Страница 3 от 8 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 116
Like Tree34Одобрявам

Котел Vaillant - постоянна работа

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #31

    Отговор: Котел Vaillant - постоянна работа

    8 cm качествена EPS изолация е ок и е съгласно нормите. Между другото има на Ceresit и BASF изолации, при които 8 cm отговарят на 10 см с масовите материали. Друг въпрос е, че като се напълнят фугите между листовете с теракол ...... Аз предполагам, че идеята е вътрешната изолация да е с итонг и тамън инсталаторите да не се изкушават да подкарат шайбата. Виждал съм такива изпълнения и не е хич лошо. Само малко става лошо като не се сложи изолация около тръбите на студената вода.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #32

    Отговор: Котел Vaillant - постоянна работа

    Знам, че има такива изолация обаче не се ползват в масовото строителство. Мисля, че и като цена 8см за тези които казваш излизат по-скъпо от 10см шир потреба (не съм го проверявал скоро). Иначе на хартия има много варианти за да се спази норматива, 8см шир потреба + 25 N+F поротерм или само с дебелата 38-confort и други. А и нормативите за стени (и ограждения като цяло) до преди 2 години можеше да се превишават неограничено. Явно се усетиха за глупостта в наредба, та в последните изменения са записали, че не трябва да си повече от 10% над нормативния коефициент. Иначе истината е следната. Аз си смятам колкото ми трябва -> архитекта си рисува колкото си иска (зависи и какви блокчета си е направил) -> строителя си слага колкото и каквото реши. Това обаче са дребни проблеми, дали са спестили от изолацията и дограмата. Истинския проблем е да не са спестили от твоите материали Vizi, тогава все тая колко изолация има .

  4. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #33

    Отговор: Котел Vaillant - постоянна работа

    Който държи на качество би следвало да ги ползва, защото една система не е само EPS, който при всички случаи е горим материал. Завършващите пластове на церезит и басф системите, поне на теория, подобряват значително противопожарните качества на фасадата.
    При конструкциите и влаганите в тях материали издевателствата са все по-малко. За съжаление оттам нататък започват дивотиите. Например към асансьорна шахта освен топлоизолация трябва и шумоизолация (високоплътна вата върши работа ако не се лъжа). Топлоизолацията към неотопляеми помещения (входове, стълби, коридори и т,н.) е кауза пердута в повечето случаи, а до колкото помня се изисква по нормативи.
    bobivg одобрява това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2018
    Мнения
    19
    #34

    Отговор: Котел Vaillant - постоянна работа

    Е, няма да крия, че темата беше отворена с идеята да видя дали не изпускам нещо друго , т.е. ако може да се избегнат подобни интервенции поради някаква грешка (техническа или нещо друго).
    Сградата е нова и очаквам скоро апартамента над нас да стане обитаем, т.е. евентуално може и да не се стига до изолация на тавана.

    Засега възнамерявам като първа стъпка да добавя тези 7 глидера и да видя каква ще бъде разликата.


    Все още ми е интересно мнението ви за подобни големи прозорци и дали те биха били предпоставка за проблем с отоплението.
    Също така и дали термокамерата може да помогне в отговора на задачата?


    Много благодаря за отговорите на всички, смятам, че успявам да извадя полезната информация.

  6. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #35

    Отговор: Котел Vaillant - постоянна работа

    Големите прозорци при всички случаи са предпоставка за големи загуби. Даже и сравнително добра дограма с ка стъклопакет има близо 5 пъти по-големи загуби на квадрат от квадрат изолирана стена. Отделно и инфилтрацията не е като да няма значение. В цитирания от мен случай, джамовете в хола са почти 11 квадрата.
    Изчакай да се нанесе съседът и виж какво става.

  7. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #36

    Отговор: Котел Vaillant - постоянна работа

    Цитат Първоначално публикувано от LuboG Виж публикацията
    Засега възнамерявам като първа стъпка да добавя тези 7 глидера и да видя каква ще бъде разликата.
    Разликата ще бъде 7 глидера.
    Цитат Първоначално публикувано от LuboG Виж публикацията
    Все още ми е интересно мнението ви за подобни големи прозорци и дали те биха били предпоставка за проблем с отоплението.
    Имаш големи прозорци -> имаш по-големи загуби -> имаш и по-големи радиатори. Имаш по-малки прозорци -> имаш по-малки загуби -> имаш и по-малки радиатори. Нямаш прозорци, имаш много малки загуби ...... стоиш на тъмно.
    Цитат Първоначално публикувано от LuboG Виж публикацията
    Също така и дали термокамерата може да помогне в отговора на задачата?
    За нищо не може да ти помогне, обаче ще имаш шарена снимка и по-малко пари в джоба.
    pepitoff и Vizi харесват това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #37

    Отговор: Котел Vaillant - постоянна работа

    Интересното е, че преди време виках един приятел с термокамера и 4-камерната PVC дограма светеше отвън в червено като коледна елха... за разлика от К-стъклото...

  10. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #38

    Отговор: Котел Vaillant - постоянна работа

    Това около отваряемите крила или?

  11. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #39

    Отговор: Котел Vaillant - постоянна работа

    И около неотваряемите също.
    Добре, че е малка площта
    Vizi одобрява това.

  12. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #40

    Отговор: Котел Vaillant - постоянна работа

    Сигурно поимваш конденз по краищата на прозорците?

  13. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #41

    Отговор: Котел Vaillant - постоянна работа

    Да, на самите стъкла в долния край, но е малко

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #42

    Отговор: Котел Vaillant - постоянна работа


    Днес поради провеждане на мероприятие в къщи (детски рожден ден),
    фурната пече какво ли не над 6 часа.А и поради ремонт на съдомиялната всичко се
    миеше на ръка.Та след обяд и при мен с учудване забелязах малко конденз в долния край на прозорците, въпреки Ка стъклата.
    Явно дървото си е дърво .

  16. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #43

    Отговор: Котел Vaillant - постоянна работа

    Понеже не знам вече в коя тема подред се коментират значението на топлещите съседи и се сравняват разходи по квадратури и дори в различни насели места ето нагледен пример как съседите оказват влияние при мен.
    Разликата в отоплението е с червено. 2017-2018г съседите ги нямаше и никой не топлеше отдолу и горе. Като години зимата на 2016-2017 е с 11% била по-студена в София от 2017-2018г.



    Лошото е, че и тая година ги няма.
    п.п това е отчетено с топломер не с разпределители.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    tony34al и Vizi харесват това.

  17. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #44

    Отговор: Котел Vaillant - постоянна работа

    Искаш да кажеш,
    че среден тухлен апартамент с топлещи съседи в Пловдив
    е по-добре от къща без изолация в Силистра

  18. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #45

    Отговор: Котел Vaillant - постоянна работа

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Искаш да кажеш
    Не съм отговарял на твоите постове в темата, а тълкуването на резултатите съм го оставил всеки сам да си го направи.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 8 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 15
    Последно: 16-08-19, 11:14
  2. 6W постоянна консумация
    От rum4o във форум Бяла техника
    Отговори: 14
    Последно: 17-11-17, 23:54
  3. Отговори: 4
    Последно: 02-12-13, 16:45
  4. Отговори: 1
    Последно: 14-11-12, 20:55
  5. Постоянна работа на перката на външното тяло
    От omp във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 5
    Последно: 30-11-09, 18:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе