Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 19

Изпран телефон....Какво да го правя?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    82
    #1

    Изпран телефон....Какво да го правя?

    Здравейте телефона ми е LG KP 500 със изцяло сензорен екран има само три копчета...толкова за телефона!!!Бил е в калъфа си в джоба на якето закопчан.Пуснах го и със други дрехи на 30* с 4 изплаквания на 1400 оборота... Имах гости и се усетих,че телфона го няма.Казах на една приятелка да звънне,за да разберем къде е ? Даваше сигнал,че звъни,но не се чуваше.Като се сетих,че може да е в пералнята ми стана лошо все пак няма 1 месец от както си го купих.Беше минала половината програма и 2 или 3 центрофуги....Пуснах пералнята да изхвърли водата и го извадих!!!Много се изкефих обаче,че като го извадих от калъфа пишеше "tania ви търси" Изсуших го напълно и установих,че само микрофона неработи.Във самия дисплей има вода и не знам как да я изкарам...не може да се разглоби

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #2

    Re: Изпран телефон....Какво да го правя?

    Дълго е за обяснение, но най добрия вариант е оправяне и веднага да се освободиш от него.
    Платката, дъното да го наречем, веднъж намокрена, малко по малко ще почне да се руши и е въпрос само на време докога ще работи.

  4. Member Аватара на myrshavija
    Тук е от
    Nov 2004
    Живее в
    София, Дружба 2
    Мнения
    382
    #3

    Re: Изпран телефон....Какво да го правя?

    С риск да не изненадам никого: Занеси го на ремонт!

  5. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #4

    Re: Изпран телефон....Какво да го правя?

    Моят съвет е първо да извадиш батерията и бегом в сервиза. Даже се чудя с какъв акъл си го включил след прането.
    Трябва да се разглоби основно и подсуши с духалка.

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #5

    Re: Изпран телефон....Какво да го правя?

    Моя съвет се да напълниш една бутилка с вода и да я охладиш за два часа в халдилника. После я изпиваш и почваш да събираш пари за нов телефон. Няма смисъл да си даваш парите по сервизи.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #6

    Re: Изпран телефон....Какво да го правя?

    Игнорирайки че е изпран ( много време е бил под въздействието на вода и батерията е била в него.) ето какво се прави по принцип с намокрен телефон
    1 маха се батерията
    2 разглобява се основно
    3 почиства се платката ( с четка за зъби - капваш спирт и търкаш внимателно навсякъде , внимателно да не отлепиш някое cmd - но спирта да е за горене, щото другия има голям шанс да разяде някоя изолацияи да окъси . Повечето чипове имат метална екранировка против лъчения - махаш и тях - леко се огъват задържащите пластинки)
    4 оставя се да изсъхне
    5 събираш го и го пускаш
    6 Ако не запали - в кофата и до магазина.

    Нищо не ти пречи да направиш и ти това стелефона , но с друга батерия.
    100% дава на късо вече елементите и ако не ти е опукала телефона , то е много вероятно да го направи.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Vandal
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    1,255
    #7

    Re: Изпран телефон....Какво да го правя?

    Пусни го пак в центруфугата, но да се върти на обратната посока.
    Просто на телефона му се е завил свят.

  10. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #8

    Re: Изпран телефон....Какво да го правя?

    Цитат Първоначално публикувано от Wise
    Моят съвет е първо да извадиш батерията и бегом в сервиза. Даже се чудя с какъв акъл си го включил след прането.
    Трябва да се разглоби основно и подсуши с духалка.
    Към това бих добавил една операция преди подсушаването с духалка за горещ въздух или сешуар - още една баня на платката и цялата електроника в чист медицински спирт. Това ще извлече остатъчната влага и ще отстрани остатъците от перилния препарат. Ако и това не помогне - в сервиз за оценка на състоянието и дали си струва ремонта.

  11. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #9

    Re: Изпран телефон....Какво да го правя?

    Понеже в 2 поста се споменава спирт :
    Чувал съм, че не се ползва спирт, а кореселин!
    А и.....май вече е късничко за каквито и да е съвети...

  12. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #10

    Re: Изпран телефон....Какво да го правя?

    Коресилин се ползва ако на платката няма никакви пластмасови детайли, а в случая това не е сигурно. Спирта поглъща влагата и помага за изпаряването и после. Изпитано е. Аз не бих отписал телефона след като е дал признаци на живот след изваждането от пералнята.

  13. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    82
    #11

    Re: Изпран телефон....Какво да го правя?

    ООО ле малееее............ Първо искам да кажа,че телефона си излезе включен от пералнята!Разглобих всичко възможно и го изсуших до основи.Ако го занеса на сервиз мисля,че ще ме уръсят с много пари.Мисля,че най-добре ще е да послушам Julian и да събирам пари за нов........

  14.  
     
  15. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #12

    Re: Изпран телефон....Какво да го правя?

    виждал съм телефон, преминал през ЦЕЛИЯ цикъл на прането, да работи след това година. така че не се втрисай, а изчакай да видиш дали няма да му се е разминало (или ще го отнесе поне само батерията

    също така бих те "помолил", ако решиш да го набуташ на някой, недей го предлага тук

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #13

    Re: Изпран телефон....Какво да го правя?

    щом е работил като си го изкарал от пералнята само го обработи с спирт и ок

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #14

    Re: Изпран телефон....Какво да го правя?

    Трябва ти ултразвукова вана и дестилирана вода!От мненията по горе веднага отхвърлям спирта за горене и коресилина.Медицинския спирт става но той неможе да разтваря соли,които са ти най големия враг в момента.Затова отиди в сервиз една промивка във вана няма да е повече от 10 лева.

  18. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #15

    Re: Изпран телефон....Какво да го правя?

    Цитат Първоначално публикувано от marto68
    Трябва ти ултразвукова вана и дестилирана вода!От мненията по горе веднага отхвърлям спирта за горене и коресилина.Медицинския спирт става но той неможе да разтваря соли,които са ти най големия враг в момента.Затова отиди в сервиз една промивка във вана няма да е повече от 10 лева.
    Да, за някои соли си прав, но след дестилираната вода пак бих му направил една спиртна баня, за да извлека влагата.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. ами не знам какво да правя...
    От lorams във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 9
    Последно: 21-05-09, 10:44
  2. С какво да си правя MP3 дискове ?
    От heinachi във форум Общ - софтуер
    Отговори: 6
    Последно: 21-11-07, 16:38
  3. Директории,- какво да ги правя?
    От cristo във форум Windows
    Отговори: 8
    Последно: 19-10-07, 22:35
  4. какво да го правя този рар?
    От MAPBuH във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 6
    Последно: 08-07-04, 14:32
  5. Какво да правя си тоя нет
    От spun във форум Мрежи
    Отговори: 8
    Последно: 08-12-03, 19:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе