

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    ....
    Аз имах такъв казус с мост между студената и топлата, заради един смесител, на който бях сложил преходници без възвратен клапан и като се остави на междинна настройка на температурата го правеше този номер да ми тече студена вода от топлата при спряно подаване на студена към котела. Увери се , че всички смесители са в централно положение.

    Като се спре входа на студената вода от водомера, откъде ще имаш проникване на такава през топлата магистрала - да не говорим,че смесване в смесителната батерия, има само при отворени кранове....?!

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #500

    Отговор: Отопление на газ

    Спира се подаването на студена само към котела, а самия смесител прави мост и като пуснеш топлата на друг смесител, примерно мивката в банята, тече студена вода, а при спряно подаване на студена към котела, не трябва да тече нищо.
    След като си сложих ексцентриците с възрватен клапан от комплекта, проблема се реши.
    При колегата, при спрян централен кран, проблема се решава, за това предполагам, че може и от изходящата на БГВ да връща, защото съм имал такъв случай.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,563
    #501

    Отговор: Отопление на газ

    Всъщност няма никакво значение откъде му връща. Човека има проблем с котела. Или има някакво допълващо кранче някъде в инсталацита което не държи.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    87
    #502
    Здравейте, освен комфортно, може ли подовото отопление да се смята и за по-добро при по малки жилища (50-60 кв). Ако приемем замазката за буфер, който да разреди интервалите включено - изключено. За мен е вече късно, аз съм с радиатори, но съм му намерил цаката, за един приятел питам.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    81
    #503

    Отговор: Отопление на газ

    ydraganov Има няколко неща, които оказват влияние при отоплението - топлинните загуби, търсения комфорт, възможностите на използваната отоплителна техника, себестойност. Ако минимума на котела е висок, а монтираните отоплителни тела или подово неможе да отдава тази мощност, котела ще ON-OFFи. Хората слагат двуконтурни котли за да си спестят мястото за бойлер, а там минималните мощности са високи, В същия момент примерно имат само два радиатора и то сметнати за делтаТ=50. Ако подовото на тази площ може да отдаде тази минимална мощност на котела, при температури на пода под 29-30градуса, и ако цената го устройва - да се действа.

    Ако всичко е съобразено откъм мощности, котела трябва да компенсира топлинните загуби на жилището. Ако се търси икономичност само с поставянето на подово, без да се обърне внимание на топлинните загуби, мисля че няма да се усети разликата особенно при такива малки площи. Комфорт - едно е ако се подържа темперетурата с +-0.1градус, друго с +-0.5, трето с +-1градус. С по-голям хистерезис на стайната температура, котела ще работи по-дълго и ще почива по-дълго, но пак ще изразходва толкова че да компенсира топлинните загуби, а комфорта ще е изгубен.

    Могат да се правят "тънки" сметки, ако се играе с стайната температура - по-ниска, когато жилището не се ползва и през нощта(това води до по-ниски температурни загуби). Това с подово е по-трудно осъществимо, заради инертността му.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    94
    #504

    Отговор: Отопление на газ

    аз съм с подово и ползвам график, не знам реално дали има полза от него, но се оказа, че не е чак толкова инертно.

    Сутрин почва от 5ч, като в много студена нощ има около 1.5-2 градуса да навакса до заданието. Около 7-8ч пода е приятно топъл, особено в баните. До към 10 достига заданието и се изключва и в слънчев ден с това приключва работата на котела. Ако е много мрачно без никакво слънце и температурите са трайно отрицателни, до вечерта може температурата пак да падне до заданието и да има повторно включване привечер, но това е рядко. В 8ч вечерта програмата приключва до следващата сутрин.

    При толкова малка квадратура си мисля, че мощността на подовото ще е доста близка до минималната на котела. Което би могло да е проблем.

    Другото което мога да кажа е, че ако жилището е много добре изолирано и има външни фактори (слънцегреене, електрически уреди и подобни) често ще се прескача заданието.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    87
    #505

    Отговор: Отопление на газ

    С моя котел нямам проблеми да постигна каквото искам в отоплението и в БГВ.
    Благодаря на Атанасов. Питам разбира се за преходните сезони, когато котела трябва да работи на мощност близка до минималната. Може ли да споделиш с какъв котел си (мощности) и каква площ отопляваш.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    94
    #506

    Отговор: Отопление на газ

    При мен винаги е близка до минималната, честно казано. Това, че съм с ламинат, а не с керамика вероятно има значение, защото отдава по-слабо. Bosch 2500 2-14kW, ~110m2 e отопляемата площ.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    87
    #507

    Отговор: Отопление на газ

    Ей, ние с теб сме с еднакви по площ жилища и с еднакви котли. От няколко дни котела при мен не спира. Температурата е 21-22 градуса. Тази на водата е около 40. Ако спре за цяло денонощие, гемпературата у дома сигурно ще падне с поне 4-5 градуса.
    Този пост е редактиран от ydraganov; 02-12-20 в 21:15.

  16. Member
    Тук е от
    May 2019
    Мнения
    160
    #508

    Отговор: Отопление на газ

    Цитат Първоначално публикувано от ydraganov Виж публикацията
    Ей, ние с теб сме с еднакви по площ жилища и с еднакви котли. От няколко дни котела при мен не спира. Температурата е 21-22 градуса. Тази на водата е около 40.

    ...но явно с различна изолация и топлозагуби

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    527
    #509

    Отговор: Отопление на газ

    Той е с радиатори? И 40гр на водата?

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    87
    #510
    Цитат Първоначално публикувано от Icata69 Виж публикацията
    ...но явно с различна изолация и топлозагуби
    Последен етаж, три изложения, Оймяконци отдолу. Каквото можахме, направихме като изолация отвътре.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отопление на газ, ток?
    От caravanio във форум Отопление
    Отговори: 16
    Последно: 04-05-15, 21:18
  2. Подово отопление на газ
    От LiviuCatan във форум Отопление
    Отговори: 3
    Последно: 27-06-14, 21:00
  3. Инфрачервено отопление ??????
    От fbi_1 във форум Отопление
    Отговори: 4
    Последно: 31-01-13, 22:54
  4. Отопление на газ / отопление с климатик?
    От VD във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 14
    Последно: 22-01-13, 20:57
  5. Отопление на хол
    От yoyo1 във форум Електрическо отопление
    Отговори: 15
    Последно: 29-10-10, 00:47

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе