Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 62
Like Tree17Одобрявам

Отопление на къща с пропан-бутан

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #16

    Отговор: Отопление на къща с пропан-бутан

    Алик, моля пиши на български според правилата на форума! А иначе посочената "пушка" (оръдие в буквален превод) или дизелов калорифер не става за отопление на жилищни помещения, тъй като това е уред тип А - изгаря кислорода от помещението и изхвърля изгорелите газове пак в помещението

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Dec 2019
    Мнения
    6
    #17

    Отговор: Отопление на къща с пропан-бутан

    А живо-здраво,появих се.Като гледам,няма развитие на въпросите,които ме мъчат и ще се кара на принципа "и сам войнът е войн".
    п.п.Това може да стане полезна тема за всички мераклии да си газифицират вилите например.Ако иска модератора да забърше всичко излишно.От понеделник действам.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    165
    #18

    Отговор: Отопление на къща с пропан-бутан

    По Англия съм виждал дето са по-настрани къщета, имаха "кошарки" с големи бутилки, май "пършинги " им викаха. Така че по техните форуми може би ще намериш полезна информация.
    Евентуално оптимизиране на разходите като намалиш отопляемия използван обем само зимата... Ти най-добре си знаеш къде се пресичат разходите с нивото ти на комфорт.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    26
    #19
    Цитат Първоначално публикувано от бай Георги Виж публикацията
    А живо-здраво,появих се.Като гледам,няма развитие на въпросите,които ме мъчат и ще се кара на принципа "и сам войнът е войн".
    п.п.Това може да стане полезна тема за всички мераклии да си газифицират вилите например.Ако иска модератора да забърше всичко излишно.От понеделник действам.
    Здрасти аз се отоплявам на пропан бутан и да ти кажа не е евтино горе долу 20 лв на ден даже и повече ако е по студено тази зима се прибрах в бг ноември и си тръгнах средата на януари ползвам две бутилки по 47 кг и две по 19 кг ако те интересува още нещо питай

  6. Novice
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    4
    #20

    Отговор: Отопление на къща с пропан-бутан

    Цитат Първоначално публикувано от бай Георги Виж публикацията
    А живо-здраво,появих се.Като гледам,няма развитие на въпросите,които ме мъчат и ще се кара на принципа "и сам войнът е войн".
    п.п.Това може да стане полезна тема за всички мераклии да си газифицират вилите например.Ако иска модератора да забърше всичко излишно.От понеделник действам.
    Здравейте,
    Да бутна и аз темата малко. И аз като бай Георги се заглеждам в пропан-бутана. Става въпрос за софия малко къще. За мен въпросът към днешна дата е:
    Ако предположим че има всичко изградено Резервоар закопан в градината котле на газ и там каквото още трябва колко струва въпросния газ докаран и зареден в София с цистерна да речем 3000л?
    Никъде не мога да намеря отговор на този въпрос.
    Знаейки това, мога да си направя сметка към днешна дата за софия кое да изграждам.
    Ток на нощтна тарифа 1 KW 12.8 ст с всички данъци и такси или 1 KW на пропан бутан е ????

    Единственото инфо което намирам в нета (НЕ за софия) е:

    https://zara.bg/bg/tseni-na-edro/
    0.88800 лв С ДДС - КИЛОГРАМ. 03-07-2020г. Ако се предполага че това е цена с включена печаба за търговеца значи че киловата е грубо 7.5 ст + някаква дребна (или не чак толкова дребна) сума за доставка.
    Знам, че всичко е относително и е единствено актуално и разглеждано към днешна дата.
    С две думи искам да попиптам бай Георги или някой друг ако има актуална информация колко струва пропан бутана за отопление доставен в софия (или в друга точка на българия) от цистерна.

    Благодаря на всички за отговорите предварително!

  7. Novice
    Тук е от
    Dec 2019
    Мнения
    6
    #21

    Отговор: Отопление на къща с пропан-бутан

    Мойте 5 ст. по въпроса: Зимай най-голямата цистерна,която можеш да си позволиш и съответно да имаш място в двора да ти я закопат,като не пестят от датчици.Щото лятото и зимата цената играе,по далавера е да зареждаш по рядко и по повече.В крайна сметка си заслужава,но прави всичко да работи на газ,не само отопление.
    Този пост е редактиран от бай Георги; 11-07-20 в 09:22.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    4
    #22

    Отговор: Отопление на къща с пропан-бутан

    Здарасти бай Георги
    Ще ми кажеш ли най-важното ?
    На коя дата, какво количвество и за колко пари сипа в твоята цистерна?
    Благодаря ти
    Този пост е редактиран от Doctor Wi-Fi; 10-07-20 в 15:40.

  10. Novice
    Тук е от
    Jul 2020
    Мнения
    2
    #23

    Отговор: Отопление на къща с пропан-бутан

    Цитат Първоначално публикувано от Doctor Wi-Fi Виж публикацията
    Здарасти бай Георги
    Ще ми кажеш ли най-важното ?
    На коя дата, какво количвество и за колко пари сипа в твоята цистерна?
    Благодаря ти
    Здравейте!
    Започвам изграждане на такава инсталация, цената на чистият пропан за Панчарево-София е 0,73-0,75ст. към днешна дата.
    Офертата е от две фирми от които имам избор да взема цистерна на депозит,ама да не стане реклама!

  11. Novice
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    4
    #24

    Отговор: Отопление на къща с пропан-бутан

    Цитат Първоначално публикувано от rangelovhunter Виж публикацията
    Здравейте!
    Започвам изграждане на такава инсталация, цената на чистият пропан за Панчарево-София е 0,73-0,75ст. към днешна дата.
    Офертата е от две фирми от които имам избор да взема цистерна на депозит,ама да не стане реклама!
    Здравейте,
    Благодаря за информацията!
    Ако действително ви доставят чистият пропан към днешна дата на 73-75 ст цената Ви е супер!

    Аз за себе си взех решение и работя в тази посока също. За да не става реклама, ако може на лично съобщение да ми изпратите фирмите ще е супер...

    Успех!

  12. Novice
    Тук е от
    Jul 2020
    Мнения
    2
    #25
    Цитат Първоначално публикувано от Doctor Wi-Fi Виж публикацията
    Здравейте,
    Благодаря за информацията!
    Ако действително ви доставят чистият пропан към днешна дата на 73-75 ст цената Ви е супер!

    Аз за себе си взех решение и работя в тази посока също. За да не става реклама, ако може на лично съобщение да ми изпратите фирмите ще е супер...

    Успех!
    Имате лично съобщение.

  13. Novice
    Тук е от
    Mar 2021
    Живее в
    София
    Мнения
    1
    #26

    Отговор: Отопление на къща с пропан-бутан

    Цитат Първоначално публикувано от rangelovhunter Виж публикацията
    Здравейте!
    Започвам изграждане на такава инсталация, цената на чистият пропан за Панчарево-София е 0,73-0,75ст. към днешна дата.
    Офертата е от две фирми от които имам избор да взема цистерна на депозит,ама да не стане реклама!
    Здравейте и от мен! На мен също ми предстои проектиране и строеж на еднофамилна къща в Бистрица и за момента и аз съм се насочил към отопление на LPG със собствено газово стопанство (подземна цистерна).
    Колега би ли ми изпратил и на мен някаква информация относно фирмите и офертата, която са ти направили?

    Някой по-вещ в тези неща би ли ме светнал чистият пропан става ли за отопление с кондензен газов котел и ако да какви са предимствата/недостатъците, или тук се има предвид нормалния Пропан-Бутан?

    От доста време търся информация за някакви актуални цени за доставка на LPG на едро на чиято база да се направи някакво сравнение с централната газификация на метан.
    По мои бегли изчисления (изобщо не съм сигурен дали са верни) излиза, че 1 KWh LPG е с 0.017лв по-скъп от 1 KWh метан. В сумата на LPG-то не е включена доставка, но предполагам, че ако имаш достатъчно голяма цистерна, доставка веднъж в годината не би следвало да е болка за умиране. На базата на резултата по-горе всеки сам може да си направи сметка колко по-скъпо ще му струва отоплението на LPG спрямо CNG. При мен примерните калкулации показват, че ще ми бъде с 35лв на месец (на осреднена годишна база) по-скъпо спрямо метана (пак казвам не съм включвал цената за доставка понеже си нямам на идея колко е).

    Относно първоначалната инвестиция, разбира се при пропана ще е по-висока. Моето проучване ми показва, че закупуването на цистерна около 2-3 м3 заедно с инсталацията (изкоп, фундамент, клапани, датчици, газопровод до къщата и т.н.) ще струва някъде около 7 - 8000лв.

    Иначе в бащината ми къща във Велинград от 2008 година насам се отопляваме с конвенционален газов котел на LPG с бутилки. Като цяло сме много доволни, като се има предвид, че етажа ни е с кофти дограма, лошо направена изолация и като цяло инсталацията ни не е много оптимална.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    18
    #27

    Отговор: Отопление на къща с пропан-бутан

    Момци до къде докарахте нещата с ПБ?
    И мен ме тресе тая треска предполагам и много зруги.
    Давайте подробности моля.

  16. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #28

    Отговор: Отопление на къща с пропан-бутан

    Има повишено търсене на подобен тип инсталации през последната година. Тази есен сме пуснали две системи с подземни цистерни и две с надземни, като има заровена още една цистерна, която е в процес на изграждане, там не се бърза. След вдигането цената на пелетите и газа, пропан-бутанът стана доста атрактивен. Ползва се безакцизно гориво, когато всичко е изградено от лицензирана фирма и узаконено, с проект, надзор и всички сертификати.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    18
    #29

    Отговор: Отопление на къща с пропан-бутан

    Ми то това е ясно, идеята са подробностите да се разпространят. Отстояния при вкопан или при стоящ резервоар? Обем цени?
    Цена на газа /приблизителна в момента?
    Квадратури годишен разход?
    Е такива подробности,
    другото е ясно без него не може.
    Например проблем ли би било ако котела е в избено помещение вкопано около 0,6-1.0 метра?

  18. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #30

    Отговор: Отопление на къща с пропан-бутан

    това ще се оскъпи след години .. 4 и 8 годишните задължителни профилактики ( втората почистване ,gas-free и дебелометрия ) са 4 цифрени суми ..

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 17
    Последно: 17-03-13, 15:19
  2. Отговори: 10
    Последно: 15-11-10, 13:31
  3. Препоръчайте ми котле за пропан-бутан
    От dandani във форум Отопление
    Отговори: 6
    Последно: 29-01-10, 22:52
  4. Готвене на Пропан-Бутан или на Ток ???!!!
    От curizo във форум Друга битова техника
    Отговори: 2
    Последно: 23-04-09, 16:19
  5. Пропан-бутан бутилка от къде?
    От DerekMTN във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 5
    Последно: 19-02-08, 16:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе