Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 41
Like Tree3Одобрявам

Едноконтурен газов котел с два бойлера?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Мнения
    32
    #16

    Отговор: Едноконтурен газов котел с два бойлера?

    Наздраве, bobivg! Да разбирам ли, че бойлера на втория етаж ще се затопля заради това, че е по нависоко и затова няма значение кой се ползва повече?

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #17

    Отговор: Едноконтурен газов котел с два бойлера?

    Може и да стане,но дай парелно свързване!
    Тази схема е от детската градина!
    Ами,размисли и страсти не вършат работа,камо ли загряване на два бойлера!
    Какво ще ги управлява?
    Като се изживяваш на проектант,дай схема и управлението!
    Щото това е нищо,цензура!
    Ама,къде се навъдихте...
    Този пост е редактиран от Viking72; 25-07-18 в 22:57.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Мнения
    32
    #18

    Отговор: Едноконтурен газов котел с два бойлера?

    Bobivg, сега видях какво имаш предвид. Но ако в даден момент използвам повече бойлер 2, то тогава чакането на топлата вода ще е по дълго дори и от това да имам един централно разположен бойлер между двете бани. Както в случая е при мен - лятото ще ползвам повече единия, зимата другия...

  5. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #19

    Отговор: Едноконтурен газов котел с два бойлера?

    Освен парелелно свързване,всичко друго е ташак!

  6. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #20

    Отговор: Едноконтурен газов котел с два бойлера?

    Цитат Първоначално публикувано от delsol Виж публикацията
    Наздраве, bobivg! Да разбирам ли, че бойлера на втория етаж ще се затопля заради това, че е по нависоко и затова няма значение кой се ползва повече?
    Не идеята е бойлера от втория етаж където не мерим температура винаги да е с по-висока от този на първия етаж. Това става в комбинация от две неща. 1. Топлата вода от котела постъпва първо в него. Второто е че входящата битова вода с която се захранва бойлер2 е вече топла защото идва от горната част на бойлер 1. Ако бойлер 1 в долната си част е студен датчика ще подаде сигнал и котела ще мине в режим на загряване.

    П.П. Викинг, ако не си забелязал се въздържам да коментирам твоите изказвания, както в тази тема така и в другите. Моля те и ти да се въздържат от коментари на моите мнения като правя аз.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Мнения
    32
    #21

    Отговор: Едноконтурен газов котел с два бойлера?

    Viking72 отвори и ти една бира и съм сигурен, че ще стигнем до правилното решение с добрия тон Другото ми предположение е, че това е причината много хора да предпочитат двуконтурните котли въпреки предимствата на едноконтурните. Защото не разбрах от къде ще дойде възвръщането на инвестицията в бойлери и автоматика?!

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #22

    Отговор: Едноконтурен газов котел с два бойлера?

    Няма възвращаемост,всичко е комфорт и лукс!
    Иначе за бирата...

  10. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #23

    Отговор: Едноконтурен газов котел с два бойлера?

    Ако ще се прави с последователно свързани серпентини, даже и диференциален термостат не му трябва. Два обикновени терморегулатора в двата бойлера (може да се ползват оригинално поставените ), свързани паралелно вършат работа. Независимо кой бойлер ще включи котела, ще загряват и двата.
    Този пост е редактиран от fbr; 26-07-18 в 00:01.

  11. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #24

    Отговор: Едноконтурен газов котел с два бойлера?

    bobivg, да, така става, ако тепърва ще се изгражда ВиК мрежата, но ако не е изградена, то няма смисъл да се залагат 2 бойлера, най-добре един, голям

    fbr, оригинално котелът не се командва от терморегулат за бойлер, а от NTC датчик с определено съпротивление. Няма как да вържеш два такива датчика паралелно, защото управлението на котела просто ще отчете грешна температура

    delsol, да не обидя някой колега, но предполагам аз съм човека с монтирани най-голям процент едноконтурни котли и най-малко двуконтурни в Бг, но такова изпълнение наистина не съм правил. Защо ли? Ами в повечето случаи бойлерът не е заложен, монтираме го заедно с котела, избираме да е подходящ по големина, с голяма серпентина. Ако има 2 бани или 3, просто пускаме до тях по една тръба БГВ и толкова. Досега не съм имал случай с монтирани 2 бойлера заварено положение, които да са подходящи, да имат изведени тръби от серпентините до газовия котел (обикновено са вързани към колекторни кутии), а да не говорим пък да има пуснати кабели за датчик до котела. Тоест - имало е случаи на заварени нови бойлери в готови бани, но с неправилно изведени тръби, без кабели за датчици, които и да изкаш няма как да подвържеш,

  12. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #25

    Отговор: Едноконтурен газов котел с два бойлера?

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    bobivg, да, така става, ако тепърва ще се изгражда ВиК мрежата, но ако не е изградена, то няма смисъл да се залагат 2 бойлера, най-добре един, голям
    Не защитавам тезата, че трябва да сложи два болера, особено за такива разстояния като в една къща. Единствено си разсъждавах по темета как би могло да се свържат без допълнителни инвестиции във външно управление, помпи, моторни вентили и подобни. Ако има опасания, че ще чака много докато дойде топлата вода, а и упорито не иска да го прави, то тогава си слага един бойлер и си пуска рециркулационна линия с помпа (класика). Или поне тръбата да я заложи и след време, ако има нужда да си купи помпата.

  13. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #26

    Отговор: Едноконтурен газов котел с два бойлера?

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    fbr, оригинално котелът не се командва от терморегулат за бойлер, а от NTC датчик с определено съпротивление. Няма как да вържеш два такива датчика паралелно, защото управлението на котела просто ще отчете грешна температура

    ,
    Не е проблем заигравката със съпротивленията при температура на включване и температура на изключване. Единствено трябва да се сложат терморегулатори с два контакта (отворен и затворен). Но схемата с един бойлер е по-интелигентното решение.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Мнения
    32
    #27

    Отговор: Едноконтурен газов котел с два бойлера?

    Толкова много умувах кои тръби от къде да минат, кабели, бойлери...За няколко часа след като пуснах темата промених дори и мястото на което ще бъде котела, а идеята с двата бойлера като че ли се изпари. Реших да сложа котела и ЕДИН бойлер в избата, което е кажи речи по средата на двете бани.
    VanDan, Lazar и bobivg харесват това.

  16. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #28

    Отговор: Едноконтурен газов котел с два бойлера?

    Ето - пак изтървах изгоден момент за сефте. Видя ли защо досега не съм изпълнявал такава схема - защото след подробни разяснения и обсъждане , обикновено се стига до най-правилното решение

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Мнения
    32
    #29

    Отговор: Едноконтурен газов котел с два бойлера?

    То правилното решение си е варянта с двата бойлера, просто е за хора в по добро финансово положение от мен. Такива като мен си чакат топлата вода явно Да питам и още нещо... Тъй като вече 100 пъти смених мястото на котела и вече купих някой от тръбите, сега имам около 40 метра ф32 от зелените ппр и малко по малко ф25. Последно котела ще е на централно място и тръбите от него ще тръгват в 3 посоки и ще захранват по 2 стай. Ще има ли проблем да си карам с ф32 до първата стая и натам с ф25? До колкото четох не ми трябват толкова големи тръби, но тъй като вече ги имам трябва да ги използвам. Някъде четох, че не е хубаво това по голямо количество вода в системата, другаде четох, че всъщност е по добре. В Англия вече работят с 8ми тръби, което ме навежда на мисълта, че не е добре, но ми се иска да чуя и вашето мнение.

  18. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #30

    Отговор: Едноконтурен газов котел с два бойлера?

    Няма проблеми, ползвай си широките тръби

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор газов котел
    От ivan72 във форум Отопление
    Отговори: 1349
    Последно: 14-03-24, 11:59
  2. Газов котел+два бойлера със серпентина
    От LeonardecA във форум Отопление
    Отговори: 24
    Последно: 11-02-19, 21:42
  3. UPS за газов котел
    От taralion във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 06-06-16, 21:09
  4. Отговори: 31
    Последно: 31-03-15, 09:47
  5. Въпрос за газов котел
    От novice във форум Отопление
    Отговори: 4
    Последно: 10-12-11, 23:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе